Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Elektryka, audio i alarmy

Komunikaty

Elektryka, audio i alarmy Wszystko co elektryczne.

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Previous Post   Next Post Next
stare 29-12-05, 15:40   #1
Trojan
Sympatyk
 
Avatar Trojan
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Warszawa
Ford Focus II ST
HB 3D
2.5 DuratecST 225KM manual
2006
Postów: 2 738
Garaż
Domyślnie Audiofilia a motoryzacja

Zaglądam czasami na forum HI-FI i ostatnio znalazłem ciekawego posta (poniżej)
Cytat zamieszczam tutaj gdyż tu chyba poruszamy kwestię audio.
W związku z tym chciałbym poruszyć temat i poznać Wasze zdanie w kwestii inwestycji w Car Audio. Sam do tej pory nie mam porzadnego sprzętu w aucie gdyż wyszedłem z założenia, że lepiej słuchać ciszy i silnika niż męczyć się słuchając fajansiastego zestawu. Poniższy cytat tyczy się wprawdzie audiofili "domowych" ale argumentacja motoryzacyjna mnie zastanowiła - stąd ten post.

Cytat:
Rzadko zgadzam się z graafem, ale tym razem przyznaję mu rację. Przez tzw. normalne społeczeństwo my, audiofile, jesteśmy postrzegani jako totalni zboczeńcy. 1000 złotych na metr kabla? 5000 na kolumny? 10000 na wzmacniacz? Toż to czyste wariactwo! Przecież wystarczy cokolwiek za małe pieniądze i też będzie grało, tak samo zrozumiemy o czym śpiewa ulubiona szansoniostka, a jak nie zrozumiemy, bo w obcym języku, to i tak nie szkodzi. Jednocześnie ci tzw. normalni obywatele wydają nie kilka, ale kilkanaście lub kilkadziesiąt pensji na samochody i to jakoś nikogo nie dziwi. W dodatku te samochody w zastraszającym tempie tracą na wartości, wymagają kosztownego ubezpieczenia, przeglądów, części zamiennych, że o coraz droższej benzynie nie wspomnę. A samochody kupione na kredyt? Doliczcie sobie jeszcze do tych wydatków kilkusetzłotowe raty, to dopiero będziecie mieli wzór zdroworozsądkowego myślenia. I taki normalny obywatel jest normalny, gdy zamiast kupić sobie nowe buty wydaje stówę na paliwo tylko po to, żeby się w łikend przejechać na zieloną trawkę. Albo jęczY, że nie stać go na urlopowy wyjazd nad morze (choćby i polskie), a jednocześnie lekką ręką oddaje kilkanaście setek ubezpieczycielowi. Czy TO nie jest wariactwem? A jak na tym tle wygladają audiofile? Czy odejmują sobie od ust by wymienić wtyczki w kablach? Czy rezygnują z rodzinnych wczasów żeby kupić nowy wzmacniacz? Czy trzeci raz łatają przenicowane na tyłku portki i jednocześnie spłacają kupiony na raty kompakt? Są oczywiście wśród nich osobnicy często wymieniający sprzęt i tracacy na tym całkiem spore pieniądze, ale ilu ich jest? 5, 10%? A porównajcie to do rynku wtórnego samochodów. I KTO TU JEST NORMALNY?!
I jeszcze jedno. O posiadaczach używanych samochodów krąży żartobliwe i nie do końca prawdziwe powiedzenie, że szczęśliwi są w życiu dwa razy - gdy kupują wymarzony pojazd i gdy go sprzedają. Ja gdy rozstawałem się ze swoim sprzętem hi-fi zawsze robiłem to z żalem tak, jakbym rozstawał się z przyjacielem. No więc jestem normalny, czy nie?

Nie wspominałem tu o innych "wariatach" w stylu filatelistów, numizmatyków, akwarystów czy zbieraczy minerałów, ale oni, dziwnym zbiegiem okoliczności, przez tzw. normalne społeczeństwo nie są traktowani z przymrużeniem oka. A czym się od nas różnią?
__________________
Trojan jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
 


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:09.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u