Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona g³ówna forum Rejestracja Gara¿ FAQ Spo³eczno¶æ FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesi±ca Foczka miesi±ca
Wróæ   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

 
 
Narzêdzia w±tku Wygl±d
Prev Previous Post   Next Post Next
stare 26-02-08, 11:21   #1
SoYeR
Turysta
 
Avatar SoYeR
 
Zarejestrowany: Sep 2007
Sk±d: Dzier¿oniów
Postów: 34
Domy¶lnie P³ywanie obrotów na biegu ja³owym

Witam Wszystkich! Problem który chcia³bym tutaj opisaæ to typowa usterka w naszych Foczkach,ale ilu mechaników odwiedzi³em i opinii wys³ucha³em tyle te¿ pomys³ów na rozwi±zanie tego problemu us³ysza³em. Ka¿dy mówi³ co innego i zabiera³ siê do wymiany innej czê¶ci rzekomo odpowiadaj±cej za ta usterkê. Problem istnia³ jeszcze w tym ¿e to falowanie obrotów nie wystêpowa³o zawsze - raz by³o a raz nie W sumie na pocz±tku nie by³o to a¿ tak zauwa¿alne, denerwowa³o to szarpanie autem na postoju i pojawiaj±ce sie pytanie - co J± boli A¿ pewnego dnia wybra³em siê w d³u¿sz± trasê i mog³em sobie troszeczkê pozwoliæ na równych i prostych odcinkach drogi I jad±c tak ok.120 km/h musia³em szybko wyhamowaæ, bo jad±ce przede mn± auto zaczê³o nagle skrêcaæ. Wcisn±³em sprzêg³o ¿eby zmieniæ bieg,obroty spad³y i..........auto nagle mi zgas³o. Mo¿ecie siê tylko domy¶laæ co poczu³em na pedale hamulca i kierownicy. Wystraszy³em siê bo poczu³em ¿e to ju¿ jest niebezpieczne. Co bêdzie jak nastêpnym razem auto zga¶nie mi na jakim¶ ³uku drogi. Postanowi³em wiêc zaj±æ sie problemem. No i tu zaczê³a sie droga przez mêkê: nie wiem ile mechaników odwiedzi³em i co wymieni³em,jedno wiem na pewno problem ca³y czas by³ i nie pomog³y podmiany silniczków krokowych, ¶wiec, kabli, filtru powietrza,paliwa i innych elementów rzekomo odpowiadaj±cych za niestabilne obroty. To by³y pó³¶rodki,bo ka¿dy z kim rozmawia³em twierdzi³ ¿e nie ma potrzeby pod³±czaæ Foki do komputera bo tak± usterk± usuwa siê "na poczekaniu".Tak,tylko nikt nic m±drego nie wymy¶li³... A¿ pewnego piêknego dnia po¶wiêci³em te parê z³otych i pojecha³em "na komputer".Pan szybko stwierdzi³ ¿e sk³ad mieszanki jest zbyt ubogi i mamy do czynienia z tzw.lewym powietrzem. Mechanik zdecydowanie siêgn±³ pod plastikowy kolektor dolotowy pod którym znajdowa³y siê 3 gumowe wê¿yki po³±czone w literê T.¦cisn±³ jeden z nich i us³ysza³ rytmiczne syczenie a na przewodzie pojawi³o siê ok.5cm pêkniêcie a auto zgas³o.Te 3 gumowe wê¿yki odpowiedzialne by³y za odpowietrzenie skrzyni korbowej,a przez swoje uszkodzenie dostarcza³y do niej powietrze,w wyniku czego mieszanka paliwowo-powietrzna mia³a z³y sk³ad i silnik nieregularnie pracowa³.My¶la³em ¿e go¶cia oz³ocê.Nastêpnego dnia zamówi³em t± czê¶æ w oryginale bo podróbek nie produkuj±.Zap³aci³em 50zl.Tego samego dnia wymieni³em j± a auto jakby od¿y³o zauwa¿y³em wzrost mocy i mniejsze spalanie,ale przede wszystkim cichsz± prace silnika.Mogê tylko jeszcze dodaæ ¿e po wymianie tych wê¿yków dobrze ogl±dn±³em uszkodzon± czê¶æ.Guma by³a bardzo popêkana,tak jakby od ¶rodka "skorodowa³a",nie mia³a ju¿ typowych w³a¶ciwo¶ci elastycznych dla gumy, a na pozosta³ych 2 wê¿ykach zaczê³y pojawiaæ sie pêkniêcia i uszkodzenia w momencie jak ¶ciska³em je palcami.Proponuje sprawdziæ ten element bo mo¿e siê okazaæ ¿e i u Was w najbli¿szym czasie zacznie on dawaæ o sobie znaæ,a najwa¿niejsze jest przecie¿ bezpieczeñstwo Nasze i Naszych rodzin,no i dobre osi±gi naszych Foczek :razz: Pozdrawiam
SoYeR jest nieaktywny   Odpowied¼ z Cytatem
 


Zasady postowania
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB Code jest W³±czony
EmotikonyW³±czony
[IMG] kod jest W³±czony
HTML kod jest Wy³±czony

Skocz do forum

Podobne w±tki
Temat Autor w±tku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Chrupot na biegu ja³owym piterr89 Silnik i skrzynia 14 09-02-09 21:39
Regulacja obrotów na biegu ja³owym romano Silnik i skrzynia 3 21-07-05 20:09
dziwne skoki obrotów na sprzegle lub ja³owym biegu persiwald Silnik i skrzynia 11 07-06-05 20:56

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:44.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

T³umaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrze¿one.
Znaki firmowe i towarowe u¿yte zosta³y wy³±cznie w celach informacyjnych, s± chronione prawem i zastrze¿one przez ich w³a¶cicieli.
Komentarze, oceny a w szczególno¶ci posty na forum s± w³asno¶ci± ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialno¶ci za ich tre¶æ.

stat4u