Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Gaz i zagazowane Foczki

Komunikaty

Gaz i zagazowane Foczki Gaz to zło ale są tacy co z niego korzystają

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 01-11-08, 11:42   #31
Dimmu
Turysta
 
Avatar Dimmu
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Wrocław
Postów: 402
Domyślnie

Cytat:
Napisał bartek1351
druga sprawa to jesli postoje chwile w korku to potem foca jest strasznie mulowata nie chce jechac i to wtedy najczesciej glupieja te wtryski :/ na zimnym jedzie jak zla
Dokladnie to opisalem w poscie wyzej, moje podejrzenie to brak podgrzewania lambdy albo sama sonda, ktos robil testy w hondzie i wyszlo ze sonda bardzo szybko sie studzi. Potem wlasciwa temperature osiaga dopiero po mocnym przegazowaniu.
Moim zdaniem instalka chodzi Ci ok, benzyna o wiele latwiej sie spala i silnik za bogata mieszanke przelknie bez problemu, natomiast gaz bedzie sie mulil. Mozna zrobic proste doswiadczenie. Wypnij lambde i na benzynie nawet tego nie poczujesz. Na gazie natomiast nie da sie jechac.
Nie twierdze ze to na 100% lambda, ale muszisz sobie uswiadomic ze zasilainie benzyna nie jest tak czule na zla mieszanke jak gaz.
Poza tym czas wtrysku gazu jest zalezny od czasy wtrysku benzyny.
Dimmu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-11-08, 11:58   #32
bartek1351
Turysta
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Skąd: RADOM
Postów: 146
Domyślnie

jesli odepne lambde to na gazie jedzie nadal tak samo jak i z lambda nie ma zadnej roznicy, odepne przeplywomierz tez tak samo jedzie
__________________
Moje oczko w głowie:

http://polskajazda.pl/Samochody/Ford/Focus/23979
bartek1351 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-11-08, 12:30   #33
Dimmu
Turysta
 
Avatar Dimmu
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Wrocław
Postów: 402
Domyślnie

No to nie wiem, moze juz masz skorygowane mapy przez gaziarza pod Swoja awarie, nie beda zgadywal, ale moze to jest wlasnie jakis znak ze nie ma roznicy po wyieciu tych urzadzen.
U mnie jak padla lambda to na gazie do 4500 w ogole nie chcial jechac, potem rakieta. Na beznynie ok. Moze jakis forumowicz ktorego foka chodzi ok zrobil by takie doswiadczenia, moze Misiek
Dimmu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-11-08, 18:11   #34
slider
Turysta
 
Avatar slider
 
Marcin
Zarejestrowany: May 2008
Skąd: Radom
Inny
HB 5D
1.4 Zetec 75KM manual
styczeń
1998
WR Radom
Postów: 278
Garaż
Domyślnie

U mnie pośrednio jest/był? podobny problem. Ciężko to określić bo nie ma reguły. Zdarza się, że foka na gazie nie ma siły jechać, natomiast na benzynie ok. Byłem u gazownika sprawdził to na kompie i wyszły złe czasy wtrysków. Ustawił jak trzeba przeczyścił też przepływomierz i przez jakiś czas było ok. Po pewnym czasie foka na gazie zaczęła jeździć szarpnięciami jak w kołysce a puszczenie gazu objawiało się praktycznie jakbym lekko trzymał hamulec Po przytrzymaniu foki na 2 biegu do ponad 4 tys obrotów następowało szarpnięcie i potem samochód już zachowywał się normalnie. I jak to rozkminić? Najgorsze jest to, że jak się pojedzie do gazownika żeby sam się przejechał i zobaczył objawy to może się trafić, że foka będzie się zachowywała normalnie...
__________________
podpisu ni ma bo nie można
slider jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-11-08, 22:58   #35
bartek1351
Turysta
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Skąd: RADOM
Postów: 146
Domyślnie

Cytat:
Napisał slider
U mnie pośrednio jest/był? podobny problem. Ciężko to określić bo nie ma reguły. Zdarza się, że foka na gazie nie ma siły jechać, natomiast na benzynie ok. Byłem u gazownika sprawdził to na kompie i wyszły złe czasy wtrysków. Ustawił jak trzeba przeczyścił też przepływomierz i przez jakiś czas było ok. Po pewnym czasie foka na gazie zaczęła jeździć szarpnięciami jak w kołysce a puszczenie gazu objawiało się praktycznie jakbym lekko trzymał hamulec Po przytrzymaniu foki na 2 biegu do ponad 4 tys obrotów następowało szarpnięcie i potem samochód już zachowywał się normalnie. I jak to rozkminić? Najgorsze jest to, że jak się pojedzie do gazownika żeby sam się przejechał i zobaczył objawy to może się trafić, że foka będzie się zachowywała normalnie...
hehe widze kolega tez z radomia wiec moze to ten sam gazownik
__________________
Moje oczko w głowie:

http://polskajazda.pl/Samochody/Ford/Focus/23979
bartek1351 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-11-08, 20:07   #36
slider
Turysta
 
Avatar slider
 
Marcin
Zarejestrowany: May 2008
Skąd: Radom
Inny
HB 5D
1.4 Zetec 75KM manual
styczeń
1998
WR Radom
Postów: 278
Garaż
Domyślnie

Ja serwisuje się w Ślepowronie na trasie na Opoczno, ponieważ tam zakładany był gaz i do tej pory nie było problemów bo to nie pierwszy samochód, który tam gazowaliśmy. Ale jak widać nie ma reguły... bo problem raz jest a raz go nie ma. Jutro robię trasę Radom - Łódź wracam w piątek i zobaczymy jak się foka będzie zachowywała bo też już mnie szlak trafia...
__________________
podpisu ni ma bo nie można
slider jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-11-08, 12:48   #37
dynia
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Skąd: wawa
Postów: 44
Domyślnie

Cytat:
Napisał bartek1351
Cytat:
Napisał MisiekT
Dimmu, pamietaj ze mapa wtrykow lpg ma wplyw na mape benzynowa i zle ustawiony LPG moze zmulic kompa benzynowego... niestety, albo oszczednosc albo spokoj...
Dlatego kolejnym autek ktore kupie bedzie TDI..... niestety przekonalem sie ze gaz jest dobry tylko do kuchenek Zrazilem sie strasznie do LPG niestety
Ja sie zrazilem do 1.8 Tdci jak naprawa kosztowala 6,5 tys....
__________________
Kupujac polskie produkty likwidujesz polskie bezrobocie
dynia jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-11-08, 14:26   #38
slider
Turysta
 
Avatar slider
 
Marcin
Zarejestrowany: May 2008
Skąd: Radom
Inny
HB 5D
1.4 Zetec 75KM manual
styczeń
1998
WR Radom
Postów: 278
Garaż
Domyślnie

Hehe i tak jak myślałem foka na trasie Radom-Łódź zachowywała się bez zająknięcia. Zastanawiam się czy wpływ na to mogło mieć to, że wcześniej zrobiłem ok 40 km na benzynie bo gaz się skończył. Może coś się przez to uregulowało... Zobaczymy co będzie się działo podczas powrotu w piątek

Edit:

No niestety, w trakcie powrotu przez miasto z uczelni foka się lekko muliła także zabawy ciąg dalszy...
__________________
podpisu ni ma bo nie można
slider jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-11-08, 23:54   #39
bartek1351
Turysta
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Skąd: RADOM
Postów: 146
Domyślnie

wymian przeplywki pomogla
__________________
Moje oczko w głowie:

http://polskajazda.pl/Samochody/Ford/Focus/23979
bartek1351 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-11-08, 17:10   #40
slider
Turysta
 
Avatar slider
 
Marcin
Zarejestrowany: May 2008
Skąd: Radom
Inny
HB 5D
1.4 Zetec 75KM manual
styczeń
1998
WR Radom
Postów: 278
Garaż
Domyślnie

U mnie przepływka była czyszczona i podobno jest sprawna. Zastanawiam się czy może sonda lambda też ma jakiś wpływ na to, ewentualnie ten czujnik VSS, ale takie dziwne podbicie obrotów w sumie tylko raz mi się zdarzyło do ok 4tys. Nie wiem czego się dotknąć, żeby to naprawić.
__________________
podpisu ni ma bo nie można
slider jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-12-08, 11:25   #41
MaXyM
Turysta
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Skąd: Praga
Ford Focus II
HB 5D
1.8 TDCi 115 KM manual
2006
Postów: 417
Domyślnie

Nie wiem czy to samo... mialem tak jak padala lambda. Zeby bylo smiesznie robiac sonde w ASO kolesie mi odcieli LPG od sondy lambda.
W kazdym razie auto jechalo niby normalnie ale czasem nagle odczuwalem spadek mocy. Co ciekawe moc sie czesto pojawiala po szybkim puszczeniu i kopnieciu gazu, ew przelaczeniu benzyna/gaz podczas jazdy. Najlepiej to bylo czuc przyjezdzie pod gorke. Najpierw nawet na pelnym gazie nie mogl utrzymac 120km/h i zwalnial do 100. Po kopnieciu normalnie wciskal w fotel i przyspieszal.

Po podlaczeniu lambdy i nauczeniu ECU auto jezdzi do dzis bez problemu.
MaXyM jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
pedał gazu tomi13 Silnik i skrzynia 5 30-06-09 15:38
Jakość gazu. Michał Gaz i zagazowane Foczki 2 30-12-08 10:23
Pedał gazu wojtekn Inne techniczne 3 24-11-08 19:14
[FFI] Linka gazu ? mirkor2 Silnik i skrzynia 3 16-10-08 21:01
Linka gazu w FFI jeebs Inne techniczne 12 23-01-07 10:21

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:47.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u