Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Previous Post   Next Post Next
stare 02-03-10, 16:19   #1
pawelur22
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Skąd: Poznań
Postów: 5
Domyślnie Rozrząd, pompa, termostat ..i problem

Witam,
Moja foczke mam od jej 90.000 wiec rzorzad (zalecenie po 150.000) wymienilem po 100.000. A jak! Bez problemowa jazda do teraz (na taka tam drobnica-olej swiece a przy 120.000 doszedl gaz). Zbliza sie 200.000 i planowany wyjazd daleko. Wiec do mechanika (Poznan: Auto-Axel). Wymiana rozrzadu (OK), wymiana VSS (OK), przy okazji zmiany rozrządu zlecilem wymiane pompy wody, termostatu i plynu chlodzacego, dodatakowo swiece, kable, olej - mam foczka 200.00 niech ma nowe plyny. Ale zaczął sie problem. Po przejechaniu jaki 5km temperatura poszla ostro w prawo na czerwone pole (telefon do mechanika: jakas poduszka powietrzna - powinno sie odpowietrzyc...), ok jade dalej. Kontrolka "słoneczko z wykrzyknikiem", potem kontrolka silnik i silnik sie wylaczył. tel - mechanik - zapraszamy na poprawke. Zauwazylem ze takie cyrki powuzej 80km/h. Machanik stwierdza ze najprawdopodobniej termostat na co szef swoje gadki: jak to zamowilem nowy oryginalny.... Ale weze do chlodnicy zimne. Znalesli jeszcze wentylatory na cjlodnicy - jeden kreci wolno drugi wcale - no dobra, mysle, niech foka ma. Telefon ze zrobione i SPRAWDZONE: szef 30 km przejechał. Doplata bo jakze to bez, wsiadam, 5km, to samo. Telefon-zapraszamy ponownie. I pewnie cos znowu znajda. Moje pytanie: czy ktos miał takie zabawy z temperatura a drugi pytanie, bardziej "prawnicze" co mam zrobic dalej bo mnie z torbami puszcza?
------
Na ostatniej wizycie "poudawalem twardziela" zacytowalem kilka wersów z K.C., zabrałem auto do rzeczoznawcy PZM (znajomy oczywiscie bo taka szczegółowa diagnoza kosztuje okolo 2000 i dwa dni) na krotke ogledziny, protokół na ktorym zalecono wymiane czujnika temp na koszt warsztatu i ewentualny wniosek o roszczenie z tytułu niepotrzebnych napraw. Powrót do warsztatu do okazania dokumentu (z informacja za takie samo przyjdzie poczta jesli odstapi od wymiany rzeczonego czujnika) i... wymienili! Na razie (odpukac) wszystko gra!

Ostatnio edytowane przez pawelur22 ; 03-03-10 o 00:13
pawelur22 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
 


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:35.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u