Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Inne techniczne

Komunikaty

Inne techniczne Problemy, usterki, naprawy...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 18-04-12, 08:30   #1
marco223
Turysta
 
Avatar marco223
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Skąd: Tychy
Ford Focus II FL
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
kwiecień
2008
Postów: 264
Garaż
Domyślnie Zapach płynu do spryskiwaczy w kabinie

Witam,

Mam taki problem, czuć wyraźnie zapach płynu do spryskiwaczy w kabinie. przeglądnąłem przewody pod maską i są suche nie ma nigdzie wycieku. Natomiast zauważyłem dziwną rzecz w okolicy miejsca gdzie się wlewa płyn. Jest tam mokro tak jakby płyn wyciekał gorą, dzieje się to jak zaczynam jechać. Przed jazdą wysuszył wlew i okolice pod nim a po przejechaniu kilku kilometrów i podniesieniu maski znowu mokro pod wlewem. Czy macie pomysły co to może być?
marco223 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-04-12, 08:54   #2
cimell
Kataryna
 
Avatar cimell
 
Grzegorz
Zarejestrowany: Aug 2010
Skąd: Wrocław
Ford Focus I
HB 5D
2.0 Zetec 173KM manual
2002
Postów: 4 422
Garaż
Domyślnie

Czy sprawdzales dekielek do zbiorniczka czy dobrze przylega? Bo ewidetnie gora nie trzyma.
cimell jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-04-12, 09:43   #3
marco223
Turysta
 
Avatar marco223
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Skąd: Tychy
Ford Focus II FL
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
kwiecień
2008
Postów: 264
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał cimell Zobacz post
Czy sprawdzales dekielek do zbiorniczka czy dobrze przylega? Bo ewidetnie gora nie trzyma.
Wiesz co jak zamykam dekielek to wydaje się być wszystko ok. Ale możliwe że to dekielek, tylko dlaczego ten płyn wycieka? tzn czemu się cofa?
marco223 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-04-12, 11:22   #4
Yerzo
Żyrandol
Zlotowicz
Grupa: Warszawa
 
Artur
Zarejestrowany: Aug 2006
Skąd: Sokołów Podlaski
Ford Focus II
HB 3D
listopad
2006
Postów: 8 706
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał marco223 Zobacz post
Ale możliwe że to dekielek, tylko dlaczego ten płyn wycieka? tzn czemu się cofa?
Jak dolałeś do oporu to nie ma co się dziwić , że wylewa się. Sam zbiorniczek jest na wysokości koła przedniego a do niego prowadzi kilkunastocentrymetrowa pionowa rurka.
Jeśli jest nadmiar to wypsiukaj trochę płynu na szyby aby obniżyć jego poziom w zbiorniczku.

U mnie jak za dużo naleję i poszaleję trochę autem po zakrętach to płyn wyskakuje ze zbiorniczka i kapie pod autem. Wyleci go pewna ilość i jest spokój.
__________________

Tiguan R-line - Ateca FR
Yerzo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-04-12, 15:33   #5
marco223
Turysta
 
Avatar marco223
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Skąd: Tychy
Ford Focus II FL
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
kwiecień
2008
Postów: 264
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał Panther Zobacz post
Jak dolałeś do oporu to nie ma co się dziwić , że wylewa się. Sam zbiorniczek jest na wysokości koła przedniego a do niego prowadzi kilkunastocentrymetrowa pionowa rurka.
Jeśli jest nadmiar to wypsiukaj trochę płynu na szyby aby obniżyć jego poziom w zbiorniczku.

U mnie jak za dużo naleję i poszaleję trochę autem po zakrętach to płyn wyskakuje ze zbiorniczka i kapie pod autem. Wyleci go pewna ilość i jest spokój.
Zgadzam się oczywiście tylko że ja tego płynu nie miałem pod korek(wpadłem na to żeby wypsikać ) Ten dekielek dość mocno zaskakuje tak mi się wydaje. A dzieje się to przy normalnej jeździe(teraz jeździ nim moja żona). Zastanawiam się czy wpływ na to miało to że od 5 miesięcy stał w garażu, bo przed wstawieniem tego problemu nie było.
marco223 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-01-18, 07:26   #6
pacp
Turysta
 
Zarejestrowany: Feb 2017
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
2003
Postów: 3
Domyślnie

Cytat:
Napisał marco223 Zobacz post
Zgadzam się oczywiście tylko że ja tego płynu nie miałem pod korek(wpadłem na to żeby wypsikać ) Ten dekielek dość mocno zaskakuje tak mi się wydaje. A dzieje się to przy normalnej jeździe(teraz jeździ nim moja żona). Zastanawiam się czy wpływ na to miało to że od 5 miesięcy stał w garażu, bo przed wstawieniem tego problemu nie było.
Witam, wybaczcie za odkopanie ale mam ten sam problem. Co powoduje, że ten płyn się przedostaje przez wlew? Poziom płynu ~70%.
pacp jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-04-12, 10:18   #7
cimell
Kataryna
 
Avatar cimell
 
Grzegorz
Zarejestrowany: Aug 2010
Skąd: Wrocław
Ford Focus I
HB 5D
2.0 Zetec 173KM manual
2002
Postów: 4 422
Garaż
Domyślnie

a jak miegniesz z butelka odkrecona wody to nie wylalo by sie troche wody? Ja zawsze spr po dolewce plynu czy dobrze siedzi bo jakos tak dziwnie zaskakuje.
cimell jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-04-12, 16:17   #8
lookash1989
Turysta
 
Avatar lookash1989
 
Łukasz
Zarejestrowany: Oct 2010
Skąd: ŻUROMIN ( MAZ)
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
październik
2000
WZU powiat żuromiński (Żuromin)
Postów: 618
Garaż
Domyślnie

ja mam tak odkąd mam focusa czyli 1,5 roku - tzn gdy uzupełnię płyn do spryskiwaczy prawie do max, a auto się nagrzeje to czuć zapach płynu w kabinie ...nie wiem , czy rzeczywiście tak jest , czy tylko mi się wydaje, ale mam wrażenie , że jak nawiew ustawi się na zimny to zapach nie jest wyczuwalny. Nie martwię się tym zbytnio, przyzwyczaiłem się. Poza tym tak często nie jeżdze z pełnym zbiornikiem płynu do szyb
__________________
______________

pozdrawiam,

Łukasz
lookash1989 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-01-18, 22:44   #9
kspiwosz
Turysta
Grupa: Warszawa
 
Avatar kspiwosz
 
Zarejestrowany: Jul 2014
Ford Focus I
kombi
2.0 Zetec 170KM manual
1999
Postów: 86
Garaż
Domyślnie

Wydaje mi się, że problem uciekającego płynu ze zbiorniczka bierze się albo z uszkodzenia uszczelki przy pompie/pompkach spryskiwaczy albo uszczelki przy tym króćcu przez który się wlewa płyn (wystaje z błotnika i wchodzi w ściankę zbiornika). W tym drugim przypadku poziom płynu zawsze spadnie do około 70% bo reszta wyleci pod samochód. W jednym i drugim przypadku może zaradzić oryginalna uszczelka albo płynna uszczelka taka jak do uszczelniania miski olejowej.
kspiwosz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK2] Kable w kabinie SoTonkA Elektryka, audio i alarmy 4 02-02-12 21:11
dziwny zapach? StaN Inne techniczne 19 30-11-08 03:31
Brzydki zapach w kabinie daher Inne techniczne 5 27-09-06 09:25
Zapach płynu do spryskiwaczy... krzys Inne techniczne 6 05-01-06 22:36

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u