Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Elektryka, audio i alarmy

Komunikaty

Elektryka, audio i alarmy Wszystko co elektryczne.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 06-04-11, 21:52   #1
lavado
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
2000
Postów: 54
Domyślnie Probem z ładowaniem - skoki napięcia.

Witam serdecznie. Od 4 lat posiadam foczke 1.6 16v 2000rok. Od jakiegos czasu zauważyłem ze przy hamowaniu przygasaja mi swiatła mijania i wszystkie kontrolki na desce. Myslałem że to kwestia spadku obrotów które temu zjawisku towarzyszy , ale po wymianie silniczka krokowego, przepustnicy i wszystkich czujników stwierdziłem że to nie to.Zaczołem troszke grzebac i zauwazyłem ze napiecie z alternatora przy odpalonym silniku wyniosi ok 14,8 -15V i jest duzy spadek napięcia przy właczaniu swiateł mijanie [nawet do 12,8V]-co odrazu odbija sie na praqcy silnika.Pojechałem do elektryka. Stwierdził padniety regulator. Wymieniłem na nowy orgynalny i NIC.Potem nowy wirnik ,w końcu nowy alternator i znów BEZ ZMIAN. Ciekawostką jest to ze jesli odepne klemy z akumulatora to póżniej po odpaleniu foczki napiecie wynosi ok od 14,2-14,4 i wtedy wszystko jest OK[swiatła nie przygasaja i nie ma spadku obrotów].NIestety gdy zgasze silnik i odpale znów wraca wyższe napiecie. Najwiekszy problem w tym że przy napięciu 14,8-15V[na światłach] gdy hamuje spadaja bardzo bardzo nisko obroty a ładowanie spada do 12,8-13V.Czy w fokusie przy właczaniu swiatłej powinien być tak duzy spadek napięcia ?
Czy to napięcie ok 15V jest prawidłowe ?

Bardzo prosze o Pomoc.
lavado jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-04-11, 22:04   #2
spec2010
Turysta
Grupa: Brak
 
Zarejestrowany: Feb 2011
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 75KM manual
2000
Postów: 35
Domyślnie

Cytat:
Napisał lavado Zobacz post
Ciekawostką jest to ze jesli odepne klemy z akumulatora to póżniej po odpaleniu foczki napiecie wynosi ok od 14,2-14,4 i wtedy wszystko jest OK[swiatła nie przygasaja i nie ma spadku obrotów].
to jak auto odpalasz bo tej czesci nie rozumiem? moglbys wyjasnic to odlaczanie akku?
NO CHYBA ZAJARZYLEM ROBILES RESET? Jesli tak to moze byc problem z komputerem albo gdzies masa nie laczy! Albo akku jest padniety ile ma latek?

Ostatnio edytowane przez spec2010 ; 06-04-11 o 22:08
spec2010 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-04-11, 22:12   #3
lavado
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
2000
Postów: 54
Domyślnie

Robie reset[odpinam klemy na 10 min] .Po tym czasi podłaczam akumulator i odpalem ponownie. Napięcie wskazuje od ok 14,2-14,4 i wszystko jest ok.Nie ma przygasania świateł gdy hamuje ani nie ma spadku obrotów. Gasze samochód i po kilku minutach znów odpalam . Napiecie pokazuje juz od 14.8 -15v i problem jest znów.
lavado jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-04-11, 13:20   #4
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

Cytat:
Napisał lavado Zobacz post
gdy hamuje spadaja bardzo bardzo nisko obroty a ładowanie spada do 12,8-13V.Czy w fokusie przy właczaniu swiatłej powinien być tak duzy spadek napięcia ?
Czy to napięcie ok 15V jest prawidłowe ?
Bardzo prosze o Pomoc.
1-Obroty niepowinny tak spadac...szykasz przyczyny w ladowaniu a problem najwyrazniej jest gdzies indziej-nawet jakby ladowania braklo to obroty niemoga spasc ponizej minimalnych!!!
2-wymieniles alternator i nadal nic..no bo jak..dopoki sprawa obrotow sie nie wyjasni to bedą kwiatki.
3-ladowanie spada do 12,8-13V..przez obroty...przy zbyt niskich alternator przestaje ladowac.
4-po tym jak alternator przestaje ladowac...podbija sie napiecie do uzwojenia aby zwiekszyc napiecie ladowania. Jesli obroty wzrosną to znowu jest tak samo jak po uruchomieniu silnika ze alternator na chwilke wchodzi na wyzsze napiecie-15V
5-15V-napiecie niemoze sie utrzymywac...!!! jest szkodliwe dla akumulatora. Moze wystąpic chwilowo w skrajnych wypadkach..np. po uruchamianiu silnika.

A teraz Prawdopodobna przyczyna
Spadajace obroty!!!

Pytanie..do dalszej diagnozy..wazne...
Zaobserwoj...
czy jesli puscisz pedal gazu i niewciskasz hamulca to obroty tez spadaja?

Czy tez...
Obroty spadaja tylko po wciskaniu hamulca?

Ostatnio edytowane przez mjprzem ; 07-04-11 o 13:31
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-04-11, 14:00   #5
baki
Klepacz
Grupa: Warszawa
 
Avatar baki
 
Piotr
Zarejestrowany: Sep 2008
Skąd: Łomianki Dolne
Inny
HB 5D
2009
WZ powiat warszawski zachodni (Warszawa)
Postów: 2 444
Domyślnie

po "hard resecie" sterownik silnika chwile się przyucza zanim zacznie pracować normalnie - szerzej w etis jest opisane (focus korna np) dlatego nie szaleje w tym czasie może

tez kiedys sprawdzalem ale chyba z braku checi sobie odpuscilem
- sprawdz czy MAF masz czysty,
- akumulator tu też ważna sprawa - tester midtronic polecam,

Najlepiej pojeżdzic z kablem diagnostycznym i lapkiem - bedziesz mial podglad parametrow co widzi sterownik silnika (programy opisane w innych postach).

---------- Post dodany o 13:59 ---------- Poprzedni post był z 13:56 ----------

u mnie wartości ładowania:
- ciepły silnik bieg jałowy 14.4 V
- ciepły silnik bieg jałowy AC załaczone 13.5 V
- ciepły jałowy AC i ogrzewanie tylniej szyby szyby 12.4 V .......

---------- Post dodany o 14:00 ---------- Poprzedni post był z 13:59 ----------

zakladamy dalej że krokowy sprawny i zawór odpowietrzenia skrzyni korobwej też
baki jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-04-11, 14:21   #6
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

Cytat:
Napisał baki Zobacz post
u mnie wartości ładowania:
- ciepły silnik bieg jałowy 14.4 V
- ciepły silnik bieg jałowy AC załaczone 13.5 V
- ciepły jałowy AC i ogrzewanie tylniej szyby szyby 12.4 V
Tez cos dziwnie...
Moze Masz slabe polaczenia od alternatora?
AC zabiera moze 5-8A-tyle co swiatla...to ci za bardzo spada napiecie po AC

Na swiatlach mam 14,2..14.4..

Do 12,8...13V to musze 2 szyby ogrzewane zalaczyc.
Przednia szyba...pobiera okolo 25...28A jesli dobrze pamietam.
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-04-11, 14:27   #7
spec2010
Turysta
Grupa: Brak
 
Zarejestrowany: Feb 2011
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 75KM manual
2000
Postów: 35
Domyślnie

moim skromnym zdaniem napiecie na dluzej niz 5sek. nie powinno spasc w zadnym przypadku gdy silnik pracuje (jest ladowanie) ponizej 13,7V i za to jest odpowiedzialny regulator. Jesli jest inaczej cos nie tak w aucie.
spec2010 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-04-11, 14:48   #8
lavado
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
2000
Postów: 54
Domyślnie

U mnie ładowanie na ciepłym silniku to 14.8- 15V. Silniczki i wszystkie zawory, układy odpowiadające za skoki obrotów wymienione. Nowe płytki na zaworach. NIe łapie lewego powietrza. Gdy napiecie ładowania wynosi od 14-14.4V to nie mam zadnego spadku obrotów i napięcia.Największy problem robią włączone światła. Gdy mam napięcie 14.8-15 V i włączam światła mijania to spada napięcie do 12,8-13V i przygasaja światła oraz spadaja obroty do ok 550. Wygląda to jakbym właczał klime [której nie mam] i zaczyna trząsc samochodem. Oczywiscie trwa to chwile az wróci na obroty[wzrośnie spowrotem napięcie].
Hamowanie nie ma tez nic wspólnego ze spadkiem bo tak samo jest gdy wrzuce luz podczas jazdy.
Samochód stał 1 tydzień w servisie i był u najlepszych elektryków w CZ-wie. I NIC. Wszyscy mnie kasowali nie miłosiernie ...

---------- Post dodany o 14:48 ---------- Poprzedni post był z 14:35 ----------

mjprzem - jesli możesz to prosze o wytłumaczenie.
Dlaczego jak napięcie jest 14-14.4v to obroty nie spadaja i wszystkie świała i kontrolki nie przygasają.
lavado jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-04-11, 15:29   #9
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

Cytat:
Napisał lavado Zobacz post
[/COLOR]mjprzem - jesli możesz to prosze o wytłumaczenie.
Dlaczego jak napięcie jest 14-14.4v to obroty nie spadaja i wszystkie świała i kontrolki nie przygasają.
Chcialbym Ci teraz odpowiedziec..ale niestety jeszcze niewiem...
Jesli obroty tak spadają po włączeniu swiateł ze telepie samochodem..a dopiero po chwili powracają do normy to juz nie wina silnika. Hamulec moze miec cos wspolnego z obrotami..ale nie swiatla..poza połączeniami elektrycznymi.

Postaram sie pomoc jednak
jesli mozesz odpowiedz na kilka pytan:
Gdzie i jak sprawdzasz napiecie?
Uzywasz trubu serwisowego?
Masz dostep do miernika?
Rozumiem ze mowimy non stop o sytuacji:
-silnik chodzi na wolnych obrotach, bez swiatel
-napecie wowczas wynosi okolo 14,2V
DALEJ
-wlaczamy swiatla
-spadają obroty i napiecie spada do 13V
-po chwili na swiatłach obroty wzrastają do normalnych...czy w tym momencie napiecie znowu powraca do 14,2V...?-to jest wazne!!!


Czy w trybie serwisowym są błedy od niskiego napiecia?
Czy masz ABS..jesli tak to czy zapala sie kontrolka podczas uruchamiania silnika?..jesli niemasz ABS to czy podczas uruchamiania silniak wskazówki od zegarów robią HOP...?

Ostatnio edytowane przez mjprzem ; 07-04-11 o 15:36
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-04-11, 16:42   #10
lavado
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
2000
Postów: 54
Domyślnie

Dziekuje za szybką odpowiedz.
- napięcie sprawdzam na mierniku i porównuje ze wskazaniem z trybu servisowego.
- napiecie przy właczonum silniku bez świateł wynosi od 14.5-15V[ czym dłużej jeżdze, tym większe napięcie sie pojawia]
- gdy włącze swiatła napiecie spada do ok 13 V i po chwili wraca na 14.5-15 V
_tak mam Abs - kontrolka zapala sie po włączeniu zapłonu. Przy uruchomianiu silnika gaśnie.
- Wskazówki nie warują.Czasami tylko czujnik temperatury skacze na max i równie szybko spada. Załącz mi się wtedy wentylator chłodzenia chociaz tak naprawde silnik nie ma tak wysokiej temperatury. [też dziwna sprawa, ale sadze że to tez może byc wina tak wysokiego napięcia}
lavado jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-04-11, 16:54   #11
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

Cytat:
Napisał lavado Zobacz post
- Wskazówki nie warują.Czasami tylko czujnik temperatury skacze na max i równie szybko spada. Załącz mi się wtedy wentylator chłodzenia chociaz tak naprawde silnik nie ma tak wysokiej temperatury. [też dziwna sprawa, ale sadze że to tez może byc wina tak wysokiego napięcia}
To nie dlatego..ale narazie tym sie nie zajmujemy...bo mozliwe ze przyczyna moze byc wspolna.

1. Zacznijmy od twojego miernika...sprawdz napiecie na akumulatorze przed zapalaniem.
Niewlaczaj nic. silnik musi nie chodzic (niepracowac) co najmniej 10-15minut.
Wszystkie swiatelka powinny byc po wyłączane.-to jest test miernika. Zanotuj i podaj na forum wynik zmierzonego napiecia.

2. Pozniej wlacz tylko!!!zaplon, (nie radio..nie swiatelka...nic innego) i wejdz w tryb serwisowy. Przejdz do wyswietlanego napiecia akumulatora. Zapisz jakie jest napiecie wg komputera...niewylaczaj nic..i sprawdz szybko napiecie na akumulatorze miernikiem. Tez zapisz.
Po wszystkim mozesz wylaczyc zaplon

Zrob te 3 pomiary napiecia.
Pozniej bedzie jeszcze klika testów.
To dopiero wstep...dosc wazny aby zrobic go dokladnie...poniewarz bedziemy sie na tych wartosciach wzorowac....!!!!

Podaj jeszcze jaki masz model miernika...Wazne...wazne abys mial dobra baterie w mierniku. Dla pewnosci kup nową.
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-04-11, 17:06   #12
lavado
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
2000
Postów: 54
Domyślnie

Sprawdzałem.
Napięcie akumulatora to 12.4V
Napiecie z trybu servisowego przy włączonym zapłonoe waha si e od 12.3-12.4
Porównałem to napięcie z napięciem na akumulatorze przy włączonym tylko zapłonie i wynosi 12.4

---------- Post dodany o 17:06 ---------- Poprzedni post był z 17:00 ----------

Wszystki pomiary robiłem na mierniku w zakładzie elektromechaniki.
lavado jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-04-11, 17:49   #13
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

widze ze miernik ok..jesli tak pokazywal....komputer pokladowy pokazuje z precyzja do 0,1V
i pokazuje poprawnie napiecia chyba ze jest cos nietak z instalacja ale dlatego sprawdzamy instalacje bez obciazenia.
Akumulator co prawda nie zabardzo doladowany ale ok.

Pytanie czy masz czym wykonac dalsze pomiary?
pasowalo by wszystkie pomiary robic juz jednym sprawdzonym urzadzeniem!!!

Kolejny test to:
-Sprawdzenie napiecia po wlaczeniu zaplonu i swiatel-np.krotkich lub dlugich...wazne aby zarowki obie swiecily (ale silnik zgaszony),
pasuje odczytac teraz napiecie w trybie serwisowym oraz szybko napiecie na akumulatorze.
Dobrze byloby aby czas pomiedzy jednym i drugim pomiarem byl raptem w sekundach...
a wiec zmierz napiecie najpierw na akumulatorze a pozniej szybko odczytaj w trybie serwisowym (zanim wlaczysz zaplon i swiatla to sobie najpierw podlacz miernik pod akumulator.
To jest test instalacji pod niewielkim obciazeniem-bo swiatla to nie jest duzo.
- jesli roznica w napieciach bedzie dalej minimalna to ok..jesli nie..to bedzie potrzebny jeszcze jeden test z wiekszym obciazeniem. czyli to samo co wyzej tylko dodatkowo zalacz jeszcze tylnią szybe.
Jak to wszystko zrobisz...to daj znac..to juz bedzie cos nam moglo powiedziec o instalacji.

Ale to jeszcze nie koniec testów...!!!! diagnozy jeszcze niebedzie... jeszcze za malo informacji mamy.
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-04-11, 18:17   #14
spec2010
Turysta
Grupa: Brak
 
Zarejestrowany: Feb 2011
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 75KM manual
2000
Postów: 35
Domyślnie

mjprzem rozumiem twoje metodyczne pojecie -bacznie obserwuje i czekam na rezultaty.
spec2010 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-04-11, 18:47   #15
lavado
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
2000
Postów: 54
Domyślnie

Włączony zapłon napięcie 12.4V
Włączone światła postojowe 12.3V
Włączone światła mijania 12.2V

Włączon ogrzewanie tylnej szyby plus światła postojowe 12.2V
.......................................... mijania 12V
lavado jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-04-11, 20:47   #16
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

lavado..hmm..niewiem czy dobrze mnie zrozumiales...potrzeba sprawdzic roznice napiecia na akumulatorze a na komputerze pokladowym.

Podales mi napiecia rozumiem tylko odczytane z komputera pokladowego...
Niestety bez porownania napiecia z komputera pokladowego a napiecia z akumulatora wynik nam nic nie da.

Spec...ciekaw jestem czy domyslasz sie co chce sprawdzic w ten sposób...
niestety diagnozowac mozemy tylko na odległoość wiec temat jest dość trudny..do rozgryzienia...

Na szczęście patrząc na liczby z napięcia chyba juz wiem to co chciałem wiedzieć.

Jak nazłość wszystko poki co wygląda dobrze.
Musze doczytać jeszcze raz twoje informacje które pisał lavado..aby wiedzieć w którą stronę dalej isc...odezwe sie za chwilke
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-04-11, 20:52   #17
lavado
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
2000
Postów: 54
Domyślnie

To jest napięcie mierzone na aku.
Nie pisałem napiecia z trybu servisowego bo praktycznie jest identyczne
Czyli jesli na aku jest 12,4 to na trybie serv jest 12.3/4 [tak mruga na zmiane]

Ostatnio edytowane przez lavado ; 07-04-11 o 20:56
lavado jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-04-11, 21:03   #18
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

Dobra to wszystko gra..mozemy jechac dalej.
Odrazu cos wyjasnie..zadales mi pytanie...
"dlaczego przy napieciu 14..14,4V wszystko jest ok?"
...zapomnialem tylko dodac ze to jest normalne napiecie... i takie powinno byc
tylko nierozumialem dlaczego ty masz inne i kiedy masz inne dlatego sie pogubiłem troszke ale juz sie odnalazłem

Za to Napisales jeszcze:
"
- napiecie przy właczonum silniku bez świateł wynosi od 14.5-15V[ czym dłużej jeżdze, tym większe napięcie sie pojawia
- gdy włącze swiatła napiecie spada do ok 13 V i po chwili wraca na 14.5-15 V
"
teraz potrzebuje jeszcze raz potwierdzenia tych napiec...
ponieważ komputer pokladowy bardzo szybko zmienia ostatnią cyferkę napiecia to nie jestesmy w stanie obiektywnie powiedzieć jakie napiecie nam podaje..mozemy strzelac po szybko zmieniających sie liczbach.

Teraz najważniejsze pytanie..czy te napiecia podczas uruchomionego silnika są potwierdzone także miernikiem?
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-04-11, 21:09   #19
lavado
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
2000
Postów: 54
Domyślnie

Tak dokładnie napięcia przy starcie porównywałem między miernikiem a trybem servisowym.
Po za tym tak jak pisałem zauważyłem że napięcie bardzo się rózni.Tzn. Jakąś godzinke temu byłem na małej przejażdzce i napięcie po strarcie odziwo wynosiło 14.5V. Przejechałem ok 5km i zgasiłem autko. Po 5 min {bez resetu] odpaliłem foczke i miało już ładowanie 14.8-14.9V.Czyli czym dłużej jeżdze , ewentualnie czym dłużej COŚ się nagrzewa , napięcie podnośi sie w góre.
lavado jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-04-11, 21:18   #20
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

zostaje coraz mniej mozliwosci...zanim bedzie potrzeba sie pobrudzic jeszcze cos bys mi potwierdzil

czyli czasami masz napiecie 14..14,4
a czasami masz napiecie 14,5..15V
zgadza sie?
nie zalezy to od swiatel..rozumiem..tylko raz jest tak a raz tak...?
masz teraz dostep do miernika?
potrzeba bedzie pomierzyc roznice napiec na obudowie alternatora a "-" na akumulatorze...
oraz "+" na akumulatorze oraz grubym czerwonym plusie co idzie od akumulatora do alternatora
niewiem jaki jest dostep w twoim silniku do alternatora...bedzie potrzeba tez dostania sie do wtyczki

Ostatnio edytowane przez mjprzem ; 07-04-11 o 21:29
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-04-11, 21:32   #21
lavado
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
2000
Postów: 54
Domyślnie

Dokładnie .Też się zdziwiłem jak podszedłem do autka[ a stał pół dnia i nie robiłem resetu] że napięcie było mniejsze.
Pisze ciągle o światłach bo największe spadki są przy większym obciążeniu. Gdy oprócz świateł włącze jeszcze ogzewanie tylnej szyby i dmuchawe na max to napięcie spada nawet do 12.5V.
Mam pytanko.
Czy np zwarcie na cewce może powodować tak wielki spadki napięc ?
Tylko pytam bo ostatnio czasami mi przerywa [tak jakby nie mógł palic na wszystkie gary}

---------- Post dodany o 21:28 ---------- Poprzedni post był z 21:26 ----------

A cewki jeszcze nie wymieniałem :]

---------- Post dodany o 21:31 ---------- Poprzedni post był z 21:28 ----------

Odnośnie tych różnic to w zakładzie elektoromechanicznym wszystko mierzyli i było OK.

---------- Post dodany o 21:32 ---------- Poprzedni post był z 21:31 ----------

Na wtyczce i przewodach od alternatora do akumulatora
też wszystko Ok
lavado jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-04-11, 21:37   #22
Kristov81
Turysta
Grupa: Cujawy
 
Avatar Kristov81
 
Krzysztof
Zarejestrowany: Mar 2011
Skąd: Bydgoszcz
Ford Focus I
sedan
1.6 Zetec 100KM manual
1999
CB Bydgoszcz
Postów: 58
Domyślnie

Jeśli faktycznie nie pali na wszystkie gary to oprócz cewki powodem mogą być przewody zapłonowe lub ich poluzowanie na świecach.
U mnie też nie palił na wszystkie gary. Mechanik sprawdził kable, potem cewkę, wstawił dla próby cewkę od mondeo...z powrotem wpiął moją cewkę i na drugi dzień niespodzianka jak ręką odjął.

BTW W mojej foczce przy do hamowaniu również na chwilkę przygasają światła tak delikatnie ale za chwilę wracają do normy ale obroty mam w porządku.

Ostatnio edytowane przez Kristov81 ; 07-04-11 o 21:41
Kristov81 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-04-11, 21:47   #23
lavado
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
2000
Postów: 54
Domyślnie

Przewody i swiece nowiutkie.
U mnie bradzo przygasaja światła i trzęsie silnikiem.

---------- Post dodany o 21:45 ---------- Poprzedni post był z 21:43 ----------

Tak jakby coś pobierało masakrycznie duże napięcie.

---------- Post dodany o 21:47 ---------- Poprzedni post był z 21:45 ----------

Kristov81 - a jakie masz napięcie ładowania[ przy włączonych światłach]
lavado jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-04-11, 21:51   #24
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

Czy np zwarcie na cewce może powodować tak wielki spadki napięc ?

Niejestem pewien ale raczej niepowino powodowac..musialbym sprawdzic w schemacie..jutro jak dam rade to sprawdze.

Ale u ciebie na 100% jest problem..albo z ktoryms przewodem od zasilania albo z regulatorem badz co gorsze przyczyna moze sie jescze znajdowac w srodku alternatora.

Dlaczego....Bo napiecie powyzej 14,5..14,6V jest juz niedozwolone, bo jest szkodliwe dla akumulatora. A u ciebie dochodzi napiecie na akumulatorze do 15V a czasami jest w normie, zgadza sie? -1pytanie

Niestety brak potwierdzenia tych prostych testów z przewodami od akumulatora troche bedzie dlanas problemem. Czy mozesz zalatwic sobie jakis miernik aby ten test wykonac?-2pytanie
To jest dosc istotne bo nie wiem jakie napiecie bylo podczas pomiarów a bez tego niebedzie pewnosci w 100% do tego do czego zmierzam. Informacja ze bylo ok niejest wystarczająca..ja niemogę polegac na Twoim zapewnieniu ze ktos Ci powiedzial ze jest ok.

Moge najwyzej isc dalej z testem liczac ze jest tutaj wszystko ok. Jednak jezeli bylo by w tym miejscu zle....spowoduje to to ze sam moge siebie oklamac a tym samym zle trafic z diagnozą...czego tez bym niechciał. Niestety ja musze zaufać tobie a ty mi.

Pomysl o tym mierniku...poki co zakładam ze masa alternatora i plus od akumulatora jest ok...ale konieczne bedzie potwierdzenie tego w późniejszym czasie i pomiar tych napieć podczas ładowania..oraz pomiar napięcia na alternatorze i akumulatorze.

Kolejny test.
Zaplon wyłączony..odpinasz wtyczkę od alternatora..to z 3 pinami.
uruchamiasz silnik i sprawdzasz napiecie ladowania...bez swiatel i z swiatlami.
Zauwasz czy wtedy tez bedzie przygasanie silnika podczas wlaczania swiatel,
Oraz co sie bedzie działo z napieciem.
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-04-11, 22:00   #25
lavado
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
2000
Postów: 54
Domyślnie

I teraz ciekawostka.
Zakładałem nowiutki alternato na próbe i NIC.
lavado jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-04-11, 22:10   #26
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

A powiedz jeszcze czy nowy alternator byl z nowym regulatorem?
I odpisz na te dwa pytania co wyzej zadalem
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-04-11, 22:20   #27
lavado
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
2000
Postów: 54
Domyślnie

Po odpięciu wtyczki.
Napięcie wynosi 13.8 ale światła nie przygasają . Po dodaniu gaz przy spadku obroty spadaja do 680 , napięcie do 13.5V , ale nic sie nie dzieje.
Gdy wyłącze światło napiecie wynosi 13.9 . Po dodaniu gazu przy spadku napiecie spada do 13.6 a obroty do 740..

Tak alternator miał nowy regulator napiecia. Po za tym w cześniej tez na próbe zakładałem nowy orgynalny regulator i nic sie nie zmieniło.

To napięcie o który pisałeś, czyli masa alternatora itd tez było sprawdzone i było takie samo jak na akumulatorze podczas ładowania.
lavado jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-04-11, 22:21   #28
spec2010
Turysta
Grupa: Brak
 
Zarejestrowany: Feb 2011
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 75KM manual
2000
Postów: 35
Domyślnie

ja moze na skroty ale bym sprawdzil mase od akumulatora do karoserii. Albo grubmy przewodem podlaczyl kleme minusowa i obudowe alternatora i sprawdzil co sie dzieje przy wlaczaniu swiatel.
spec2010 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-04-11, 22:27   #29
lavado
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
2000
Postów: 54
Domyślnie

Czemu to napięcie po odłączeniu wtyczki tak sie zmieniło ?
lavado jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-04-11, 22:46   #30
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

Spec2010..dobrze myslisz..ale bardziej obiektywny bylby pomiar napiecia na "-" od akumulatora do:masy i do silnika i jeszcze do obudowy alternatora..mozna to zrobic samemu..a ciezko latac z grubym przewodem i masowac.

Ale aby nie porozumien niebylo:
Cytat:
Napisał lavado Zobacz post
To napięcie o który pisałeś, czyli masa alternatora itd tez było sprawdzone i było takie samo jak na akumulatorze podczas ładowania.
Tylko nie wiemy czy ktos jak to mierzyl to czy:
- i + miernika byl na alternatorze, czy -byl na akumulatorze a + na alternatorze...i jeszcze kilka mozliwosci..wiec niestety ale stwierdzenie takie ze na pewno jest ok...jest dla wszystkich niedokonca przekonyjace bo skoro miales nowy alternator z nowym regulatorem...to najprawdopodobniej wlasnie przyczyna powinna tkwic na przewodach.

Dla nas obiektywny bylby wynik gdybys sam zrobil takie badanie..wtedy wiemy co liczby mowią. Sam siebie przecierz nie oszukasz...

Inna sprawa....
Cytat:
Napisał lavado Zobacz post
Po odpięciu wtyczki.
Napięcie wynosi 13.8 ale światła nie przygasają . Po dodaniu gaz przy spadku obroty spadaja do 680 , napięcie do 13.5V , ale nic sie nie dzieje.
Gdy wyłącze światło napiecie wynosi 13.9 . Po dodaniu gazu przy spadku napiecie spada do 13.6 a obroty do 740...
zauwazylem ze obroty spadaja tym bardziej im bardziej jest obciazony alternator
jak miales ladowanie 14,5..15V i swiatla to mowiles ze obroty spadaly do 550rpm.

Rozumiem ze wartosci obrotów odczytujesz z trybu serwisowego?-1pytanie
Jakie normalnie są obrotu po ustabilizowaniu sie silnika?-2pytanie
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
akumulator, alternator, ładowanie


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK1] 1.8 PB - Skoki napięcia dkrystian Elektryka, audio i alarmy 0 04-02-12 14:32
[MK1] 1.8 PB - skoki ładowania luqs Elektryka, audio i alarmy 1 06-10-11 11:12
skoki marcinbrzesko Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 8 06-07-09 17:29

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u