Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > FAQ > Inne

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 30-07-05, 03:22   #1
gRuHa
Kataryna
 
Avatar gRuHa
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Postów: 5 916
Domyślnie Niebieskie oświetlenie wnętrza foki by gRuHa & Greg

Witam!
W nawiązaniu do tego topicu przedstawiam bogato ilustrowany poradnik objaśniający jak zrobić ładnie świecąca „żarówkę” na diodach typu FLUX, pochwaliłem się ze mogę takie cos zrobić, a Gregu na pewnym spocie pod Promenadą i po wychyleniu pewnej ilości stwierdził ze takie CHCE!!!!!! ja sam wcześniej zrobiłem sobie podświetlenie klawiatury na UWAGA! 3 DIODACH!!! A prezentuje się ono tak:

Przyznacie, ze wygląda niekiepsko
Gregu szybciochem zamówił 6 diodek na allegro. W tym momencie musze zrobić małą reklamę, ponieważ byłem bardzo zadowolony z usługi tego allegrowicza, tak wiec gdyby komuś nie chciało się szukać diodek to ZAPRASZAM
Zacznijmy od tego, co będzie nam potrzebne, większość z tych rzeczy powinna się znaleść w KAŻDEJ piwnicy, a jak nie to można je zanabyc drogą kupna za niewielkie pieniądze:
1.diody (2zł sztuka wraz z rezystorami )

2. rezystory (przyszły razem z diodami )

3. cyna

4. lutownica

5. kalafonia – BAAAARDZO PRZYDATNA przy lutowaniu wszelkich kabli etc. Gorąco polecam (koszt – 3zł w KAŻDYM sklepie elektronicznym)

6. stabilizator 7812 wraz z radiatorem (tak ta lampka jest na stabilizatorze, ale jest to tylko jedno z całej masy rozwiązań, które tez działają; koszt – 3zł w elektronicznym)

7. stara żarówka (wyjęta ze SWOJEJ lampki w foce)

8. cienki kabel (na zdjęciu widoczna jest taśma 40-zylowa używana w komputerach do podłączania napędów – a raczej to, co z niej zostało )

9. płytka uniwersalna (moja kosztowała 20zł, ale była kupowana z perspektywą innych projektów etc., w sprzedaży dostępne są również mniejsze i zarazem tańsze płytki; WAŻNE żeby była nawiercana!!!!!)

10. lakier do paznokci – posłuży nam do zaizolowania naszej żarówki

11. kombinerki MAŁE!!!!!

12. cążki (jak to się do cholery pisze???)

13. marker

14. śrubokręt (na zdjęciu w postaci próbnika)

15. pilniczek do paznokci


Przyda się również:
1. miernik (tzw. Multimetr) a konkretnie omomierz, żeby sprawdzić czy nigdzie nie ma zwarć

2. lampka z foky (też swojej ; posłuży nam do wszelkich przymiarek)

3. pasta termoprzewodząca, nie jest niezbędna, ale z racji tego ze walała mi się po szufladzie to stwierdziłem, że nie zaszkodzi

4. jakiś zasilacz na 12V coby wczesnej sprawdzić czy wszystko gra, a konkretnie czy świeci jak ktoś nie posiada to może być prostownik, a jak ktoś nie posiada to niech poleci do kiosku, kupi 8 baterii AA i połączy w szereg, jak ktoś nie posiada kiosku w pobliżu to ma problem
5. może browarek???? Ja z racji tego, że montowałem u siebie w domku to nie stosowałem tegoż wspomagacza

Przechodzimy do montażu :
Pierwsze, co należy zrobić to przymierzyć sobie wszystko na płytce:

Potem zaznaczamy markerem którą cześć płytki musimy odciąć:

Zabieramy płytkę, żarówkę i jakąś bardziej przezroczystą torebkę foliową i idziemy do piwnicy… Gdy już tam dojdziemy, zawijamy żarówkę w torebkę, ale tak żebyśmy ją mniej więcej widzieli, teraz bierzemy młotek i wykonując jeden płynny, zdecydowany ruch, walimy centralnie w szklana rurkę, miedzy dwie metalowe oprawki żarówki. Teraz ostrożnie wygrzebujemy z torebki metalowe oprawki i zaczynamy je lekko zginać w imadle/kombinerkach. Jak wszyscy wiemy metal się gnie, a szkło pozostałe w środku oprawki się KRUSZY, potem wydłubujemy resztki szkła, ale na tyle ostrożnie żeby nie zerwać tych małych drucików ( w przynajmniej jednej oprawce powinny one zostać).
Na koniec powinno to wyglądać mniej więcej tak:

Teraz pora na płytkę, bierzemy piłkę do metalu/brzeszczot, cokolwiek i wycinamy kształt płytki, wszystkie krawędzie ładnie wyrównujemy pilnikiem. U mnie wyglądało to tak:

A tak po wykończeniu pilniczkiem do paznokci:

Teraz montujemy diody na płytce tak żeby masa (dwie nóżki od strony ściętego rogu diody) leciała środkiem płytki i lutujemy. Następnie zakładamy jedną oprawkę (tą z drucikiem) na ta stronę płytki, gdzie nie przewidzieliśmy miejsca na stabilizator, trochę skomplikowane, nie??? Wlutowanie rezystorów to już formalność. Fotka:

I z drugiej mańki:

Montujemy stabilizator do radiatora za pomocą śrubki, dodając między oba elementy trochę pasty, całość wygląda tak:

Stabilizator musimy podłączyć w ten sposób:

Doprowadzamy wszystkie kabelki do stabilizatora, lutujemy. Następnie lutujemy kabelek odchodzący od środkowej nóżki stabilizatora do ostatnich ujemnych nóżek naszych diodek, mniej więcej tak:

Teraz nakładamy kilka grubych warstw lakieru do paznokci na owe ujemne nóżki, w czasie gdy lakier schnie przygotowujemy sobie kabelki do mostkowania wszystkich rezystorów i podłączenia ich do wyjścia stabilizatora. Wszystkie końcówki kabli traktujemy najpierw w kalafonii, a potem nakładamy na nie cieniutką warstwę cyny, wtedy wyśmienicie się wszystko lutuje.
Gdy już lakier wyschnie lutujemy wejście stabilizatora z „dodatnia” oprawka.

Następnie mostkujemy wszystkie rezystorki i podłączmy je do wyjścia stabilizatora. Mniej więcej tak:

Jeżeli wszystko działa ucinamy wszystkie zbędnie wystające nóżki i izolujemy całość kilkoma warstwami lakieru.


Następnym krokiem było wypolerowanie odbłyśnika w lampce, co również zrobiłem tylko dlatego ze mam całą tubkę pasty polerskiej w piwnicy, wiec poleruje wszystko co wpadnie mi w ręce tak wyglądał odbłyśnik w świetle lampki biurkowej:

Potem składamy całość do kupy, kitramy żarówę do lampki (oczywiście zgodnie z biegunowością), idziemy do foki podłączamy kable i zachwycamy się naszym geniuszem Fotka:


Patrząc na to teraz to zmieniłbym usytuowanie stabilizatora na mniej kolidujące z mocowaniem żarówki, tzn. symetrycznie(mowie o symetrii względem osi symetrii wykreślonej na osi obu oprawek) po drugiej stronie płytki.
TO BYŁ DŁŁŁUUUUUGI POST
PS. Fotki nocne już z foki będą jak tylko Greg je zrobi
PS2.Greg mówi ze mu się podoba i to jest naprawdę bardzo przyjemne zakończenie mojej pracy
Pozdrawiam wszystkich, ktorzy zdołali to wszystko przeczytac ide spac bo zaraz słońce wstaje dozobaczenia dzisiaj po południu.... Nareczka :smt039
__________________


gRuHa jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-07-05, 12:47   #2
Greg
Kataryna
 
Avatar Greg
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Saska Kępa
Ford Focus I
HB 3D
2.0 Zetec 130KM manual
styczeń
1999
WF Warszawa Praga Południe
Postów: 7 514
Domyślnie

Ale zes posta odwalil , fotki beda jak ogarne jak zrobic zdjecie w nocy .
Pzdr.
__________________
BLUE - niebieskiej szerokości
Greg jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-07-05, 12:54   #3
gRuHa
Kataryna
 
Avatar gRuHa
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Postów: 5 916
Domyślnie

Cytat:
Napisał Greg
Ale zes posta odwalil
pozadnego, a jak!!!!

Cytat:
Napisał Greg
fotki beda jak ogarne jak zrobic zdjecie w nocy
STATYW!!!! inaczej bedzie a nie foty!!!!!!!
__________________


gRuHa jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-07-05, 16:40   #4
NeroN
Kataryna
Grupa: Śląsk
 
Avatar NeroN
 
Paweł
Zarejestrowany: Feb 2005
Skąd: Żarki Letnisko
Ford Focus III
kombi
1.6 EcoBoost 150 KM manual
grudzień
2011
Postów: 3 855
Domyślnie

Ile roboty.....

Ale opisik pierwsza klasa.....
__________________
FFI 1.6 HB & FFIII 1.6 EB kombi 204KM/327Nm by HEKO & POMYLONEZ - Projekt ZŁOMBOL było ST220 Blue Performance
NeroN jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-07-05, 21:56   #5
gRuHa
Kataryna
 
Avatar gRuHa
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Postów: 5 916
Domyślnie

Cytat:
Napisał NeroN
Ile roboty.....
nie nerwowo 3 lajtowe wieczory, gdybym chcial to zrobic jednego dnia to mysle ze by mi to nie zajelo wiecej niz 2 godzin

Cytat:
Ale opisik pierwsza klasa.....
prossste
__________________


gRuHa jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-07-05, 22:07   #6
Greg
Kataryna
 
Avatar Greg
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Saska Kępa
Ford Focus I
HB 3D
2.0 Zetec 130KM manual
styczeń
1999
WF Warszawa Praga Południe
Postów: 7 514
Domyślnie

Lampka wyglada tak :



Wnetrze jest fajnie oswietlone , u mnie jeszcze odbija sie o aluminiowe elementy wnetrza wiec efekt jest bardzo fajny . Juz dzis nie rusze tylka zeby sprobowac zrobic fotki wnetrza , ale obiecuje wstawic w najblizszym czasie .
Dzieki gRuHa .
Pzdr.
__________________
BLUE - niebieskiej szerokości
Greg jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-07-05, 23:59   #7
gRuHa
Kataryna
 
Avatar gRuHa
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Postów: 5 916
Domyślnie

Cytat:
Napisał Greg
Dzieki gRuHa .
to jest naprawde ZAJEBISTE uczucie, kiedy czlowiek cos zrobi, to cos dziala , inni sa mu wdzieczni, dziekuja etc., naprawde czuje sie teraz ZAJEBISCIE!!!!! a najwieksza radoscia dla mnie jest to ze Gregowi sie podoba...
BTW Gregu odswierzyles juz watek o pifffqu pod promenada????
__________________


gRuHa jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 31-07-05, 13:31   #8
etor
Turysta
 
Zarejestrowany: Jul 2005
Skąd: ełk
Postów: 33
Domyślnie

Nie wiem tylko po co ci był potrzebny stabilizator 12v skoro napięcie z akumulatora i alternatora jest i tak w tych granicach. Wachnięcia napięć byłyby tylko przy uruchamianu silnika ( a i tak ledwo widoczne na diodach).
etor jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 31-07-05, 14:26   #9
RSSSS
Sympatyk
 
Avatar RSSSS
 
Piotrek
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Wrocław
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
wrzesień
2016
DW Wrocław
Postów: 1 668
Garaż
Domyślnie

Opis budzi respect!


Całe szczeście,że mam oryginalnie takie podświetlenie bo trochę roboty trzeba by w to włożyć...
__________________

Focus RS MK3 400KM i 570NM
RSSSS jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 31-07-05, 16:35   #10
gRuHa
Kataryna
 
Avatar gRuHa
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Postów: 5 916
Domyślnie

Cytat:
Nie wiem tylko po co ci był potrzebny stabilizator 12v skoro napięcie z akumulatora i alternatora jest i tak w tych granicach. Wachnięcia napięć byłyby tylko przy uruchamianu silnika ( a i tak ledwo widoczne na diodach).
1. rzeczywisice na LEDach spadki napiecia sa prawie nie widoczne, ale zawsze lepiej jest miec spadek rzedu 0,5V (na stabilizatorze) ni 2V bez niego.......
2. mielismy zreszta juz rezystorki do LEDoof, ktore przyszly razem z nimi
3. stabilizator nie kosztuje majatku
4. Greg powiedzial ze robimy na stabilizatorze - to zrobilem na stabilizatorze
5. pozatym tak jak napisalem w opisie:
Cytat:
ta lampka jest na stabilizatorze, ale jest to tylko jedno z całej masy rozwiązań, które tez działają
Cytat:
Napisał RSSSS
Całe szczeście,że mam oryginalnie takie podświetlenie bo trochę roboty trzeba by w to włożyć...
gdyby to byla taka kupa roboty to bym tego nie robil, logika
ja ogolnie lubie czasami sie w ten sposob pobawic, zrobic cos jak najlepiej tylko moge i potem miec WIEEEELKA satysfakcje z tego ze dziala, ze podoba sie mi i komus dla kogo to robilem
__________________


gRuHa jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 31-07-05, 16:42   #11
RSSSS
Sympatyk
 
Avatar RSSSS
 
Piotrek
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Wrocław
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
wrzesień
2016
DW Wrocław
Postów: 1 668
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał gRuHa
gdyby to byla taka kupa roboty to bym tego nie robil, logika
ja ogolnie lubie czasami sie w ten sposob pobawic, zrobic cos jak najlepiej tylko moge i potem miec WIEEEELKA satysfakcje z tego ze dziala, ze podoba sie mi i komus dla kogo to robilem
Ja pomyślałem,że to jest pracochłonne bo zasugerowałem się długością opisu

Naturalnie też uważam,że jak jest to możliwe to należy samemu różne rzeczy w aucie robić bo na pewno potęguje to satysfakcję .
__________________

Focus RS MK3 400KM i 570NM
RSSSS jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 31-07-05, 16:55   #12
gRuHa
Kataryna
 
Avatar gRuHa
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Postów: 5 916
Domyślnie

Cytat:
Napisał RSSSS
bo na pewno potęguje to satysfakcję
przeogromnie
__________________


gRuHa jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-08-05, 12:23   #13
moon
Administrator
Grupa: Warszawa
 
Avatar moon
 
Michał
Zarejestrowany: Jan 2005
Ford Focus III
kombi
1.6 EcoBoost 150 KM manual
wrzesień
2011
Postów: 2 055
Garaż
Domyślnie

Mnie zastanawia tylko inna rzecz...

Czy nie wartaloby zrobic zamiast diodek skupionych w jednym miejscu zrobic dluzsza plytke z rozmieszczonymi diodkami? Nie zagladalem do lampki, niewiem jakie sa mozlowosci techniczne?
moon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-08-05, 12:31   #14
gRuHa
Kataryna
 
Avatar gRuHa
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Postów: 5 916
Domyślnie

moon, rzeczywisice pomysl niezly tylko ze wlasnie mozliwosci techniczne lampki sa dosyc ograniczone, ale pewnie jakby dobrze pokombinowac to by sie wykminilo, tyle ze lepsze efekty by sie chyba uzyskalo przy wypolerowanym odblysniku i dwoch diodach skierowanych na oba konce lampki, zeby nie bylo tak jak tu jest ze baaardzo wyraznie widac gdzie i co swieci......
ale to jest wersja beta dopuszczona narazie tylko do testow, kolejne wersje beda powstawac jak beda chetni....
__________________


gRuHa jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-08-05, 17:54   #15
NeroN
Kataryna
Grupa: Śląsk
 
Avatar NeroN
 
Paweł
Zarejestrowany: Feb 2005
Skąd: Żarki Letnisko
Ford Focus III
kombi
1.6 EcoBoost 150 KM manual
grudzień
2011
Postów: 3 855
Domyślnie

A nie peściej wsadzić niebieską żarówkę, albo tę posmnarować czymś niebieskim...(wiem mało prfesjonalnie...)
__________________
FFI 1.6 HB & FFIII 1.6 EB kombi 204KM/327Nm by HEKO & POMYLONEZ - Projekt ZŁOMBOL było ST220 Blue Performance
NeroN jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-08-05, 18:05   #16
Greg
Kataryna
 
Avatar Greg
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Saska Kępa
Ford Focus I
HB 3D
2.0 Zetec 130KM manual
styczeń
1999
WF Warszawa Praga Południe
Postów: 7 514
Domyślnie

Cytat:
Napisał NeroN
A nie peściej wsadzić niebieską żarówkę, albo tę posmnarować czymś niebieskim...(wiem mało prfesjonalnie...)
Wsadz , zobaczysz efekt .
Pzdr.
__________________
BLUE - niebieskiej szerokości
Greg jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-08-05, 18:06   #17
NeroN
Kataryna
Grupa: Śląsk
 
Avatar NeroN
 
Paweł
Zarejestrowany: Feb 2005
Skąd: Żarki Letnisko
Ford Focus III
kombi
1.6 EcoBoost 150 KM manual
grudzień
2011
Postów: 3 855
Domyślnie

Cytat:
Napisał Greg
Wsadz , zobaczysz efekt .
Pzdr.

No dobra... już wiem...
__________________
FFI 1.6 HB & FFIII 1.6 EB kombi 204KM/327Nm by HEKO & POMYLONEZ - Projekt ZŁOMBOL było ST220 Blue Performance
NeroN jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-08-05, 20:52   #18
gRuHa
Kataryna
 
Avatar gRuHa
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Postów: 5 916
Domyślnie

wydaje mi sie ze bedzie tylko ciemniej, zalezy oczywiscie od farby......

[ Dodano: Wto 04 Kwi, 2006 20:44 ]
gdyby byli chętni, to mam nowy pomysł na zrobienie takiej lampki który powinien dać lepszy jeszcze efekt
poza tym możnaby spróbować wykorzystać scalaka NE555, który jest w stanie wygenerować prąd zmienny 25Hz... co to da???? to ze tak naprawde dioda bedzie sie zapalać i gasnąć 25 razy na sekunde (oko oczywiscie tego nie zauważy), ale dzieki temu bedzie można przepuścić 2 razy wieksze natężenie a to równa sie DWUKROTNEJ SILE ŚWIECENIA!!!!!!! są chętni????
__________________


gRuHa jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-06-06, 21:19   #19
Miner
Sympatyk
 
Avatar Miner
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Dolny Śląsk
Ford Focus III
sedan
1.6 EcoBoost 150KM manual
2013
Postów: 119
Domyślnie

Zdecydowałem się. Po dzisiejszej rozmowie z Gruhą poczynione zostały wstępne ustalenia. Chwała mu za to
__________________
Pierwsza zasada dobrego inżyniera - nie spieszyć się z robotą.
Ford Focus I 1.8 tdci 100 KM - był
Miner jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-06-06, 21:35   #20
cviat
Sympatyk
Grupa: Pomorskie
 
Avatar cviat
 
Michał
Zarejestrowany: Aug 2005
Skąd: Gdynia
Inny
cabrio
kwiecień
2010
GA Gdynia
Postów: 437
Domyślnie

Jak zrobisz taką lampkę, w której będzie przełącznik, który będzie powodował naprzemienne świecenie czerwonym i niebieskim, to wielu się zdecyduje
A ta lampka super robota, jestem pod wielkim wrażeniem.
__________________
Szary -
Niebieski -
Potwór -
Focus CC -
Focus I -
Czołg -
Becia -
cviat jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-06-06, 21:43   #21
gRuHa
Kataryna
 
Avatar gRuHa
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Postów: 5 916
Domyślnie

Cytat:
Napisał cviat
Jak zrobisz taką lampkę, w której będzie przełącznik, który będzie powodował naprzemienne świecenie czerwonym i niebieskim, to wielu się zdecyduje
a bo to problem???
__________________


gRuHa jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-06-06, 22:05   #22
heru
Turysta
 
Avatar heru
 
Zarejestrowany: Mar 2006
Skąd: Białystok
Postów: 326
Domyślnie

ale wiecie Panowie montezy co Wam powiem??
napracowaliscie sie nad ta "zarowka" diodowa, a ja kupilem identyczna na allegro KLIK

ale jak by nie bylo zrobiliscie to sami. Satysfakcja gwarantowana

P.S. nie polecam tego typu zarowek diodowych. kupilem 2 na allegro i 2 sie przepalily po mniej wiecej miesiacu

pozdr.
__________________


FX Silver 115KM + AUDIO: ALPINE CDA 9851R+ Lanzar VIBE 421+ Lanzar HBP-212+ KICKS Speakers
heru jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-06-06, 22:11   #23
gRuHa
Kataryna
 
Avatar gRuHa
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Postów: 5 916
Domyślnie

Cytat:
Napisał heru
nie polecam tego typu zarowek diodowych. kupilem 2 na allegro i 2 sie przepalily po mniej wiecej miesiacu
no właśnie u Grega już chodzi jakiś rok

Cytat:
ale jak by nie bylo zrobiliscie to sami. Satysfakcja gwarantowana
i o to chodziło satysfakcja jest przeogromna
__________________


gRuHa jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-06-06, 22:13   #24
heru
Turysta
 
Avatar heru
 
Zarejestrowany: Mar 2006
Skąd: Białystok
Postów: 326
Domyślnie

gRuHa , jak zmontujecie takiego leda 2 kolorowego z przelacznikiem to ja sie pisze
pozdr.
__________________


FX Silver 115KM + AUDIO: ALPINE CDA 9851R+ Lanzar VIBE 421+ Lanzar HBP-212+ KICKS Speakers
heru jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-06-06, 22:20   #25
gRuHa
Kataryna
 
Avatar gRuHa
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Postów: 5 916
Domyślnie

heru, ale chcesz to miec w lampce wewnętrzenj czy gdzies na zewnątrz????
__________________


gRuHa jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-06-06, 22:26   #26
cviat
Sympatyk
Grupa: Pomorskie
 
Avatar cviat
 
Michał
Zarejestrowany: Aug 2005
Skąd: Gdynia
Inny
cabrio
kwiecień
2010
GA Gdynia
Postów: 437
Domyślnie

Bezpieczniej wewnątrz, jak złapią z czymś takim na zewnątrz, to

[ Dodano: Nie 25 Cze, 2006 22:27 ]
A tak naprawde to najfajniej by było takie stroboskopy w grilu schować
__________________
Szary -
Niebieski -
Potwór -
Focus CC -
Focus I -
Czołg -
Becia -
cviat jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-06-06, 22:34   #27
heru
Turysta
 
Avatar heru
 
Zarejestrowany: Mar 2006
Skąd: Białystok
Postów: 326
Domyślnie

gRuHa, ja wewnatrz

cviat, mnie ze stroboskopami w lampach zlapali. wystarczylo 50 w lape i zapomnieli chlopcy o calej sprawie
__________________


FX Silver 115KM + AUDIO: ALPINE CDA 9851R+ Lanzar VIBE 421+ Lanzar HBP-212+ KICKS Speakers
heru jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-06-06, 22:35   #28
gRuHa
Kataryna
 
Avatar gRuHa
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Postów: 5 916
Domyślnie

chodzi ci o cos takiego???
jesli tak to banał...
tylko nie wiem jaki jest sens pakowania tego w lampkę... wogóle niebieski-czerwony bym sobie odpuścił tylko np. biały-niebieski zrobił w grillu dolnym i górym (góra niebieska, dół biały) i taki strobo mieć
__________________


gRuHa jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-06-06, 22:39   #29
heru
Turysta
 
Avatar heru
 
Zarejestrowany: Mar 2006
Skąd: Białystok
Postów: 326
Domyślnie

ja mialem cos takiego, ale sie zepsuło ;( <= ryczej jak bober

http://allegro.pl/item110615343_prog..._auta_itp.html

tylko ze u mnie byly wieksze palniki, teraz niestety nie pamietam jakie, ale to chyba malo wazne
__________________


FX Silver 115KM + AUDIO: ALPINE CDA 9851R+ Lanzar VIBE 421+ Lanzar HBP-212+ KICKS Speakers
heru jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-06-06, 22:40   #30
gRuHa
Kataryna
 
Avatar gRuHa
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Postów: 5 916
Domyślnie

Cytat:
Napisał heru
mnie ze stroboskopami w lampach zlapali
pewnie zalezy gdzie uzywałeś...

[ Dodano: Nie 25 Cze, 2006 22:42 ]
Cytat:
Napisał heru
ja mialem cos takiego, ale sie zepsuło ;(
najzwyklejsze lampy wyładowcze z przetwornicami...
__________________


gRuHa jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[FAQ] FF1 Dodatkowe oświetlenie wnętrza schowka kaczozord MK1 1 10-01-14 13:05
[MK2] FL - Oświetlenie wnętrza w kombi Muto Elektryka, audio i alarmy 14 04-11-11 19:48
Oświetlenie wnętrza od ST szy Elektryka, audio i alarmy 15 27-07-09 17:37
C-max oświetlenie wnętrza Motha Elektryka, audio i alarmy 2 10-03-09 17:43

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:29.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u