Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Inne techniczne > Serwis i gwarancja

Komunikaty

Serwis i gwarancja Relacje z wizyt w ASO i innych serwisach.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 05-08-16, 11:18   #1
disaster3
Turysta
Grupa: Warszawa
 
Avatar disaster3
 
Bartek
Zarejestrowany: Oct 2015
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
1.5 Ecoboost 150 KM
listopad
2015
WD Warszawa Bielany
Postów: 230
Domyślnie Pełny serwis a sama wymiana oleju+filtr - samochód na gwarancji

Hejka,

doradźcie proszę, za chwilę mi stuknie 10k km (w chwili obecnej 9400km) i chciałem zmienić olej i filtr. Samochód jest w użytku od 22 grudnia 2015, czyli wg. książki raz w roku lub co 20k km wypada pod koniec grudnia 2016. Ale z uwagi (dla niektórych może to być wymysł) dbanie o turbo i silnik nie chce jeździć na jednym oleju dłużej niż 10k km i chcę to zrobić za chwilę.
Czy w ogóle przeglądy da się rozgraniczyć od zwykłej wymiany oleju + filtru? Jeśli tak to lepiej już teraz zrobić 1szy przegląd i to co wchodzi w jego skład czy teraz tylko olej + filtr oleju a na przegląd przyjechać wtedy kiedy zbliża się rok czyli w ok. końca grudnia na pozostałe sprawy bez wymiany oleju i filtra, który był zmieniony w sierpniu? Przypuszczam, że w grudniu będę miał ok. 16k-17kkm max więc tak czy siak zmieszczę się serwisowym harmonogramie wg. książki.

Pozdrawiam,
d.
disaster3 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-08-16, 11:23   #2
Seboludek
Koordynator
Zlotowicz
Grupa: Cujawy
 
Avatar Seboludek
 
Cujawy Customs
Zarejestrowany: Aug 2009
Skąd: Elgiszewo k/Toruń
Ford Focus I
HB 5D
2.0 Zetec 215KM manual
maj
1999
CGD powiat golubsko-dobrzyński (Golub-Dobrzyń)
Postów: 3 362
Garaż
Domyślnie

Jak najbardziej możesz jechać na samą wymiane oleju. Ja z własnymi materiałami zapłaciłem 180zł. Tyle, że mi od razu zrobili roczny przegląd karoserii. Ale jak im powiesz ze podjedziesz w grudniu to go nie będą robili.
Seboludek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-08-16, 11:45   #3
disaster3
Turysta
Grupa: Warszawa
 
Avatar disaster3
 
Bartek
Zarejestrowany: Oct 2015
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
1.5 Ecoboost 150 KM
listopad
2015
WD Warszawa Bielany
Postów: 230
Domyślnie

Ok, super. Właśnie przed chwilą zadzwoniłem do Lipskiego z pytaniem o koszty to robiąc u nich wymiana filtru oleju + oleju (dowiedziałem się, że to 5w-20) - koszt wynosi 420 PLN, jak przyjadę ze swoimi materiałami to koszt 145 PLN ale od razu nadmienił, że oni oczywiście wymienią jak przyjadę ze swoimi, które są zgodne z normami dla tego samochodu i zrobią wpis, że materiały klienta, ale w przyszłości gdyby coś było nie tak z silnikiem to wszystko zależy od gwaranta czy ją uzna dlatego zachęca jednak do skorzystania z ich części bo wtedy nic mnie nie będzie interesowało w razie problemów.

A zmieniałeś może wcześniej też filtr powietrza (newralergiczna część przy silnikach z turbo) czy ten zostawiasz normalnie raz do roku lub co 20k km?
disaster3 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-08-16, 14:19   #4
Seboludek
Koordynator
Zlotowicz
Grupa: Cujawy
 
Avatar Seboludek
 
Cujawy Customs
Zarejestrowany: Aug 2009
Skąd: Elgiszewo k/Toruń
Ford Focus I
HB 5D
2.0 Zetec 215KM manual
maj
1999
CGD powiat golubsko-dobrzyński (Golub-Dobrzyń)
Postów: 3 362
Garaż
Domyślnie

Niezła cena za części. Ja olej kupiłem na fordesklep. Bańka przyszła normalnie sygnowana przez forda więc co do gwaranta nie ma problemu. Filtr oleju i powietrza oraz kabinówka również oryginały z tego sklepu a oszędność rzędu 80zł.
Serwis mi nie zmienił filtra powietrza bo oni nie widzą potrzeby, mało tego, powiedzieli mi że zmieniają go co 60tys. bo tak zaleca ford!!! Uśmiechnąłem się ironicznie i sam w garażu go zmieniłem bo to 3 min roboty
Seboludek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-08-16, 16:18   #5
disaster3
Turysta
Grupa: Warszawa
 
Avatar disaster3
 
Bartek
Zarejestrowany: Oct 2015
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
1.5 Ecoboost 150 KM
listopad
2015
WD Warszawa Bielany
Postów: 230
Domyślnie

Dzięki Seboludek za informację. Naprawdę są pomocne

Sorki, że tak męczę ale mam jeszcze 2 pytania. A powiedz mi jeszcze proszę odnośnie filtra oleju:

coś takiego znalazłem w sklepie co podałeś i chciałbym kupić - niby jest do 1.5EB - czego na zdjęciu są białe i czarne ?
http://www.ford-esklep.pl/pl/p/Filtr...ORD-FoMoCo/522

Czy coś muszę podać w Uwagach do zamowienia, nr VIN aby dokładnie dali taki jaki będzie pasował?

aha i czy warto kupić też korek spustu oleju (ponoć przy wymianie filtra zalecają dać nowy) ?:
http://www.ford-esklep.pl/pl/p/Korek...3938-FORD/1698
disaster3 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-08-16, 09:11   #6
bestia150
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Inny
HB 5D
2019
Postów: 558
Domyślnie

Cytat:
Napisał disaster3 Zobacz post
aha i czy warto kupić też korek spustu oleju (ponoć przy wymianie filtra zalecają dać nowy) ?:
Nie ma sensu, ja już 5 razy zmieniałem olej i korek ma się dobrze Tam jest dosyć gruba uszczelka gumowa.
bestia150 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-08-16, 20:54   #7
Seboludek
Koordynator
Zlotowicz
Grupa: Cujawy
 
Avatar Seboludek
 
Cujawy Customs
Zarejestrowany: Aug 2009
Skąd: Elgiszewo k/Toruń
Ford Focus I
HB 5D
2.0 Zetec 215KM manual
maj
1999
CGD powiat golubsko-dobrzyński (Golub-Dobrzyń)
Postów: 3 362
Garaż
Domyślnie

Co do koloru to dobra ciekawostka... do mnie przyszedł czarny z logo Forda. Może fotki źle na stonie umieścili...
VINu nie musisz podawać, bo jak sam widzisz części pasują do wielu modeli. W uwagach do zamówienia możesz dopisać, że to do Focusa MK3FL 1.5EB i tyle.
Korka nie kupowałem, sam w swoich autach zmieniam go co 3 wymianę oleju. Ale znam też takich co jeżdżą całe życie na jednym, chyba że zacznie lecieć olej przez niego.
Seboludek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-08-16, 11:29   #8
disaster3
Turysta
Grupa: Warszawa
 
Avatar disaster3
 
Bartek
Zarejestrowany: Oct 2015
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
1.5 Ecoboost 150 KM
listopad
2015
WD Warszawa Bielany
Postów: 230
Domyślnie

@Seboludek, tak wpisałem i przyszedł czarny, podobno biały to jakaś stara wersja teraz już tylko czarne są.

@bestia150, ja w gorącej wodzie kąpany :P już w piątek zamówiłem filtr, korek i olej. Ale jak będę zmieniał teraz to bez korka, zostawię na którąś tam wymianę z kolei, skoro nie trzeba tego co wymianę oleju zmieniać
disaster3 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-08-16, 12:11   #9
pdz
Turysta
Grupa: Warszawa
 
Zarejestrowany: Oct 2012
Ford Focus III
HB 5D
1.6 EcoBoost 150KM manual
2012
Postów: 322
Garaż
Domyślnie

Jak jesteś z Bielan to zapytaj w Auto Plaza na Sokratesa.

Po gwarancji ... sam robię wszystko ... kupuje dedykowany olej Fordowski w sklepie przy AWF na Marymonckiej/koło straży pożarnej , filtry (powietrza i oleju) i sam zmieniam , koszt znacznie mniejszy niż w ASO.
pdz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-08-16, 12:32   #10
disaster3
Turysta
Grupa: Warszawa
 
Avatar disaster3
 
Bartek
Zarejestrowany: Oct 2015
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
1.5 Ecoboost 150 KM
listopad
2015
WD Warszawa Bielany
Postów: 230
Domyślnie

Tam nie jeżdzę, po przeczytaniu wątku na sąsiednim forum o Autoplazie :P
Wymieniali mi szybę czołową w Lipskim (chyba najlepiej oceniane ASO w W-wie) i tam też na przeglądy będę jeździł, mimo że na Sokratesa mam rzut beretem.

Ostatnio edytowane przez Falcon ; 11-08-16 o 14:25
disaster3 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-08-16, 13:01   #11
pjetrucha
Turysta
Grupa: Warszawa
 
Avatar pjetrucha
 
Zarejestrowany: Jun 2014
Ford Focus III
sedan
1.6 EcoBoost 150KM manual
2014
Postów: 307
Domyślnie

Podeslij link o Sokratesa.
pjetrucha jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-08-16, 13:11   #12
disaster3
Turysta
Grupa: Warszawa
 
Avatar disaster3
 
Bartek
Zarejestrowany: Oct 2015
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
1.5 Ecoboost 150 KM
listopad
2015
WD Warszawa Bielany
Postów: 230
Domyślnie

och panie, tam taki sajgon, że tak z marszu nie znajdę (poza tym nie mam czasu na szukanie), nie pamiętam już czy to widziałem w ogólnym o ASO, czy jakieś wtrącenie w wątku o Popularnej, że na Sokratesa też nie jest dobrze. Poza tym sporo informacji pojawia się w całkiem z d**py tematach (indywidualnych o swoich samochodach), że ktoś był na przeglądzie i było tak i tak... lub chociażby w sporym wątku o MK5- wrażnie, opinie,....itp. Na tamtym forum znaleźć coś konkretnego to trzeba mieć anielską cierpliwość i dobra musi miec 32 a nie 24 godziny.

Najmniej złych i najwięcej dobrych opinii (biorąc tematy, które przejrzałem czytując tamto forum) były na temat Lipskiego jeśli chodzi o W-we, dlatego mimo że Sokratesa mam "za płotem" wolę zostawić swój samochód właśnie w Lipskim. A najchętniej w ogóle w ASO Forda bym nie zostawiał tylko robił w sprawdzonych zakładach dedykowanych dla Ford'a ale niestety gwarancja mnie trzyma.....
disaster3 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-08-16, 10:30   #13
disaster3
Turysta
Grupa: Warszawa
 
Avatar disaster3
 
Bartek
Zarejestrowany: Oct 2015
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
1.5 Ecoboost 150 KM
listopad
2015
WD Warszawa Bielany
Postów: 230
Domyślnie

Dzisiaj w końcu udało mi się wymienić olej i filtr. Proszę powiedzcie mi, chodzi głównie o 1.5EB ile wam weszło oleju? Generalnie w książce jest podane, że z filtrem 4,05L a bez 3,75L ale rozumiem, że to są wartości podane dla suchego silnika, które jeszcze oleju w sobie nie miał. Patrząc po butelce Millers'a to wychodzi, że zalali mi trochę ponad 3,5L. Oczywiście olej wymieniałem razem z filtrem.
disaster3 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Wymiana klocków hamulcowych a utrata gwarancji darekw Serwis i gwarancja 12 13-03-17 12:16
Serwis klimatyzacji na gwarancji Mooomin Serwis i gwarancja 3 30-08-12 22:54
Serwis w Gliwicach lub okolicy - wymiana oleju/filtrów zbirkos Serwis i gwarancja 5 06-08-08 07:50
Wymiana oleju, potrzebny serwis? Czoperek1984 Silnik i skrzynia 2 16-02-06 18:32
Samochód na gwarancji i nowe urządzenia elektryczne martineho Serwis i gwarancja 2 01-12-05 17:29

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:25.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u