Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 08-06-10, 11:18   #1
KDZ
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
2002
Postów: 18
Domyślnie 1.6 PB - Wysokie spalanie i brak mocy przy ruszaniu

Moją foczkę dopadły dwie choroby. Możliwe, że przyczyna jest ta sama.

1. Komputer pokazuje spalanie w mieście na poziomie 12,8 - 13,2 l/100km. Jeżdżę raczej spokojnie. Silnik 1,6 100KM benz. Spalanie w trasie obliczane przez komputer kształtuje się prawidłowo.

2. Przy ruszaniu: wrzucam jedynkę, puszczam sprzęgło jak zawsze dodając gaz, auto robi kangura (jakbym za szybko puścił sprzęgło), bardzo ograniczona moc przez ok 2sekundy po tym skoku i po tym czasie przyspiesza tak jak powinno (pedał gazu cały czas w jednakowej pozycji, nic nie daje wciśnięcie gazu mocniej podczas tych 2 sekund, bo auto i tak nie będzie przyspieszało lepiej). Skok jest tym większy im więcej dam gazu. Statystycznie na 10 przypadków ruszania, występuje to ok. 7razy. Problem skoku i spadku mocy raczej nie występuje przy bardzo powolnym ruszaniu. Spadek mocy nie występuje przy większych prędkościach, przy wyprzedzaniu itp.

Co może być przyczyną? Żadne kontrolki ostrzegawcze się nie palą w czasie jazdy. Przebieg 86 000km.

Ostatnio edytowane przez KDZ ; 09-06-10 o 12:16
KDZ jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-06-10, 12:14   #2
KDZ
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
2002
Postów: 18
Domyślnie

proszę o pomoc
myślałem, że to może być sonda lambda, ale brak świecącej się kontrolki check engine...

Ostatnio edytowane przez KDZ ; 09-06-10 o 12:17
KDZ jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-06-10, 12:28   #3
Kubuch
Sympatyk
Grupa: Cujawy
 
Avatar Kubuch
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Skąd: z Matplanety
Inny
HB 5D
1.0 EcoBoost 125 KM manual
2017
CB Bydgoszcz
Postów: 1 061
Garaż
Domyślnie

Wymiana filtrów (szczególnie paliwa), przewodów WN, świec.
Kubuch jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-06-10, 13:39   #4
xDonx
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Skąd: Rzeszów
Ford Focus I
HB 3D
2.0 Zetec 130KM manual
luty
1999
RZ Rzeszów
Postów: 122
Domyślnie

Jedź na kompa, bo reset to już pewnie robiłeś oprócz tego nie zaszkodzi sprawdzić czujnik położenia przepustnicy i przepływomierz.

---------- Post dodany o 13:39 ---------- Poprzedni post był z 13:36 ----------

Doraźnie może pomóc zdjęcie wtyczki z czujnika położenia przepustnicy ale to nie rozwiązuje problemu i jak po tym będzie poprawa to wcale nie znaczy, że uszkodzony jest właśnie ten czujnik .
xDonx jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-06-10, 21:30   #5
Adamgd
Turysta
 
Avatar Adamgd
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Skąd: Gdańsk
Ford Focus I
HB 5D
1.8 Zetec 115KM manual
grudzień
1998
GD Gdańsk
Postów: 25
Domyślnie

miałem podobny przypadek u mnie był zapchany katalizator
Adamgd jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-06-10, 23:45   #6
vult
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2010
Skąd: Łódź
Ford Focus I
kombi
1.8 Zetec 115KM manual
1999
Postów: 9
Domyślnie

Cytat:
Napisał KDZ Zobacz post
Moją foczkę dopadły dwie choroby. Możliwe, że przyczyna jest ta sama.
2. Przy ruszaniu: wrzucam jedynkę, puszczam sprzęgło jak zawsze dodając gaz, auto robi kangura (jakbym za szybko puścił sprzęgło), bardzo ograniczona moc przez ok 2sekundy po tym skoku i po tym czasie przyspiesza tak jak powinno (pedał gazu cały czas w jednakowej pozycji, nic nie daje wciśnięcie gazu mocniej podczas tych 2 sekund, bo auto i tak nie będzie przyspieszało lepiej). Skok jest tym większy im więcej dam gazu. Statystycznie na 10 przypadków ruszania, występuje to ok. 7razy. Problem skoku i spadku mocy raczej nie występuje przy bardzo powolnym ruszaniu. Spadek mocy nie występuje przy większych prędkościach, przy wyprzedzaniu itp.

Co może być przyczyną? Żadne kontrolki ostrzegawcze się nie palą w czasie jazdy. Przebieg 86 000km.
Mialem podobne objawy, wymiana swiec pomogla.
vult jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-06-10, 11:17   #7
pawelur22
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Skąd: Poznań
Postów: 5
Domyślnie

A ja odwrotnie, mam te objawy po wymianie świec, kabelków WN i cewce zaplonowej.
Miałem usterke Cewki zapłonowej - palił ze 20l a jechał jakby pod gore z dwiema przyczepami, szarpał i gasł. W warsztaciku na kompa tam wykryło błedy na 3 z 4 zapłonów, wymiana cefki (to pojechałem po bandzie i swiece i przewody tez).
Teraz działa "poprawnie" ale spalanie podskoczyło i tak z 25 koni gdzies uciekło. Na jedynce tez zamula przy ruszaniu, jak depne w podłoge to sie chwile zastanawia, powyzej 5 tys jakby "przestaje przyspieszac".
pawelur22 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-06-10, 19:41   #8
KDZ
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
2002
Postów: 18
Domyślnie

Z tego co zauważyłem, foka ma wyraźne problemy z ruszaniem przy włączonej klimie (manualna). Auto ma chęć zgasnąć, nie ma siły. Po wyłączeniu klimy problem z chęcią zgaśnięcia raczej nie występuje i auto jest wyraźnie żwawsze przy ruszaniu. Klimatyzacja nie była ruszana od nowości (8 lat). Niestety spalanie w mieście nawet bez klimy też jest znacznie powyżej normy.
KDZ jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-06-10, 06:42   #9
kulka82
Turysta
 
Avatar kulka82
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Skąd: Warszawa-Ochota
Ford Focus I FL
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
czerwiec
2002
WU Warszawa Ochota
Postów: 173
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał KDZ Zobacz post
Z tego co zauważyłem, foka ma wyraźne problemy z ruszaniem przy włączonej klimie (manualna). Auto ma chęć zgasnąć, nie ma siły. Po wyłączeniu klimy problem z chęcią zgaśnięcia raczej nie występuje i auto jest wyraźnie żwawsze przy ruszaniu.

Z tym ruszaniem się nie przejmuj ja mam tak samo po prostu trzeba dawać większe obroty.
A spalanie w mieście u mnie kształtuje się miedzy 8,5-9,5 litra.
kulka82 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-06-10, 10:58   #10
WRCRS
Turysta
 
Avatar WRCRS
 
Zarejestrowany: May 2010
Skąd: Germany
Ford Focus I
kombi
1.8 Zetec 115KM manual
2000
Postów: 40
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał KDZ Zobacz post
Z tego co zauważyłem, foka ma wyraźne problemy z ruszaniem przy włączonej klimie (manualna). Auto ma chęć zgasnąć, nie ma siły. Po wyłączeniu klimy problem z chęcią zgaśnięcia raczej nie występuje i auto jest wyraźnie żwawsze przy ruszaniu. Klimatyzacja nie była ruszana od nowości (8 lat). Niestety spalanie w mieście nawet bez klimy też jest znacznie powyżej normy.
Z tego co wiem klima w Fokach zawsze osłabia samochód ja mam 1.8 i też to czuć a w zeszłym roku było wszystko czyszczone i wymieniane w klimie.Ale tak nawiasem to jedz na czyszczenie bo się nabawisz jakiś chorób a i czynnik też zdało by się już wymienić lub uzupełnić 8lat
__________________
Poprzednio : Golf 1 GTI ,Opel Vecta A,Audi 90 Quattro 2,3-20V,Opel Astra 1,VW Passat B3
Obecnie : Ford Focus MK1
WRCRS jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-06-10, 09:47   #11
pawcio2
Turysta
 
Avatar pawcio2
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Skąd: pomorskie
Ford Focus I
HB 3D
1.6 Zetec 100KM manual
styczeń
2000
Postów: 93
Domyślnie

A czy orginalna cewkę kupiłeś?
Bo mi kiedyś padła cewka i wymieniłem na jakaś zwykła za 100zl
Teraz auto jest jak by lekko przymulone nie ma takiego kopa, wcześniej było czuć tam jakieś wepchnięcie w fotel teraz nic.W tym miesiącu planuję wymiany cewki na orginal ale czy to pomoże ale aby poczuć te 100km? Bo nie wiem czy ten silnik 1.6 ma na 100% "wepchnięcie w fotel" czy to tylko moje odczucie.Jak by ktoś mógł to proszę o odpowiedź na ww pytanie.
__________________
pawcio2 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-06-10, 22:08   #12
kondi1975
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2010
Ford Focus I
HB 3D
1.6 Zetec 100KM manual
2002
Postów: 4
Domyślnie

Siemka KDZ robiłeś już coś z foką?Bo ja mam takie same objawy.Zamulony na maxa z górki max 120km/h a pod górkę wytraca do 60.Na kompie wykazało błąd że coś jest na 4 cylindrze nie tak,zastanawiam się czy od razu nie zmienić świec.
kondi1975 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-07-10, 17:32   #13
KDZ
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
2002
Postów: 18
Domyślnie

Cytat:
Napisał kondi1975 Zobacz post
Siemka KDZ robiłeś już coś z foką?Bo ja mam takie same objawy.Zamulony na maxa z górki max 120km/h a pod górkę wytraca do 60.Na kompie wykazało błąd że coś jest na 4 cylindrze nie tak,zastanawiam się czy od razu nie zmienić świec.
U mnie problem pojawia(ł) się tylko przy ruszaniu. Przy pozostałych prędkościach foka zachowuje się należycie.

Wymieniłem cewkę na nieoryginalną. Było ok z klimą i bez... bo od kilku dni już nie jest ok przy starcie z klimą. Nie ma siły ruszyć, walka żeby nie zgasł a nie ruszanie. Start z klimą z nową cewką jest taki sam jak był. Chyba cewka tak szybko nie padła?

Przy starcie bez klimy jest bez zarzutu. Spalanie w mieście nieco spadło, wynosi teraz ok 11-12 l/100km

Co do tego spalania to jeszcze takie pytanie: przy włączonym komputerze w tryb aktualnego poboru paliwa - ile pokazuje Wam np. dojeżdżając do świateł na biegu bez gazu (0l/100km), wciskając sprzęgło wrzucam luz i tuż przed przejściem w stan: litry na godzinę, pokazuje mi momentowy pobór ponad 10l/100km (1-2sekundy na luzie tuż przed zatrzymaniem i zmiany trybu). Domyślam się, że musi trochę dolać paliwa, żeby nie zgasł silnik, ale tyle (nawet chwilowo)?

Ostatnio edytowane przez KDZ ; 12-07-10 o 17:40
KDZ jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-07-10, 18:29   #14
maro06
Turysta
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Skąd: Polska
Postów: 6
Domyślnie

Ja wymieniałem potencjometr regulatora położenia przepustnicy i pomogło. Koszt 175 zł
maro06 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-06-10, 09:22   #15
pawcio2
Turysta
 
Avatar pawcio2
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Skąd: pomorskie
Ford Focus I
HB 3D
1.6 Zetec 100KM manual
styczeń
2000
Postów: 93
Domyślnie

Bład na 4 cylindrze to cewka
__________________
pawcio2 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-06-10, 08:43   #16
KubaMK1
Turysta
 
Avatar KubaMK1
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Skąd: Lubin
Ford Focus I
HB 3D
1.8 Zetec 115KM manual
1999
DLU powiat lubiński (Lubin)
Postów: 9
Domyślnie

nie chce zakladac nowego tematu, bo widze, ze tutaj podobny...

zbyt wysokie spalanie, przyczyne tego moge sprawdzic na komputerze, czy od razu wiadomo co wymienic?
__________________
http://www.betatest.pl
KubaMK1 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-05-11, 14:22   #17
Przemek8484
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
2003
Postów: 33
Domyślnie

Witam.Ja też mam problem ze swoją foka.A mianowicie jest strasznie zamulona przy ruszaniu-potrafiła nawet zgasnąć.Po podpięciu pod kompa brak błędów,chociaż pan powiedział,że mu nie pasuje jeden wtrysk,że dziwnie się jego wykres przedstawia-raz na minusie raz normalnie.Nie znam się na tym dlatego proszę o pomoc.I tak pewnego dnia jadąc sobie samochód zgasł mi na skrzyżowaniu.Po odpaleniu zaczął chodzić jak ciągnik-nie pracował na wszystkie gary.Ledwo co zajechałem do tego mechanika na warsztat i po podpięciu wyskoczył błąd pompy wtryskowej.Koleś obejrzał dokładnie silnik pod maską i wynalazł,że przewody do pompy wtryskowej były skręcone na ryja i zaklejone taśmą.Zlutował je i auto odpaliło bezproblemowo,wspomnę,że wcześniej ciężej palił.Błędy już się nie pokazały.Powiedział,że to zamulenie może być przez katalizator i zaproponował jego wycięcie.Co wy na to?Dodam jeszcze,że autko 7 miesięcy temu kupiłem-od handlarza-sprowadzone z Niemiec.I po tym zlutowaniu już nie gaśnie na skrzyżowaniach,jednak dalej autko jest zamulone.Co poradzicie??
Przemek8484 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-08-11, 23:08   #18
KDZ
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
2002
Postów: 18
Domyślnie

odgrzewam kotleta, bo temat wciąż aktualny

w nawiązaniu do odpowiedzi w tym wątku: foka mi nigdy nie zgasła podczas jazdy jak i na postoju, nie ma problemu z osiaganiem wysokich predkosci (choc pod gorke wyraznie foczce brakuje mocy), nie szarpie
jest duzy problem przy ruszaniu (nasilający sie przy wlaczonej klimie - obciążenie nieporównywalne z tym jakie powinno być akceptowalne wtedy), swiece wymieniane pare tysiecy temu, cewka rownież (co prawda nieoryginalna ale jednak)
start bez klimy o którym pisałem, że po wymianie cewki jest bez zarzutu, pogorszył się, żadnego kopa nie ma, na klimie moc jest taka, że nie ma mowy o ruszeniu z piskiem, bez klimy również ciężko o zryw, auto jest tez malo dynamiczne juz podczas jazdy
choć tuż po wymianie cewki była poprawa, to wciąż moim zdaniem nie było tak jak być powinno, więc chyba coś prócz cewki jest przyczyną, poza tym chyba tak szybko by nie padła
KDZ jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-08-11, 05:58   #19
kempus
Turysta
 
Avatar kempus
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Ford Focus II
HB 5D
2.0 Duratec 145KM manual
2005
Postów: 945
Domyślnie

Sprawdź ładowanie alternatora i akumulator. To też może być przyczyną osłabnięcia samochodu, szczególnie na 1. biegu. Miałem identyczny przypadek - powodem okazał się walnięty alternator i regulator napięcia. Żeby sprawdzić katalizator możesz jechać na analizę spalin. Mnie przy walniętej cewce nie zapaliła się kontrolka silnika.
kempus jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-10-11, 08:41   #20
bcnemil
Turysta
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Skąd: UK
Ford Focus I FL
sedan
1.6 Zetec 100KM manual
2004
Postów: 32
Domyślnie

Witam
To teraz ja odgrzeję kotleta, mianowicie wyzej wspomniane objawy, jak: zamulenie, nie palenie na wszystkie gary (dokładnie to już wiem, nr 4 nie pali), trochę chodzeinie jak traktor oraz kontrolka check engine. Na kompie 3 błędy, jeden o 4 cylindrze, drugi zaczynał sie od PSP..., trzeciego już nie zapamiętałem.
Wymienione jak dotychczas: świece, przeczyszczony silnik krokowy. Po dogłębnej analizie komputerowej mechanik stwierdził, że trzeba wymienić kable, choć wydawały się OK plus padł wtrysk, który wrzuca paliwo do katalizatora (przebicia z kabli uszkodziły wtrysk - tak argumentował) i w następstwie najprawdopodobnie trzeba wymienić sondę lambdę. Zdam relację co i jak.
bcnemil jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-10-11, 09:00   #21
bcnemil
Turysta
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Skąd: UK
Ford Focus I FL
sedan
1.6 Zetec 100KM manual
2004
Postów: 32
Domyślnie

Okazała się cewka
bcnemil jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
spalanie


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK1] 1.8 TDCI Intercooler pekniety ( brak mocy , duze spalanie) m4ki Silnik i skrzynia 9 07-03-11 21:33
[MK2] Brak mocy przy ruszaniu :-( hozipeso Silnik i skrzynia 19 15-06-10 22:32
focus mkI 2.0 brak mocy , strasznie mulowaty,duze spalanie fox12 Silnik i skrzynia 4 23-12-08 07:22
TDCi - brak mocy, duzo pali, gwizd przy przyśpieszeniu. Arti_ Silnik i skrzynia 22 23-07-08 19:33

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:40.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u