Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Elektryka, audio i alarmy

Komunikaty

Elektryka, audio i alarmy Wszystko co elektryczne.

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Previous Post   Next Post Next
stare 01-02-10, 22:13   #1
tetech
Turysta
Grupa: Pomorskie
 
Avatar tetech
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Skąd: NBA<->GSP
Ford Focus I
HB 3D
1.8 TDDi 90KM manual
2000
NBA powiat bartoszycki (Bartoszyce)
Postów: 95
Garaż
Domyślnie Zimowe straty, denerwujące drobiazgi czyli wołanie o pomoc.

Na początku chciałbym się przywitać z wszystkimi sympatykami.
Podczas tegorocznej zimy poniosłem nieco strat w samochodzie... Sumując wszystkie poprzednie drobiazgi postanowiłem napisać do speców by mi nieco pomogli w rozwiązaniu. Przyznam, że śledzę forum od jakiegoś czasu i może spotkałem podobne tematy jeśli chodzi o moje problemy jednak jednoznacznej odpowiedzi znaleźć nie mogłem. Musiałem sobie przed napisaniem posta spisać na kartkę te usterki ale chociaż wszystko będzie w jednym miejscu Więc zaczynamy:

1. Mam problem z szybą od strony pasażera. Mianowicie nie domyka się... Jak było nieco cieplej szybka ciągnęła do góry jednak już nie miała siły przy "szczytowaniu" ( ). Problem jeszcze był gdy miałem opuszczoną szybę na maksa przy zamykaniu słychać było jak obija się w drzwiach... Niedługo będę nieco wyciszał furtki to mam przy okazji zamiar zamknąć temat. Więc pozostaje pytanie: Czego powinienem się spodziewać?

2. Nie działająca tylna wycieraczka. Pewnego pięknego dnia najzwyczajniej odmówiła posłuszeństwa. Podniosła się do ok 1/10 obrotu i stanęła jak zaczarowana...

3. Ogrzewanie tylnej szyby działa tylko w połowie. Grzeje jedynie górna część.

4. Strasznie mi trzeszczy "coś" w okolicach tylnej klapy. Zwłaszcza się odzywa przy minusowych temperaturach. Pytanie co to i jak z tym walczyć.

5. Wczoraj zauważyłem, że przestało mi działać zamykanie i otwieranie Foki z kluczyka. Co ciekawe przy zamykaniu kluczykiem w drzwiach nie słychać mechanizmu centralnego. Jeszcze ciekawsza rzecz to to, że gdy siedzę w środku i zarygluję drzwi od strony pasażera to dźwięk słychać i zamykają się oboje drzwi.

6. Wiem, że miałem wymienianą prawą lampę i podejrzewam, że koło oryginału nie leżała. Ostatnio pewnie na naszych drogowych dywanach wypadł mi ten pizdryk zasłaniający żarówkę. Rozmawiałem z mechaniorem i powiedział mi, że lampa jest nierozbieralna. Czy jest opcja założenia tego i pytanko, czy są przejściówki pozwalające podłączenie lamp od ST do Foki przed FL nie bawiąc się w robienie konektorków?

7. Również wczoraj zauważyłem niepokojące stuki w tylnym, prawym kole. Nawala aż niemiło... Jak wpadnę jednak np. Lewą stroną to nic nie słychać. Co to może być?

8. Co prawda to nie usterka ale zastanawia mnie pewien fakt. Obecnie zakupiłem nieco sprzętu CA jednak jeszcze leży na półkach czekając na globalne ocieplenie. Pytanie czy jest jakieś fajne miejsce na doprowadzenie kabla zasilającego z aku do bagażnika? Chodzi mi o jakieś dziury z komory silnika do środka.

Wydaje mi się, że to chyba wszystko (tzn jest jeszcze coś ale odpowiedzi na to znalazłem).
Będę wdzięczny za każdego posta, każdą odpowiedź i wskazówki. Wdzięczny bym był jeśli w miarę możliwości byście podali orientacyjną cenę napraw tych usterek.

Pozdrawiam Focusomaniaków
tetech jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
 


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:00.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u