Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Opony, felgi, hamulce i zawieszenie

Komunikaty

Opony, felgi, hamulce i zawieszenie Aby miło się jeździło

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 18-06-10, 23:44   #1
michal.84
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Skąd: Wałbrzych/Wrocław
Ford Focus I FL
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
sierpień
2003
DB Wałbrzych – miasto
Postów: 96
Domyślnie Czy to normalne po wymianie hamuców?

Witam, mechanik wymienił mi tarcze, klocki +szczęki z tyłu (wszsytko ATE) i do tego nowy płyn hamulcowy (ford dot4).
Po tej operacji zauważyłem 2 rzeczy:
1. Pedał hamulca zaczyna brać zdecydowanie niżej niż poprzednio, chociaż samo hamowanie pewne i bezproblemowe (póki co bez palenia bo jeszcze wszystko nieułożone)
2. Nawet po 2-3 kilometrowej jeździe z 2 delikatnymi hamowaniami tarcze są gorące na tyle, że nie można ich dotknąć.
Nie zauważyłem, aby podczas jazdy coś hamowało samochód, na luzie nie zwalnia toczy się jak przedtem)
3. Mechanik zostawił ręczny ustaiwony tak, że łąpie on w najwyższej możliwej pozycji, prosił, abym podjechał go wyregulować za np. tydzień, jak chociaż trochę się hamuce ułożą.
Czy to normalne? Z góry dziękuję za pouczenie zielonego użytkownika Foki (przynajmniej w kwestii hamulców bo innych spraw już mnie nauczyła )

Ostatnio edytowane przez michal.84 ; 19-06-10 o 00:16
michal.84 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-06-10, 15:24   #2
VooDoo123
Turysta
 
Avatar VooDoo123
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 128
Domyślnie

Samoregulatory powinny ustawić położenie szczęk, klocków i to nie powinno sprawiać różnic na pedale. Czy wyczuwasz róznicę w połozeniu pedału między pierwszym a drugim naciśnięciem na pedał??
Nie dotykaj palcem tarcz bo zrobisz sobie porządne kuku postaw samochód na małej prawie nie widocznej pochyłosci i zobacz czy bedzie zjeżdzał.
VooDoo123 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-06-10, 20:53   #3
michal.84
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Skąd: Wałbrzych/Wrocław
Ford Focus I FL
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
sierpień
2003
DB Wałbrzych – miasto
Postów: 96
Domyślnie

Przy każdym naciśnięciu pedału jest identycznie, na nikłej nierówności się zaczyna toczyć więc raczej hamuce nie są przyblokowane. Jeśli chodzi o samoregulatory - tutaj może trochę mnie naprowadziłeś - może głebiej wpada pedał, bo linki ręcznego są puszczone dośc mocno, ręczny łapie na samym końcu (12 ząbek). Nie wiem jak z tą temperaturą tarcz może to prawidłowy objaw.
michal.84 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-06-10, 21:07   #4
VooDoo123
Turysta
 
Avatar VooDoo123
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 128
Domyślnie

Zapewne temperatura tarcz jest w normie jesli sie toczy Pytanko - wymieniałeś szczęki a co z bębnami - jaki był ich stan? Ręczny to natomiast inna bajka - jeździj obserwuj, jedź na regulacje.
VooDoo123 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-06-10, 21:27   #5
michal.84
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Skąd: Wałbrzych/Wrocław
Ford Focus I FL
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
sierpień
2003
DB Wałbrzych – miasto
Postów: 96
Domyślnie

Mechanik który to wymieniał (ma dobrą opinię w okolicy i to nie pierwsza naprawa u niego) twierdził, że bębny są ok i poza zjechanymi szczękami nie ma co więcej wymieniać.
Wyczytałem w internecie w kilku niezależnych miejscach, że parzące tarcze i letnia felga to prawidłowy objaw.
Co do skoku pedału i ręcznego to będę obserwował, podzielę się wynikiem może komuś przyda się taka informacja.
Przy wymianie mechanik powiedział żebym podjechał "niżej" wyregulować ręczny jak chociaż trochę się ułoży wszystko, za jakiś tydzień.
Dzięki za pomoc.
michal.84 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-06-10, 09:51   #6
sanjarek
Turysta
 
Avatar sanjarek
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Skąd: Sławno
Ford Focus I
HB 5D
1.4 Zetec 75KM manual
lipiec
2004
ZSL powiat sławieński (Sławno)
Postów: 223
Domyślnie

objaw głębszego pedału to wynik braku przetoczenia bębnów przed założeniem nowych szczęk (czasowy większy skok)... też tak miałem ... zniknie to po ułożeniu się szczęk i dopasowaniu do rowków wyżłobionych przez stare, a z regulacją ręcznego to 100% racja, bo inaczej miałbyś piecyk w bębnach
__________________
Aikido to zdrowie !
sanjarek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-06-10, 23:06   #7
michal.84
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Skąd: Wałbrzych/Wrocław
Ford Focus I FL
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
sierpień
2003
DB Wałbrzych – miasto
Postów: 96
Domyślnie

Po przejechaniu 100 km sam podregulowałem sobie ręczny na 5-6 ząbek. Auto samo nie hamuje więc jest ok. Pedał od razu wrócił "wyżej" na swoje miejsce. Dziękuję wszystkim za pomoc.

Ostatnio edytowane przez michal.84 ; 21-06-10 o 10:19
michal.84 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u