Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Tuning > Tuning mechaniczny

Komunikaty

Tuning mechaniczny Co zrobić żeby nasze foki lepiej jeździły, lepiej skręcały i w ogóle były fajniejsze... Optyka piętro niżej!!!

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 29-03-05, 20:18   #1
RSSSS
Sympatyk
 
Avatar RSSSS
 
Piotrek
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Wrocław
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
wrzesień
2016
DW Wrocław
Postów: 1 668
Garaż
Domyślnie Dodatkowe wskaźniki są na swoim miejscu.W końcu!











__________________

Focus RS MK3 400KM i 570NM
RSSSS jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-03-05, 20:21   #2
Greg
Kataryna
 
Avatar Greg
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Saska Kępa
Ford Focus I
HB 3D
2.0 Zetec 130KM manual
styczeń
1999
WF Warszawa Praga Południe
Postów: 7 514
Domyślnie

Ladnie , ale nie wolales w slupku zrobic ?
Pzdr.
__________________
BLUE - niebieskiej szerokości
Greg jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-03-05, 20:24   #3
RSSSS
Sympatyk
 
Avatar RSSSS
 
Piotrek
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Wrocław
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
wrzesień
2016
DW Wrocław
Postów: 1 668
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał Greg
Ladnie , ale nie wolales w slupku zrobic ?
Pzdr.
Myślałem o tym,ale zasłaniałyby sporą część drogi.
Dlatego padło na takie rozwiązanie,tym bardziej,że W RSie nie ma miejsc na kubki.
__________________

Focus RS MK3 400KM i 570NM
RSSSS jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-03-05, 20:28   #4
Greg
Kataryna
 
Avatar Greg
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Saska Kępa
Ford Focus I
HB 3D
2.0 Zetec 130KM manual
styczeń
1999
WF Warszawa Praga Południe
Postów: 7 514
Domyślnie

Cytat:
tym bardziej,że W RSie nie ma miejsc na kubki
ciekawe czemu
Pzdr.
__________________
BLUE - niebieskiej szerokości
Greg jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-03-05, 10:07   #5
miki1
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Warszawa
Postów: 85
Domyślnie

a nie przeszkadzaja one przy zmianie biegów?
__________________
Kiedyś Focus 1,6 GHIA sedanik automacik
Focus Klub Polska
Były szczęśliwy klubowicz

Teraz Subaru Forester 2.5T
Subaru Klub Polska
miki1 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-03-05, 11:31   #6
hayabusa
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Legionowo
Postów: 132
Domyślnie

Cytat:
Napisał RSSSS
Cytat:
Napisał Greg
Ladnie , ale nie wolales w slupku zrobic ?
Pzdr.
Myślałem o tym,ale zasłaniałyby sporą część drogi.
Dlatego padło na takie rozwiązanie,tym bardziej,że W RSie nie ma miejsc na kubki.
nie zrozum mnie zle, ale teraz zeby na nie popatrzec musisz chyba zjechac na pobocze.....na slupku nie mialbys tego problemu....
__________________
pozdrawiam,

Sebastian
"hayabusa"
Wolf 2.0 zetec
hayabusa jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 31-03-05, 21:19   #7
gRuHa
Kataryna
 
Avatar gRuHa
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Postów: 5 916
Domyślnie

Cytat:
Napisał RSSSS
Cytat:
Napisał Greg
Ladnie , ale nie wolales w slupku zrobic ?
Pzdr.
Myślałem o tym,ale zasłaniałyby sporą część drogi.
Dlatego padło na takie rozwiązanie,tym bardziej,że W RSie nie ma miejsc na kubki.
mysle ze w slupku to zeczywiscie nie najlepszy pomysl, ale na prawo od tablicy z zegarami, na gorze konsoli srodkowej????? nie glupi pomysl.....
__________________


gRuHa jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 31-03-05, 23:32   #8
RSSSS
Sympatyk
 
Avatar RSSSS
 
Piotrek
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Wrocław
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
wrzesień
2016
DW Wrocław
Postów: 1 668
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał gRuHa
Cytat:
Napisał RSSSS
Cytat:
Napisał Greg
Ladnie , ale nie wolales w slupku zrobic ?
Pzdr.
Myślałem o tym,ale zasłaniałyby sporą część drogi.
Dlatego padło na takie rozwiązanie,tym bardziej,że W RSie nie ma miejsc na kubki.
mysle ze w slupku to zeczywiscie nie najlepszy pomysl, ale na prawo od tablicy z
zegarami, na gorze konsoli srodkowej????? nie glupi pomysl.....
Ale tam jest przecież poduszka i bym się nie zmieścił!

[ Dodano: Czw 31 Mar, 2005 ]
Cytat:
Napisał hayabusa
Cytat:
Napisał RSSSS
Cytat:
Napisał Greg
Ladnie , ale nie wolales w slupku zrobic ?
Pzdr.
Myślałem o tym,ale zasłaniałyby sporą część drogi.
Dlatego padło na takie rozwiązanie,tym bardziej,że W RSie nie ma miejsc na kubki.
nie zrozum mnie zle, ale teraz zeby na nie popatrzec musisz chyba zjechac na pobocze.....na slupku nie mialbys tego problemu....

Nie zrozumię Cię źle,bo to jest forum i każdy ma prawo się wypowiedzieć.

Jeśli chodzi o te wskaźniki to przecież nie jest to dvd i wystarczy zerknąć kątem oka,żeby odczytać ich wskazania.

Przecież jak patrzysz na radio,albo ustawiasz klimatyzację to nie zjeżdżasz na pobocze,a te wskaźniki są 10 cm niżej!Mniej czasu zabiera spojrzenie na nie niż ustawienie np. ogrzewania.

Prawda?
__________________

Focus RS MK3 400KM i 570NM
RSSSS jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-04-05, 12:27   #9
Greg
Kataryna
 
Avatar Greg
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Saska Kępa
Ford Focus I
HB 3D
2.0 Zetec 130KM manual
styczeń
1999
WF Warszawa Praga Południe
Postów: 7 514
Domyślnie

Oczywiscie ze masz racje i sznujeny to Mnie tylko bardziej podobaja sie jak sa na slupku , fakt ze ograniczaja troche widocznosc . Tylko o to Mi chodzilo , widzialem takie zegary zamontowane po stronie pasazera ( nad schowkiem na wysokosci nawiewow ) rowniez fajnie wygladaly .
Pzdr.
__________________
BLUE - niebieskiej szerokości
Greg jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-04-05, 12:35   #10
RSSSS
Sympatyk
 
Avatar RSSSS
 
Piotrek
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Wrocław
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
wrzesień
2016
DW Wrocław
Postów: 1 668
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał miki1
a nie przeszkadzaja one przy zmianie biegów?
Nie,do drążka przy położeniu np. jedynki jest jeszcze z 10 cm miejsca.
__________________

Focus RS MK3 400KM i 570NM
RSSSS jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-04-10, 15:31   #11
miro.
Turysta
 
Avatar miro.
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Skąd: Łódź - Widzew ;)
Ford Focus II
kombi
1.6 DuraTorq TDCi 90KM manual
maj
2007
EL Łódź
Postów: 180
Garaż
Domyślnie

Vitam

Chcę kupić dodatkowe wskaźniki do auta, tj.: woltomierz, ciśnienie oleju i ciśnienie doładowania.
Jakiej firmy produkujące takie wskaźniki polecacie, bo nie chcę kupić jakiegoś szajsu.
Dla samego wyglądu nie są mi potrzebne.

Pozdrawiam.
__________________
My personal Kinetic Design...
miro. jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-04-10, 15:40   #12
piotr-ek
Sympatyk
Grupa: Wrocław
 
Avatar piotr-ek
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Skąd: Kamienna Góra
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
listopad
2000
DKA powiat kamiennogórski (Kamienna Góra)
Postów: 569
Garaż
Domyślnie

najlepsze to podobno greddy czy jak i m tam-nie wiem jak się pisze
piotr-ek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-04-10, 20:07   #13
Szlug5
Turysta
 
Avatar Szlug5
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Skąd: Warszawa
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
2000
WRA powiat radomski (Radom)
Postów: 173
Garaż
Domyślnie

Ja mam trzy autogauge (BOOST, ciśnienie oleju i temp oleju) i nie są złe nie wiem jak z dokładnością ale jak na razie sie nic z nimi nie dzieje. Gdzieś czytałem test wskażników doładowania i Autogauge był całkiem dokładny.

Z greddy jest problem tego typu że są drogie każdytrzeba liczyć koło 500 plnów a autogauge połowe tańsze jeżeli liczysz wersje SM a standardową jeszcze tańsze. Jeżeli dobrze kojarze to Rasta ma greddy więc możesz jego potpytać

A zanim je nabędziesz dowiedz sie czy jest miejsce żeby sie podpiąć z ciśnieniem oleju bo ja mam problem z jednym wskażnikiem temp oleju bo nie mam gdzie go wpiąć żeby był dokładny odczyt anie wiem jak jest w FF II
__________________
Szlug5 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-04-10, 20:27   #14
miro.
Turysta
 
Avatar miro.
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Skąd: Łódź - Widzew ;)
Ford Focus II
kombi
1.6 DuraTorq TDCi 90KM manual
maj
2007
EL Łódź
Postów: 180
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał Szlug5 Zobacz post
Ja mam trzy autogauge (BOOST, ciśnienie oleju i temp oleju) i nie są złe nie wiem jak z dokładnością ale jak na razie sie nic z nimi nie dzieje. Gdzieś czytałem test wskażników doładowania i Autogauge był całkiem dokładny.

Z greddy jest problem tego typu że są drogie każdytrzeba liczyć koło 500 plnów a autogauge połowe tańsze jeżeli liczysz wersje SM a standardową jeszcze tańsze. Jeżeli dobrze kojarze to Rasta ma greddy więc możesz jego potpytać

A zanim je nabędziesz dowiedz sie czy jest miejsce żeby sie podpiąć z ciśnieniem oleju bo ja mam problem z jednym wskażnikiem temp oleju bo nie mam gdzie go wpiąć żeby był dokładny odczyt anie wiem jak jest w FF II
Wiem, czytałem na innym wątku o twoich problemach.

Gdybym miał sportowe auto, to z pewnością kupiłbym Greddy, ale chcę je założyć by mieć większa kontrolę nad silnikiem po chipie.

Zdecydowałem się już na Auto Gauge seria SM, ale zamiast woltomierza myślę właśnie o temperaturze oleju.
Na razie skołowałem dodatkowe słupki do mojego auta i rozglądam się w temacie rozmieszczenia czujników, jak już będę wszystko wiedział, to zacznę działać z kupnem wszystkiego.

Jeśli chodzi o ciśnienie oleju, to myślę o trójniku w miejscu oryginalnego czujnika ciśnienia (0/1).

O miejscu czujnika doładowania turbiny nie myślałem. Może jakieś sugestie zorientowanych ?

A co do Twoich problemów to wg mnie czujnik temperatury oleju powinieneś umieścić gdzieś w misce olejowej, żeby był zanurzony w oleju. Tak jak ktoś Ci już tam radził.
Zastanawiam się nad tym, żeby w jakiś optymalny sposób umieścić ten czujnik w korku miski olejowej, może go nawiercić. Nie chciałbym nawiercać samej miski...

Na razie nie mogę skontaktować się z człowiekiem, który handluje tymi wskaźnikami, bo może zaproponuje mi jakieś optymalne rozwiązanie do mojego modelu.
__________________
My personal Kinetic Design...

Ostatnio edytowane przez miro. ; 26-04-10 o 20:54
miro. jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-04-10, 20:40   #15
Szlug5
Turysta
 
Avatar Szlug5
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Skąd: Warszawa
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
2000
WRA powiat radomski (Radom)
Postów: 173
Garaż
Domyślnie

Ja kupowałem www.dabtuner.pl zadzwon i zapytaj czy nie ma podkładki pod filtr oleju do twojego modelu jeżeli chodzi o trójnik to sobie odpuść jeżeli chcesz tam umieścić temp a jeżeli tylko oryginalny czujnik i do wskaźnika to troche bez sensu bo odczyt będziesz miał na wskażniku tylko żeby ci spieli to odpowiednio żeby kontrolka ci sie nie świeciła cały czas.
A co do temp i trójnika tak był pierwszym razem zamontowany moj i temp przy rozgrzanym silniku wskoczyła do chyba 60 st przy postoju a w trakcie jazdy nawet sie nie ruszyła z zera teraz mam wkręcony właśnie w korek miski olejowej i jest troche lepiej ale rusza sie dopiero po nagrzaniu silnika na maxa i do 70 stopni. W tym tygodniu pewnie pewnie będę walczył dalej
__________________
Szlug5 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-04-10, 20:52   #16
miro.
Turysta
 
Avatar miro.
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Skąd: Łódź - Widzew ;)
Ford Focus II
kombi
1.6 DuraTorq TDCi 90KM manual
maj
2007
EL Łódź
Postów: 180
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał Szlug5 Zobacz post
Ja kupowałem www.dabtuner.pl zadzwon i zapytaj czy nie ma podkładki pod filtr oleju do twojego modelu jeżeli chodzi o trójnik to sobie odpuść jeżeli chcesz tam umieścić temp a jeżeli tylko oryginalny czujnik i do wskaźnika to troche bez sensu bo odczyt będziesz miał na wskażniku tylko żeby ci spieli to odpowiednio żeby kontrolka ci sie nie świeciła cały czas.
A co do temp i trójnika tak był pierwszym razem zamontowany moj i temp przy rozgrzanym silniku wskoczyła do chyba 60 st przy postoju a w trakcie jazdy nawet sie nie ruszyła z zera teraz mam wkręcony właśnie w korek miski olejowej i jest troche lepiej ale rusza sie dopiero po nagrzaniu silnika na maxa i do 70 stopni. W tym tygodniu pewnie pewnie będę walczył dalej
No właśnie ten gość z dabtuner.pl jest na jakimś urlopie, a On wydaje mi się będzie zorientowany najlepiej... Na razie nie odbiera telefonu.

W trójniku chciałbym umieścić czujnik fabryczny ciśnienia oleju i ten od nowego wskaźnika.

Napisz jak coś zdziałasz z tym czujnikiem temperatury.

Jak i gdzie zamontowałeś czujnik od ciśnienia doładowania turbo ?
__________________
My personal Kinetic Design...
miro. jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-04-10, 21:03   #17
Szlug5
Turysta
 
Avatar Szlug5
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Skąd: Warszawa
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
2000
WRA powiat radomski (Radom)
Postów: 173
Garaż
Domyślnie

A jest taki mały wężyk który idzie od turbiny nie wiem gdzie się kończy, przęciety na pół i wstawiony trójniczek z zestawu węzykiem z zestawu podciągniety do góry i srubką przyczepiłem do ściany grodziowej wiązka puszczona do zegara to to akurat jest najmniejszy problem

Jeżeli chodzi o czujnik temp to już chyba nie ma żadnych innych fabrycznych miejsc więc nie wiem co teraz wymyślą
__________________
Szlug5 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-04-10, 21:15   #18
miro.
Turysta
 
Avatar miro.
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Skąd: Łódź - Widzew ;)
Ford Focus II
kombi
1.6 DuraTorq TDCi 90KM manual
maj
2007
EL Łódź
Postów: 180
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał Szlug5 Zobacz post
A jest taki mały wężyk który idzie od turbiny nie wiem gdzie się kończy, przęciety na pół i wstawiony trójniczek z zestawu węzykiem z zestawu podciągniety do góry i srubką przyczepiłem do ściany grodziowej wiązka puszczona do zegara to to akurat jest najmniejszy problem

Jeżeli chodzi o czujnik temp to już chyba nie ma żadnych innych fabrycznych miejsc więc nie wiem co teraz wymyślą
Rozumiem, że z tym czujnikiem temperatury działa jakiś Twój magik-mechanik ?
Dziwne to wszystko, jeżeli czujnik zamontowany w misce wskazuje max 70 stC, to wskazałbym na wadę czujnika.
A wkładałeś go np. do wrzącej wody ? To byłby najlepszy test...
__________________
My personal Kinetic Design...
miro. jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-04-10, 21:26   #19
Szlug5
Turysta
 
Avatar Szlug5
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Skąd: Warszawa
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
2000
WRA powiat radomski (Radom)
Postów: 173
Garaż
Domyślnie

Montowałem wskażniki w firmie w lublinie i jak jest jakiś problem to udaje sie do nich czujniki już dwa przerobiliśmy gorącą wode też odczyty samego czujnika i wszystko jest ok do momentu montażu chyba olej w misce jest już schłodzony dlatego są różnice
__________________
Szlug5 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-04-10, 21:33   #20
miro.
Turysta
 
Avatar miro.
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Skąd: Łódź - Widzew ;)
Ford Focus II
kombi
1.6 DuraTorq TDCi 90KM manual
maj
2007
EL Łódź
Postów: 180
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał Szlug5 Zobacz post
Montowałem wskażniki w firmie w lublinie i jak jest jakiś problem to udaje sie do nich czujniki już dwa przerobiliśmy gorącą wode też odczyty samego czujnika i wszystko jest ok do momentu montażu chyba olej w misce jest już schłodzony dlatego są różnice
Olej mógłby być schłodzony jakbyś stał na mrozie, ale w temperaturach otoczenia rzędu 15 st i jak to określiłeś maksymalnym nagrzaniu silnika to coś nie tak chyba.
Muszą się bardziej postarać...
__________________
My personal Kinetic Design...
miro. jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-04-10, 22:47   #21
piotr-ek
Sympatyk
Grupa: Wrocław
 
Avatar piotr-ek
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Skąd: Kamienna Góra
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
listopad
2000
DKA powiat kamiennogórski (Kamienna Góra)
Postów: 569
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał Szlug5 Zobacz post
Szlug5
weź mi napisz jak dokładnie podczepiłeś ten od turbo, też bym sobie coś takiego sprawił, węz wrzuć foto jak to wygląda u ciebie ale w silniku a nie na słupku
piotr-ek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-04-10, 22:50   #22
miro.
Turysta
 
Avatar miro.
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Skąd: Łódź - Widzew ;)
Ford Focus II
kombi
1.6 DuraTorq TDCi 90KM manual
maj
2007
EL Łódź
Postów: 180
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał piotr-ek Zobacz post
weź mi napisz jak dokładnie podczepiłeś ten od turbo, też bym sobie coś takiego sprawił, węz wrzuć foto jak to wygląda u ciebie ale w silniku a nie na słupku
Przyłączam się do wniosku.
Zawsze może się przydać innym.
__________________
My personal Kinetic Design...
miro. jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-04-10, 22:52   #23
Szlug5
Turysta
 
Avatar Szlug5
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Skąd: Warszawa
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
2000
WRA powiat radomski (Radom)
Postów: 173
Garaż
Domyślnie

Ok może jutro porobie pare fotek i opisze troche będzie cieżko z dokładnymi zdjęciami bo trzeba by było rozkręcać bałwanki i tak by było ciezko z dojściem ale sie postaram
__________________
Szlug5 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-04-10, 13:01   #24
Szlug5
Turysta
 
Avatar Szlug5
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Skąd: Warszawa
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
2000
WRA powiat radomski (Radom)
Postów: 173
Garaż
Domyślnie Montaż dodatkowego wskażnika doładowania

Na początku najlepiej jest odkręcić rury od intercoolera, żeby ułatwić sobie dostęp. Należy odkręcić obejmy i śrubkę zaznaczoną na zdjęciu czerwonymi strzałkami.



Po zdemontowaniu pod spodem ukazuje nam się mały wężyk (może z 15cm) idący od turbiny nie wiem gdzie ale zaznaczony jest na zdjęciu. Aby go zsunąć należy zdjąć małe dwie obejmy z każdej strony (przydaje się posiadanie małych rączek) U mnie już przecięty i założony jest trójnik z zestawu od wskaźników.



Po rozcięciu najlepiej trochę podgrzać końcówki bo ciężko trójnik wchodzi. Do wolnej części nasuwamy wężyk przezroczysty z zestawu wskaźników. I montujemy z powrotem całość tak żeby przeźroczysty wężyk był w górę. Ma to wyglądać tak:



Następnie odmierzamy przeźroczysty wężyk na odległość do miejsca w którym mamy zamiar zamontować czujnik zostawiając trochę zapasu 15 cm wystarczy:



Ja go zamontowałem korzystając z fabrycznego otworu żeby nic nowego nie wiercić i wygląda to tak:



W połowie przeźroczystego wężyka umieszczamy chyba jakiś filterek przezroczysty w taki sam sposób jak trójnik.

Pozostaje nam tylko wiązkę do wskaźnika przeciągnąć przez ścianę grodziową. Miejsce znajduje się nad pedałem gazu. Ciężko było ją zobaczyć bo było zaślepione czarna plastikową zaślepką. Bardzo ładnie to opisał i sfotografował kolega Michtat dlatego posłużę się jego linkiem do FAQ

http://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=28558

Reszta to już elektryka w zestawie jest opis jak podłączyć zegary co do plusa co do masy itp. Jeżeli chodzi o moje zegary Autogauge SM jeden kabelek musi być podpięty do stałego plusa żeby miał pamięć. Dodatkowo w zależności od koloru podświetlenia też są różne kabelki.

Efekt koncowy:


Podziękowania dla Rasty za wykonanie i poflokowanie słupka
__________________
Szlug5 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-10-10, 12:23   #25
TomuŚ
Turysta
 
Avatar TomuŚ
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Skąd: Biskupiec
Ford Focus I FL
HB 3D
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 294
Garaż
Domyślnie

Zawsze chciałem byc archeologiem

macie jeszcze jakis ciekawe pomysły na umieszczenie dodatkowych wskaźników, na początek bym wstawił sobie jeden z racji że idzie zima był by to woltomierz, następnie przy przypływie grosza wskaźnik ciśnienia turbo, a później jeszcze nie wiem co....

wskaźnikami zaraził mnie kolega dsmoli z tym że on ma w słupku, a ja chciał bym gdzieś indziej je zacząć umieszczać, ponieważ w słupku jednak sporo miejsca zajmują i wydaje mi sie że mogły by przeszkadzać podczas codziennej eksploatacji, no i aby to ładnie pasowało, myślałem pod radiem (1din) wykorzystać to miejsce ale nie ma szans zbyt mało miejsca....... hmmm... a może nad lusterkiem ??
TomuŚ jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-10-10, 12:29   #26
piotr-ek
Sympatyk
Grupa: Wrocław
 
Avatar piotr-ek
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Skąd: Kamienna Góra
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
listopad
2000
DKA powiat kamiennogórski (Kamienna Góra)
Postów: 569
Garaż
Domyślnie

w kierownicy zamiast poduszki
piotr-ek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-10-10, 12:43   #27
grzybek
Kataryna
 
Avatar grzybek
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Skąd: B-gi
Inny
sedan
styczeń
2018
WBR powiat białobrzeski (Białobrzegi)
Postów: 3 047
Domyślnie

Sieknij je na desce rozdzielczej, najlepsze miejsce, nie musisz daleko wzroku odrywać od drogi.
__________________
Squadra Forza Italia
"Make a car more powerful and it goes faster accelerating in a straight line. Make it lighter and it goes faster everywhere.", Colin Chapman.

Była Foczka - nie ma Foczki
15 lat i 241440km razem
grzybek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-10-10, 12:51   #28
TomuŚ
Turysta
 
Avatar TomuŚ
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Skąd: Biskupiec
Ford Focus I FL
HB 3D
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 294
Garaż
Domyślnie

ma ktoś tak na forum zrobione?? bo nie znalazłem, a jednak chciał bym pierw coś takiego zobaczyć, fajnie własnie by tak było w miejscu gdzie kończy sie łuk tak nad tym schowkiem na monety a u niektórych nad kompem... ale czy to też nie bedzie przeszkadzało, jak robić to dobrze i z zachowaniem własnego bezpieczeństwa....
i tak jak pisałem na początek był by jeden potem dołożył bym drugi i trzeci
TomuŚ jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-10-10, 12:55   #29
Adam Getka
Moderator
Grupa: Warszawa
 
Avatar Adam Getka
 
....
Zarejestrowany: Feb 2009
Skąd: Warszawa
Inny
HB 3D
2.0 Zetec 215KM manual
czerwiec
2001
WE Warszawa Mokotów
Postów: 4 454
Domyślnie

Jak nie masz komputera pokładowego to możesz wykorzystać to miejsce.

Na desce pod radiem 1-DIN, tez może być, ale tu się ugadaj najpierw z kimś na przeróbkę deski (może być Rasta).
__________________
DSG Das iSt Gówno
Adam Getka jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-10-10, 13:08   #30
TomuŚ
Turysta
 
Avatar TomuŚ
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Skąd: Biskupiec
Ford Focus I FL
HB 3D
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 294
Garaż
Domyślnie

myślisz ze da sie przerobić tak deskę by zamontować takie zegarki w niej i żeby to w niczym nie kolidowało???

nie mam kompa pokładowego, fakt tam można było by jakoś ładnie jeden zegar umieścić, zwłaszcza na początek gdy chce jeden zrobić... potem pod dwa kolejne można przygotować miejsce pod radiem....


dzisiaj bede zbierał informacje na temat wszystkich wymiarów
TomuŚ jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[FFI] Dziwne odgłosy - wskaźniki / zegary zbirkos Inne techniczne 5 09-01-09 16:19
aby apteczka byla na swoim miejscu tigernet Inne 2 02-06-07 22:22
[FFI] skaczące wskażniki HERBI Elektryka, audio i alarmy 20 22-08-06 08:51
dodatkowe 4 głośniki w FFI tom21 Elektryka, audio i alarmy 11 29-04-06 13:56
wskażniki stanęły dęba !!! piomic Inne techniczne 4 07-04-05 03:30

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:33.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u