Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > FAQ > Inne

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Previous Post   Next Post Next
stare 03-08-09, 21:19   #1
alvvin
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Skąd: Nowiak
Postów: 3
Domyślnie Opis przeróbki joysticka pod radio Sony

Niedawno kupiłem joystick do mojego focusa gdyż zaczęło mnie denerwować ciągłe spoglądanie na radio żeby zmienić mp3 czy przyciszyć. Jednakże oryginalny joystick z ff nie współpracował z radyjkiem wiec postanowiłem go przerobić. Z pomocą przyszła pewna strona w internecie klik na której znalazłem schemat fabrycznego pilota od radia sony. Nie zastanawiając się długo przystąpiłem do przeróbki.

Czas pracy jakaś godzinka
Potrzebne:
1) Śrubokręt płaski mały.
2) Lutownica z cienkim grotem.
3) Kilka rezystorów smd chociaż da rade też przewlekanymi.
wartości: 2.2kom, 8kom, 8.8kom, 3.3kom, 14.8kom.
4) Dla funkcji source, seek+, seek-, vol+, vol-.
5) Wtyczkę mały jack stereo taki jak w słuchawkach.

Ja jednakże użyłem trochę innych gdyż nie miałem sklepu w pobliżu a w domu miałem trochę rezystorów z innych projektów.

Żeby rozebrać pilot należy płaskim śrubokrętem podważyć przyciski w odpowiednich miejscach na zdjęciach poniżej pokazane są miejsca mocowań przycisków.

1)

2)

3)

Po zdjęciu przycisków należy wyciągnąć plastik mocujący razem z płytka.


Po wyjęciu należy wylutować stare rezystory, a wlutować nowe według schematu podanego wyżej. Ciężko to wytłumaczyć gdyż odległości są tam bardzo małe, ale jeśli ktoś miałby jakie ktokolwiek problemy proszę pisać.
Rzut płytki zrobiony w paincie gdyż płytka została pomalowana lakierem i nie widać na niej połączeń.
W miejscach gdzie jest cut należy przeciąć ścieżkę, a w miejscu gdzie jest podpisane dorobić należy zdrapać farbę ostrym nożem przeciąć ścieżkę tak żeby powstały miejsca na wlutowanie rezystora. W miejscu gdzie widnieje napis na rezystorze zw należy zamiast rezystora wlutować kawałek drucika, oraz w miejscu czerwonej linii podpisanej zw też należy wlutować kawałek drucika tylko trochę dłuższy . To jest bardzo proste wiec nie należy się tego obawiać a farba schodzi bez najmniejszych problemów. Na sam koniec należy dla pewności zabezpieczyć to jakimś lakierem np do paznokci.

Następnie składamy wszystko i przechodzimy do samochodu po wyjęciu radia kluczami dołączonymi przez producenta, należy odszukać wtyczkę która pozostała wolna i dochodzą do niej 3 kabelki interesują nas tylko te 2 koło siebie do których należy przylutować wtyczkę mały jack stereo. Wtyczka przedstawiona jest na zdjęciu które zaczerpnąłem z tematu klik


W jack-u stereo należy podłączyć do 2ch skrajnych wyprowadzeń tj. tulejka na środku ma zostać nie podłączona ( przewody podłączamy do masy i kanału lewego). Kolejność kabli w jacku idących od pilota obojętna są 2 wiec tak czy inaczej będzie działać.
Następnie podłączyć małego jack-a do radia i przetestować pilot.
Dzisiaj przerobiłem kolejnego pilota koledze i zajeło to mniej niż godzinę. Koszt przeróbki to jakieś 3 zł.

Jeśli ktoś w pobliżu może podjechać a pomogę mu przerobić. Jednakże nie ponoszę odpowiedzialności za szkody powstałe w skutek skorzystania z tego FAQ.
alvvin jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
 

Tagi
sony


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK2] radio sony barcio504 Elektryka, audio i alarmy 6 23-11-10 10:35
[Ogólne] Radio sony mp3 po1982 Elektryka, audio i alarmy 4 21-10-10 10:09
[C-MAX] Radio Sony wierus1 Elektryka, audio i alarmy 4 16-01-10 21:55
radio Sony Rafix Elektryka, audio i alarmy 0 09-07-08 19:20
Radio Sony MP3 cezar Elektryka, audio i alarmy 14 24-03-06 14:20

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:58.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u