Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 08-09-10, 20:49   #1
jakubw
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Ford Focus II
HB 3D
1.6 DuraTorq TDCi 109KM manual
2005
Postów: 10
Domyślnie Czy bać się o trwałość wersji 109KM 1,6 TDCi ?

Witam,
Mam już prawie dogadane auto jak w moim opisie (FFII HB 1,6 109KM TDCi). Zastanawia mnie jednak trwałość wersji 109KM. Skoro z tej samej pojemności dostaje się też 90KM, to czy ten wzrost mocy nie odbije się na dwumasie, turbinie czy w ogóle silniku?
Moja upatrzona "foka" ma już 110 tys. przebiegu.

Pozdrawiam,
JakubW
jakubw jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-09-10, 21:20   #2
Jackiller
Gaduła
 
Avatar Jackiller
 
Zarejestrowany: Sep 2005
Skąd: Pruszków
Inny
Postów: 1 531
Domyślnie

ZTCW jest to jedna z najbardziej trwałych jednostek forda
__________________
Szukasz palet drewnianych - zapraszamy
Kiedyś TDCI teraz US - VTEC
SZYBCIEJ mocą, FAJNIEJ momentem
Jackiller jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-09-10, 21:32   #3
pum
Sympatyk
 
Avatar pum
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Skąd: Warszawa
Inny
kombi
1998
Postów: 3 055
Domyślnie

nasz magik Zbychu miał chyba odmienne zdanie. to przypadkiem nie jest ten cudowny silnik z turbiną umieszczoną tak że regularnie pracuje bez smarowania?

jeśli się mylę to poprawcie mnie.
pum jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-09-10, 15:11   #4
hultai
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Ford Focus II
HB 5D
1.6 DuraTorq TDCi 90KM manual
2006
Postów: 33
Domyślnie

A filtr DPF to czasem nie tylko przy 109KM?
hultai jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-09-10, 17:58   #5
damiaszek
Turysta
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Skąd: Kraków
Ford Focus II
kombi
1.6 DuraTorq 90KM manual
2005
Postów: 58
Domyślnie

Cytat:
Napisał hultai Zobacz post
A filtr DPF to czasem nie tylko przy 109KM?
Na 99% tylko przy 109KM, wersja 90KM spełnia normę EURO 4 bez DFP-a.

Pozdrawiam
Damian

---------- Post dodany o 17:58 ---------- Poprzedni post był z 17:56 ----------

Cytat:
Napisał hultai Zobacz post
Tzn. w 90-tce turbina jest w innym miejscu, czy to "dokładnie" dotyczy DPF-u?
Turbina jest w tym samym miejscu, tyle że o stałej geometrii - mniej skomplikowana i w teorii łatwiejsza do regeneracji.

Pozdrawiam
Damian
damiaszek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-03-11, 12:32   #6
Mejfok
Turysta
Grupa: Brak
 
Avatar Mejfok
 
Zarejestrowany: May 2008
Skąd: Wawa
Ford Focus II FL
HB 5D
1.6 DuraTorq TDCi 109KM manual
2005
Postów: 44
Garaż
Domyślnie

Nie wszystkie 109 km 1,6 tdci miały DPF zakładany fabrycznie . np. z 2005 roku można było wybrać wersję z lub bez DPF
__________________
Justyna
Mejfok jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-09-10, 15:32   #7
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

dokladnie, ten model z turbina umiejscowiona przez kogos odpowiedzialnego za przychody serwisu a nie trwalosc auta
podsumowujac - silnik spoko, ale osprzet do bani

---------- Post dodany o 15:32 ---------- Poprzedni post był z 15:31 ----------

Cytat:
Napisał Jackiller Zobacz post
jedna z najbardziej trwałych jednostek forda
z pewnoscia, moze poza faktem ze to silnik PSA a nie Forda
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-09-10, 15:34   #8
hultai
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Ford Focus II
HB 5D
1.6 DuraTorq TDCi 90KM manual
2006
Postów: 33
Domyślnie

Tzn. w 90-tce turbina jest w innym miejscu, czy to "dokładnie" dotyczy DPF-u?
hultai jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-09-10, 15:52   #9
jakubw
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Ford Focus II
HB 3D
1.6 DuraTorq TDCi 109KM manual
2005
Postów: 10
Domyślnie

A co z wersjami 1,8 TDCi? Też skopane konstrukcyjnie ??
jakubw jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-09-10, 17:48   #10
Pyzo
Turysta
 
Avatar Pyzo
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Ford Focus III ST
kombi
2.0 EcoboostST 250 KM
kwiecień
2015
Postów: 543
Domyślnie

Cytat:
Napisał jakubw Zobacz post
A co z wersjami 1,8 TDCi? Też skopane konstrukcyjnie ??
podpinam sie pod pytanie...
Pyzo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-09-10, 18:12   #11
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pyzo Zobacz post
podpinam sie pod pytanie...
to zamiast sie podpinac nie prosciej maske podniesc? w 1.8 jest normalnie
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-09-10, 18:44   #12
jakubw
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Ford Focus II
HB 3D
1.6 DuraTorq TDCi 109KM manual
2005
Postów: 10
Domyślnie

Cytat:
Napisał MisiekT Zobacz post
w 1.8 jest normalnie
Dzięki za informacje.
W takim układzie szukam wersji 1,6 90KM lub 1,8 115KM.
Szkoda, piękny C-max odpadł z mojego castingu ...
jakubw jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-09-10, 09:42   #13
Pyzo
Turysta
 
Avatar Pyzo
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Ford Focus III ST
kombi
2.0 EcoboostST 250 KM
kwiecień
2015
Postów: 543
Domyślnie

Cytat:
Napisał MisiekT Zobacz post
to zamiast sie podpinac nie prosciej maske podniesc? w 1.8 jest normalnie
zeby to ocenic to trzeba sie jeszcze na tym chociaz troche znac, a ja laik jestem...
Pyzo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-09-10, 10:47   #14
siwy05
Sympatyk
Grupa: Zachodniopomorskie
 
Avatar siwy05
 
Łukasz
Zarejestrowany: Feb 2010
Skąd: Stse'tsin
Ford Focus III
HB 5D
1.5 Ecoboost 182 KM manual
sierpień
2015
ZS Szczecin
Postów: 2 239
Garaż
Domyślnie

jeśli chcecie auto, które się nie psuje, a nawet jeśli to koszt naprawy jest niski nie kupujcie diesla
__________________
Było , jest
I to by było na tyle, jeśli chodzi o Forda, obecnie Arteon R-line
Skoro moderator poprawia błędy ortograficzne tak jak nauczyciel, powinien też strajkować?
siwy05 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-09-10, 15:04   #15
jakubw
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Ford Focus II
HB 3D
1.6 DuraTorq TDCi 109KM manual
2005
Postów: 10
Domyślnie

Cytat:
Napisał siwy05 Zobacz post
jeśli chcecie auto, które się nie psuje, a nawet jeśli to koszt naprawy jest niski nie kupujcie diesla
Czytasz mi w myślach
Odpaliłem arkusz i wyliczyłem, że na paliwie zaoszczędzę ok. 1500 zł rocznie. Tyle co regeneracja turbiny albo 1 wtrysk

Tylko ta przyjemność z jazdy ...
jakubw jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-09-10, 10:56   #16
kleofas
Administrator
Grupa: Warszawa
 
Avatar kleofas
 
Zarejestrowany: Nov 2005
Skąd: wawa
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
październik
2004
WPL powiat płocki (Płock)
Postów: 2 425
Domyślnie

dokładnie - nie kupujcie diesli! niech będzie mniej klientów, to i ceny będą niższe (a właśnie planuję powoli zmianę)
__________________



schemat przyjmowania petentów przez admina:

1. ,
2. admin ma zawsze rację, jeśli uważasz inaczej, to patrz punkt 1
kleofas jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-09-10, 12:24   #17
hultai
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Ford Focus II
HB 5D
1.6 DuraTorq TDCi 90KM manual
2006
Postów: 33
Domyślnie

Moim zdaniem nie masz racji Mam tę 90tke. Wcześniej miałem golfa IV 1,9tdi 110KM i większej różnicy nie widzę. Chyba że ktoś wiele jeździ w terenie górzystym. Fakt że po największych górach stówką nie pójdzie. Poza tym auto naprawdę dynamiczne. Pewnie duża w tym zasługa w braku turbodziury. Jak ktoś chce się pościgać za miastem to może i 115KM mu potrzebne. W innym wypadku nie. Poza tym między 1,6 a 1,8 tdci to wybór też pomiędzy silnikami różnych producentów. Nie oceniam bo nie wiem co lepszejsze
hultai jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-09-10, 15:34   #18
kodak
Turysta
 
Avatar kodak
 
Zarejestrowany: Sep 2007
Skąd: Lublin
Ford Focus II FL
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2009
Postów: 86
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał hultai Zobacz post
Moim zdaniem nie masz racji Mam tę 90tke. Wcześniej miałem golfa IV 1,9tdi 110KM i większej różnicy nie widzę. Chyba że ktoś wiele jeździ w terenie górzystym. Fakt że po największych górach stówką nie pójdzie. Poza tym auto naprawdę dynamiczne. Pewnie duża w tym zasługa w braku turbodziury. Jak ktoś chce się pościgać za miastem to może i 115KM mu potrzebne. W innym wypadku nie. Poza tym między 1,6 a 1,8 tdci to wybór też pomiędzy silnikami różnych producentów. Nie oceniam bo nie wiem co lepszejsze
Możliwe, że nie mam racji to są subiektywne odczucia, więc nie ma o co się spierać.
Miałem służbowego FFII 1.6 90 km w trzydrzwiowym nadwoziu, jeździłem nim pół roku no i słabo się zbierał a turbodziurę ma taką samą jak inne, nie miałem natomiast zastrzeżeń co do kultury pracy, chodzi naprawdę fajnie. Po przesiadce do FFII 1.8 115 odczułem duuuużą różnicę.
kodak jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-09-10, 16:54   #19
kyloza
Turysta
 
Avatar kyloza
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Skąd: Lublin
Ford Focus II
kombi
1.6 DuraTorq TDCi 109KM manual
2005
Postów: 18
Domyślnie

Cytat:
Napisał kodak Zobacz post
Możliwe, że nie mam racji to są subiektywne odczucia, więc nie ma o co się spierać.
Miałem służbowego FFII 1.6 90 km w trzydrzwiowym nadwoziu, jeździłem nim pół roku no i słabo się zbierał a turbodziurę ma taką samą jak inne, nie miałem natomiast zastrzeżeń co do kultury pracy, chodzi naprawdę fajnie. Po przesiadce do FFII 1.8 115 odczułem duuuużą różnicę.
Dziwne ze wszystkie opinie na temat 1,6TDCi wyrażają osoby co tylko jeździły kiedyś lub znają ze słyszenia pewne archaizmy.1,6 wcale nie jest za słaby, dla mnie w budzie kombi 109 km wystarcza spokojnie ( a podejrzewam iż 90 też daje radę szczególnie w 3 budzie) i wcale nie mam dpf jak to nie którzy pisali,jeśli chodzi o awaryjność to nie przesadzajmy że jeden model jest bardziej awaryjny, a drugi mniej - to nie prawda , wszytko zależy jak kto użytkuje auto, czy dokonuję wymian okresowych - najprościej czy dba o auto, a rodzaj silnika najmniej ma tutaj do znaczenia.Nie chciałbym aby kolega zasugerował się moją wypowiedzą iż polecam 1,6, wcale nie rynek ford ma dosyć bogatą gamę silników i naprawdę można coś wybrać. Tylko jak czytam niektóre posty powyżej to tak się czasem zastanawiam .... o co walczycie
kyloza jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-09-10, 18:21   #20
siwy05
Sympatyk
Grupa: Zachodniopomorskie
 
Avatar siwy05
 
Łukasz
Zarejestrowany: Feb 2010
Skąd: Stse'tsin
Ford Focus III
HB 5D
1.5 Ecoboost 182 KM manual
sierpień
2015
ZS Szczecin
Postów: 2 239
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał kyloza Zobacz post
Dziwne ze wszystkie opinie na temat 1,6TDCi wyrażają osoby co tylko jeździły kiedyś lub znają ze słyszenia pewne archaizmy.1,6 wcale nie jest za słaby, dla mnie w budzie kombi 109 km wystarcza spokojnie ( a podejrzewam iż 90 też daje radę szczególnie w 3 budzie) i wcale nie mam dpf jak to nie którzy pisali,jeśli chodzi o awaryjność to nie przesadzajmy że jeden model jest bardziej awaryjny, a drugi mniej - to nie prawda , wszytko zależy jak kto użytkuje auto, czy dokonuję wymian okresowych - najprościej czy dba o auto, a rodzaj silnika najmniej ma tutaj do znaczenia.Nie chciałbym aby kolega zasugerował się moją wypowiedzą iż polecam 1,6, wcale nie rynek ford ma dosyć bogatą gamę silników i naprawdę można coś wybrać. Tylko jak czytam niektóre posty powyżej to tak się czasem zastanawiam .... o co walczycie
jeździłem wszystkimi silnikami oprócz 2.0tdci i 90KM jest mułowaty jak cholera już w jedynce nadaje się raczej do miasta niż na trasy, a co dopiero w ff2, zresztą jak może być żwawy skoro 100KM w FF1 po włączeniu klimy to żółw. Kwestią pozostaje co kto lubi, niektórym wystarcza 1.4, inny nie zejdzie poniżej 2.0.
__________________
Było , jest
I to by było na tyle, jeśli chodzi o Forda, obecnie Arteon R-line
Skoro moderator poprawia błędy ortograficzne tak jak nauczyciel, powinien też strajkować?
siwy05 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-09-10, 20:46   #21
adamb
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Skąd: Gdańsk
Ford Focus II
HB 5D
1.6 DuraTorq TDCi 109KM manual
luty
2005
Postów: 5
Domyślnie

mam foke 1.6 109KM, tak jak moj brat oraz znajomy. Ja mialem takiego pecha, ze przy 130tys musialem regenerowac wtryski, problem pojawil sie rowniez ze szczelnoscia (cielky wtryski na uszczelniaczach). Mimo tych problemow oraz wydania prawie 3000zl w sumie za materialy i robocizne ciagle uwazam, ze jednostka napedowa jest calkiem niezla (teraz mam 175tys i nie ma wiecej problemow). Moc jest wystarczajaca zeby sie pobawic Jak najbardziej polecam, jest to silnik bardzo popularny - montowany tez w citroenach i peugeotach, wiec czesci nie sa speclajnie drogie oraz dostepne sa zamienniki.
adamb jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-09-10, 03:10   #22
kodak
Turysta
 
Avatar kodak
 
Zarejestrowany: Sep 2007
Skąd: Lublin
Ford Focus II FL
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2009
Postów: 86
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał kyloza Zobacz post
Dziwne ze wszystkie opinie na temat 1,6TDCi wyrażają osoby co tylko jeździły kiedyś lub znają ze słyszenia pewne archaizmy.1,6 wcale nie jest za słaby, dla mnie w budzie kombi 109 km wystarcza spokojnie ( a podejrzewam iż 90 też daje radę szczególnie w 3 budzie) i wcale nie mam dpf jak to nie którzy pisali,jeśli chodzi o awaryjność to nie przesadzajmy że jeden model jest bardziej awaryjny, a drugi mniej - to nie prawda , wszytko zależy jak kto użytkuje auto, czy dokonuję wymian okresowych - najprościej czy dba o auto, a rodzaj silnika najmniej ma tutaj do znaczenia.Nie chciałbym aby kolega zasugerował się moją wypowiedzą iż polecam 1,6, wcale nie rynek ford ma dosyć bogatą gamę silników i naprawdę można coś wybrać. Tylko jak czytam niektóre posty powyżej to tak się czasem zastanawiam .... o co walczycie
Szkoda, że w FFII nie ma 1.4 tdci, no bo przecież nie ma o co walczyć
kodak jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-09-10, 09:19   #23
kyloza
Turysta
 
Avatar kyloza
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Skąd: Lublin
Ford Focus II
kombi
1.6 DuraTorq TDCi 109KM manual
2005
Postów: 18
Domyślnie

Cytat:
Napisał pk87 Zobacz post
Warte podkreslenia jest spalanie, jest do przeyjecia co bym nie robil to srednie spalanie 5-5,2l/100km trase 1000km jak robilem to spalil mi 4,2l srednio takze bomba
Zazdroszczę spalania , u mnie nigdy takie chyba nie wyjdzie chyba ze będę jeździł non stop w trasie, w cyklu mieszanym wychodzi najbiedniej 7l/100.
Cytat:
Napisał kodak Zobacz post
Szkoda, że w FFII nie ma 1.4 tdci
nie wpadajmy w skrajności bo zaraz powiemy iż silnik od seicento będzie w sam raz do focusa
kyloza jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-09-10, 20:50   #24
kyloza
Turysta
 
Avatar kyloza
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Skąd: Lublin
Ford Focus II
kombi
1.6 DuraTorq TDCi 109KM manual
2005
Postów: 18
Domyślnie

Słuchaj można i większe 2,5 lub 3 i jeszcze więcej ale po co, szczególnie na naszych drogach gdzie nie ma możliwości poczuć kultury jazdy( raz inni kierowcy dwa stan naszych dróg), kwestia gustu, wciąż dużo osób potrzebuje organów , może w ten sposób rozwinie się transplantologia ,natomiast temat nie tyczy się jaki silnik wybrać tylko "Czy bać się o trwałość wersji 109KM 1,6 TDCi ?" głupie trochę to pytanie aczkolwiek nie dziwie się. Gdyż ludzie mają stereotypy utarte - bezawaryjność samochodów już dawno się skończyła, producenci specjalnie obliczają wytrzymałość na określoną liczbę kilometrów ( rynek musi się kręcić części zamienne , warsztaty, itd) , spójrzcie co się stało Passatem!!!Co nie kupisz to i tak będziesz miał większe lub mniejsze problemy tak to już jest, wystarczy popatrzyć, że ledwo coś wypuszczą to od razu akcje serwisowe -żal.
kyloza jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-09-10, 23:46   #25
pk87
Turysta
Grupa: Warszawa
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Ford Focus III FL
HB 5D
1.5 Ecoboost 150 KM manual
marzec
2016
NPI powiat piski (Pisz)
Postów: 25
Domyślnie fII

Witam dołączę się do dyskusji od miesiaca mam foke z wspomnianym silnikiem 1,6 ale w wersji 90KM.. dynamika wystarczajaca jak na nasze drogi... przesiadlem sie z benzyny to jak dla mnie elastycznosc diesla jest niesamowita a mam bude 5 drzwiowa. Warte podkreslenia jest spalanie, jest do przeyjecia co bym nie robil to srednie spalanie 5-5,2l/100km trase 1000km jak robilem to spalil mi 4,2l srednio takze bomba (noc i bez klimy i spokojna jazda 100 max 140 stad ten wynik) przebieg 170000km takze sporo jak na 5 latka ale to realny przebieg.
pk87 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-09-10, 00:07   #26
TomaszTG
Turysta
 
Avatar TomaszTG
 
Zarejestrowany: May 2010
Skąd: Tarnowskie Góry LA
Ford Focus II
HB 3D
1.6 DuraTorq TDCi 90KM manual
2005
SY Bytom
Postów: 19
Garaż
Domyślnie

też mam 1,6 tdci 90KM i daje rade zbiera sie dobrze i przyspiesza, choc fajnie było by miec w nim 109KM co pewnie nei przeszkadza i silnik jest tak samo trwały na pewno to nie chciałbym silnika 1,8 taki właśnie rodzice maja w swoim, ma cholernego muła zanim pójdzie do 1500 obrotów. Mimo ze nie ma w nim dpf-a a ja u siebie takowy posiadam.
TomaszTG jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-09-10, 22:52   #27
marcini
Turysta
Grupa: Brak
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Skąd: Poznań
Ford Focus II
kombi
1.6 DuraTorq TDCi 90KM manual
2007
Postów: 59
Domyślnie

Cytat:
Napisał TomaszTG Zobacz post
też mam 1,6 tdci 90KM i daje rade zbiera sie dobrze i przyspiesza, choc fajnie było by miec w nim 109KM co pewnie nei przeszkadza i silnik jest tak samo trwały na pewno to nie chciałbym silnika 1,8 taki właśnie rodzice maja w swoim, ma cholernego muła zanim pójdzie do 1500 obrotów. Mimo ze nie ma w nim dpf-a a ja u siebie takowy posiadam.
Na jakiej podstawie twierdzisz, ze masz dpf? Wg mojej wiedzy w 90KM nie sa w ogole stosowane.
marcini jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-09-10, 14:34   #28
jakubw
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Ford Focus II
HB 3D
1.6 DuraTorq TDCi 109KM manual
2005
Postów: 10
Domyślnie

Cytat:
Napisał kyloza Zobacz post
"Czy bać się o trwałość wersji 109KM 1,6 TDCi ?" głupie trochę to pytanie aczkolwiek nie dziwie się. Gdyż ludzie mają stereotypy utarte - bezawaryjność samochodów już dawno się skończyła, producenci specjalnie obliczają wytrzymałość na określoną liczbę kilometrów ( rynek musi się kręcić części zamienne , warsztaty, itd) , spójrzcie co się stało Passatem!!!Co nie kupisz to i tak będziesz miał większe lub mniejsze problemy tak to już jest, wystarczy popatrzyć, że ledwo coś wypuszczą to od razu akcje serwisowe -żal.
Nie zgadzam się - są konstrukcje udane i nie, a więc bardzie podatne na awarie. I to w każdej marce: Toyota Diesel - 1,4 OK, 2,0 nie OK, VW TDI - 1,9 OK, 2,0 nie, Opel 1,7 lepszy niż 1,3 i 1,9 itd itp. Moim zdaniem to cenna wiedza - chociaż masz rację że nie ma aut bezawaryjnych, to można zmniejszyć prawdopodobieństwo usterki.
jakubw jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-09-10, 12:30   #29
sarus
Turysta
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Skąd: Warszawa
Inny
kombi
2008
WE Warszawa Mokotów
Postów: 88
Domyślnie

ja mam 90 konnego w kombi i muszę przyznać że jeździ się bardzo poprawnie....
wiadomo jeśli ktoś pisze że jednostka w/w jest słaba to niech sobie kupi 2.0 tdci i będzie po sprawie, kończąc napisze tak jeśli komuś nie zależy na osiągach i jeździ w miarę spokojnie to nawet najsłabszy diesel wystarczy do normalnej eksploatacji po naszej pięknej krainie zwanej POLSKĄ.
__________________
WALCZMY Z ALKOHOLIZMEM !!! - pijmy więcej, by inni pili mniej !!!
sarus jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-09-10, 01:59   #30
Jackiller
Gaduła
 
Avatar Jackiller
 
Zarejestrowany: Sep 2005
Skąd: Pruszków
Inny
Postów: 1 531
Domyślnie

Mam swoje zdanie poparte eksploatowanymi (nie osobiście ale...) 2 silnikami (mazda3). I niech tak zostanie. Kupowanie w tych czasach 90konnego silnika do auta typu cmax uwazam za klęskę w wyborach... ale to tez moje zdanie.

MiśkuT nie chcesz chyba ze mną dyskutować o wyższości dizli PSA nad fordowskimi ??
pozdro

IMO jeśli auto pewne to bez łachy mozna brać a nie patrzeć na stereoty, bo KAŻDY silknik dizla ma jakis fuckup (pewnie nawet 1.9 TDI) i jak juz cos padnie to w tysiach trzeba płacić.
__________________
Szukasz palet drewnianych - zapraszamy
Kiedyś TDCI teraz US - VTEC
SZYBCIEJ mocą, FAJNIEJ momentem
Jackiller jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
1.6 tdci


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:09.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u