Forum Focus Klub Polska  
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Inne techniczne

Komunikaty

Inne techniczne Problemy, usterki, naprawy...

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Previous Post   Next Post Next
stare 28-01-05, 14:14   #1
Jack
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Wawa - Grochów
Postów: 12
Domyślnie SILNIK 2.0 ZETEC KAPUT

Więc tak, wsiadam sobie wczoraj wieczorem po pracy do mojej foczki, standardowo ją odpalam, silnik pracuje przez minute po czym wrzucam wsteczny aby wyjechac z parkingu a silnik nagle gaśnie. Próbuję go uruchomić, a rozrusznik mieli jakby się sam kręcił. Po wezwaniu pomocy drogowej i odwiezieniu do ASO AP we Włochach, mechanik stwierdził uszkodzenie rozrusznika. Po godzinie dzwoni telefon, gdzie słyszę groźny głos, że zerwał się pasek rozrządu, rozwalił rozrząd, głowicę i cylindry. Chcialem dodać, ze samochód liczy sobie 2 lata i 3 miesiące, a przebieg to 56tys km.

Dziś rano zgodnie z wezwaniem serwisu stawiłem się na miejscu, gdzie w momencie gdy zacząłem się pytać dlaczego silnik przy tak niskim przebiegu zostaje aż tak mocno uszkodzony, zostałem totalnie olany, pan siedzący w krawacie za biurkiem przestał się do mnie totalnie odzywać, a koledze który próbował coś do mnie mówić kazał przestać. Spytał się na koniec tylko czy mają go robić czy nie. Samo sprawdzenie do końca co w nim jest miałoby trwać ponad tydzień. Jestem ciekaw na jakiej zasadzie stwierdzili taką usterkę bez zdejmowania głowicy, skoro sami przyznali, ze jej nie ruszali...

Należy nadmienić, że jestem totalnym żółtodziobem jeśli chodzi o mechanike i jakiekolwiek sprawy techniczne. Napisałem dokładnie to co mi powiedziano.

Po tej rozmowie stwierdziłem, że nie ma sensu zostawiać go u nich po takim potraktowaniu mnie. Samochód zabrałem na lawete i odwiozłem do prywatnego znajomego warsztatu. Czekam teraz na telefon co dokładnie teraz się stało.

Powiedzcie mi, czy to jest normalne że przy dzisiejszej technice dzieje się coś takiego w tak młodym samochodzie z niewielkim przebiegiem. Nie wiem jak mam rozmawiać, czy dochodzić swoich praw i udowadniać wadę techniczną, lub wadę fabryczną, czy coś takiego mimo że samochód jest po gwarancji, czy był źle prowadzony przez ASO.... Jestem bezradny z wizją wyrzygania paru tysięcy złotych.

Pamiętam tylko jak opowiadał mi tata, jak w 1976 roku jechał na giełde sprzedać "kredensa 125P" i wtedy przy 50 tys km strzelił mu rozrząd. Nie był wtedy zdziwiony bo to podobno była normalka w tych samochodach.

No i jak tu sie nie wkurzyć?? Co robić??
Jack jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
 

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
wycieraczki kaput :( danzig74 Elektryka, audio i alarmy 14 06-11-06 23:42
Misa olejowa zetec S a zetec SE Prezes Silnik i skrzynia 0 04-11-05 21:19
Po odłączeniu akumulatora - kaput :( Kulin Inne techniczne 13 18-03-05 19:01

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:22.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u