Forum Focus Klub Polska  
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 28-08-12, 01:38   #1
adriansan
Turysta
 
Zarejestrowany: Jul 2012
Skąd: Warszawa
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec 100KM manual
2005
Postów: 20
Domyślnie 1.6B Obroty silnika i wibracje

Witam. Widziałem temat o obrotach , ale nie dotyczy to za bardzo mojego przypadku. Po odpaleniu najpierw mam kreskę ponad 1000, ale to chyba normalne, potem po krótkiej jeździe się zaczyna - gdy się zatrzymuje to strzałka "skacze" gdzieś około 3 milimetry od 800 obrotów do ok. 750 i tak non stop już jest cały czas. Światła mi nie przygasają. Natomiast denerwujące jest to ze jak opada do 750 to as odczuwalne wibracje auta, potem jak się podnosi to przestaje. Opada co 2 sekundy. Jeden koleś mówił ze to normalne, chociaż nie chce mi się w to wierzyć bo jeździłem innym Focusem tego typu i nie drgał i obroty stały w miejscu. Drugi mechanik powiedział tez ze to normalne, ale może pomóc wyczyszczenie przepustnicy. Nie tyle te obroty mnie denerwują co te wibracje, nie są to jakieś wielkie wibracje ze ludzie myślą że ktoś w środku "kopuluje", ale są odczuwalne i denerwujące... czemu drga i jak temu zaradzić? Ktoś miał coś podobnego? Przeczyszczenie przepustnicy coś moze pomóc czy mnie mechanik naciąga? Pozdrawiam
adriansan jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-08-12, 07:41   #2
gargamel
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Ford Focus I
HB 5D
1.8 Zetec 115KM manual
1999
Postów: 130
Domyślnie

sam wyczysc przepustnice i krokowca przecierz to nie trudne a w 1.6 nawet lepszy dostep zobaczysz ze pomoze na koniec ladnie wszystko poskrecaj zeby szzelne bylo i walnij reset kompa a najlepiej to kleme odlacz jak zaczniesz sie bawic a zapnij jak bedziesz mial gotowesam to przerabialem i wiem jakie denerwujace wiec sie nie boj i smialo krec kluczyki
gargamel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-08-12, 10:30   #3
czarny-daffy
Monter butli gazowych LPG
Zlotowicz
Grupa: Opolskie
 
Avatar czarny-daffy
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: Wrocław
Ford Focus I
HB 3D
2.0 Zetec 215KM manual
2003
OP Opole
Postów: 4 681
Domyślnie

To bardziej wyglada na nieszczelnosc w udkladzie dolotowym,

Pzdr
__________________
dmucham 1.5bar, a ty..?
czarny-daffy jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-08-12, 11:57   #4
adriansan
Turysta
 
Zarejestrowany: Jul 2012
Skąd: Warszawa
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec 100KM manual
2005
Postów: 20
Domyślnie

gargamel - jestem trochę zielony jeśli chodzi o te sprawy, chyba ze robiłbym to według jakiegoś tutoriala, najlepiej z fotkami ewentualnie jaki jest koszt takiego czyszczenia przepustnicy i silnika krokowego?
adriansan jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-08-12, 14:35   #5
MATRIX60MW
Kataryna
Grupa: Łódź
 
Marcin
Zarejestrowany: Mar 2010
Skąd: KŁOCKO
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec 100KM manual
2006
ESI powiat sieradzki (Sieradz)
Postów: 4 491
Garaż
Domyślnie

jak dla mnie to wygląda na krokowca bo miałem identycznie w FF1.Co chwilkę spadały i podskakiwały.
MATRIX60MW jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-08-12, 14:44   #6
arturo1990
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2012
Ford Focus I
HB 3D
1.6 Zetec 100KM manual
październik
1999
Postów: 13
Domyślnie

Niewiem jak jest u Ciebie w MK2 bo u mnie w MK1, miałem takie same objawy i okazało się że wąż od odpowietrzania skrzyni korbowej był dziurawy.
arturo1990 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-08-12, 12:34   #7
bolu77
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2012
Ford Focus I
sedan
1.6 Zetec 100KM manual
2004
Postów: 26
Domyślnie

Cytat:
Napisał adriansan Zobacz post
Witam. Widziałem temat o obrotach , ale nie dotyczy to za bardzo mojego przypadku. Po odpaleniu najpierw mam kreskę ponad 1000, ale to chyba normalne, potem po krótkiej jeździe się zaczyna - gdy się zatrzymuje to strzałka "skacze" gdzieś około 3 milimetry od 800 obrotów do ok. 750 i tak non stop już jest cały czas. Światła mi nie przygasają. Natomiast denerwujące jest to ze jak opada do 750 to as odczuwalne wibracje auta, potem jak się podnosi to przestaje. Opada co 2 sekundy. Jeden koleś mówił ze to normalne, chociaż nie chce mi się w to wierzyć bo jeździłem innym Focusem tego typu i nie drgał i obroty stały w miejscu. Drugi mechanik powiedział tez ze to normalne, ale może pomóc wyczyszczenie przepustnicy. Nie tyle te obroty mnie denerwują co te wibracje, nie są to jakieś wielkie wibracje ze ludzie myślą że ktoś w środku "kopuluje", ale są odczuwalne i denerwujące... czemu drga i jak temu zaradzić? Ktoś miał coś podobnego? Przeczyszczenie przepustnicy coś moze pomóc czy mnie mechanik naciąga? Pozdrawiam
Wyreguluj u jakiegoś sprawdzonego mechanika zawory i będzie jak trzeba chodzić silnik. W moim przypadku tez byłem u kilku magików którzy chcieli mi wykonać nawet remont generalny głowicy i wiele innych historii. Miałem to samo co ty a ponadto wypadał mi zapłon na 1 cylindrze. Pomogła regulacja zaworów poprzez wymianę szklanek
bolu77 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK1] [1.8TDCI] Wibracje kierownicy przy 900RPM a poduszka silnika Stacho Silnik i skrzynia 5 16-09-12 19:49
[MK1] 1.8TDCi - Wibracje silnika przy 1300-1400 obr/min zombi1980 Silnik i skrzynia 4 28-01-12 22:35
[MK2] 1.6 TDCI Wibracje silnika na biegu jałowym po wymianie rozrządu i filtrów kiedan Silnik i skrzynia 10 16-09-11 23:12
[MK1] Duże wibracje silnika shogoleo Silnik i skrzynia 0 22-04-10 02:36
Wibracje silnika C-max 1,6Tdci 1200-1500 obr/min merchel Silnik i skrzynia 0 06-05-09 23:19

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u