Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Previous Post   Next Post Next
stare 22-09-13, 21:32   #1
Prozac
Turysta
Grupa: Małopolska
 
Zarejestrowany: Feb 2013
Ford Focus II
HB 5D
2.0 Duratec 145KM manual
2005
Postów: 3
Domyślnie 2.0 benzyna- dzwoniące zawory

Witam,

Trochę się tutaj rozpiszę, ale chcę nakreślić sprawę. W okolicach lutego kupiłem Focusa (2005, 2.0 145 KM, benzyna) sprowadzonego z Niemiec. Dla niektórych z Was niestety postanowiłem go zagazować i po jakimś czasie usłyszałem, że im bardziej go wkręcam na obroty tym głośniej dzwonią zawory- robił go głównie na benzynie. Chciałem oddać do wyregulowania, ale okazało się (o czym po prostu nie wiedziałem), że są hydrauliczne, także nie ma jak regulować. Pojechałem z tym do gaziaża skoro przy aucie grzebał (chociaż dziwne dla mnie było to, że dzwonił głównie na benzynie; na gazie robił to dopiero przy wysokich obrotach bądź dużej prędkości- od 160 km/h wzwyż). Niestety nie miał odpowiedniego sprzętu diagnostycznego (wg niego Niego sprawa dotyczyła elektryki), także wylądowałem u elektryka. Ten po dosyć długim czasie sprawdzania doszedł do wniosku, że to sprawa mechaniczna. To do mechanika; mechanik otworzył maskę pogrzebał i powiedział, że to musi być elektryka. Oddałem go do znajomego, żeby sprawdził swoim sprzętem, ale nic nie znalazł. Zasugerował, że On może mieć za słabe oprogramowanie i żebym pojechał do serwisu, tam go sprawdzą komputerem typowo pod Forda, powiedzą o co chodzi, i On wtedy postara się coś zrobić. Komputer serwisowy nic nie znalazł, a serwisant powiedział, że pierwszy raz coś takiego widzi. Mimo wszystko znajomy stwierdził, że samochód chciałby jeszcze raz sam sprawdzić. Poległ. Samochod aktualnie znowu stoi w serwisie i cały czas szukają co mu jest.

Samochód nie pokazuje żadnych błędów, nie ma zmniejszonych osiągów, zaburzonego spalania i można nim normalnie jeździć. Jedynie co, to na jedynce i dwójce przy niskich obrotach czasem nim pobuja jakby się dławił, ale nie wiem czy to ma coś wspólnego.

Piszę tutaj, bo już mi się całkowicie skończyły pomysły co by to mogło być i jak sobie z tym ewentualnie poradzić, a może ktoś z Was miał podobny problem bądź coś słyszał w tym temacie. Przeszukałem trochę forum i nic nie znalazłem, ale jeśli coś podobnego już tutaj było opisane to proszę o informację, poszukam dokładniej.

Pozdrawiam.
Prozac jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
 


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[Ogólne] Zawory a lpg rustin Gaz i zagazowane Foczki 26 14-11-13 22:23
[MK1] Zawory focus 1.4 benzyna 99 rok Matn90 Silnik i skrzynia 1 26-04-12 21:22
[MK1] Coś dzwoni darwin4 Inne techniczne 15 28-09-11 23:10
[FFI] Zawory 1,4 16V uio Silnik i skrzynia 8 07-05-09 21:09

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:40.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u