Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Inne techniczne

Komunikaty

Inne techniczne Problemy, usterki, naprawy...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 24-04-10, 23:11   #1
hans151
Turysta
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Ford Focus II
kombi
1.8 Zetec 115KM manual
2000
Postów: 3
Domyślnie kłopoty z prędkościomierzem

Witam!!!
mam nadzieję ze ktoś mi pomoże. Mam taki problem, obrotościomierz działa a prędkościomierz raz działa raz nie i jak wskazówka w trakcie jazdy opadnie na zero to i moc trochę słabnie - o co chodzi , gdzie szukać przyczyny???
hans151 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-04-10, 23:51   #2
bosiak
Turysta
 
Avatar bosiak
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Skąd: Warszawa
Ford Focus I
HB 3D
1.8 Zetec 115KM manual
1998
Postów: 9
Question

Mam niestety ten sam problem( raz na jakiś czas podczas jazdy prędkościomierz spada do zera i sie zacina w tej pozycji...raz jest to na pare sekund a raz potrafi nawet na pare minut! Obroty wtedy spadają i gasnie przy każdym hamowaniu np. przed światłami itp. Nie znam przyczyny...
Może ktoś z forum zna rozwiązanie??
Pozdrawiam
bosiak jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-04-10, 08:58   #3
BlueMan
Dukacz
Grupa: Śląsk
 
Avatar BlueMan
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Skąd: Śląskie
Ford Focus I
HB 5D
1.4 Zetec 75KM manual
lipiec
1999
Postów: 1 073
Garaż
Domyślnie

Widze że to norma we foczkach. Ja miałem to samo- czasami predkościomierz spada do zera a jak dłużej nie działa to na liczniku kilometrów sa kreseczki - - - ----, ale obrotomierz działa normalnie. Wczoraj rozbierałem licznik i troche podważylem tą wskazowke tak, jak ktoś gdzieś pisal na tym forum. No i zobacze czy coś to pomoże.
BlueMan jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-04-10, 10:21   #4
CAr
Dukacz
Grupa: WLKP
 
Mariusz
Zarejestrowany: Mar 2005
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Inny
sedan
2009
POS powiat ostrowski (Ostrów Wielkopolski)
Postów: 1 304
Domyślnie

Czujnik prędkości VSS do wymiany polecam użyć SZUKAJ problem dość znany na forum
__________________
Pozdrawiam
CAr jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-04-10, 11:11   #5
fikus 28
Turysta
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
2003
Postów: 20
Domyślnie

Drodzy koledzy to typowe uszkodzenie czujnika predkosci tzw vss poczatkowo objawy sa takie jak przez was opisane tzn pr. pokazuje 0 czasem skoczy sobie na 150 a wcale tyle niema, po czym wraca do normy i przez jakis czas jest ok.Niestety jest to proces postepujacy i bedzie tak coraz czesciej i gorzej az całkiem padnie i wtedy silnik przechodzi w tryb awaryjny dlatego ze komputer bedzie dostawał sygnał ze auto ma predkosc 0 czyli stoi, a co za tym idzie ten mu przygotuje paliwo i jego skład dla predkosci 0 wiec wtedy jazda autem to maks 40km( to temat bardzo głeboki)Wykluczam oczywiscie uszkodzenia waszych liczników a wiec proponuje zrobic test waszych licznikow(niepodam jak wejsc w tryb serwisowy licznika bo niewszyscy moga tak z opisu to zrozumiec)dlatego proponuje aby odpiac akum na 10 min i podłaczyc go nazat ,przekrecamy zapłon i patrzymy na blaty-wszystkie wskazowki powinny sie pieknie i płynnie wychylic do samego konca i wrocic -jesli tak jest to macie liczniki ok!!!!!!!!!!!(jesli ktos bedzie chciał cały tryb testowy-podam osobno)W tej operacji pamietajcie aby miec kod do radia! Powodzenia
fikus 28 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-04-10, 13:39   #6
bosiak
Turysta
 
Avatar bosiak
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Skąd: Warszawa
Ford Focus I
HB 3D
1.8 Zetec 115KM manual
1998
Postów: 9
Smile

Chłopaki dzięki wielkie za wytłumaczenie że te objawy sa spowodowane uszkodzeniem wspomnianego czujnika...bo zegary napewno chodzą dobrze) Także na dniach zamawiam czujnik i ruszam do mechanika na wymiane!
Dobrze że nie są to jakieś duże koszta!
Pozdrawiam
bosiak jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-04-10, 23:18   #7
BlueMan
Dukacz
Grupa: Śląsk
 
Avatar BlueMan
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Skąd: Śląskie
Ford Focus I
HB 5D
1.4 Zetec 75KM manual
lipiec
1999
Postów: 1 073
Garaż
Domyślnie

Dzisiaj mija 5-ty dzień od podważenia tej wskazówki w liczniku, zrobiłem ponad 200 kilometrów od soboty i jak narazie nie spadła do zera ani razu. Udało sie Chwała temu, który to napisał gdzieś tam na forum Pozdro!
BlueMan jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-09-10, 16:16   #8
tompaw
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2010
Ford Focus I
HB 5D
1.8 Zetec 115KM manual
1998
Postów: 7
Garaż
Unhappy

Cytat:
Napisał hans151 Zobacz post
Witam!!!
mam nadzieję ze ktoś mi pomoże. Mam taki problem, obrotościomierz działa a prędkościomierz raz działa raz nie i jak wskazówka w trakcie jazdy opadnie na zero to i moc trochę słabnie - o co chodzi , gdzie szukać przyczyny???
Czy naprawdę nie istnieją tańsze zamienniki czujnika vss /wg. mnie 150 pln za takie coś to dużo/.A może jestę po wymianie tego czujnika ? Podpowiedz gdzie on się znajduje /może jakieś zdjęcia silnik 1.8 115KM benzyna/Dzięki za odpowiedź z góry
tompaw jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-09-10, 19:29   #9
Andreas1971
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Skąd: Leszno
Ford Focus I
kombi
1.8 Zetec 115KM manual
1999
Postów: 52
Domyślnie

Jest w skrzyni biegów patrząc od góry za silnikem. Wymiana bardzo upierdliwa- z reguły łamie się przy wyciąganiu, zamienników brak!
__________________
Andreas1971
Andreas1971 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
zegary


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:38.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u