Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Inne techniczne

Komunikaty

Inne techniczne Problemy, usterki, naprawy...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 30-07-14, 19:47   #1
M_94
Turysta
 
Zarejestrowany: Jul 2014
Skąd: Płońsk/Olsztyn
Ford Focus I FL
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2004
WPN powiat płoński (Płońsk)
Postów: 17
Domyślnie 1.8 TDCI Żółta kontrolka silnika i problemy z odpalaniem

Witam, jest to mój pierwszy post także, że góry przepraszam jeśli piszę nie w tym dziale.

Od ponad tygodnia jestem "szczęśliwym" posiadaczem focusa mk1 w kombi. Po kilku dniach już się dopatrzyłem dwóch, chyba dosyć często występujących wad, a mianowicie: problem z samoistnym otwieraniem zamków po zamknięciu z kluczyka oraz gaśnięciu po odpaleniu za pierwszym razem gdy jest zimny. Przeszukałem już internet i mniej więcej wiem jakie mogą być sposoby na rozwiązanie tych problemów.

Jednak wczoraj podczas jazdy nie wiem kiedy, czy zaraz po odpaleniu czy w już w trakcie jazdy zapaliła się żółta kontrolka silnika. Tutaj zaczynają się schody, ponieważ z tego co czytałem oznacza to cos z emisją spalin, jednak na forach piszą że może oznaczać wszystko, ale przeważnie pytania były do silników benzynowych.

Moje pytanie czy ktoś wie może co może być przyczyną? Wiem że ten silnik ma dosyć wrażliwe wtryski na zwykłą ropę, a jakieś 20km wstecz zalałem go do pełna zwykłą ropą z orlenu, więc jeśli faktycznie chodzi o emisję spalin to może to ma jakiś związek? Nie wiem, zwracam się najpierw do was, bo dzisiaj byłem w ASO forda to tylko za podpięcie pod komputer chcą aż 250zł
M_94 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-07-14, 22:24   #2
MATRIX60MW
Kataryna
Grupa: Łódź
 
Marcin
Zarejestrowany: Mar 2010
Skąd: KŁOCKO
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec 100KM manual
2006
ESI powiat sieradzki (Sieradz)
Postów: 4 491
Garaż
Domyślnie

bez podpięcia pod komputer się nie obejdzie.Jest takie coś jak ELM czyli urządzenie diagnostyczne za małe pieniądze
MATRIX60MW jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-08-14, 13:07   #3
M_94
Turysta
 
Zarejestrowany: Jul 2014
Skąd: Płońsk/Olsztyn
Ford Focus I FL
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2004
WPN powiat płoński (Płońsk)
Postów: 17
Domyślnie

Byłem w ASO forda i nic ciekawego nie znaleźli, jedynie co im pokazało to ze coś z zaworem egr ale mechanik stwierdził ze działa wiec jedynie może się zacinać. Przez jakieś 2 tygodnie, do wczoraj było wszystko w porządku jednak gdy jechałem wczoraj w nocy zauważyłem, że kontrolka znowu się zaświeciła. Może czyszczenie pomoże, jednak chciałbym się dowiedzieć odnośnie tego ELM, bo czytałem tematy odnośnie tego, jednak posty były w miarę stare a odpowiedzi rózne.
Czy taki kabel by działal w 1.8 TDCi? http://allegro.pl/ShowItem2.php?item...f=last-visited
Wygląda to na taką chińszczyzne, a bardzo duzo tego w internecie, wiec jakby ktoś mógłby polecić coś co na pewno bedzie działać w tym silniku byłbym wdzięczny.
M_94 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-10-14, 18:47   #4
adrianmsq
Turysta
Grupa: Cujawy
 
Avatar adrianmsq
 
Adrian
Zarejestrowany: Sep 2014
Skąd: Świecie
Ford Focus I FL
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
październik
2002
CSW powiat świecki (Świecie)
Postów: 108
Garaż
Domyślnie

I jak temat? Coś się wyjaśniło?? Może mógłbyś sprawdzić błędy na kompie za pomocą menu serwisowego przy liczniku.
http://www.focusklubpolska.pl/showth...ight=serwisowy tutaj masz temacik i na YT możesz też sobie poszukać jak to się robi. Sprawdzisz sobie kody błędów.
Jak będziesz miał kody to w internecie znajdziesz listy kodów z błędami i opisem.
adrianmsq jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-10-14, 22:40   #5
grzybu
Turysta
 
Avatar grzybu
 
Bartosz
Zarejestrowany: May 2013
Skąd: Wrocław
Ford Focus I FL
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
2003
DBL powiat bolesławiecki (Bolesławiec)
Postów: 289
Garaż
Domyślnie

Z odpalaniem na zimnym to może Ci się zapowietrzać. U mnie tak było - zero błędów, a jak postał to musiałem go długo kręcić, lub na dwa razy.
grzybu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-10-14, 21:04   #6
M_94
Turysta
 
Zarejestrowany: Jul 2014
Skąd: Płońsk/Olsztyn
Ford Focus I FL
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2004
WPN powiat płoński (Płońsk)
Postów: 17
Domyślnie

Po dłuższej przerwie sprawa wygląda następująco. Problem tkwi cały czas odnośnie zaworu EGR. Samochod był w jednym ASO jak pisałem wyżej. Następnie po wyskoczeniu ponownie błędu pojechałem do drugiego u mnie w mieście. Krzykneli od razu wymiane na nowy bo rzekomo się popsuł i od razu cena prawie 3 tysiące. Oczywiście grzecznie odmówiłem ale cena za diagnostykę i tak nie należała do najniższych bo ta przyjemność kosztowała 250zł.

Przechodząc jednak do sedna znalazłem ponad 100km od miejsca zamieszkania mechanika który specjalizował się głównie w fordach. I tam sprawdzając pompką na podciśnienie sprawność zaworu okazało się, że działa, a podpinając pod komputer okazało się, że żadnego błędu nie było(mimo że świeciła się cały czas "check engine"). Pan wykasował błąd, wziął tym razem tylko 50zł i jezdziłem zadowolony.
Przejechałem ponad tysiąc kilometrów i ku mojemu zdziwieniu znowu się zapaliła. Tym razem po ponownej wizycie sprawdzając pompką na podciśnienie okazało się już że zawór nie jest sprawny gdyż schodziło ciśnienie. Mechanik miał poszukać jakiegoś sprawnego używanego jednak minął juz tydzień i się nie odzywa.

Zwracam się więc tutaj do Was. Może ktoś ma jakiś sensowny pomysł co z tym w końcu zrobić. Czytałem dużo o zaślepieniu, jednak na mój rozum to chyba nic nie da bo po tym dalej wyświetlałoby błąd bo jakiś tam czujnik wysyłałby dane, że nie działa. Ale może się mylę.
A może najlepszym rozwiązaniem byłoby jechać do jakiejś firmy tuningowej i po prostu go wyłączyć elektronicznie i mieć święty spokój?
M_94 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-10-14, 21:44   #7
grzybu
Turysta
 
Avatar grzybu
 
Bartosz
Zarejestrowany: May 2013
Skąd: Wrocław
Ford Focus I FL
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
2003
DBL powiat bolesławiecki (Bolesławiec)
Postów: 289
Garaż
Domyślnie

Zaślep sobie i zobacz jak będzie banglać. Koszt praktycznie zerwy
grzybu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-10-14, 22:03   #8
M_94
Turysta
 
Zarejestrowany: Jul 2014
Skąd: Płońsk/Olsztyn
Ford Focus I FL
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2004
WPN powiat płoński (Płońsk)
Postów: 17
Domyślnie

Teoretycznie tak, ale przeciez jak to zrobię to i tak ta kontrolka sama nie zgaśnie.
M_94 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-10-14, 23:12   #9
PAczkOS
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Skąd: Płońsk
Ford Focus II
HB 5D
2.0 DuraTorq 136KM manual
kwiecień
2005
WPN powiat płoński (Płońsk)
Postów: 105
Domyślnie

...a ja ciągle...z odpiętą wtyczką od egr-40 kkm śmigło
PAczkOS jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-10-14, 23:24   #10
grzybu
Turysta
 
Avatar grzybu
 
Bartosz
Zarejestrowany: May 2013
Skąd: Wrocław
Ford Focus I FL
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
2003
DBL powiat bolesławiecki (Bolesławiec)
Postów: 289
Garaż
Domyślnie

To podłącz pod byle jakiego elm-a i wykasuj. A ta kontrolka do wpływa jakoś na pracę auta?
grzybu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-10-14, 11:20   #11
M_94
Turysta
 
Zarejestrowany: Jul 2014
Skąd: Płońsk/Olsztyn
Ford Focus I FL
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2004
WPN powiat płoński (Płońsk)
Postów: 17
Domyślnie

@PAczkOS
Masz na myśli tą jedną z tych wtyczek? LINK
Właśnie, skoro o tym mowa, to kiedyś jak szukałem na allegro zaworów egr to do focusa 1.8tdci napotkałem aż 3 różne. Pierwszy taki jak na zdjęciu, drugi też podobny ale po lewo od tego "grzybka" miał jaką taką czarną gumę, a trzeci to z wtyczką na tym "grzybku". Faktycznie dla jednego silnika są 3 różne czy to po prostu było do innych silników?

@grzybu
Szczerze mówiąc nie jestem do końca przekonany bo kupiłem go kilka miesięcy temu, ale przez ten czas stwierdzam, że nie ma ona żadnego wpływu. Samochód ma kopa, a jak juz wejdzie powyżej 2 tys obrotów to naprawdę czuć przyśpieszenie. I tak wiem, że teoretycznie jeśli chodzi o ten egr to mozna jeździć z tą kontrolką, ale jeśli coś innego sie stanie to juz wtedy nie bede wiedział. Chciałem kupić sobie tego elm-a ale nie do końca wiem jaki bedzie współgrał z tym silnikiem. Szukałem na forum, ale posty były a to stare, a to odnośnie tddi a to benzyny i sam do końca nie wiem który, bo z fordami styczności nigdy nie miałem.
Mógłbyć podesłać taki który bedzie współgrał na 100% i bedę mógł wykasować tą kontrolkę?
M_94 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-10-14, 11:34   #12
grzybu
Turysta
 
Avatar grzybu
 
Bartosz
Zarejestrowany: May 2013
Skąd: Wrocław
Ford Focus I FL
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
2003
DBL powiat bolesławiecki (Bolesławiec)
Postów: 289
Garaż
Domyślnie

Ja kupiłem taki:


I śmiga z moi tdci 100km.
grzybu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-10-14, 11:58   #13
M_94
Turysta
 
Zarejestrowany: Jul 2014
Skąd: Płońsk/Olsztyn
Ford Focus I FL
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2004
WPN powiat płoński (Płońsk)
Postów: 17
Domyślnie

Aha czyli taki zwyczajny z allegro do 50zł i działa tak? To chyba zrobię zakupy, zaślepię to dziadostwo i zobaczymy co bedzie dalej, poki co dzięki
M_94 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-10-14, 12:56   #14
PAczkOS
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Skąd: Płońsk
Ford Focus II
HB 5D
2.0 DuraTorq 136KM manual
kwiecień
2005
WPN powiat płoński (Płońsk)
Postów: 105
Domyślnie

u mnie to akurat jest jedna prostokątna http://www.ford-esklep.pl/userdata/g...a711aa69d4.jpg
PAczkOS jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-10-14, 16:23   #15
M_94
Turysta
 
Zarejestrowany: Jul 2014
Skąd: Płońsk/Olsztyn
Ford Focus I FL
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2004
WPN powiat płoński (Płońsk)
Postów: 17
Domyślnie

Jeszcze pytanie na szybko, jakie OBD ma ten Ford? Ford Focus mk1 1.8 tdci 115km 2004r. Wydaje mi się że OBDII ale nie jestem pewny.
Na aukcji jest napisane "Wszystkie auta sprzedawane w Europie od 2001r benzynowe i od 2004r diesle" czyli on się łapie czy nie?
M_94 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-10-14, 22:06   #16
Adam Getka
Moderator
Grupa: Warszawa
 
Avatar Adam Getka
 
....
Zarejestrowany: Feb 2009
Skąd: Warszawa
Inny
HB 3D
2.0 Zetec 215KM manual
czerwiec
2001
WE Warszawa Mokotów
Postów: 4 454
Domyślnie

Jest dedykowany temat o programach diagnostycznych
__________________
DSG Das iSt Gówno
Adam Getka jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-12-15, 10:55   #17
M_94
Turysta
 
Zarejestrowany: Jul 2014
Skąd: Płońsk/Olsztyn
Ford Focus I FL
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2004
WPN powiat płoński (Płońsk)
Postów: 17
Domyślnie

Co prawda po roku ale temat do zamknięcia. Jakiś 2 tyg temu focus po regenaracji 3 wtrysków + pompy i odpala bez problemu.

Odnośnie zamków to tutaj nie było żadnego problemu z gumkami tylko, gdy czasami zdarzyło mi się zamknąć pilotem drzwi przed "trzaśnięciem" drzwiami to w całym mechanizmie zamku w danych drzwiach przeskakiwało kółeczko zębate i zamek potem nie działał tak jak powinien. To dziwne ze nie ma jakiejś blokady. To samo tyczy się, że wszystkie drzwi zamykały się oprócz jednych. Teraz uważnie zamykam drzwi i problemu nie ma bo mi się znudziło je ciągle rozkręcać.

Odnośnie kontrolki od wymiany wtrysków zapalała się co 200-800km (zauwazyłem ze w zależności od rodzaju paliwa. Gdy lepsze to długo sie nie zapalała. Jednak gdy raz zatankowałem jakas lipną ropę to zapaliła się po 200km od skasowania). Teraz jak wcześniej mówiłem jest po wymianie wtrysków i poki co się nie zapala dłuższy czas. Co prawda kod błędy dotyczył EGR-u, jednak od dłuzszego czasu sie nie zapaliła.
Pozdrawiam.
M_94 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK1] 1.8 TDCI Problemy z odpalaniem (P1211, P0251, P0191) mike_krk Silnik i skrzynia 1 04-06-13 06:19
[MK2] 2.0 TDCI Problemy z odpalaniem - instalacja elektryczna bigmichu Elektryka, audio i alarmy 0 11-04-12 09:47
[MK1] 1.8 TDCI Problem z odpalaniem, kontrolka check engine. pejwyl Inne techniczne 1 02-04-12 12:27
[MK2] Problemy z odpalaniem Focus '07 1,8 TDCI, wtryskiwacze swiderr Silnik i skrzynia 9 12-03-12 22:58
Problemy z odpalaniem TDCI, co to może być? jarrypl Inne techniczne 13 02-05-05 09:00

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:35.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u