Forum Focus Klub Polska  
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 27-02-11, 22:16   #61
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

Falcon staram sie ale jakos mi niewychodzi wybacz umysl scisly nie humanistyczny
rozrozniam km od KM ale gorzej z ó od u

no to arecki3 wyglada na to ze jestes przewrazliwiony jak bedziesz mial taki problem jak tutaj
YouTube - Poranny start - FOCUS 1.8TDCI
YouTube - Poranny start - FOCUS 1.8TDCI to wtedy przyjdz to bedziemy rozmawiac

PS niewiem czy to brak kompresji czy brak dawki paliwa
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-02-11, 11:24   #62
arecki3
Turysta
Grupa: Brak
 
Avatar arecki3
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Skąd: szczecin
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 11
Domyślnie

Ok dzieki za uwage
Pozdrawiam
arecki3 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 31-03-11, 23:00   #63
glowa892
Turysta
 
Avatar glowa892
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 75KM manual
2000
EBE powiat bełchatowski (Bełchatów)
Postów: 97
Garaż
Smile pompa wtryskowa

no wiec tak jade sobie jakiś miesiac temu . auto gaśnie zaczyna mrugac konttrolka swiec zarowych , jak ostygł odpalił i tak przez dwa dni sie meczyłem , objawy typowe dla uszkodzenia modułu sterowania pompa wtryskowa, diagnoza komputerowa powiedziął to samo mianowicie zatrzymanie pracy silnika z modułu sterowania pompa wtryskowa , uszkodzenia sterownika pompy wtryskowej itp. po usunieciu błedów jeździłem prawie miesiac auto jeździło jak bajka tylko czasem ranno bardzo ciezko odpalał a zawsze odpalał z dotyku nawet na mrozie. po miesiacu znów to samo, wiec wyjołem sterownik i wysłałem do naprawy, okazało sie ze mój sterownik jest nierozbieralny i nic sie z nim nie zrobi. potem wysłałem go do innego zakładu , tam mi powiedziano to samo ale sprawdzono go i działa ok , steruje zaworem i wszystko jest ok , pan powiedział wina pompy ( ale watpie ze z uszkodzana pompa raz jeździ miesiac a raz nie moge dojechac do pracy po czym znów śmiga i jest wszystko ok , normalnie troche jak kobieta ) wyslałem do trzeciego pana , ten mi powiedział ze najprawdopodobniej jest pęknieta płytka ceramiczna wewnatrz sterownika i jak auto jest zimne to jest ok jak sie robi ciepła zaczyna szalec i trzeba wymieniac sterownik . moje pytanie jest takie. czy jest możliwośc stwierdzic co faktycznie sie zepsulo z mojej foce i czy to prawda ze jeśli pada moduł to od razu trzeba go wymienic z pompa. ford focus mk 1 1.8 tddi 75 km 2000 rok . podpowiedzcie co mam zrobic bo jeden chce 2400 za naprawe mechanik i całą pompe do wymieniac inny ze sterownik . sam juz nie wiem co robic. pozdrawiam
glowa892 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 31-03-11, 23:58   #64
janekfocus
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Temat pompy był wiele razy poruszany .
  Odpowiedź z Cytatem
stare 01-04-11, 10:02   #65
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

Cytat:
Napisał glowa892 Zobacz post
objawy typowe dla uszkodzenia modułu sterowania pompa wtryskowa, diagnoza komputerowa powiedziął to samo mianowicie zatrzymanie pracy silnika z modułu sterowania pompa wtryskowa , uszkodzenia sterownika pompy wtryskowej itp
To poki co sterownik...
nie pamietam ktory to byl blad => uszkodzenia sterownika pompy wtryskowej
ale ten blad zawsze chyba wystepowal przy uszkodzeniu sterownika..wiec niema co grzebac w pompie do poki elektronika niezostanie zrobiona i sprawdzona bo pewnie mechanicznie jest ok.
Pozatym widac ze sam sobie ladnie z tematem poradziles
acha na poczatku tematu jest opisana sprawa sterownika jesli chodzi o zamiane gdybys chcial inny zalozyc...sterowniki maja swoje kody
wiec lepiej postaraj sie naprawic swoj sterownik-bedzie taniej

Ostatnio edytowane przez mjprzem ; 01-04-11 o 10:06
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-12-11, 23:40   #66
ernesto
Turysta
Grupa: Warszawa
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
listopad
2000
BI Białystok
Postów: 6
Domyślnie

Czy trudno jest wymienić czujnik kąta wtrysku? Czy jest on częścią sterownika?
ernesto jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-12-11, 09:10   #67
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

niemialem okazji zmieniac jeszcze ale raczej nie powinno byc problemow..o ile mowisz o nastawniku kata wtrysku. za to z nastawnikiem dawki moze byc problem...niewiem czy da sie go w ogole wymienic.
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-12-11, 17:49   #68
ernesto
Turysta
Grupa: Warszawa
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
listopad
2000
BI Białystok
Postów: 6
Domyślnie

Chodzi mi o sam czujnik. Silnik zaczął głośno pracować. Podejrzewałem wtryski. Po podłączeniu KTS do pompy pokazała błąd 52 - uszkodzony czujnik kąta obrotów. Jak sądzisz, lepiej zregenerować cały sterownik czy wymienić sam czujnik?
ernesto jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-12-11, 11:02   #69
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

Lepiej sam czujnik -jak sterownik dziala to lepiej nieruszac-i szkoda niepotrzebnie pieniazki wydawac.
PS. chyba ze masz zrobione mniej jak 120kkm i sterownik niebyl regenerowany
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-01-12, 03:01   #70
GCSheko
Byznesmen
Grupa: Małopolska
 
Avatar GCSheko
 
Grzegorz
Zarejestrowany: Aug 2010
Skąd: Kraków
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
październik
2016
KR Kraków
Postów: 3 075
Domyślnie

...poruszyłem temat usterek sterowników i ich przyczyn, mając na myśli przegrzewanie się sterowników/tranzystorków, ale nie miałem na myśli samej temperatury pracy itd. a konkretnie przyczynę, a jest nią zazwyczaj zacinający się nastawnik w pompie, ponieważ zazwyczaj pracuje w niepełnym zakresie, powoduje to wyrabianie się i późniejsze przycinanie, gdy musi przesunąć się dalej, a to właśnie jest przyczyną przeciążenia sterownika.
Dlatego ciekawostką jest że w mocno obciążanych, eksploatowanych silnikach, pompy, sterowniki wytrzymują dłużej...bo nastawniki pracują często w pełnym zakresie
__________________
Wypożycz Focus RS 3 za 450zł.
http://gcscars.pl/
https://www.facebook.com/GCSTuning
GCSheko jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-01-12, 09:17   #71
mkaminski100
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2009
Skąd: Basingrad
Inny
kombi
2.0 DuraTorq 136KM manual
styczeń
2005
Postów: 948
Domyślnie

Amerykanie widzialem, ze przy remontach pomp wstawiaja tuleje stalowa gdzie chodzi tloczek nastawnika i to ponoc eliminuje przycinanie.
A od chyba 2002 czy 2003 nozka tranzystora ktory sie palil ma juz dwa polaczenia co tez pomaga.
__________________
Ford to brzmi durnie.
mkaminski100 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-01-12, 09:50   #72
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

o wlasnie..tez myslalem ze bedziesz pisal o przycinanym sie nastawniku-ale niekoniecznie tylko od dawki paliwa ...tylko ze sprawa jest dosc dziwna...i ja do konca tego nierozumiem ..nalezy wziasc pod uwage kilka faktow:

1-fakt to to co jest napisane w instrukcji obslugi czyli wymiana paska rozrzadu i pompy po 120kkm i teraz mkaminski100 niech powie czy spotkal sie z przypadkiem ze tranzystorek pompy padl przed przebiegiem 120kkm? Dziwne jest to ze nikt nigdy nie pisal ze pompa padla wczesniej...a bynajmniej ja niewidzalem nigdy takiego przypadku-przecierz styl jazdy kazdej osoby czy to w miescie czy poza miastem rozni sie znacznie od siebie-i niektorzy moga wiele miec motogodzin naklepane.

2-i teraz co do tego co napisalem ze " i tak i nie"..wiadomo zacinajacy sie nastawnik dawki paliwa ma najwiekszy wplyw na tranzystorek. Tranzystorek pracuje praktycznie caly czas bo od niego zalezy to czy zaworek elektromagnetyczny poda dawke paliwa do silnika. Jesli zaworek bedzie sie przycinal to po 1:-najpierw uzytkownik zauwazy niedomagania w pracy silnika i wowczas sterownik bedzie reagowal wiekszymi pradami aby przyspieszyc zamykanie sie zaworka.
I tutaj pasuje zwrocic sama uwage na sposob dzialania zaworka-poniewaz zaworek zawsze otwiera sie calkowicie(przynajmniej teoretycznie ) a jedyne to co decyduje o dawce wtrysku paliwa to czas otwarcia zaworka.

3-Myslalem ze bedziesz bedziesz takze o nastawniku kata wtrysku...bo to w sumie on bardziej zalezy od obciazenia silnika....
Z tym nastawnikiem powiazany jest takze tloczek regulacji kata wtrysku i to czesto takze i tutaj pojawialy sie problemy..bo wiadomo ze czasami padal 1 tranzystorek a czasami drugi...i roznie to bylo.

W tym przypadku to co napisales -czyli jazda bez wykorzystywania wszystkich mozliwosci silnika moze miec jak najbardziej wplyw..bo poniewaz jesli ktos by dlugo jezdzil jak mulek..to faktem jest ze korektor kata wtrysku bedzie sie wycieral tylko w polozeniu ustalonym a pozniej moze byc to co napisales.

4-a teraz najlepsze ktore burzy wszystkie teorie zwiazane z regeneracjami pompek.
Faktem jest ze najlepiej spisuja sie pompy oryginalne przy ktorych poza wymiana tranzystorka nikt nic wiecej nie grzebal i nie psuł.
Ten temat zreszta dobrze poruszyl to zagadnienie i Takie wnioski wyciagnelismy zarowno z kolega mkaminskim100 a wierz mi ze nasze zdania czasami sie roznia
Niemniej jednak.gdyby cokolwiek sie dzialo z nastawnikiem kata lub dawki paliwa to zakladanie o 5-10% mocniejszego tranzystorka niewiele by zmienilo. Oryginalny mial "CHYBA" cos okolo 40A a wkladalo sie 45-50...ale moge tutaj bzdury pisac.

Tak czy siak..gdyby byl jakis problemz tym to wymiana tylko samych sterownikow na nowe lub zmiana tylko samych tranzystorkow niewiele by zmienila. A przecierz ja np. ma zrobione w dwuch tddi okolo po 70-80kkm po wymianie tranzystorkow.

Podejrzewam ze winowajcami calego procesu sa:
-albo zle zainstalowany -zlutowany tranzystorek ktoremu brakuje chlodzenia
-albo wada tranzystorkow.

Teraz mozna zauwazyc ze praca tranzystorka od nastawnika dawki paliwa jest tym wieksza im wieksza dawka dawka paliwa musi zostac podana do silnika -wiec i tutaj cale zalozenie sie burzy.

Ale wiedzac to mozna sie latwo domyslic ze tranzystorek nie bedzie sie upalal na wolnych obrotach i bez obciazenia a tylko w czasie jazdy na trasie z wiekszymi obciazeniami silnika. Na tej podstawie mozna przewidziec zywotnosc tranzystorka pod wzgledem przebiegu wiedzac ile godzin jest w stanie wytrzymac pod jakim obciazeniem i temperaturze.

Ale wymiana pompy paliwa niezbedna z wymiana paska rozrzadu po 120kkm wskazuje chyba na to ze producent bardzo dobrze o niej wiedzial -czyli o zywotnosci tranzystorka.

Mysle ze to byloby najlepsze wyjasnienie calej sprawy.

mkaminski100 napisz czy spotkales ten przypadek z pompa przed przebiegiem 120kkm?

Ostatnio edytowane przez mjprzem ; 03-01-12 o 10:16
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-01-12, 13:40   #73
GCSheko
Byznesmen
Grupa: Małopolska
 
Avatar GCSheko
 
Grzegorz
Zarejestrowany: Aug 2010
Skąd: Kraków
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
październik
2016
KR Kraków
Postów: 3 075
Domyślnie

...dodam że moja teoria "większych obciążeń" potwierdza się w Fordach dostawczych DI..czyli na vp30 i vp44, tam spokojnie jeżdżą 300...500tkm, a jak wiadomo, to auta do pracy i jeżdżą z załadunkiem, więc pozycja pedału gazu jest często 0-1 kowa
...do takich wniosków doszliśmy wspólnie w Boschserwis Gładysek który regeneruje setki takich pomp
__________________
Wypożycz Focus RS 3 za 450zł.
http://gcscars.pl/
https://www.facebook.com/GCSTuning
GCSheko jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-01-12, 14:06   #74
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

No tak...ale my caly czas mowimy o VP 30 i 44

Tez nalezy pamietac ze tylko pierwsze egzemplarze sterownikow pomp mialy te problemy a np. ford po raz pierwszy stosowal je w focusie. Z tego by wynikalo ze dostawcze samochody i pozniejsze egzemplarze FF1 mialy juz poprawione sterowniki..to nawet pisal chyba mkaminski.
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-02-12, 04:15   #75
Kosiarek
Turysta
Grupa: WLKP
 
Zarejestrowany: Oct 2011
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
kwiecień
2000
PKL powiat kolski (Koło)
Postów: 7
Domyślnie

Niestety i mnie dopadła ta "przyjemność" z niemożnością odpalenia auta.
Na szczęście mój mechanik od razu powiedział, że to tranzystor, a nie cała pompa .
Po rozebraniu sterownika, okazało się, że felerny tranzystor to model IRLR 2905 PBF (foka ma 230kkm przebiegu, więc najprawdopodobniej był już wymieniany).
IRLR2905PBF parametry
VDSS = 55V
RDS(on) = 0.027Ω
ID = 42A
Pd = 110W
Koszt takowego to ok.5-6 PLN.
Natomiast buszując po necie znalazłem opinie, że to nie jest najlepszy wybór (podobno szybko się przegrzewają - ja na swoim przejechałem min. 4,5kkm od momentu zakupu), i do pomp Boscha vp30 i vp44 polecają raczej inne modele, np. IRLR3705ZPBF, IRL3705ZS oraz IRFZ44N (ale raczej rzadko).

IRLR3705ZPBF parametry
VDSS = 55V
RDS(on) = 8.0mΩ
ID = 42A
Pd = 130W

IRL3705ZS parametry
VDSS = 55V
RDS(on) = 8.0mΩ
ID = 75A
Pd = 130W

IRFZ44N parametry
VDSS = 55V
RDS(on) = 17.5mΩ
ID = 49A
Pd = 94W

W przypadku IRL3705xx problemem jest obudowa 2DPACK i trzeba trochę poszerzyć obudowę sterownika, żeby się zmieściły.

Dlatego prosiłbym o informację, jakie tranzystorki wlutowaliście w swoje sterowniki i ile już macie na nich przejechane.
__________________
Kosiarek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-02-12, 16:30   #76
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

ja niestety niepamietam jaki wsadzilem a w drugiej sam nie zmienialem.

tak czy siak mam zrobione w obudwu obecnie po okolo 80kkm od wymiany.

mysle ze bardziej chodzi o chłodzenie tranzystora jak o tranzystor...nastepnym razem jesli bede mial problem to sobie druty wyprowadze na zewnątrz a tobie radze to samo abys nastepnym razem niemusial pompy rozbierac.

Ale zdaje mi sie ze mialem inne tranzystorki jeszcze zapisane..ale teraz niemam jak sprawdzic.
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-02-12, 17:15   #77
Marky
Turysta
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3
Domyślnie

Mechanik stwierdził u mnie uszkodzenie sterownika pompy.Zapytałem czy jakieś błedy na kompie wyskoczyły.Stwierdził że nie i nie zawszy wyskakują.Bywały takie przypadki.
Marky jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-02-12, 23:26   #78
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

Cytat:
Napisał Marky Zobacz post
Mechanik stwierdził u mnie uszkodzenie sterownika pompy.Zapytałem czy jakieś błedy na kompie wyskoczyły.Stwierdził że nie i nie zawszy wyskakują.Bywały takie przypadki.
Jesli to jest pytanie..to mi sie wydaje ze raczej takich przypadkow nie bywalo aby bledow nie bylo...ale jest to mozliwe ale taki przypadek musialby byc bardzo wielką rzadkoscią aby uwalilo..zasilanie w pompie. ps. a i na to tez byl chyba blad wiec i tak w to watpie.
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-03-12, 00:43   #79
Kosiarek
Turysta
Grupa: WLKP
 
Zarejestrowany: Oct 2011
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
kwiecień
2000
PKL powiat kolski (Koło)
Postów: 7
Domyślnie

Okazało się, że jednak strzelił oryginał (jak powiedział mechanik "w szklanej obudowie"). Wytrzymał 230kkm.
Niestety wymiana na IRLR2905PBF nie pomogła.
Po awarii wyskoczyły 3 błędy - z tego co pamiętam, to p1564, p1664 i p1608. Pierwsze dwa, po wlutowaniu nowego tranzystora udało się usunąć bez problemu, ale p1608 po wykasowaniu i tak wraca. Najprawdopodobniej "strzał" tranzystora uszkodził sterownik :/.
Teraz czeka mnie wydatek ok. 700 PLN, sterownik (ok. 350 PLN + wysyłka) i programowanie sterownika (250 PLN + transport).
__________________
Kosiarek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-03-12, 09:36   #80
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

a drugi tranzystorek dziala dobrze?

P1608 to jest utrata monitorowania pompy i pasowaloby sprawdzic obwod kabelka pomiedzy pompa a sterownikiem oraz obwod na plytce PCB bo i tak mozna sie domyslac ze nie chodzi o kabelki.

ps. jesli da sie odczytac oryginalne tranzystorki to mozesz podac ich nazwy.
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-03-12, 19:06   #81
Kosiarek
Turysta
Grupa: WLKP
 
Zarejestrowany: Oct 2011
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
kwiecień
2000
PKL powiat kolski (Koło)
Postów: 7
Domyślnie

Drugi tranzystor działa poprawnie. Kłopotem jest płytka PCB. Niestety nie da jej się naprawić. Trzeba wymienić :/.
Co to za tranzystorki, też nie da się stwierdzić. Mają szklane obudowy i bez danych.
Teraz czekam na nowy sterownik...
__________________
Kosiarek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-03-12, 21:28   #82
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

nie pamietam dobrze ale zanim zapalisz samochod na nowym steroniku wlacz zaplon na 1 minute -tak na wszelki wypadek.
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-03-12, 19:33   #83
Kosiarek
Turysta
Grupa: WLKP
 
Zarejestrowany: Oct 2011
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
kwiecień
2000
PKL powiat kolski (Koło)
Postów: 7
Domyślnie

OK.
Dzięki za info.
Zrobię tak.

A!
I jeszcze jedno.
Czy np. sterownik od Opla będzie pasował do Forda?
Bo był w dobrej cenie sterownik o tych samych numerach co mój, ale do Opla.
Na wszelki wypadek wybrałem jednak fordowski.
__________________

Ostatnio edytowane przez Kosiarek ; 05-03-12 o 19:40
Kosiarek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-03-12, 22:17   #84
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kosiarek Zobacz post
OK.
Dzięki za info.
Zrobię tak.

A!
I jeszcze jedno.
Czy np. sterownik od Opla będzie pasował do Forda?
Bo był w dobrej cenie sterownik o tych samych numerach co mój, ale do Opla.
Na wszelki wypadek wybrałem jednak fordowski.
nie nie bedzie pasowal. przeczytaj pierwszą strone tego tematu to tam jest napisane dlaczego nawet uzywany od focusa nie zadziala w drugim focusie.
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-03-12, 11:22   #85
_Johan_
Turysta
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Skąd: Knurów
Postów: 4
Domyślnie

ERNESTO, czy uporałeś się z głośną pracą silnika? Napisz jakie miałeś objawy zanim zdiagnozowałeś błąd na pompie wtryskowej?
__________________
"Opel Focus w Super Dizlu "
_Johan_ jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-08-12, 11:00   #86
rrrafalll24
Turysta
 
Rafal
Zarejestrowany: Aug 2012
Skąd: Zagan
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
1999
Postów: 55
Domyślnie pompa wtryskowa focus 1,8 tddi

witam
mam focusa 1,8 tddi.
pytanie jak kupie pompe wtryskowa kompletna ze sterownikiem uzywana na allegro to czy bede mogl ja bez problemu zalozyc i bedzie dzialac czy trzeba cos odblokowac i podlanczac pod komputer zeby dzialala??
rrrafalll24 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-08-12, 16:10   #87
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

musisz np. sam sterownik podlaczyc pod KTSa przez taka przejsciowke kabelek do pompy PSG5 i odblokowac sterownik ze automatycznie sam sie sparuje po wlaczeniu zaplonu.

mozna tez za pomoca IDSa programowac ale najlatwiej chyba ktsem.

ps. pompa oczywiscie musi byc z tego samego samochodu ps. tylko nie od wersji 75KM


odczyt bledow
Sterownik pompy PSG5
PIN 6= Masa
PIN 7= +12V
PIN 9= Linia K
+ np. interfejs na linie K np. vag KKL

do tego programik do sciagniecia "deniss soft"...lub cos takiego ale teraz nie pamietam-musialbym sprawdzic.
sprawdzone
diag_vp44_eng.zip
vr_pump(1).exe
vp44_eng.exe
i szukaj google.



Tranzystor
IRL3705N

Ostatnio edytowane przez mjprzem ; 23-10-12 o 17:24
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-12-12, 23:36   #88
nagro
Turysta
Grupa: Małopolska
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
1999
Postów: 2
Domyślnie 1.8 TDDI Koło pompy wtryskowej

Witam.

Mam problem. Padł mi silnik i przekładam pompę do nowego. Niestety zapędziłem się i odkręciłem nakrętkę centralną która trzyma kółko napędzające pompę. Dopiero po fakcie zorientowałem się że trzeba było je zostawić i przełożyć z całością. Nie wiem teraz jak ustawić pompę i ją zablokować i jak przykręcić to koło.

Czy ktoś z was zna jakiś sposób, lub jest jakiś schemat z którego można dojść jak to zrobić?

Pozdrawiam
nagro jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-12-12, 23:25   #89
mar213
Turysta
Grupa: Łódź
 
Avatar mar213
 
Marcin
Zarejestrowany: May 2009
Skąd: Pabianice
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
grudzień
1999
EPA powiat pabianicki (Pabianice)
Postów: 142
Garaż
Domyślnie

Witam Wszystkich.

Przeczytałem cały temacik i kilka innych i ze smutkiem stwierdzam, iż jestem potencjalnym kandydatem do naprawy pompy.

Z krótka opiszę co się dzieje:

1. Auto raz na jakiś czas (3 razy w ciągu ostatnich 2 miesięcy) nie chce zapalić, kluczyk przekręcony i głucho, nawet nie zakaszle. Po kilkunastu próbach i 5 minutach wkurzania się odpala i potem spokój na kolejne 2-3 tygodnie.

2. Silnik na jałowym biegu wpada w 1-2 sekundowe wibracje (nawet kilka razy dziennie), co któraś wibracja jest do 5 sekund

3. Auto nie traci mocy i w trakcie jazdy nic się nie dzieje, normalnie przyśpiesza i równo pracuje.

4. Od jakiegoś miesiąca może dwóch mocniej kopci jak wcisnę do oporu.

Focus ma według licznika 245000km (choć w mojej opinii ze 350000km), w moich rękach zrobił 61000km.

Filterek paliwa wymieniałem jakiś rok temu, a komputerek jest czysty - nie ma błędów.

Osobiście zastanawiałem się nad wtryskami ale uszkodzone wtryski sprawiały by problem podczas jazdy, przyśpieszania więc raczej nie.

Co o tym sądzicie?

I pytanko najważniejsze. Jeżeli pompa/sterownik to czekać do padnięcia czy pomyśleć wcześniej o wymianie tranzystora czy nie daj bóg całej pompy.

Mam kolegę elektronika, któremu bym dostarczył wymontowaną pompę - stwierdził iż może rzucić na to okiem.

Z góry dzięki za pomoc
mar213 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-12-12, 23:50   #90
Falcon
Ja tu tylko sprzątam...
Zlotowicz
Grupa: WLKP
 
Avatar Falcon
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Skąd: WLKP
Ford Focus III
kombi
1.6 DuraTorq 115 KM DPF manual
styczeń
2012
PSE powiat śremski (Śrem)
Postów: 9 739
Garaż
Domyślnie

Gdzie tu widzisz problem pompy? Pierwsze to rozrusznik i jego okablowanie do sprawdzenia lub immobiliser (podaj jakieś szczegóły, przygasanie kontrolek, zachowanie diody immo itp.). Trzeci mówi nam, że wszystko ok, a czwarty punkt to normalna sprawa i tak jest zawsze przy butowaniu. A wibracje... nie wiem skąd.
__________________
Escort już zezłomowany... Foka MK1 sedan też, teraz EKOnetyczny potwór MK3 w kombi
To musisz znać! -->Focus I - sam naprawiam<-- Piszę poprawnie po polsku


Falcon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Pompa wtryskowa TDDi Mithos Silnik i skrzynia 4 25-08-09 12:55
Pompa wtryskowa lub sterownik - TDDI - FI Słoniu Silnik i skrzynia 4 18-12-08 21:42
Pompa wtryskowa (TDDi) - czy na pewno? - nietypowo.... mpiasek Silnik i skrzynia 6 19-09-08 15:33
Rozrząd a pompa wtryskowa 1,8 TDDI Garulkrk Silnik i skrzynia 8 07-08-08 11:27
pompa wtryskowa ford focus 1.8 tddi milus Inne techniczne 0 15-03-05 01:55

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:30.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u