Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona g³ówna forum Rejestracja Gara¿ FAQ Spo³eczno¶æ FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesi±ca Foczka miesi±ca
Wróæ   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

Odpowiedz
 
Narzêdzia w±tku Wygl±d
stare 13-05-12, 11:51   #1
stelmach
Turysta
 
Avatar stelmach
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Sk±d: Gorlice
Ford Focus I FL
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
styczeñ
2002
KGR powiat gorlicki (Gorlice)
Postów: 234
Exclamation 1.8 TDCI Wyciek oleju i p³ynu ch³odniczego

Cze¶æ - od d³u¿szego borykam siê z wyciekami z silnika. Oryginalny przebieg 219 tysiecy.
Mechanicy nie chc± wymieniac w ciemno uszczelek aby nie naciagac mnie na koszty (¶miech na sali). Zatem zakasa³em rêkawy i zabra³em sie do mycia i demontazu osprzetu silnika aby jak najwiecej umyæ i jak najwiecej zobaczyæ.

Objawy:
- ubywajacy p³yn ch³odniczy w duzych ilo¶ciach od minimum 3 lat - ostanio juz szybko schodzi ponizej minimum
- brak kopcenia na bia³o (zimny/ciep³y)
- brak pecherzykow powietrza w zbiorniku,
- brak oleju w p³ynie ch³odniczym,
- poziom oleju raczej sie kapczkê obni¿a miêdzy wymianami ale nie mniej ni¿ 1/3 podzia³ki bagnetu,

Na pewno nie ma wycieku spod obudowu termostatu poniewa¿ ten wyciek dwa lata temu zrobi³em i jest tam sucho.

Pompe wody wymiania³em 15 tysiecy temu, rozrz±d jakie¶ 45 tysiêcy temu (w moim silniku nie trzeba demontowaæ rozrz±du do wymiany pompy)

Stan sprzed mycia wyglada nastepuj±co:






oraz po sciagnieciu os³ony rozrz±du





Dwa tygodnie temu umy³em silnik ile dalem rady z kana³u bez demontazu czegokolwiek tak aby wykluczyæ uszczelnienie misy olejowej. Niestety silnik zaolei³ sie ponownie ale wykluczy³em to uszczelnienie silikonowe.

Dodatkowo w tym tygodniu po sci±gniêciu os³ony silnika (jezdzi³em tak tydzien) zauwa¿y³em na linoleum w gara¿u w oleju kropelki wody.

Wskoczy³em w weekend ponownie do kana³u i:
- wykluczy³em ca³kowicie wycieki od tej strony silnika gdzie jest filter oleju,
- wykluczy³em ca³kowicie wyciek spod uszczelnienia wa³u korbowego zarówno z przodu i z ty³u od strony sprzeg³a



- wykluczy³em wyciek spod uszczelki górnego kartera miski olejowej


Umy³em pieknie silnik tam gdzie zas³ania³a ca³o¶æ sprê¿arka klimatyzacji (¶ci±gna³em te¿ jej ³apê) - dodatkowo zrzuci³em pasek wielorowkowy i odkreci³em rolkê prowadz±c± paska tak aby ods³oni³ sie widok na os³one aluminiowa napedu rozrzadu pompy wtryskowej (tam tez umy³em)




poczeka³em az wszystko pieknie wyschnie i uruchomi³em silnik (brak ³adowania). Poczeka³em az wskazówka osiagnie prawie pion aby olej sie rozrzedzi³ i zacza³ wyciekaæ - co zaobserwowa³em





P³yn ch³odniczy po zagrzaniu silnika (wczesniej nie) pieknie wycieka³ kropelkami z ³aczenia ³apy alternatora na ktorej jest alternator zamocowany a czym? Przypuszczam ze bloku silnika i dolnej obudowy os³ny napedu rozrzadu pompy wtryskowej? czy nawet g³owicy silnika? Niestety ze wzgledu na brak d³ugiego klucza p³askooczkowego (klucze zasadowe nie miesci³y siê) nie mog³em okrecic tej ³apy alternatora - zreszta nie bêdzie to ³atwe bo srby wchodza do bloku ¿eliwnego silnika i wg mnie jest realne ryzyko ich urwania.

Zachodzi teraz pytanie skad to ucieka? Wszelkie objawy nie wskazuja na uszkodzenie uszczelki g³owicy silnika zatem czy bedzie to:
uszczelka pompy wtryskowej




ale dlaczego by³by tam p³yn ch³odniczy?

Czy mo¿e:
uszczelniacz pompy wtryskowej (od strony rozrz±du)


wskazywa³oby na to zdjêcie pi±te od góry ale po umyciu os³ony aluminiowej napedu rozrz±du pompy wtryskowej nie by³o tam zadnego wyciaku (zdjêcie 9 od góry).

Czy mo¿e:
uszczelka pompy oleju


ale w tym przypadku nie wiem gdzie ta uszczelka wchodzi - pod ta aluminiowa pokrywê napedu rozrz±du pompy olejowej?

Gdzie w ogóle jest pompa olejowa - ponoc wewnarz dolnego kartera miski olejowej - trzeba sci±gac miske olejow± ale wtedy mozna wykluczyc wyciek z tego miejsca.

Prosze o pomoc
__________________
Moja Foczka: FFI FL 1.8 TDCI 115km, 2002r.

stelmach jest nieaktywny   Odpowied¼ z Cytatem
stare 15-05-12, 15:22   #2
mkaminski100
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2009
Sk±d: Basingrad
Inny
kombi
2.0 DuraTorq 136KM manual
styczeñ
2005
Postów: 948
Domy¶lnie

Nikt Ci na 100% przez internet nie powie gdzie dokladnie cieknie.
Wg mnie plyn wycieka albo:
- z gornej czesci pompy wody
- miedzy pompa wtryskowa a blokiem, gdzie gruby waz wodny wchodzi do obudowy (albo na stalowym rozgalezniku).

Olej wyglada jakby ciekl:
- uszczelnienie gornej miski. Sprawdz jeszcze po drugiej stronie (pod pompa wtryskowa) czy gdzies tam nie leci - np z kolnierza pompy.
Jezeli to miska to dociagnij lekko sruby i zobacz.

Auto nie bylo stukniete, albo nikt tam nic nie ruszal?
__________________
Ford to brzmi durnie.
mkaminski100 jest nieaktywny   Odpowied¼ z Cytatem
stare 16-05-12, 22:08   #3
stelmach
Turysta
 
Avatar stelmach
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Sk±d: Gorlice
Ford Focus I FL
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
styczeñ
2002
KGR powiat gorlicki (Gorlice)
Postów: 234
Domy¶lnie

Dziêkuje za odpowiedz.

Jutro lub w pi±tek spróbuje (tym razem bez kana³u) dobraæ siê do tego ponownie.
Te¿ pomysla³em o tym grubym wê¿u odchodz±cym od pompy wody. pomysla³em o tym zeby dodac do plynu srodek ¶wiec±cy w ultrafiolecie ale nie wiem gdzie go kupic.

Kupie tez jutro dobry klucz p³aski z tym ¿e ryzykowne jest odkrêcanie takich ¶rub z bloku zeliwnego (³apa alternatora).

Dam znaæ co z tego wyjdzie
__________________
Moja Foczka: FFI FL 1.8 TDCI 115km, 2002r.

stelmach jest nieaktywny   Odpowied¼ z Cytatem
stare 23-05-12, 23:29   #4
stelmach
Turysta
 
Avatar stelmach
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Sk±d: Gorlice
Ford Focus I FL
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
styczeñ
2002
KGR powiat gorlicki (Gorlice)
Postów: 234
Domy¶lnie

Witam ponownie

Jestem juz po kolejnych oglêdzinach - samochód stoi sobie juz oko³o tygodnia w gara¿u.
Zdj±³em:
- sprê¿arkê klimy,
- rozrusznik,
- alternator,
- ³apê alternatora.

Co zaobserwowa³em po umyciu ca³o¶ci silnika, pompy i osprzêtu:



P³yn ch³odniczy wydobywa siê miêdzy aluminiow± obudow± w ktorej chodzi ³añcuch napêdzaj±cy pompê paliwa a ¿eliwnym blokiem silnika.

Po analizie kilku schematów z programu microcat ktore przedstawiam ni¿ej:


















...doszed³em do wniosku ¿e dalej nic nie wiem - przywiozlem nawet mechanika do mojego gara¿u, który stwierdzi³ ¿e jest to por±bane

Co mnie zastanawia? Skoro ³añcuch napêdzaj±cy pompê paliwa p³ywa w oleju (przynajmniej w tej dolnej cze¶ci gdzie jest kana³ olejowy) to tylko st±d mo¿e byc wyciek. W jaki sposób uszczelniona jest aluminiowa obudowa w miejscu zaznaczonym na czerwono










nie znalaz³em nigdzie takiej uczelki zarówno w programie jak i w internecie.

Znalazlem takie co¶ (uszczelka sfotografowana odwrotnie niz na rysunkach z microcat):



ale ta uszczelka wg schematu




... pasowa³a by raczej w okolice pompy wody (du¿y otwór (miedzy g³owic± silnika a aluminiowa obudow± do ktorej przykrêcona jest pompa wodu - czyli lewa czê¶æ dolnej obudowy aluminiowej - bo w prawej czê¶ci jest komora w ktorej chodzi ³añcuch), mniejszy otwór wyglada jak kana³ zasilajacy ten element napinaj±cy ³añcuch (rysunek nizej- strza³ka czerwona), a pó³kole - to jakby po³owa uszczelnienia tam gdzie zaznaczy³em na ró¿owo - zatem co uszczelnia dolna czê¶æ tej aluminiowej obudowy - kolor zielony???????????).




I jeszcze jedno zasadnicze pytanie - czy zgodzicie sie z opinia mechanika, ¿e do zdjêcia aluminiowej obudowy napêdu ³añcucha pompy wtryskowej(dolnej czê¶ci - nie chodzi o pokrywê) potrzebne bedzie zdjêcie dolnego karteru silnika a tym samym wiec i miski olejowej (zdjêcie pogl±dowe ni¿ej)?



---------- Post dodany o 23:29 ---------- Poprzedni post by³ z 23:27 ----------

jeszcze jeden rysunek pogl±dowy aluminiowej obudowy - to jest od fiesty wiec gorna czesc rysunku jest inaczej niz w focusie

__________________
Moja Foczka: FFI FL 1.8 TDCI 115km, 2002r.

stelmach jest nieaktywny   Odpowied¼ z Cytatem
stare 24-05-12, 00:32   #5
mkaminski100
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2009
Sk±d: Basingrad
Inny
kombi
2.0 DuraTorq 136KM manual
styczeñ
2005
Postów: 948
Domy¶lnie

Tak na szybko
Sprawdz na poczatek czy nie zaczyna leciec tutaj: Moze splywac miedzy blokiem a obudowa aluminiowa i kapac gdzie pokazales.


Uploaded with ImageShack.us

Obudowe od dolu uszczelnia uszczelka 7610 (lub osobna ktora jest w okolicy tej krzywizny w uszczelce). Ja juz teraz na 100% nie pamietam jak wyglada dolne uszczelnienie, bo robilem je dawno, ale wiem, ze jest gumowe. Karteru dolnego nie trzeba jak pamietam ruszac do odkrecenia obudowy aluminiowej, ale reki sobie nie dam uciac (jestem na 80% pewien)
Gorna czesc uszczelnia ta uszczelka ktorej zrobiles zdjecie.
Wg mnie cieknie z polaczenia dolnej i gornej uszczelki miedzy blokiem a ta oslona.
Ten maly otwor ktory pokazales to kanal olejowy do filtra. Pompa zasila sie z tego duzego i przesyla do rury ktora wychodzi z drugiej strony oslony (ta ktora zaznaczylem na pierwszym zdjeciu)
Reszte opisalem na zdjeciac tutaj (oznaczylem numerami 1, 2 i 3 otwory):










__________________
Ford to brzmi durnie.
mkaminski100 jest nieaktywny   Odpowied¼ z Cytatem
stare 24-05-12, 01:23   #6
stelmach
Turysta
 
Avatar stelmach
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Sk±d: Gorlice
Ford Focus I FL
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
styczeñ
2002
KGR powiat gorlicki (Gorlice)
Postów: 234
Domy¶lnie

dzieki za odpowiedz - chetnie bym te zdjecia pooglada³ ale zapisa³y sie same miniaturki - po kliknieciu - dalej sa miniaturki

jednak dzia³aja - sorki

poogl±da³em ca³o¶æ - super to opisa³e¶ - du¿o mi to naswietli³o sprawê

mam tylko jeszcze jedno pytanie: jak wyglada to uszczelnienie narysowane na czerwono na twoim 3 rysunku od do³u - to jest jakas uszczelka (czy¿by ta miedzy karterem a blokiem silnika na tym fragmencie pó³okrêgu skierowanego w dó³? - bo wtedy dla pewnosci trzeba by odkrecic karter i wymienic i t± uszczelkê).
__________________
Moja Foczka: FFI FL 1.8 TDCI 115km, 2002r.


Ostatnio edytowane przez stelmach ; 24-05-12 o 01:35
stelmach jest nieaktywny   Odpowied¼ z Cytatem
stare 24-05-12, 07:52   #7
mkaminski100
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2009
Sk±d: Basingrad
Inny
kombi
2.0 DuraTorq 136KM manual
styczeñ
2005
Postów: 948
Domy¶lnie

Wlanie nie pamietam dokladnie jak wyglada ta uszczelka. Na pewno jest gumowa, tyle pamietam.
Aha, teraz sobie przypomnialem, ze zeby odkrecic ta podstawe trzeba odkrecic rurki od magistrali olejowej czyli do zdjecia na pewno dolna miska.
Ja pamietam, ze jak rozbieralem silnik to ta obudowa wychodzila z kawalkiem rurki od magistrali, ale niestety nie zrobilem zadnego zdjecia.

EDIT. Poszperalem na Allegro i znalazlem kilka zdjec. Moze sie przydadza. Patrzac po ksztalcie chyba uszczelka karteru jednoszecnie uszczelnia ta oslone. Nie wiem czy pamietam dobrze, ale chyba karter dolny byl lekko wysuniety.
http://allegro.pl/pokrywa-obudowa-ro...346573328.html
http://allegro.pl/ford-focus-i-1-8-t...311580611.html
http://allegro.pl/focus-98-04-1-8-td...323372561.html
http://allegro.pl/obudowa-pokrywa-ro...339000003.html
http://allegro.pl/blok-silnika-ford-...353918106.html

Skopiowalem jedno zdjecie z aukcji i troszke zmienilem. Mam nadzieje, ze jest teraz jasniej. Zielona strzalka - woda, czerwona strzalka - olej.


Uploaded with ImageShack.us
__________________
Ford to brzmi durnie.

Ostatnio edytowane przez mkaminski100 ; 24-05-12 o 08:06
mkaminski100 jest nieaktywny   Odpowied¼ z Cytatem
stare 10-06-12, 13:05   #8
stelmach
Turysta
 
Avatar stelmach
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Sk±d: Gorlice
Ford Focus I FL
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
styczeñ
2002
KGR powiat gorlicki (Gorlice)
Postów: 234
Domy¶lnie

mam jeszcze trzy pytania:

1 Czy przy zdjemowaniu karteru potrzebne jest wypiecie skrzyni biegów czy nie ma tam jaki¶ ukrytych ¶rub?

2 - Czy przy ¶ci±gniêciu karteru od strony skrzyni bedzie zdejmowane uszczelnienie wa³u (chyba nie)?

3 - Czy wymienia³e¶ wszystkie uszczelki:
- dwie od pompy paliwa
- uszczelka karteru
- uszczlnienie wa³u od strony prawej silnika
- uszczelka obudowy pompy
- wymiana paska i naci±gacza

czy poprostu poleciales po kosztach - wg mnie chyba wszystko powinno byc nowe?
__________________
Moja Foczka: FFI FL 1.8 TDCI 115km, 2002r.

stelmach jest nieaktywny   Odpowied¼ z Cytatem
stare 10-06-12, 16:42   #9
Shaq
Turysta
 
Avatar Shaq
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Sk±d: ¯ory
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 8
Domy¶lnie

Witam

Przy zdejmowaniu karteru konieczne bêdzie wyjêcie skrzyni, w³a¶nie z powodu uszczelniacza wa³u korbowego, który jest przykrêcony ¶rubami czê¶ciowo do karteru a czê¶ciowo do górnej czê¶ci silnika. Tak¿e trzeba zdemonotowaæ skrzyniê, docisk, sprzêg³o i ko³o zamachowe. Przy ¶ci±ganiu skrzyni nie ma jaki¶ tajnych ¶rub (do dwóch znajduj±cych siê w górnej czê¶ci obudowy dostêp jest niezbyt ciekawy). "W³óczy" siê tam trochê przewodów które trzeba porozpinaæ ¿eby kabli nie zerwaæ.
__________________
zaczynam modyfikacje foczki
Shaq jest nieaktywny   Odpowied¼ z Cytatem
stare 11-06-12, 00:07   #10
stelmach
Turysta
 
Avatar stelmach
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Sk±d: Gorlice
Ford Focus I FL
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
styczeñ
2002
KGR powiat gorlicki (Gorlice)
Postów: 234
Domy¶lnie

tp moze nie ¶ci±gaæ karteru tylko ewentualnie na stara uszczelke karteru pod obudowe lancuszka napedu pompy rzucic rainza?
__________________
Moja Foczka: FFI FL 1.8 TDCI 115km, 2002r.

stelmach jest nieaktywny   Odpowied¼ z Cytatem
stare 15-01-13, 20:23   #11
TUNELINER
Sympatyk
 
Avatar TUNELINER
 
Zarejestrowany: May 2011
Sk±d: Wa³brzych
Ford Focus I
HB 3D
2.0 Zetec 215KM manual
2001
Postów: 2 326
Gara¿
Domy¶lnie

jak dalej z tematem? mnie czeka wymiana uczelki karteru i akuratnio zbieram interesujace mnie informacje.
a przy okazji wymienie dwumase na kitvaleo
__________________
TUNELINER jest nieaktywny   Odpowied¼ z Cytatem
stare 20-01-13, 11:51   #12
stelmach
Turysta
 
Avatar stelmach
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Sk±d: Gorlice
Ford Focus I FL
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
styczeñ
2002
KGR powiat gorlicki (Gorlice)
Postów: 234
Domy¶lnie

kase jum mam uzbieran± - ale do mechanika oddam jak bedzie cieplej - najpewniej w marcu
__________________
Moja Foczka: FFI FL 1.8 TDCI 115km, 2002r.

stelmach jest nieaktywny   Odpowied¼ z Cytatem
stare 25-03-13, 19:24   #13
stelmach
Turysta
 
Avatar stelmach
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Sk±d: Gorlice
Ford Focus I FL
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
styczeñ
2002
KGR powiat gorlicki (Gorlice)
Postów: 234
Thumbs up

Samochodzik zrobiony - musze poje¼dziæ troche aby sprawdziæ czy po z³o¿eniu wszystko na 100% jest szczelne - wszystkie uszczelniacze, uszczelki, zimeringi za³o¿one nowe.

Po odkrêceniu przedostaniej aluminiowej os³ony tak aby widac by³o ta która widoczna jest na ostanim zdjêciu wy¿ej (ta z zielonymi liczbami) okaza³o sie ¿e jedna ze ¶rub by³a niedokrecona i dlatego byæ mo¿e ciek³o. Operacja wymaga³a zrzucenia silnika ze skrzyni±.
koszty czê¶ci sa nastêpujace:

uszczelka misy olejowej (karteru) - 57 z³
zimering wa³u korbowego przedni - 29 z³
zimering wa³u krobowego tylni (od strony skrzyni) - 118 z³
uszczelniacz pompy wtryskowej (ten od strony ³añcucha) - 87 z³
napinacz paska rozrz±du SKF (bo nie chcia³em zak³adac starego po przebiego 58.000) - 109 z³
pasek rozrz±du Contitech - 53 z³
uszczelka pod pompe oleju - 106 z³
uszczelka dekla przedniego (czyli ta co ciek³a prawa strona bloku silnika) - 55 z³
pasta Reinza pod miskê olejow± 70 ml - 27 z³

Ca³o¶æ najpotrzebniejszych podzespo³ów - SUMA: 641 z³
Us³uga warsztatowa - 600 z³


Przy okazji trzeba by³o wymieniæ olej i filtry + inne drobne rzeczy:
olej 6 l syntetyk - 115 z³
filtr oleju 22 z³
2 ³o¿yska w sprzêglê alternatora czyli w tej gumowej przed³u¿ce ktora ponoc jest nierozbierlna a w zasadzie jest (samo sprzêgie³ko jest sprawne) - 49 z³
pompa wody któr± nie musia³em wymieniaæ bo mechanik niepotrzebnie j± odkrêca³ i zerwa³ uszczelkê - sama uszczelka kosztuje 80 z³ a uszczelka z pompa 118 z³
popmpka sprzêg³a która lekko ciek³a - 200 z³
p³yn hamulcowy DOT 4 1 l - 25 z³
olej wspomagania kierownicy(bo trzeba by³o odkrecic pompe wspomagania) - 29 z³
koreczek miski olejowej - 12 z³

Czyli dodatkowo - 560 z³

Napinacz ³añcucha pompy wtryskowej ma po tym przebiegu delikatne ¶lady wytarcia - nowy ma grubo¶c oko³o 4 mm - u mnie przy przebiegi 228.000 jest oko³o 0.5 mm rowku.

Przebieg oryginalny 228.000 - mia³em okazje ogladn±æ przy tej ca³ej robocie zmierzyæ dwumas i tarczê.

Luz fabryczny dwumasy - 1,5 cm - u mnie luz 3 cm - dopuszczalny oko³o 6.5 cm

tarcza sprzêg³a - u mnie grubo¶æ tarczy 7,2 mm - minimalna dopuszczalna grubo¶æ tarczy to 6mm (u mnie jeszcze widaæ "bieznik") Niestety nie wiem jak± grubo¶æ ma nowe.

U mnie przy takim przebiegu nie s³ychac stuków przy gaszeniu i zapalaniu, nic nie dr¿y, nie szarpie itp. samochód eksploatowany w ma³ym miescie w trybie mieszanym.


A¿ sie dziwiê ¿e sobie poradzili i samochód chodzi lepiej nie¿ przed napraw± - ciszej (kwestia ³ozysk, pasków, napinaczy)

Ca³o¶c w oryginale Luk

Czas poka¿e czy robota warta tej kasy - jednak brak du¿ej plamy na pod³odze w garazu i niezachlapana komora silnika jest bezcenna

Koledze mkaminski100 bardzo dziêkujê za cenne wskazówki które bardzo u³atwi³y rozpoznanie sytuacji i naswietlenie sytuacji mechanikowi.
__________________
Moja Foczka: FFI FL 1.8 TDCI 115km, 2002r.

stelmach jest nieaktywny   Odpowied¼ z Cytatem
stare 25-03-13, 19:30   #14
TUNELINER
Sympatyk
 
Avatar TUNELINER
 
Zarejestrowany: May 2011
Sk±d: Wa³brzych
Ford Focus I
HB 3D
2.0 Zetec 215KM manual
2001
Postów: 2 326
Gara¿
Domy¶lnie

czyli kompleksowa robota,

widzisz ja u siebie mam wymieniony rozrzad i lanczuszek rozrzadu, przejechane moze 10k km wiec mnie sie nie oplaca zrzucac wszystkigo.

z tego co widzialem zaden z elementow rozrzadu ani pompy oleju nie jest polaczony z karterem
__________________
TUNELINER jest nieaktywny   Odpowied¼ z Cytatem
stare 25-03-13, 19:50   #15
stelmach
Turysta
 
Avatar stelmach
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Sk±d: Gorlice
Ford Focus I FL
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
styczeñ
2002
KGR powiat gorlicki (Gorlice)
Postów: 234
Domy¶lnie

Wg mnie sie mylisz - popatrz na to zdjêcie:



Na zdjêciu w miejscu zielonej lini idzie uszczelka karteru


Jak j± zmienisz skoro dociskaj± j± aluminiowe pokrywy ³ancucha pompy wtryskowej od boku

p.s. - ktory ³ancuszek masz wymieniony - ten za 1100 z³? od napedu pompy wtryskowej? (rozrz±d nie ma ³añcucha - ma napinacz i pasek)
__________________
Moja Foczka: FFI FL 1.8 TDCI 115km, 2002r.

stelmach jest nieaktywny   Odpowied¼ z Cytatem
stare 25-03-13, 20:04   #16
TUNELINER
Sympatyk
 
Avatar TUNELINER
 
Zarejestrowany: May 2011
Sk±d: Wa³brzych
Ford Focus I
HB 3D
2.0 Zetec 215KM manual
2001
Postów: 2 326
Gara¿
Domy¶lnie

tak tak od napedu pompy rotacyjnej.

a ta aluminiowa pokrywa jest przykrecona do bloku nie do karteru dlatego uszczelka jest tak wyprofilwana tak samo jak sam karter,
__________________
TUNELINER jest nieaktywny   Odpowied¼ z Cytatem
stare 25-03-13, 20:13   #17
stelmach
Turysta
 
Avatar stelmach
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Sk±d: Gorlice
Ford Focus I FL
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
styczeñ
2002
KGR powiat gorlicki (Gorlice)
Postów: 234
Domy¶lnie

Jesli jest tak jak mówisz to koszty ci znacznie zmalej±
__________________
Moja Foczka: FFI FL 1.8 TDCI 115km, 2002r.

stelmach jest nieaktywny   Odpowied¼ z Cytatem
stare 25-03-13, 20:17   #18
TUNELINER
Sympatyk
 
Avatar TUNELINER
 
Zarejestrowany: May 2011
Sk±d: Wa³brzych
Ford Focus I
HB 3D
2.0 Zetec 215KM manual
2001
Postów: 2 326
Gara¿
Domy¶lnie

oby tak bylo, sam to bede robil, moj zaufany mechanik okazal sie zwyklym ujem
__________________
TUNELINER jest nieaktywny   Odpowied¼ z Cytatem
stare 16-05-13, 10:08   #19
TUNELINER
Sympatyk
 
Avatar TUNELINER
 
Zarejestrowany: May 2011
Sk±d: Wa³brzych
Ford Focus I
HB 3D
2.0 Zetec 215KM manual
2001
Postów: 2 326
Gara¿
Domy¶lnie

Cytat:
Napisa³ stelmach Zobacz post
Jesli jest tak jak mówisz to koszty ci znacznie zmalej±
zrobi³em uszczelke bez rozbierania silnika i rozrzadu. nic skomplikwanego

nie dajmy naciagaæ mechanikom
__________________
TUNELINER jest nieaktywny   Odpowied¼ z Cytatem
stare 16-05-13, 10:11   #20
mkaminski100
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2009
Sk±d: Basingrad
Inny
kombi
2.0 DuraTorq 136KM manual
styczeñ
2005
Postów: 948
Domy¶lnie

Cytat:
Napisa³ TUNELINER Zobacz post
zrobi³em uszczelke bez rozbierania silnika i rozrzadu. nic skomplikwanego
Ktora uszczelke?
__________________
Ford to brzmi durnie.
mkaminski100 jest nieaktywny   Odpowied¼ z Cytatem
stare 16-05-13, 10:13   #21
Falcon
Ja tu tylko sprz±tam...
Zlotowicz
Grupa: WLKP
 
Avatar Falcon
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Sk±d: WLKP
Ford Focus III
kombi
1.6 DuraTorq 115 KM DPF manual
styczeñ
2012
PSE powiat ¶remski (¦rem)
Postów: 9 739
Gara¿
Domy¶lnie

a masz jakie¶ foto z roboty?
__________________
Escort ju¿ zez³omowany... Foka MK1 sedan te¿, teraz EKOnetyczny potwór MK3 w kombi
To musisz znaæ! -->Focus I - sam naprawiam<-- Piszê poprawnie po polsku


Falcon jest nieaktywny   Odpowied¼ z Cytatem
stare 16-05-13, 10:18   #22
TUNELINER
Sympatyk
 
Avatar TUNELINER
 
Zarejestrowany: May 2011
Sk±d: Wa³brzych
Ford Focus I
HB 3D
2.0 Zetec 215KM manual
2001
Postów: 2 326
Gara¿
Domy¶lnie

górna uszzcelka kartera misko olejowej, w temacie jest foto, kolega co robi³ wcze¶niej pisa³ ze machanik wyj±³ silnik wykreci³ ko³o pasowe, rozrz±d, ³ancuszek pompy wysokiego ci¶nienia,
po co sie pytam? bo na tym zarobi³ i wprowadzi³ go w b³±d, ja sie upar³em ze da sie bez i nie myli³em sie,

post 5 fota silnika i karteru, post 15 fota uszczelki
__________________
TUNELINER jest nieaktywny   Odpowied¼ z Cytatem
stare 28-07-13, 20:26   #23
stelmach
Turysta
 
Avatar stelmach
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Sk±d: Gorlice
Ford Focus I FL
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
styczeñ
2002
KGR powiat gorlicki (Gorlice)
Postów: 234
Domy¶lnie

Dopiero teraz doczyta³em twój post.

Gratulacje ¿e ci siê uda³o. W moim przypadku nie byli¶my pewni czy to na pewno z tej uszczelki ciek³o. Inn± kwesti± jest te¿ to ¿e inne uszczelniacze siê mocno poci³y i wymaga³y wymiany (np tylni wa³u korbowego). Nie zgodzê sie z tym ¿e mnie naci±gn±³ bo kwota 600 z³ za t± robotê jest jak najbardziej akceptowalna - dziêki wyjêciu silnika zosta³o naprawionych i skontrolowanych wiele innych podzespo³ów, których naprawa detaliczna sz³a by z pewno¶ci± w setki z³otych. Zosta³a te¿ skontrolowana dwumasa i tarcza sprzeg³a, któr± przez otwór rozrusznika mo¿na zbadaæ pobie¿nie. Ja jestem zadowolony - ty te¿ wiêc cieszmy siê z braku przecieków. Pod koniec roku bedê zmienia³ olej to zbadam stan i zapodam foty :P
__________________
Moja Foczka: FFI FL 1.8 TDCI 115km, 2002r.

stelmach jest nieaktywny   Odpowied¼ z Cytatem
stare 06-11-13, 20:10   #24
Sebastian_MK1
Grupa Pomorska
Grupa: Pomorskie
 
Avatar Sebastian_MK1
 
Sebastian
Zarejestrowany: Jul 2010
Sk±d: Rumia
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDCi 115 KM manual
2002
GWE powiat wejherowski (Wejherowo)
Postów: 1 835
Gara¿
Domy¶lnie

Teraz mi przysz³o siê martwiæ o wyciek... , mia³em robiony , rozrz±d z pomp± wody , zdejmowan± miskê olejow± i czyszczeniem ssaka olejowego , i u¿ywana pompa oleju by³a wk³adana... mam zalane olejem ca³± lew± stronê, od góry jak siê patrzy to sucho jest przy obudowie zaworów czyli ta uszczelka jest ok , pod autem to ju¿ gorzej ... ca³e rolki które by³y nowe i paski od alternatora itd.. zalane olejem , miska do po³owy zapocona ... wydaje mi siê , ¿e leci stamt±d gdzie kolega pokazywa³ na 1 fotach ... , ale oleju ma³o ubywa a p³ynu ch³odniczego w ogóle.... , musia³bym umyæ to wszystko tak jak kolega , ale nie mam warunków jako takich w gara¿u pod tym autem to siê w g³owie krêci... pytanie czy z takim wyciekiem mo¿na je¼dziæ?
Sebastian_MK1 jest nieaktywny   Odpowied¼ z Cytatem
stare 06-11-13, 21:07   #25
stelmach
Turysta
 
Avatar stelmach
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Sk±d: Gorlice
Ford Focus I FL
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
styczeñ
2002
KGR powiat gorlicki (Gorlice)
Postów: 234
Domy¶lnie

lewa strona silnika to ta od skrzyni a ty piszesz od prawej.

Generalnie olej na paskach niczego dobrego nie wró¿y. Odkrêæ sobie os³onê od paska rozrz±du i ten pasek sprawd¼ bo on jest najwa¿niejszy. Jak suchy to ju¿ 50 % sukcesu. Pasek wielorowkowy jakby pêk³ od oleju to szkód w silniku nie narobi (chyba ze tobie przy du¿ej predko¶ci). Rolkom olej raczej nie zaszkodzi bo sa metalowe lub plastikowe, ³o¿yska sa kryte.

Ja tez jestem wkurzony bo przy zmianie kó³a z prawej strony zauwazy³em ¿e ty³ silnika jest uwalony olejem tak jakby uszczelka karteru od ty³u nie by³a dokrecona lub szczelna - na razie sobie do wiosny odpuszczam bo nie chce sie denerwowaæ :P

W dalszym ciagu powtarzam ¿e ty juz swoje przeszed³e¶ z tym samochodem i jak je¼dzi to sobie daruj chyba ze jestes takim durnym detalist± jak ja :P
__________________
Moja Foczka: FFI FL 1.8 TDCI 115km, 2002r.


Ostatnio edytowane przez stelmach ; 07-11-13 o 15:41
stelmach jest nieaktywny   Odpowied¼ z Cytatem
stare 06-11-13, 21:20   #26
Sebastian_MK1
Grupa Pomorska
Grupa: Pomorskie
 
Avatar Sebastian_MK1
 
Sebastian
Zarejestrowany: Jul 2010
Sk±d: Rumia
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDCi 115 KM manual
2002
GWE powiat wejherowski (Wejherowo)
Postów: 1 835
Gara¿
Domy¶lnie

patrz±c od przodu auta w kierunku szyby to po lewej , ale to szczegó³y wiesz o któr± stronê chodzi.

heheh nie no a¿ taki durny nie jestem , ale w³a¶nie przeszed³em ju¿ z tym autem trochê... no i znowu siê co¶ pokaza³o to siê wku.... rzy³em , wa¿ne , ¿e je¼dzi ... najwy¿ej w trasie gdzie¶ padnie ;D. Muszê zdj±æ obudowê , ale musze mieæ kana³ bo nie chce mi siê lezeæ w gara¿u.
Sebastian_MK1 jest nieaktywny   Odpowied¼ z Cytatem
stare 06-11-13, 21:34   #27
stelmach
Turysta
 
Avatar stelmach
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Sk±d: Gorlice
Ford Focus I FL
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
styczeñ
2002
KGR powiat gorlicki (Gorlice)
Postów: 234
Domy¶lnie

obudowa rozrz±du jest od góry
__________________
Moja Foczka: FFI FL 1.8 TDCI 115km, 2002r.

stelmach jest nieaktywny   Odpowied¼ z Cytatem
stare 06-11-13, 21:37   #28
Sebastian_MK1
Grupa Pomorska
Grupa: Pomorskie
 
Avatar Sebastian_MK1
 
Sebastian
Zarejestrowany: Jul 2010
Sk±d: Rumia
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDCi 115 KM manual
2002
GWE powiat wejherowski (Wejherowo)
Postów: 1 835
Gara¿
Domy¶lnie

Tak tylko trzeba wyj±æ zbiorniczek wyrównawczy p³ynu i co¶ tam jeszcze pamiêtam, ¿e kiedy¶ próbowa³em, nie no spoko jak bêdê mia³ czas to dam sobie radê.
Sebastian_MK1 jest nieaktywny   Odpowied¼ z Cytatem
stare 08-11-13, 11:49   #29
Sebastian_MK1
Grupa Pomorska
Grupa: Pomorskie
 
Avatar Sebastian_MK1
 
Sebastian
Zarejestrowany: Jul 2010
Sk±d: Rumia
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDCi 115 KM manual
2002
GWE powiat wejherowski (Wejherowo)
Postów: 1 835
Gara¿
Domy¶lnie

Mechanik po umyciu i obserwowaniu stwierdzil, ze to na 98% uszczelki od pompy wtryskowej. Ile taka robota moze kosztowac ?
Sebastian_MK1 jest nieaktywny   Odpowied¼ z Cytatem
stare 08-11-13, 18:24   #30
stelmach
Turysta
 
Avatar stelmach
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Sk±d: Gorlice
Ford Focus I FL
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
styczeñ
2002
KGR powiat gorlicki (Gorlice)
Postów: 234
Domy¶lnie

jak z pompy to chyba olej napêdowy a nie silnikowy chyba ¿e nieszczelnosc obudowy ³ancuszka napedzaj±cego pompe
__________________
Moja Foczka: FFI FL 1.8 TDCI 115km, 2002r.

stelmach jest nieaktywny   Odpowied¼ z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB Code jest W³±czony
EmotikonyW³±czony
[IMG] kod jest W³±czony
HTML kod jest Wy³±czony

Skocz do forum

Podobne w±tki
Temat Autor w±tku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK2] 1.6 TDCI Wyciek oleju chyba turbina maciurek Silnik i skrzynia 2 02-07-12 23:17
[MK1] 1.8 TDCi - Wyciek oleju (video) szczepi20 Silnik i skrzynia 10 28-03-12 15:28
[MK1] 1.8 TDCI Wyciek p³ynu ch³odniczego. Zdjecie prosze o radê. Tal-Rash Silnik i skrzynia 1 21-10-11 20:53
[MK1] 1.8 TDCI Wyciek Oleju vizarsin Silnik i skrzynia 15 20-10-11 10:53
[MK2] Poduszka silnika 1.6 tdci- wyciek oleju atwelp Silnik i skrzynia 2 12-09-11 10:39

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

T³umaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrze¿one.
Znaki firmowe i towarowe u¿yte zosta³y wy³±cznie w celach informacyjnych, s± chronione prawem i zastrze¿one przez ich w³a¶cicieli.
Komentarze, oceny a w szczególno¶ci posty na forum s± w³asno¶ci± ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialno¶ci za ich tre¶æ.

stat4u