Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Opony, felgi, hamulce i zawieszenie

Komunikaty

Opony, felgi, hamulce i zawieszenie Aby miło się jeździło

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 22-01-08, 18:05   #1
piotrmayday
Turysta
 
Avatar piotrmayday
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Skąd: Częstochowa
Postów: 57
Domyślnie Tarcie podczas hamowania

Witam mam taki problem podczas np: całonocnym postoju auta lub dłuższego postoju np 4 godziny gdy wsiądę do auta i ruszę w trasę to przez pierwsze 6 hamowań słychać z tyłu auta gdzieś tak po prawej stronie jak by coś sie ocierało (tak mniej więcej koło prawego koła) po tych 6 -7 nawet mnie hamowaniach zanika dźwięk tarcia czym to może być spowodowane

PS myślałem ze to coś od ręcznego i od mrozów może być spowodowane że coś nie odbija, wiec zostawiłem auto tylko na biegu bez ręcznego i nadal słychać podczas hamowania.

Z góry dzięki za odpowiedź!.
piotrmayday jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-01-08, 18:29   #2
jajko
Turysta
 
Avatar jajko
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Skąd: Olsztyn
Ford Focus II FL
HB 5D
2.0 DuraTorq 136KM manual
2008
NOL powiat olsztyński (Olsztyn)
Postów: 361
Domyślnie

Jeżeli masz tarcze z tyłu to nic nadzwyczajnego, nie masz się czym martwić. Po prostu na rancie odłożyło się sporo rdzy i różnych osadów, które trą o zacisk i/lub klocki przy pierwszych paru hamowaniach. Zdejmij koło, przyłóź pilnik do rantu i obracaj tarczą aż zejdzie wszystko. Uważaj żeby nie porysować powierzchni tarczy.
Jeżeli masz bębny to sugeruję szybką wizytę w warsztacie bo prawdopodobnie szczęki już się dawno starły i ocierają o będen, a to bardzo niedobrze
Powodzenia
__________________

"Panie władzo... jechałem tak szybko, gdyż... lubię zapier... "
jajko jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-01-08, 21:00   #3
kaszek
Turysta
 
Avatar kaszek
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Skąd: Łódź
Ford Focus II
kombi
2.0 Duratec 145KM manual
2005
EL Łódź
Postów: 372
Garaż
Domyślnie

Przez te ostatnie ulewy mam to samo. Rano coś trze. Po pracy coś piszczy...
I jeszcze czasami jak cofam, to bez hamowania coś jakby cichutko wyło
kaszek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-01-08, 21:33   #4
mark_TDDI
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2006
Skąd: far far away
Inny
HB 5D
2.0 Duratec 145KM manual
2012
Postów: 400
Domyślnie

Jeżeli wszystko jest OK, to trą zazwyczaj obydwie strony. U mnie też mocno tarł tylko prawy tył po nocnym, lub najmniej 3 godzinnym postoju (kilkanaście hamowań likwidowało efekt). Tłumaczyłem to sobie korozją bębnów, czyli normalnym zjawiskiem o tej porze roku; zaniepokoiłem się dopiero wtedy, kiedy wpadłem dwukrotnie w poślizg z powodu zablokowania tylnego koła (mam sprawny ABS!). Pomiar siły hamowania pokazał, że tylne prawe koło łapie niezwykle mocno - zbyt mocno (różnica pomiędzy stronami: 43 %!). Przyczyną był drobniuteńki (ledwo zauważalny) wyciek z cylinderka hamulcowego właśnie po prawej stronie. Podczas postoju płyn spływał na okładziny cierne i wewnętrzne powierzchnie bębna. Jak wiadomo, płyn hamulcowy jest żrący i zwiększa współczynnik tarcia (na krótką metę). Wymiana cylinderka załatwiła skutecznie temat.
mark_TDDI jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-01-08, 21:46   #5
piotrmayday
Turysta
 
Avatar piotrmayday
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Skąd: Częstochowa
Postów: 57
Domyślnie

nie jest to wina raczej klocków bo wymieniane były rok temu a przejechałem dopiero 14 tys
piotrmayday jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-01-08, 13:47   #6
grzybek
Kataryna
 
Avatar grzybek
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Skąd: B-gi
Inny
sedan
styczeń
2018
WBR powiat białobrzeski (Białobrzegi)
Postów: 3 047
Domyślnie

Cytat:
Napisał piotrmayday
nie jest to wina raczej klocków bo wymieniane były rok temu a przejechałem dopiero 14 tys
A jakiej firmy masz klocki U mnie ferodo nie było po 10kkm
__________________
Squadra Forza Italia
"Make a car more powerful and it goes faster accelerating in a straight line. Make it lighter and it goes faster everywhere.", Colin Chapman.

Była Foczka - nie ma Foczki
15 lat i 241440km razem
grzybek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-01-08, 14:52   #7
GAWRON
Byznesmen
 
Avatar GAWRON
 
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa Mokotów
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
maj
2000
WH Warszawa Praga Północ
Postów: 573
Domyślnie

Cytat:
Napisał grzybekbgi
U mnie ferodo nie było po 10kkm
To to chyba byla marna podrobka Ferodo

piotrmayday, najlepiej poprostu rozebrac i zobaczyc co sie tam dzieje. Ja stawiam na hamulce a skor twierdzisz ze niemozliwe to przyczyn moze byc wiele. Kiedys mialem podobna sytuacje. Poczatkowo wydawalo sie ze to cos z hamulcami z tylu a okazalo sie ze to lozysko.
GAWRON jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-01-08, 17:15   #8
grzybek
Kataryna
 
Avatar grzybek
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Skąd: B-gi
Inny
sedan
styczeń
2018
WBR powiat białobrzeski (Białobrzegi)
Postów: 3 047
Domyślnie

GAWRON, bardzo możliwe, ale w takim razie musi ich być dużo na rynku bo już kilka opinii słyszałem że są dobre ale szybko się ścierają, właśnie w granicach 10-20kkm. Więcej nie mogę się wypowiedzieć bo były na Foce raz i to w zasadzie przypadkiem no i po takim zużyciu długo nie zawitają na nowo choć chętnie bym sprawdził jakieś 100% orginałki i porównał.
__________________
Squadra Forza Italia
"Make a car more powerful and it goes faster accelerating in a straight line. Make it lighter and it goes faster everywhere.", Colin Chapman.

Była Foczka - nie ma Foczki
15 lat i 241440km razem
grzybek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-01-08, 14:22   #9
piotrmayday
Turysta
 
Avatar piotrmayday
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Skąd: Częstochowa
Postów: 57
Domyślnie

byłem u mechanika i powiedział ze co troche do niego ludzie przyjezdzaja z takimi problemami powiedział mi ze to na pewno od pogody brud deszcz błoto itp: jak jest mróz na dworze to mi rano już nie trze ( a klocki wymieniane w serwisie forda to pewnie oryginalne ) łozyska były niedawno u mnie wymieniane.
piotrmayday jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-01-08, 18:41   #10
V_Diesel
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

U mnie bylo to samo i dzisiaj rano wszystko sie WYJASNILO. Zawsze samochod myje w pracy chemia, czyli taka aktywna (żraca) piana. Do tego jeszcze troche wilgoci i po nocnym postoju na tarczach jest rdza, ktora powoduje tarcie po pierwszych kilku hamowaniach. Sprawdzcie u siebie moze macie to samo.
Pozdrawiam.
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Drżenie kierownicy podczas hamowania romano17 Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 182 23-10-15 07:11
[FFI] Pisk Podczas Hamowania lisek Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 7 04-05-09 22:37
[FFI] Tarcie prawego tylnego koła podczas hamowania CAr Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 15 29-03-07 21:27
Hałas podczas hamowania matyk Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 11 05-03-07 09:30
Dziwne tarcie przy puszczaniu sprzęgła podczas ruszania polewiak Silnik i skrzynia 7 02-06-06 18:14

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u