Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Opony, felgi, hamulce i zawieszenie

Komunikaty

Opony, felgi, hamulce i zawieszenie Aby miło się jeździło

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 10-03-11, 10:42   #1
Kristov81
Turysta
Grupa: Cujawy
 
Avatar Kristov81
 
Krzysztof
Zarejestrowany: Mar 2011
Skąd: Bydgoszcz
Ford Focus I
sedan
1.6 Zetec 100KM manual
1999
CB Bydgoszcz
Postów: 58
Domyślnie Piszczące tylne zawieszenie

Witam

Szukam porady więc piszę tutaj.
Chodzi o tylne zawieszenie w mojej foczce 99r 1.6 16V Sedan ( auto sprowadzone z Belgii)

Wiosną i latem gdy jest sucho wspomniane tylne zawieszenie piszczy na nierównościach. Gdy jest deszczowo ów dźwięki zanikają.
Auto sprawdzałem przed blokiem naciskając to z lewej i z prawej strony i słyszałem te same piski.
Zasięgnąłem porady w PZMocie i mechanik stwierdził, że są do wymiany tuleje gumowe. Z tego co słyszałem jest to sprawa dla mechaników czasochłonna i żmudna ( trzeba wszystko odkręcać a potem składać ) o kosztach nie wspominając. Gdy dałem do wymiany amortyzatory to chciałem aby spróbował wymienić te gumy ale stwierdził, że mimo prób nie może odkręcić śrub bo są zapieczone a robiąc na siłę może uszkodzić je i moje koszty wzrosną.
Skierował mnie do ASO ponieważ tam mogą mieć specjalistyczne ściągacze. Pojechałem i w rozmowie z kierownikiem wyszło , że w wymianę tuleji się nie bawią. Wymieniają całe wachacze na nowe.

Moje pytanie brzmi czy ktoś spotkał się z takim problemem i czy napewno to trafna diagnoza , że są temu winne tuleje a nie np. sprężyny ?
Również chciałbym wiedzieć , jeżeli wymieniać coś w zawieszeniu to dokładnie chcę wiedzieć co bo nie jestem obeznany w tej dziedzinie.

Dziękuję za wszelkie porady w tym temacie.

Pozdrawiam
Kristov81 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-03-11, 12:09   #2
korek007
Dukacz
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Skąd: Bydg
Ford Focus I
sedan
1.6 Zetec 100KM manual
2000
Postów: 1 244
Domyślnie

Witam
Na forum jest mnóstwo tematów dotyczących tylnego zawieszenia.
Jest tam 14 tulei metalowo-gumowych, z których praktycznie każda może wydawać takie dźwięki. Aby dojść do tego, która - można psikać każdą po kolei np. WD40 i za każdym razem sprawdzać (uginając tył), czy piszczenie/skrzypienie ustało. Kiedyś w ten sposób znalazłem (a raczej mechanik znalazł) winowajcę w mojej foce.
Faktem jest, że w ASO nie wymienisz samych tulejek (chyba tylko za wyjątkiem tulejek wahaczy wzdłużnych, które jako jedyne występują w oryginale). Natomiast poza ASO tuleje mozna wymienić, problemem mogą być tylko zapieczone śruby. Innym problemem może być też jakość tulejek i jakość pracy mechanika.
korek007 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-03-11, 12:57   #3
Kristov81
Turysta
Grupa: Cujawy
 
Avatar Kristov81
 
Krzysztof
Zarejestrowany: Mar 2011
Skąd: Bydgoszcz
Ford Focus I
sedan
1.6 Zetec 100KM manual
1999
CB Bydgoszcz
Postów: 58
Domyślnie

Czyli tylko psikanie wd40 mi zostało ?
Chciałbym zrobić auto raz tak aby na parę lat był spokój z tego typu piskami no i boję się jakiś dodatkowych uszkodzeń związanych z obecną usterką.
Na allegro widziałem różnego typu komplety zawieszeń na tył z wszystkimi tulejami ( ceny od 600zł )
Warto wydać takie pieniądze i dać do wymiany u mechanika ?

Przykładowa aukcja allegro http://allegro.pl/zestaw-wahacze-wah...491579839.html

Ostatnio edytowane przez Kristov81 ; 10-03-11 o 13:08
Kristov81 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-03-11, 16:25   #4
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kristov81 Zobacz post
Chciałbym zrobić auto raz tak aby na parę lat był spokój...
[/URL]
Hehe...
Jesli malo jezdzisz to ok...jak duzo to zrob tylko to co najwazniejsze aby dobrze sie prowadzilo.
Chyba sie nieoplaca jak ktos duzo jezdzi zawracac najdrobniejszymi szczegolami glowe.
Jak kupilem sobie swoje autko bylo jak igla.
2 mce po zakupie i wystarczyl jeden przejazd kolejowy, 1 stop i jedna duza dziura na przejezdzie. Oczywiscie niezatrzymalem sie i przejechalem 60km/h
Efekt-ukrzywiona felga, i uszkodzona minimalnie tulejka z prawej strony w przekladni...bo z lewej tulejka niewystepuje

jakies 2-3 mce po niespodzance na torach zaczela mi delikatnie stukac ta tulejeczka..ale to na wiekszych dolkach i malo slyszalne. Poniewaz wszystko ladnie chodzi i plynu nieubywa odpuscilem sobie demontaz maglownicy. I dobrze bo zima i jeszcze nieraz wpadlem w niejednego kratera na drodze po ciemku lub jak za szybko jechalem.
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-03-11, 17:59   #5
korek007
Dukacz
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Skąd: Bydg
Ford Focus I
sedan
1.6 Zetec 100KM manual
2000
Postów: 1 244
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kristov81 Zobacz post
Czyli tylko psikanie wd40 mi zostało ?
...Na allegro widziałem różnego typu komplety zawieszeń na tył z wszystkimi tulejami....
To psikanie to tylko w celu upewnienia się, która tulejka skrzypi (chociaż w moim przypadku minęły już dwa lata i skrzypienie nie wróciło).
Te komplety to nie są komplety zawieszeń, lecz tylko komplety tulejek.

Ostatnio edytowane przez Adam Getka ; 10-03-11 o 19:14
korek007 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-03-11, 08:38   #6
Kristov81
Turysta
Grupa: Cujawy
 
Avatar Kristov81
 
Krzysztof
Zarejestrowany: Mar 2011
Skąd: Bydgoszcz
Ford Focus I
sedan
1.6 Zetec 100KM manual
1999
CB Bydgoszcz
Postów: 58
Domyślnie

No jeżdżę głównie po mieście oraz do i z pracy.
Mechanik też mi przesmarował i było ok ... starczyło na kilka ulew potem znów to samo.

Ten zestaw to tylko tulejki ? Przecież pisze "ZESTAW WAHACZE wahacz FORD FOCUS TYŁ"
Nie jestem specem ale wahacz to chyba element zawieszenia ? :P

Ostatnio edytowane przez Kristov81 ; 11-03-11 o 08:40
Kristov81 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-03-11, 14:30   #7
fff
Turysta
 
Avatar fff
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Skąd: Warszawa - Bialoleka
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
grudzień
2000
WA Warszawa Białołęka
Postów: 54
Garaż
Domyślnie

hej.
Tak to sa wahacze kompletne tylu bez wahaczy wzdluznych za to z tulejkami tych wahaczy - tzw cukierkami. Masz tam tez laczniki stabilizatora.

Powiem tak nie baw sie w wymiane tulejek - nie ma to sensu, zawieszenie sie rozjezdza kola stoja okrakiem po jakims czasie, glownie dlatego ze siadaja tuleje, jak juz pisal kolega wyzej nie kupisz nigdzie oryginalnych fordowskich tulei sa jedynie zamienniki i przewaznie kiepskiej jakosci. Jedyne tulejki jakie kupisz w oryginale to wlasnie te cukierki - tuleje wahacza wzdluznego.

Przechodzilem przez wymiane samych tulejek - operacja nieoplacalna - w koncu pozbieralem troche $$$ i wymienilem kompletne wahacze oryginaly.

Ja wiele dobrego slyszalem o kompletach wahaczy firmy MEYLE ale to troche drozej niz SRL w granicach 800 - 900 zlotych.

Oryginaly no to koszt juz duzy okolo 2000pln, chyba ze udaloby sie cos okazyjnie taniej wyrwac, ale ciezko...

Acha i po kazdym grzebaniu w zawieszeniu trzeba ustawiac geometrie.

Pozdrawiam.
fff jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-03-11, 20:41   #8
korek007
Dukacz
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Skąd: Bydg
Ford Focus I
sedan
1.6 Zetec 100KM manual
2000
Postów: 1 244
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kristov81 Zobacz post
....Ten zestaw to tylko tulejki ? Przecież pisze "ZESTAW WAHACZE wahacz FORD FOCUS TYŁ"...
Sorry, miałem chyba jakieś zaćmienie. Faktycznie, to cały zestaw wahaczy. Cena porażająco niska. Jakość pewnie też. Same dwa półksiężyce oryginały kosztują powyżej 400 zł.
korek007 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-03-11, 01:55   #9
Kristov81
Turysta
Grupa: Cujawy
 
Avatar Kristov81
 
Krzysztof
Zarejestrowany: Mar 2011
Skąd: Bydgoszcz
Ford Focus I
sedan
1.6 Zetec 100KM manual
1999
CB Bydgoszcz
Postów: 58
Domyślnie

Taaa cena pewnie ma się nijak do jakości.
No nic na razie trzeba z tym żyć choć nie jest to przyjemne słyszeć jak coś piszczy z tyłu :/
Kupię chyba cały zapas smarów do ich uciszania :P

Cena oryginałów 2tyś no to faktycznie sporo...ostatnio za takie pieniądze lodówkę kupiłem....

Ps. Jeśli ktoś będzie miał ochotę i chwilę czasu to może wstawić mi jakiś link który dobrze ukazuje ów zawieszenie
żebym wiedział gdzie smarować aby znaleźć źródło dźwięku no i za razem będę mógł co nie co się dowiedzieć.
Wpisywałem w Google ale zdjęcia lub rysunki nie ciekawe i mało precyzyjne.


Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez Kristov81 ; 12-03-11 o 02:10
Kristov81 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-03-11, 00:26   #10
Kristov81
Turysta
Grupa: Cujawy
 
Avatar Kristov81
 
Krzysztof
Zarejestrowany: Mar 2011
Skąd: Bydgoszcz
Ford Focus I
sedan
1.6 Zetec 100KM manual
1999
CB Bydgoszcz
Postów: 58
Domyślnie

Czy taki zestaw to badziewie ?

http://www.ford-esklep.pl/pl/p/Kompl...nia-Focus/1656
Kristov81 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-03-11, 23:54   #11
klapek
Turysta
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Skąd: O-ca
Ford Focus III
HB 5D
1.0 EcoBoost 100 KM manual
lipiec
2013
DOL powiat oleśnicki (Oleśnica)
Postów: 359
Domyślnie

Ja bym tam brał cały zestaw ( ten kompletny z elementami zawieszenia ) i się nie czaił :P
Nie można popadać w paranoje z tymi zamiennikami.
Ewentualnie zlokalizować daną tuleje i wymienić cały element zawieszenia.
np.
lub:
__________________
- Fajna Żaba...
- FOKA !
klapek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK1] Tylne zawieszenie - pytanie ert4 Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 12 28-03-11 01:57
Tylne zawieszenie olo Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 11 30-09-07 09:14
Tylne zawieszenie - HELP Graphic Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 12 07-11-05 09:00
Jak wzmocnic tylne zawieszenie?? wysoki1,8 Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 9 19-09-05 11:24
Ile kosztuje tylne zawieszenie? szymbura Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 6 10-08-05 23:56

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u