Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Inne techniczne

Komunikaty

Inne techniczne Problemy, usterki, naprawy...

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Previous Post   Next Post Next
stare 02-12-10, 15:36   #1
m4ki
Turysta
 
Avatar m4ki
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Skąd: Warszawa / Kraków
Ford Focus II FL
kombi
1.6 Duratec 100KM manual
październik
2009
WK Warszawa Ursus
Postów: 178
Domyślnie [TDCi 1.8 115km] Czy strumienica to dobre rozwiązanie w tej sytuacji ?

Witam,

Zastanawiam się nad wstawieniem strumienicy do FFI 1.8 TDCi (115).

Jakiś czas temu został moj katalizator wydłubany przez mechanika ;/ (ponoć był zapchany) ale nieważne. Jeżdżę teraz z samą puszką po katalizatorze, generalnie po wydłubaniu kata samochód może ciut lepiej chodził, dodatkowo chodzi teraz troche głośniej (świst) generalnie nie przeszkadza mi to, aż tak bardzo.

Byłem niedawno u innego mechanika uważam, że ma troche oleju w głowie. Powiedział mi, że nie dobrze, że jeżdżę z wydłubanym kata ponieważ sprawia to, że samochód może mieć trochę mniejszy moment obrotowy przez co w dolnym zakresie obrotów samochód może mulić (tak też jest u mnie tyle, że tak też było jak miałem kata [być może dlatego bo był zapchany]).

Tlłumaczył to tym, że spaliny (cześć) przez katalizator (sprawny oczywiście) wytwarzają w pewnym sęsie cisnienie w układzie wylotowym (kolektor wylotowy) co powoduje wczesniejsze rozpedznie turbiny i tym samym lepszy moment obrotowy. A jak nie ma kata to wiekszość spaliny wylatuje, ktore mialby napedzac turbine i dopiero przy wyzszych obrotach wytwarza sie cisnienie, ktore napedza prawidlowo turbine. Jakoś tak to zrozumiałem nie wiem czy dobrze.

Moje pytanie do Was czy zgadzacie sie z tym co mi mechanik opowiedział czy nie ?
Mile widziane Wasze opinie dlaczego sie nie zgdazacie lub zgdzacie ?

Oraz czy w tej sytuacji pomoże mi strumienica ?
Jaki może mieć strumienica wpływ na turbinę i silnik ?

Zaznaczam, że nowy kat lub zamiennik odpada, zależny mi tylko na ewentulanym wyciszeniu i lekko podniesionym momencie tak do normalności (zaden tunning) .

Rozmawiałem ze tak powiem z handlarzami strumienic i każdy to potwierdzał ( ale po ich wypowiedzi odnosiłem wrażenie, ze tak mówią bo chcą opchnąć towar) !!

O przegląd techniczny się nie martwię jak by co

W eltechu strumienica (sportowa) z montazem okolo 250pln

Z góry dziekuję Wam za cenne opinie.
__________________

]...::: MOC JEST BOGIEM, PRĘDKOŚĆ NAŁOGIEM, NITRO ZABAWĄ A TURBO PODSTAWĄ :::....

Ostatnio edytowane przez m4ki ; 02-12-10 o 15:39
m4ki jest nieaktywny  
 


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK1] Problem z porannym odpaleniem rozwiązanie dago Silnik i skrzynia 21 09-01-10 16:52
[MK2] 1.6 tdci bład p0407 rozwiązanie problemu !!! nazar00 Silnik i skrzynia 0 07-10-09 17:28
Brak mocy i rozwiązanie :) Ton1984 Silnik i skrzynia 4 03-03-09 20:27

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:07.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u