Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Elektryka, audio i alarmy

Komunikaty

Elektryka, audio i alarmy Wszystko co elektryczne.

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Previous Post   Next Post Next
stare 24-03-11, 13:42   #1
quent71
Turysta
Grupa: Wrocław
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
1999
Postów: 4
Domyślnie [FF1] Wymiana modułu centralnego zamka z seryjnego na uniwersalny

Witam
Posiadam Focusa 1.8 TDDi kombi produkcji 1999.
Auto posiada seryjny centralny zamek sterowany pilotem.

Centralny padł mi całkowicie. Na początku przestał otwierać drzwi z kluczyka od strony kierowcy (od pasażera otwierał wszystkie), po jakimś czasie przestał otwierać nawet od pasażera, zaczęły się cyrki z pilotem, raz otwierał klapę, raz nie, w końcu przestał w ogóle, aż w końcu wszystko zaczęło się zachowywać jakby w aucie nie było w ogóle centralnego.
Po jakimś miesiącu nagle wszystko cudem wróciło do normy... Centralny znowu zaczął działać poza otwieraniem z kluczyka od strony kierowcy.
Długo się nie cieszyłem bo po jakimś czasie wszystko zaczęło się od nowa.

Gdzieś na forum wyczytałem żeby odłączyć zasilanie na poł godziny, nic jednak to nie zmienia.
Zanim udało mi się znaleźć czas żeby zabrać się za to, zgubiłem kluczyki...:P:P

Aktualnie jestem bez pilota i nie mogę nawet otworzyć klapy za pomocą przycisku na desce rozdzielczej...

Postanowiłem zakupić jakiś uniwersalny moduł, padło na Exus CL-08

Znalazłem schemat fabrycznego centralnego do auta, ale patrząc na niego trochę się przeraziłem.
Powiedzcie mi, ten stary moduł zostawiam tak? nie wywalam go? On jest odpowiedzialny tylko za centralny?
EDIT: ok tu już wiem trochę więcej, mam moduł z białą naklejka i nie wywalam go tylko wpinam mój nowy moduł w wiązkę.

Patrząc na ten schemat i czytając trochę na forum zgłupiałem już całkowicie.
W zasadzie to zależy mi tylko na tym żeby auto otwierało/zamykało się z pilota i ewentualnie żeby klapa działała z pilota ale to niekonieczne na tę chwilę. Przez ostatni miesiąc i przez kilka nastepnych jezdzę z 3 osobami i irytuje mnie już gimnastyka w aucie robiąc za centralny.

Wyczytałem już, które kabelki (w kostce przy fabrycznym module) są od otwierania/zamykania, gdzie modłączyć masę. Tylko że nie wiem czy te siłowniki są sterowane masą czy plusem.
Podłączając te trzy przewody (w sumie cztery bo jeden zmostkowany) centralny powinien działać?

EDIT: Cholera wywaliło mi przeglądarkę i nie mogę odnaleźć tego tematu gdzie ktoś opisywał jak podłączyć chyba alarm (chyba bo było opisane okablowanie od alarmu a ja o alarmach nie wyszukiwałem, w każdym bądź razie ktoś opisał kolory przewodów pod które się wpinać z nowym sterownikiem), kojaży to ktoś i może podsunąć link? szukam już godzine... a doszedłem do tego przez czyjś odnośnik do innego tematu.

Ostatnio edytowane przez quent71 ; 24-03-11 o 14:51
quent71 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
 


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK1] Naprawa/wymiana przekaźnika zamka centralnego. klapek Elektryka, audio i alarmy 6 13-02-10 13:25
moduł centralnego zamka marcin_t Elektryka, audio i alarmy 4 06-03-08 10:10
Siłownik centralnego zamka TTooMMeeKK Elektryka, audio i alarmy 26 10-02-07 19:42

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:43.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u