Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Inne techniczne

Komunikaty

Inne techniczne Problemy, usterki, naprawy...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 12-06-09, 06:04   #1
SzerszeN
Turysta
Grupa: Warszawa
 
Avatar SzerszeN
 
Zarejestrowany: Mar 2005
Skąd: Warszawa - Natolin
Ford Focus II FL
kombi
1.6 Duratec 100KM manual
wrzesień
2008
WF Warszawa Praga Południe
Postów: 244
Domyślnie Jak zdjac podszybie 30 sekund :)

witam

przeszperalem forum aby sie upewnic czy nie pisze czegos co juz dawno bylo, ale nie znalazlem, wiec moze komus sie przyda

jako ze po ostatnich ulewach mialem wode na siedzeniu pasazera, przeszperalem forum i znalazlem patent na oslone od gory filtra kabinowego, niestety przy okazji naczytalem sie troche postow o lamaniu zatrzaskow podszybia

zatem zdjalem wycieraczki, odkrecilem srodkowa srubke laczaca podszybie kierowcy z pasazera, odpialem przednie zatrzaski podszybia i czekalo mnie najgorsze, czyli odpinanie tylnych nieszczesnych kolkow, rezultat byl taki ze podwazanie nic nie dal i i tak musialem uzyc sily

w rezultacie uszkodzilem delikatnie prowadnice* jednego kolka, ale na szczescie nei na tyle, aby przestal trzymac

* prowadnice, to slowo klucz

po zdemontowaniu jednej czscie zaczalem sie zastanawiac, co za debil to wymyslil, przeciez to nie jest jednorazowa chinska zabawka, ktos musial pomyslec o tym, ze inny ktos bedzie to musial rozebrac
i nie mylime sie

a rozwiazanie jest genialne w swojej prostocie, zdjecie podszybia pasazera trwalo 2 sekundy

otorz po odkreceniu srodkowej srubki laczacej podszybia i odpieciu zatrzaskow od strony komory silnika, podnosimy wewnetrzna (ta od strony srubki czyli laczenia) czesc podszybia do gory i energicznym ruchem przesuwany w strone laczenia, czyli w bok (czyli podszybie kierowcy w lewo, a pasazera w prawo) wtedy podszybie elegancko zsuwa sie z kolkow montazowych, a tamtem spokojnie mozemy sobie wydlubac

jesli sie to komus przyda to super, jesli bylo, to uprasza sie o skasowanie
__________________



SzerszeN jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-06-09, 10:22   #2
XymoX
Gaduła
 
Avatar XymoX
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Skąd: Wawka - Grochoof - Witolin
Ford Focus I FL
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
luty
2004
WF Warszawa Praga Południe
Postów: 1 615
Domyślnie

Cytat:
Napisał SzerszeN
po ostatnich ulewach mialem wode na siedzeniu pasazera
a co ma wspólnego podszybie z mokrym siedzeniem ? Obstawiałbym uszczelkę drzwi gdzieś na górze przepuszczającą .........
__________________
XymoX http://www.clanofxymox.com/

Był Focus a jest AUDI A4 B6 kombi 1.9 130KM
XymoX jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-06-09, 10:57   #3
forder
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Skąd: dolnyslask
Postów: 229
Domyślnie

Pewnie chodzilo mu o podłoge pod dywanikiem pasażera.

Co do tego wyciągania to jak przesuniesz podszybie pasażera w prawo jeżeli ono nawet po zdjęciu środkowej śrubki jest wsunięte w część podszybia kierowcy? I dwa po "zdjęciu" tych kołków jak opisujesz spowrotem potem już przecież nie będą trzymać tak jak dawniej?

PS. Wycieraczek nie trzeba ściągać - wystarczy je zostawić w pozycji pionowej i zgasić zapłon.
forder jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-06-09, 13:44   #4
SzerszeN
Turysta
Grupa: Warszawa
 
Avatar SzerszeN
 
Zarejestrowany: Mar 2005
Skąd: Warszawa - Natolin
Ford Focus II FL
kombi
1.6 Duratec 100KM manual
wrzesień
2008
WF Warszawa Praga Południe
Postów: 244
Domyślnie

Cytat:
Napisał forder
Pewnie chodzilo mu o podłoge pod dywanikiem pasażera.
dokladnie, male przejezyczenie

Cytat:
Napisał forder
Co do tego wyciągania to jak przesuniesz podszybie pasażera w prawo jeżeli ono nawet po zdjęciu środkowej śrubki jest wsunięte w część podszybia kierowcy?
tak, ze najpierw musisz zdjac podszybie kierowcy, czyli demontujesz calosc, co zajmuje ci 10 sekund

Cytat:
Napisał forder
I dwa po "zdjęciu" tych kołków jak opisujesz spowrotem potem już przecież nie będą trzymać tak jak dawniej?
beda i trzymaja, one sie wysuwaja ze swoich prowadnic, a wiec ich wlasciwosci trzymajace nie sa naruszane jak przy wyrywaniu, jak zdejmiesz podszybia to sobie wszystkie kolki mozesz delikatnie powyjmowac, powsuwac na miejsca i zalozyc cale podszybie od nowa i jest jak bylo

Cytat:
Napisał forder
PS. Wycieraczek nie trzeba ściągać - wystarczy je zostawić w pozycji pionowej i zgasić zapłon.
nie sprawdzalem czy tak mozna, zdjecie wycieraczek to kilka minut pracy, przy zalozeniu ze sie troche zapiekly i uzywasz jakiegos odrdzewiacza, jesli nie, to jeszcze krocej, a po ich zdjeciu masz troche bardziej komfortowe warunki pracy
__________________



SzerszeN jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-06-09, 17:48   #5
Gregor_71
Turysta
 
Avatar Gregor_71
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Skąd: @
Ford Focus I FL
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
czerwiec
2002
Postów: 36
Domyślnie

no to ide zajrzec do filtra.
Gregor_71 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-10-10, 22:03   #6
tommy-ky
Turysta
 
Avatar tommy-ky
 
Zarejestrowany: May 2010
Skąd: Pasłęk
Ford Focus I
HB 5D
1.8 Zetec 115KM manual
luty
1999
NEB powiat elbląski (Elbląg)
Postów: 222
Garaż
Domyślnie

fajny manual, uogi ale bardzo fajny...zastanawiałem się jak to dziadostwo jest zamontowane i wiedziałem, że to musi być coś z przesuwaniem (patrząc na technologię spinki podszybia ale bym się nagłowił gdyby nie ten opis
pozdrawiam autora i wszystkich czytaczy
tommy-ky jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-10-10, 22:44   #7
niko123
Dukacz
 
Avatar niko123
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Skąd: Gliwice/Bochum
Ford Focus II FL
HB 5D
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
2010
Postów: 1 262
Domyślnie

''tak, ze najpierw musisz zdjac podszybie kierowcy, czyli demontujesz calosc, co zajmuje ci 10 sekund''

Ale nie da się tego zrobić bez zdjęcia ramion wycieraczek a to już problem bez ściągacza i na pewno trochę to schodzi.
__________________


Uploaded with ImageShack.us
niko123 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-10-10, 18:33   #8
tommy-ky
Turysta
 
Avatar tommy-ky
 
Zarejestrowany: May 2010
Skąd: Pasłęk
Ford Focus I
HB 5D
1.8 Zetec 115KM manual
luty
1999
NEB powiat elbląski (Elbląg)
Postów: 222
Garaż
Domyślnie

heh gdybym wcześniej przeczytał post niko123 to bym mniej się namęczył wczoraj z podszybiem;/ masakra, zrobiłem ale taką maksymalną prowizorkę choć jest lepiej (o wiele niż było) podszybie to po stronie pasażera mam tak odkształcone, że bez metody wkrętowej ciężko było by to zrobić - ale ja próbowałem miałem ponadto połamaną jedną spinkę więc odstaje już mniej ale resztę i tak musiałem dziś doszczelnić silikonem przezroczystym a w przyszłym roku chyba podszybie pasażera mniej odkształcone to będzie podstawa.

PS ludzie piszą że w wersjach poliftowych są rynienki w podszybiu a ja mam foke z 99 z rynienką....w sumie to fajnie ale taka mała uwaga że nie tylkko poliftowe to mają
PS2 niko 123 o co chodzi z tymi ściągaczami wycieraczek bo nie skumałem - są jakieś specjalne ściągacze żeby łatwiej schodziło??

pozdrawiam
tommy-ky jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-10-10, 20:49   #9
niko123
Dukacz
 
Avatar niko123
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Skąd: Gliwice/Bochum
Ford Focus II FL
HB 5D
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
2010
Postów: 1 262
Domyślnie

http://allegro.pl/sciagacz-do-wycier...265532508.html
__________________


Uploaded with ImageShack.us
niko123 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-10-10, 20:54   #10
tommy-ky
Turysta
 
Avatar tommy-ky
 
Zarejestrowany: May 2010
Skąd: Pasłęk
Ford Focus I
HB 5D
1.8 Zetec 115KM manual
luty
1999
NEB powiat elbląski (Elbląg)
Postów: 222
Garaż
Domyślnie

no to sprytne urządzonko, ja wczoraj wyglądałem jakbym samochód chciał zdemolować jak szarpałem wycieraczki a nie jak ktoś kto chce go naprawić)
tommy-ky jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-10-10, 21:33   #11
fakir
Turysta
 
Avatar fakir
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Skąd: Tarnów
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
1999
Postów: 101
Domyślnie

W mojej foce tak były zapieczone wycieraczki , że mechanik miał problem je zdemontować za pomocą ściągacza , ale udało się nic nie pourywać . Spinki od podszybia i tak lipnie trzymają nawet nowe jak powygina się podszybie przy demontażu więc ostrożnie bo to drogi interes jakieś 180 zł za lewą strone .
Pozdrawiam !
fakir jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-10-10, 21:57   #12
tommy-ky
Turysta
 
Avatar tommy-ky
 
Zarejestrowany: May 2010
Skąd: Pasłęk
Ford Focus I
HB 5D
1.8 Zetec 115KM manual
luty
1999
NEB powiat elbląski (Elbląg)
Postów: 222
Garaż
Domyślnie

ja następnym razem jak bede coś tam robił z podszybiem to spinkinowe i tak kuie bo ten stary plastik tak sie zaklinuje że tylko cud sprawi że wyjmując go nic nie połamiesz, no a wkładać podszybie z przymocowanymi do niego spinkami i celowanie w otworki to prostsza metoda niż nakładanie podszybia na spinki praktycznie nic nie widząc.... PS niechętnie zgadzam się z tezą że nie zniwelujesz szpary nowymi spinkami, no chyba że to podszybie przypomina "znoszone spodnie na kolanach" wtedy rzeczywiści może być ciężko - ale takich przypadków nie ma za wiele...
tommy-ky jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
podszybie


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
zaslepka kierownicy - czy da sie zdjac breslauer Inne techniczne 7 02-04-08 21:40
Podszybie? olo Inne techniczne 4 03-04-07 20:29

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:00.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u