Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Elektryka, audio i alarmy

Komunikaty

Elektryka, audio i alarmy Wszystko co elektryczne.

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Previous Post   Next Post Next
stare 06-12-09, 01:13   #1
Leogang
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
1999
Postów: 13
Domyślnie Zniszczone światła/ słabe światła - prosty sposób na naprawe POLEROWANIE ŚWIATEŁ

Hej

od niedawna jestem posiadaczem foki autko nie młode bo 10latek skończy za miesiąc, wszyscy wiemy ze foczka ma słabe światła, do tego doszło ze mam ciutkę gorszy wzrok i nie zapewnie czułem sie na drodze jadac w nocy. Poszperałem poszukałem stwierdziłem kupie nowe żarówki +50% philipsy czy +70% mniejsza o to. Zamontowałem i dalej byłem zawiedziony ciutke lepiej ale w porównaniu do moich poprzednich aut kicha na maxa.... zauważyłęm że klosze sa z plastiku i sa porysowane... poszukałem troszę o polerowaniu stwierdziłem że zaryzykuje i spróbuje naprawić moje lampy... dobra koniec wstępu do rzeczy

Potrzebne nam jest do tego zabiegu:
- prawie ślepa foka
- wiaderko z wodą
- wodne papiery ścierne o grubościach 600 800 1000 1200 1500 2000 2500 (można zacząć bez 600 w zależności od zniszczenia świateł)
- szmatki
- pasta polerska łatwo ścierna (ja używałem TEMPO)
- taśma aby okleić światła dokoła żeby nie zniszczyć karoserii...
- gąbka kuchenna (aby było na czym owinąć papier ścierny)

1. Oklejamy światła dokoła w celu zabezpieczenia karoserii
2. namaczamy papiery ścierne w wiaderku
3. zaczynamy szlifować światła od najgrubszego papieru w moim przypadku był to papier 600, szlifujemy dokładnie światła.
4. przecieramy klosz mokrą a potem sucha szmatka zbierając plastik i inny syf który zeszlifowaliśmy..
(WAŻNE po szlifowaniu papierem 600 światła będą strasznie porysowane nie przestraszcie się, będą jak mleko prawie cale białe.... później będzie już tylko lepiej )
5. zmieniamy papier na drobniejszy czynność 3 i 4 powtarzamy dochodząc do papieru 2000 lub 2500,
6. używamy pasty polerskiej do wypolerowania na "lustro" klosza.

Efekt przejdzie najśmielsze wasze oczekiwanie mi ta zabawa zajęła 4h. Światła świecą"równiej" dalej, mniej oślepiają, same plusy.
Mogłem ewentualnie działy pomylić ale wydaje mi się że jak Świtała to dział z elektryką będzie odpowiedni, jak nie to przepraszam i proszę o przesunięcie.

Zdjęcia:
Światła przed zabiegiem:

Światła po zabiegu:

Ostatnio edytowane przez Leogang ; 06-12-09 o 01:34
Leogang jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
 


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u