Forum Focus Klub Polska  
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > FAQ > MK2

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Previous Post   Next Post Next
stare 25-06-11, 22:44   #1
Muto
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Skąd: Wrocław
Ford Focus II FL
kombi
1.6 Duratec 100KM manual
2008
Postów: 15
Domyślnie [MK2] Montaż bluetooth w wersji po FL

Witam.
Poniżej krótki FAQ dotyczący montażu zestawu bluetooth w FFII FL.

Co jest potrzebne:
1. Zestaw bluetooth
2. Kable przejściowe
3. 1-2 godz. wolnego czasu

U mnie wybór padł na zestaw Nokia CK-100. Nie chciałem bardziej zaawansowanego np . CK-200, bo zależało mi na jak najmniejszej jego widoczności, prostocie i by nie kusił miłośników cudzej własności.

Najważniejsze w całym przedsięwzięciu są kable przejściowe – dotyczy przypadku posiadania oryginalnego radia.
Ja zaopatrzyłem się w tzw. Leniucha na allegro od sprzedawcy Klik
Chociaż cena Leniucha nie jest najniższa, to jego użycie bardzo przyspiesza i ułatwia proces instalacji. Nic nie tniemy, nie lutujemy i nie musimy posiadać praktycznie żadnej wiedzy na temat elektryki w samochodzie.

By dostać sie do radia najpierw należy ściągnąć ramkę i potem wykręcić radio. Ramkę należy zacząć ściągać od dołu, gdyż można tam zahaczyć palce.


Jak ramka puści na pierwszym zatrzasku, to stopniowo przesuwamy się w górę po obwodzie ramki. Siedzi ona dość mocno, ale spokojnie można ją wyciągnąć. Należy uważać, bo pomiędzy radiem, a pokrętłami od nawiewu także są zatrzaski.

Ramka po wyjęciu:



Radio montowane jest na 4 zwykłe śruby krzyżowe (białe strzałki).


Po wyjęciu radia należy odłączyć antenę i kostkę.
Antenę wyciągamy kręcąc w prawo i lewo, natomiast kostkę należy najpierw odblokować od spodu.


Wnęka po wyciągnięciu radia.


Centralkę zestawu najwygodniej jest zamontować za schowkiem.
W tym celu odkręcamy zaznaczone śrubki i wysuwamy cały schowek.


Należy pamiętać by odpiąć wejście AUX od schowka.


Kółko sterujące zestawem najwygodniej jest umieścić obok guzików do ogrzewania szyby. W tym celu demontujemy cały panel z guzikami (mocowany na 2 śrubki). Początkowo chciałem poprowadzić kabelek przez otwór po przycisku, ale ostatecznie poprowadziłem go z lewej strony panelu. Kabelek jest bardzo płaski i zmieścił się bez problemu.


Teraz już tylko pozostaje wszystko podłączyć i poskładać:
1. Przyklejamy przycisk sterujący i kable przeprowadzamy do schowka, gdzie docelowo będzie centralka. Można teraz przykręcić panel.

2. Wykorzystujemy kupionego „leniucha” i jedną kostkę łączymy do radia, drugą do fabrycznej instalacji samochodu. Pozostałe wtyczki idą do centralki.

3. Montujemy radio.
Tu pojawia się drobny problem, ponieważ przez zastosowanie dodatkowych kabli znacznie zmniejszyło się miejsce za radiem i jest je dość trudno zamontować, szczególnie jednej osobie. Ja pomogłem sobie długim, tępym śrubokrętem i kostki umieściłem nad radiem.

4. W zasadzie ostatnią rzeczą jaka pozostała do zrobienia, to montaż mikrofonu. Zgodnie z instrukcją optymalne miejsce dla niego to okolice lusterka i tam jest też go najłatwiej zainstalować.

Ściągamy w tym celu uszczelkę drzwi w okolicy przedniego lewego słupka. Jest tam wystarczająco miejsca, by poprowadzić kabel. Można też bez problemu przeprowadzić go do schowka (pomaga latarka). Podsufitówki nie ściągałem, udało mi się ją delikatnie odgiąć, tak by zmieścił się tam kabelek.
Mikrofonu jak na razie nie przyklejałem do lampki, a jedynie użyłem załączonego rzepa i przyczepiłem go podsufitówki.

5. Teraz pozostaje tylko sprawdzenie zestawu i jak wszystko działa to zakładamy uszczelkę drzwi, ramkę radia i przykręcamy schowek.

Kilka końcowych uwag:

1. Zestaw sam wycisza radio i wszystko słychać w głośnikach (na wyświetlaczu pojawia się napis PHONE). Zapamiętane są 2 poziomy głośności. Jeden dla rozmów telefonicznych, drugi dla radia. W każdym z przypadków działa sterowanie głośnością w radiu jak i przy kierownicy. Zestaw może gadać lub wydawać dźwięki.

2. Przed montażem warto zaktualizować oprogramowanie zestawu. Wystarczy zwykły kabel mini USB, zestaw nie musi być podłączony do dodatkowego zasilania.

3. Przycisk sterowania najlepiej montować jak najniżej, ponieważ świeci dość intensywnie, co może przeszkadzać.

4. Wszystkie wykonane czynności są całkowicie odwracalne, nic nie trzeba wiercić ani ciąć.
Muto jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
 

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK1] Lampka wewnętrzna z wersji GHIA - montaż lukasz18047 Inne techniczne 2 29-04-11 16:35
[MK2] bluetooth w travelpilot EX kgerlo Elektryka, audio i alarmy 4 15-03-11 16:03
[FFII] Montaż zestawu Bluetooth Nokia CK-15W Lewusek_PL Elektryka, audio i alarmy 1 18-07-08 09:47

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:43.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u