Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Previous Post   Next Post Next
stare 19-08-07, 19:47   #1
Pabloos
Sympatyk
 
Avatar Pabloos
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus II FL
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
2009
WF Warszawa Praga Południe
Postów: 1 938
Domyślnie trzy dni ostrzegal i w koncu przestal palic

Witam serdecznie

Panowie może ktoś miał już taki problem i zna odpowiedz na pytanie co się stalom :
Moja kochana Foczka zawsze paliła od pierwszego strzału 115 KM 1.8 TDCI ~ 116k km , no i tak mniej więcej od poniedziałku zauważyłem ze silniczek potrzebuje więcej czasu żeby zagdakać tak gdzieś około dwóch sekundek , no pomyślałem sobie że to jeszcze nie tragedia i przy najbliższej okazji wybiorę się na mała kontrole do jakiegoś speca . aaa jeszcze w tak zwanym między czasie sprawdziłem czy aby przypadkiem nie pojawił się jakiś błąd dtc , no i czysto milo migało sobie dtc none , no i niestety w środę pojęczałem siebie na łono natury , podczas takiego przyjemnego dnia , zrobiłem sobie przejażdżkę do sklepu , zarówno do sklepu jak i przed powrotem trzeba było poświecić na odpalenie jakieś 2 sekundy pracy rozrusznika , jakieś 5 min później , miałem przestawić samochodzik w standardowe miejsce postoju , nio i …. Chłechtam chłechtam i nic .. podczas prób odpalania zdarzyło się ze trzy razy z silnik załapał ale tylko na jakieś 2-3 sekundy , a raz nawet udało mi się z powodzeniem dodać gazu i silniczek pięknie się wkręcał tylko co z tego po jakiś 3 sekundach po prostu gasł jak by po prostu mu wyjąć kluczyk ze stacyjki .
Zaczepem z kumplem sprawdzać co się dzieje , no i okazuje się ze nie ma śladu paliwa już w filtrze , tak jak by się cofnęło wszycho do baku , i kurcze jest teraz zagadka , w tym modelu nie ma w baku pompy pomocniczej , wiec spokojnie zakładam ze to nie ona , dwa obstawiał bym pompe wtryskową ze jej się padło , ale gdyby się jej padło to chyba nie powinno mi się udać go w ogóle odpalić , no i przewody doprowadzenia paliwa tez nie wyglądały na uszkodzone .
Może ktoś już miał taki objaw i może się podzielić diagnozą co u niego było , wolał bym żeby to nie była pompa wtryskiwacza .. ..


Pozdrawiam
__________________

http://www.walkofftheearth.com/
Pabloos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
 


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Focu MK1, 1.6 z dnia na dzien przestal odpalac (zimny) tamiass Silnik i skrzynia 6 08-02-09 21:15

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u