Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 19-08-07, 14:18   #1
longu
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Skąd: Wrocław
Postów: 11
Domyślnie Migająca lampka świecy żarowej

Witam serdecznie
Przeszukałem forum, ale nie znalazłem podobnego tematu, więc postanowiłem napisać posta. Nie jestem nawet pewien, czy dobry dział wybrałem, gdyż nie wiem, jaka może być przyczyna. Ale do rzeczy:

Wracałem wczoraj z wakacji i w pewnym momencie przy wyprzedzaniu na 4 biegu autko na chwilę się jakby zadławiło, ale po chwili normalnie zaczął przyspieszać... i tak kilka razy się zdarzyło. Kilkadziesiąt km dalej sytuacja się powtórzyła, z tymże tym razem zaczęła migać dioda świecy żarowej i foczka kompletnie straciła moc (nie można było przyspieszyć). Jestem informatykiem, więc zjechałem na pobocze, zgasiłem silnik, odpaliłem go ponownie (poczekałem, aż ww. lampka zgaśnie) i mogłem normalnie kontynuować jazdę. W czasie całej trasy taka sytuacja powtórzyła się jeszcze kilkukrotnie, a że była sobota i środek nocy, to jakoś się doczłapałem do Wrocławia (stosując wcześniej opisaną procedurę z wyłączaniem silnika).
W poniedziałek pojadę do warsztatu (Caros), ale zanim tam trafię chciałem się zapytać drogich forumowiczów, czy się z taką sytuacją spotkaliście i co może być tego przyczyną.
Pozdrowionka.
P.S.
FFI - TDDI
longu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-08-07, 12:17   #2
mpiasek
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2005
Skąd: Wrocław
Postów: 174
Domyślnie

przeszukaj fora pod kątem hasła 'pedał gazu' bo masz duże szanse że to właśnie to - zwłaszcza jeśli dzieje się to przy konkretnej prędkości obrotowej silnika...
W Carosie tego chyba nie zrobią - przynajmniej 2 lata temu nie byli pewni czy do wymiany pedału nie będzie potrzebny komputer z ASO (nie jest potrzebny)
__________________
mpiasek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-08-07, 19:26   #3
longu
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Skąd: Wrocław
Postów: 11
Domyślnie

mpiasek
Dzięki za wskazówkę. Zaraz poszukam. Dzwoniłem dzisiaj do Carosa i powiedzieli mi, że mi nie są w stanie pomóc ;-(. Odesłali mnie do ASO. Niestety w ASO pierwszy wolny termin to przyszły tydzień ;-(
Pozdrowionka.
longu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-08-07, 12:39   #4
pola
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Skąd: Sosnowiec
Postów: 6
Domyślnie

witam
mialam to samo identyczne obajwy i niestety nie mam dla ciebie najlepszej wiesci u mnie byla to sprawa wtrysku-i do wymiany a to niestety nie jest tanie zaraz jak wymienilam jeden siadl drugiale tak podobno dzieje sie najczesciej.nie naprawiaj auta w salonie bo na allegro mozna kupic wtrysk znacznie taniej.taka moja radapozdrawiam
__________________
POLA
pola jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-08-07, 18:47   #5
longu
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Skąd: Wrocław
Postów: 11
Domyślnie

Zgłębiłem bardziej forum (okazuje się, że wyszukiwarka błędnie działa - nie obsługuje poprawie zapytań "OR" i jednak da się znaleźć co nieco o moim problemie .
Znalazłem podobne przypadki, gdzie przyczyną było słabej jakości paliwo. Na razie modlę się, aby to było to (bo faktycznie zatankowałem do pełna gdzie indziej niż zazwyczaj (bo w trasie byłem), co prawda na Shellu, ale zawsze...). Teraz zatankowałem już na normalnej stacji i na razie jeździ dobrze. Pożyjemy zobaczymy.
Jak piszą na forum - kolejną przyczyną może być wadliwy pedał gazu. Jak moja teoria z paliwem się nie sprawdzi, to będzie to następny trop. Później dopiero przejdę do tych "kosztowniejszych rozwiązań".
Pozdrowionka.
longu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-08-07, 13:36   #6
mpiasek
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2005
Skąd: Wrocław
Postów: 174
Domyślnie

W TDDi wtryski są 'prawie nieśmiertelne' - tak że mała szansa...
__________________
mpiasek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-08-07, 20:34   #7
longu
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Skąd: Wrocław
Postów: 11
Domyślnie

Na razie (odpukać - ) auto zachowuje się normalnie po wlaniu normalnego paliwa . Nie ma już tego efektu przy przyspieszaniu. Będę jeszcze testował.
Pozdrowionka.
longu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-08-07, 18:13   #8
darko0812
Turysta
 
Zarejestrowany: Feb 2006
Skąd: kraków
Postów: 11
Domyślnie

Witam cię, takie same objawy miałem kilka miesięcy temu, na początku objawy były tylko podczas dłuższej jazdy to znaczy jadąc sobie spokojnie na piątym biegu nagle traciłem moc, jedynym rozwiązaniem było zjechanie na pobocze i wyłączenie silnika po czym odpalenie ponowne, na początku działo sie to sporadycznie to znaczy raz na ja wiem około 100 KM potem już nie dało sie jeździć ponieważ co chwile tracił moc. Pojechałem na komputer (Tobie też radze) i okazało się że spieprzył sie czujnik położenia pedału gazu czyli po prostu pedał gazu, niestety musiałem pojechać do ASO bo zamienników nie ma kupiłem pedał około 400zł i wymieniłem go w 20 minut (odkręcasz trzy nakrętki przepinasz kostke i spowrotem w odwrotnej kolejności, w ASO taka usługa 150zł), jeżeli chciałbyś go sam wymienić to radze ci kupić giętki klucz nasadkowy bo jedną śrubkę jest strasznie ciężko odkręcić ponieważ jest centralnie schowana za pedałem gazu

Pozdrówka
darko0812 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-08-07, 19:12   #9
wircik
Turysta
 
Avatar wircik
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Skąd: Wieluń
Postów: 44
Domyślnie

tez to miałem. Jedz na kompa (50 zł) i jak pokaże błąd pedału gazu to sam go wymień. kupić go - niestety można tylko w serwisie - 389 zł. Sam wymienisz bez kłopotu. U mnie też na początku było dobrze a potem co chwila zapalała się kontrolka świecy. Ateraz jest OK.
Pozdrawiam i miłej wymiany.
__________________
wircik
wircik jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-08-07, 19:58   #10
longu
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Skąd: Wrocław
Postów: 11
Domyślnie

Jeszcze raz dzięki wszystkim za rady! Pojeżdżę i jak jeszcze raz mi się zapali (bo od tamtego czasu ani razu się jeszcze nie zdarzyło), to pojadę pod komputer się podłączyć (BTW - wie ktoś, gdzie we Wrocku oprócz ASO mają odpowiedni?).
Pozdrowionka.
longu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-08-07, 20:33   #11
wircik
Turysta
 
Avatar wircik
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Skąd: Wieluń
Postów: 44
Domyślnie

jedź od razu na kompa - ja ledwie z wakacji wróciłem bo padł mi całkowicie na szczescie pod samym domem. abez gazu nigdzie nie pojedziesz
__________________
wircik
wircik jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-08-07, 12:08   #12
marekj
Dukacz
 
Avatar marekj
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Zabrze
Postów: 1 493
Domyślnie

U mnie identyczne objawy były, w ciemno wymieniłem pedał i jest OK. Nie miałem czasu na zabawy z kompem bo na drugi dzień jechałem na urlop.
__________________
Pozdrawiam
MarekJ
marekj jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-08-07, 15:06   #13
Jackiller
Gaduła
 
Avatar Jackiller
 
Zarejestrowany: Sep 2005
Skąd: Pruszków
Inny
Postów: 1 531
Domyślnie

Cytat:
Napisał longu
tym razem zaczęła migać dioda świecy żarowej
A jaki kod błędu wyskoczył w trybie serwisowym ??
__________________
Szukasz palet drewnianych - zapraszamy
Kiedyś TDCI teraz US - VTEC
SZYBCIEJ mocą, FAJNIEJ momentem
Jackiller jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-08-07, 22:29   #14
longu
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Skąd: Wrocław
Postów: 11
Domyślnie

Jackiller,
Pytasz, jaki na komputerze? Nie wiem - jeszcze nie byłem się podpiąć. Na razie jeździ dobrze, a w długą trasę się nie wybieram, więc mi się nie spieszy. W weekend jadę 100 km, to zobaczę, czy coś się będzie działo.
Pozdrowionka.
longu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-08-07, 23:21   #15
Jackiller
Gaduła
 
Avatar Jackiller
 
Zarejestrowany: Sep 2005
Skąd: Pruszków
Inny
Postów: 1 531
Domyślnie

Wejdź w tryb serwisowy LICZNIKA
(poszukaj instrukcji na forum)

albo masz,bos nowy
http://forum.focusklubpolska.pl/view...isowy+licznika

Tam powinien być wyświetlony numer błędu DTC, jesli zaswieciła sie kontrolka...
a tu masz listę kodów
http://forum.focusklubpolska.pl/view...er=asc&start=0

DO DZIEŁA - i podziel sie wynikami
__________________
Szukasz palet drewnianych - zapraszamy
Kiedyś TDCI teraz US - VTEC
SZYBCIEJ mocą, FAJNIEJ momentem
Jackiller jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-08-07, 23:32   #16
longu
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Skąd: Wrocław
Postów: 11
Domyślnie

Ooo, fajne to - biegnę do auta ;]
Pozdrowionka.

[ Dodano: Czw 30 Sie, 2007 23:57 ]
Powróciłem! Niestety (albo właśnie stety) nie ma żadnych błędów ;-( Na wyświetlaczu świeci się "NONE". Coś mi się o uszy obiło, że błedy w trybie serwisowym się zerują po pewnym czasie (przy przekręcaniu kluczyka). U mnie ostatni raz lampka zapaliła się prawie 2 tygodnie temu... także może to stąd brak błędów?
Pozdrowionka.
longu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 31-08-07, 10:00   #17
Jackiller
Gaduła
 
Avatar Jackiller
 
Zarejestrowany: Sep 2005
Skąd: Pruszków
Inny
Postów: 1 531
Domyślnie

Cytat:
Napisał longu
Coś mi się o uszy obiło, że błedy w trybie serwisowym się zerują po pewnym czasie (przy przekręcaniu kluczyka).
Eeeee....dooopa prawda, zerują się (i to tylko te "miękkie", jak np: słaby aku) po odpięciu akumulatora na 'jakis czas?"

Czyli pewnie to ten ge... tzn pedał ci nawala, który nie jest w "błedach"
__________________
Szukasz palet drewnianych - zapraszamy
Kiedyś TDCI teraz US - VTEC
SZYBCIEJ mocą, FAJNIEJ momentem
Jackiller jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 31-08-07, 14:12   #18
mpiasek
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2005
Skąd: Wrocław
Postów: 174
Domyślnie

Jeśli dobrze pamiętam to przy dogorywaniu pedału w trybie serwisowym nie było żadnych błedów pamietanych (dtc none)....
__________________
mpiasek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 31-08-07, 19:36   #19
longu
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Skąd: Wrocław
Postów: 11
Domyślnie

mpiasek,
Widzę, żeś z Wrocka - wiesz, gdzie można u nas podpiąć foczkę do kompa (oprócz ASO)?
Pozdrowionka.
longu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-09-07, 15:38   #20
mpiasek
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2005
Skąd: Wrocław
Postów: 174
Domyślnie

Witam
Niestety nie znam żadnego komputera poza ASO (na szczęcie nie miałem potrzeby). Ostatnio profilaktycznie wziąłem od znajomego namiery na podobno dobrego elektryka - ma komputer ale czy do forda też to nie wiem - tel 504 319 381 - jeszcze nie miałem potrzeby się kontaktować, nawet nie wiem gdzie ma warsztat .
Jakbyś skorzystał to napisz jak wrażenia
Pozdrawiam
__________________
mpiasek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-09-07, 21:36   #21
wircik
Turysta
 
Avatar wircik
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Skąd: Wieluń
Postów: 44
Domyślnie

jak założyłeś nowy pedał to żadnego błedu ci nie pokaże - komp. go skasuje zaraz jak zobaczy ze wszystko OK..
__________________
wircik
wircik jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-09-07, 21:47   #22
longu
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Skąd: Wrocław
Postów: 11
Domyślnie

Ale ja jeszcze nie zdecydowałem się założyć nowego... od ponad 2 tygodni autko jeździ normalnie.
Pozdrowionka.
longu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Migający wyświetlacz w radioodtwarzaczu Rafali Elektryka, audio i alarmy 7 05-05-09 19:02
Kontrolki świecy i klimatyzacji A/C glabro Elektryka, audio i alarmy 10 09-12-08 15:37
[FFI] Migający wyświetlacz w CD 6006 - humory Hultay WRC Elektryka, audio i alarmy 0 04-11-08 19:44
[FFII] Migający wskaźnik temperatury?? wily Inne techniczne 0 03-11-07 08:22
zwarcie na świecy żarowej pepo Elektryka, audio i alarmy 4 06-04-06 21:57

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:00.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u