Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Inne techniczne

Komunikaty

Inne techniczne Problemy, usterki, naprawy...

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Previous Post   Next Post Next
stare 04-05-10, 12:32   #1
kj_dikembe
Turysta
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Skąd: Włocławek
Ford Focus II FL
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
wrzesień
2008
Postów: 38
Garaż
Domyślnie Klapa kombi - zamek i przewody

Witam.
Używając funkcji szukaj znalazłem 15 stron ...było tam mnóstwo o klapie która sie nie otwiera... ale nie było nic o niezamykającej się klapie.

Czy ktoś miał taki przypadek? Czy zamek może się wyrobić?
Wygląda tak jakby element zamka blokujący jego zatrzask był tak wyrobiony że już nie łapie tej ruchomej części zamka (nie wiem czy dość zrozumiale to napisałem?) i nie chwyta bolca w podłodze bagażnika.
Ta ruchoma część o której piszę ma dwa ramiona - pierwsze jeszcze się łapie na ten wyrobiony element - natomiast ta druga niestety już nie i dlatego się nie zamyka - tak myślę.

Dodam tu że zmęczenie materiału mogło mieć tu miejsce gdyż moją delikatnie wgniecioną klapą trzeba było troszkę mocniej trzasnąć by się zamknęła.



Dalsze pytanie dotyczy wymiany całej klapy.
Mianowicie - ze względu że była ona wgnieciona chciałem ją wymienić. Z drugiej strony wgniecenie jest tak nieznaczne że szkoda ładować kilka stówek w naprawę - teraz, niezamknięta foka może będzie na mnie batem by to zrobić za jednym zamachem. Najlepiej kupując w pełni wyposażoną, tanią białą kombi-klapę na szrocie.

Chcąc wymienić całą klapę - muszę poodłączać przewody jakie ją łączą ze sterówką (czyt. przewód spryskiwacza, przewody elektryczne itp.) - czy można to zrobić niskim nakładem kosztów - nie zdejmując podsufitki? Czy w ogóle są jakieś połączenia tych elementów w okolicy klapy? I gdzie one są?

Wielkie DZIA za odpowiedzi.
kj_dikembe jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
 


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:45.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u