Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Elektryka, audio i alarmy

Komunikaty

Elektryka, audio i alarmy Wszystko co elektryczne.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 06-05-05, 07:29   #1
kerownik
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: WĘGORZEWO mazury
Postów: 159
Domyślnie brak ładowania w alternatorze

dwa tygodnie temu w ASO chcieli mi wymienić na nowy za 2 tys. lub 1,4 tys.lub 0,7 tys kupno regenerowanego ze zdaniem mojego.odstąpiłem i za 200 zł mechanik wymienił płytkę i działało do dzisiaj.
czy warto bawić się w naprawy tego który posiadam czy od razu kupić nowy?
__________________
1,8 tddi kombi ghia 99r

"teraz możemy gnać nawet na Horn!"
kerownik jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-05-05, 07:55   #2
moon
Administrator
Grupa: Warszawa
 
Avatar moon
 
Michał
Zarejestrowany: Jan 2005
Ford Focus III
kombi
1.6 EcoBoost 150 KM manual
wrzesień
2011
Postów: 2 055
Garaż
Domyślnie

IMO: Jedz z reklamacja. Niech sprawdza co tam sie znow stalo. Kaske jeszcze zdazysz wydac...
moon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-05-05, 08:11   #3
kerownik
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: WĘGORZEWO mazury
Postów: 159
Domyślnie ładowanie alternatora

O.K.
To stało się po b. ostrym ominięciu dziury na drodze.Najpierw zapaliły mi się wszystkie kontrolki na tablicy i po pewnym czasie zapaliła się lampka ł.alt. .Nie widzę w tym związku ale kojarze fakty.nawet jhadąc wczoraj ok. 6 km nie zapaliła sie tylko na nierówności8 podjazdu do garażu.Pewnie to nic nie znaczy ale głośno myślę
__________________
1,8 tddi kombi ghia 99r

"teraz możemy gnać nawet na Horn!"
kerownik jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-05-05, 08:46   #4
Prezes
Turysta
 
Zarejestrowany: Feb 2005
Skąd: Ostrołęka
Postów: 97
Domyślnie

W alternatorze mogą zepsuć sie dwie rzeczy, albo diody albo regulator napiecia, no oczywiscie łozysko i takie tam. Wiec bez sensu wymieniac cały alternator jak nie ma ładowania. Ja posadziłem trzy regulatory w ciagu roku koszt jednego ok 225zł, przyczyna było brak masy. Główna masa jest pod puszką filtra powietrza po czasie to wszystko sniedzieje i wymaga wyczyszczenia. Wec na poczatek jedź do elektryka z reklamacja i podpowiedz mu to co napisałem, bo mi dopiero wizyta u 4tego "fachoca" pomogła
__________________
MONSTER FOKA FALKEN 215/35 i 225/35 ZR18
Prezes jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-05-05, 17:47   #5
kerownik
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: WĘGORZEWO mazury
Postów: 159
Domyślnie

Dzięki Bardzo!
Naprawil mi na razie w ramach gwarancji.O masię również czesto myslę bo te wskażniki tablicy czasami wariuja.
Pozdrówka!
__________________
1,8 tddi kombi ghia 99r

"teraz możemy gnać nawet na Horn!"
kerownik jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-05-05, 00:57   #6
stanmichalec
Turysta
 
Zarejestrowany: Apr 2005
Skąd: Świnoujście
Postów: 6
Domyślnie

Takie skakanie wskaźników jest objawem podniesienia sie napiecia powyżej 16V.Przyczyna leży:wtyk w alternatorze 3pin na ktorym jast napiecie (chyba czerw przewód)podawane z bezpiecznika nr10 w komorze sil,słaby styk na bezp. lub wtyku w alter.powoduje podniesie się napiecia,elektronika odcina układy zabezpieczając się. Nie jest regułą gdy pali się lampka brak ładow.że ładowania niema .sprawdź miernikiem napięcie a napewno będzie dobre.Może to być związane z programem komp.że ona po odpaleniu gasnie a za chwilę sie zapala.Sprawdź tzn ścisnij we wtyku do alter.3pin zaciski,bo polecą żarówki albo coś innego.Ja to samo przerabiałem.Dopiero wnikliwa analiza schematu naprowadziła mnie na trop.
Pozdrawiam
stanmichalec jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-05-05, 07:37   #7
kerownik
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: WĘGORZEWO mazury
Postów: 159
Domyślnie

Dzięki.Jestem zmuszony korzystać z usług specjalistów w tym zakresie ponieważ nie mam warunków i wiedzy w tym temacie.
__________________
1,8 tddi kombi ghia 99r

"teraz możemy gnać nawet na Horn!"
kerownik jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-11-08, 16:15   #8
paweł rzeszow
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Skąd: Rzeszów
Postów: 34
Domyślnie

Witam nie chcą zakładać nowego tematu mam pytanko w tym temacie, ktos się orientuje jaki jest koszt wymiany diod w alternatorze? Dla ścislości powiem że padło mi ich 7 Nawiasem mówiąc to nie spodziewałem się że w 3 letnim autku coś takiego może się stać byłem nastawiony na nieco dłuższą bezawaryjną eksploatację.
paweł rzeszow jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-11-08, 00:24   #9
Piccolo_Jr
Turysta
 
Avatar Piccolo_Jr
 
Zarejestrowany: Nov 2005
Skąd: Poznań - Pyrlandia
Postów: 203
Domyślnie

To niestety muszę kolegę zmartwić - czasy bezawaryjnych samochodów odeszły chyba bezpowrotnie...
Raczej trudno obecnie spotkać samochód w którym w ciągu pierwszych paru lat eksploatacji nic się nie sypnie.
__________________
How do they do it, why do they do it, riding and crushing, and riding and winning, and always faster and faster and faster....
Mondeo Mk III 2.2 TDCI (kombi -2004)
Piccolo_Jr jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-11-08, 00:50   #10
grzybek
Kataryna
 
Avatar grzybek
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Skąd: B-gi
Inny
sedan
styczeń
2018
WBR powiat białobrzeski (Białobrzegi)
Postów: 3 047
Domyślnie

Cytat:
Napisał Piccolo_Jr
chyba
Warto to podkreślić. Ja przez 5 lat wymieniłem łożysko i 2 zamki w drzwiach
__________________
Squadra Forza Italia
"Make a car more powerful and it goes faster accelerating in a straight line. Make it lighter and it goes faster everywhere.", Colin Chapman.

Była Foczka - nie ma Foczki
15 lat i 241440km razem
grzybek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-11-08, 10:35   #11
w@riat
Sympatyk
 
Avatar w@riat
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: wa-wa
Ford Focus II
HB 3D
2.0 Duratec 145KM manual
2006
WI Warszawa Śródmieście
Postów: 681
Domyślnie

Cytat:
Napisał paweł rzeszow
że w 3 letnim autku coś takiego może się stać byłem nastawiony na nieco dłuższą bezawaryjną eksploatację.

A ja zawsze myślałem że to trzeba nowy kupic i mieć bezawaryjna jazdę przez 3 lata
No ale widzę, że kolega przesunoł ten okres o kolejne 3 lata )
__________________
Pozdrawiam.
w@riat


„Polska powinna być tak uboga, aby Polacy sami chcieli pracować w Niemczech”
generalny gubernator okupowanych ziem polskich Hans Frank
w@riat jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-11-08, 15:32   #12
paweł rzeszow
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Skąd: Rzeszów
Postów: 34
Domyślnie

A ja zawsze myślałem że to trzeba nowy kupic i mieć bezawaryjna jazdę przez 3 lata
No ale widzę, że kolega przesunoł ten okres o kolejne 3 lata )[/quote]

Kupiłem nówkę własnie z taką nadzieją że bez awarii bedę jeździł dłuzej niż tylko trzy lata No i w zasadzie to miałem 3 lata spokoju ciekawe co następnego mi się sypnie.
Pozdrawiam

p.s. ponawiam pytanko ktoś zna ceny tych nieszczęsnych diod ew całego mostka? Nie mogę tych cen namierzyć w necie.
paweł rzeszow jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-11-08, 17:43   #13
Piccolo_Jr
Turysta
 
Avatar Piccolo_Jr
 
Zarejestrowany: Nov 2005
Skąd: Poznań - Pyrlandia
Postów: 203
Domyślnie

Niestety co do niezawodności samochodów muszę Cię zmartwić. Projektuje się je tak żeby właśnie zbyt wytrzymałe nie były. Ma pociągnąć tyle na ile starcza gwarancja i tyle. Chodzi o to żeby napędzić sobie klientów....
__________________
How do they do it, why do they do it, riding and crushing, and riding and winning, and always faster and faster and faster....
Mondeo Mk III 2.2 TDCI (kombi -2004)
Piccolo_Jr jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-11-08, 19:46   #14
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

ja bym powiedzial, ze projektuje sie je zeby byly TANIE, a nie wytrzymale... niestety ale konkurencja jest jaka jest, a koszty marketingu, sieci sprzedazy i wszelkie marze sa naprawde kolosalne...
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-11-08, 00:29   #15
Piccolo_Jr
Turysta
 
Avatar Piccolo_Jr
 
Zarejestrowany: Nov 2005
Skąd: Poznań - Pyrlandia
Postów: 203
Domyślnie

Tak jak mówisz MisiekT - a że tanie nie może być wytrzymałe....
Inna sprawa jest taka że mimo wszystko koncerny samochodowe starają się żeby eksploatacja samochodu nie była jednak bezawaryjna przez zbyt długi okres czasu bo by spore grono osób nowych aut nie chciało kupować.
Dość znany jest przypadek koncernu mercedes - który to po jakimś czasie od wypuszczenia do produkcji niesamowicie udanego na owe czasy modelu W123 zwanego popularnie "beczką" i będącego też niesamowicie niezawodnym - zaczął notować spadek sprzedaży. Po przeanalizowaniu sytuacji wniosek był powalający - samochód był tak bardzo udany i niezawodny że klienci nie mieli ochoty sie go pozbywać.....
Zresztą do dziś ten model to akurat synonim trwałości.
A historię tą usłyszałem w fabryce VW w Poznaniu od jednego z kierowników działu jakości :P
Tak więc obecnie samochód projektuje się tak że ma wytrzymać okres gwarancji a potem kolejne żywotne podzespoły mają się zużywać żeby albo klient przyszedł po nowy samochód albo przynajmniej po nowe części.
__________________
How do they do it, why do they do it, riding and crushing, and riding and winning, and always faster and faster and faster....
Mondeo Mk III 2.2 TDCI (kombi -2004)
Piccolo_Jr jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-01-09, 14:13   #16
MaXyM
Turysta
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Skąd: Praga
Ford Focus II
HB 5D
1.8 TDCi 115 KM manual
2006
Postów: 417
Domyślnie

Ja sie dopisze...
Padl altek gdy na liczniku auto mialo rowno 50kkm. Pierwszy raz od 15 lat auto mnie "wysadzilo". A wlasciwie nie pozwolilo odjechac.
Kupilem auto, zrobilem 4kkm, ostatnie 700 (Praga -Wawa). w Wawie jeszcze podjezdzalem wieczorekiem do sklepu. Rano... lampki sie zaswiecily ale jakos tak dziwnie szarpnelo wskazowkami. przekrecilem kluczyk - wszystko zgaslo. AKU mial 10V - calkowicie wyrypany.

Dzieki znajomosciom kolegow udalo mi sie zrobic szybko regeneracje calego altka za 490zl. Nowy u Forda kosztuje 570zl, tylko... ze ich nie ma, w calej PL i nawet w calej Europie. Wszyscy czekaja. Jesli tak wszystkim padaja (a gdzies czytalem o padach przy podobnym przebiegu) to nie dziwie sie producent nienadaza.

Dowiedzialem sie ze w moim padla jedna dioda i bylo zwarcie w uzwojeniu - pewnie mialem pecha i sie ustawil altek tak ze wyssal aku przez noc.

Pozdro.
MaXyM jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-01-09, 23:41   #17
arti32
Turysta
 
Avatar arti32
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Skąd: Łódzkie
Ford Focus II FL
kombi
1.6 DuraTorq 90KM manual
2009
EL Łódź
Postów: 263
Domyślnie

Cytat:
Napisał MaXyM
Ja sie dopisze...
Padl altek gdy na liczniku auto mialo rowno 50kkm. Pierwszy raz od 15 lat auto mnie "wysadzilo". A wlasciwie nie pozwolilo odjechac.
Kupilem auto, zrobilem 4kkm, ostatnie 700 (Praga -Wawa). w Wawie jeszcze podjezdzalem wieczorekiem do sklepu. Rano... lampki sie zaswiecily ale jakos tak dziwnie szarpnelo wskazowkami. przekrecilem kluczyk - wszystko zgaslo. AKU mial 10V - calkowicie wyrypany.

Dzieki znajomosciom kolegow udalo mi sie zrobic szybko regeneracje calego altka za 490zl. Nowy u Forda kosztuje 570zl, tylko... ze ich nie ma, w calej PL i nawet w calej Europie. Wszyscy czekaja. Jesli tak wszystkim padaja (a gdzies czytalem o padach przy podobnym przebiegu) to nie dziwie sie producent nienadaza.

Dowiedzialem sie ze w moim padla jedna dioda i bylo zwarcie w uzwojeniu - pewnie mialem pecha i sie ustawil altek tak ze wyssal aku przez noc.

Pozdro.
Moj altek sie rozleciał ale miał przejechane180k km. Mechank powiedział że od diesla powinien spoko 300K Km wytrzymać.
A traz te nowe co robia to ponoć chińszczyzna i rozpadają się tak że nie ma co regenerować. Lepiej stary regenerować.

Mój jak się rozleciał to nie świecił kontrolki ładowania dopuki napięcie na aku nie spadło poniżej 12,4V. Ale jak zaswiecił kontrolkę to z aku juz małem problem żeby zapalił.
Opisywałem juz to gdzieś na forum.

Ostatnoio zauważyłem wzrost dynamiki auta.
Mam dwa aku stary i nowy. Jeździłem na starym bo tak wyszło że akurat stary był wpodłączony jak mechanik naprawił altka nowy naładowany woziłem tak na wszelki wypadek w bagażniku.
Dwa dni temu wymieniłem akumulator na nowy, i zaobserwowałem wzrost dynamiki auta. Poprostu jak bym odczepił przyczepe i auto dostało kopa.
Woziłem stary aku bo myślałem że jeszcze odpala auto z niego to jest dobry, a tu niespodziewanka.
arti32 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-02-09, 11:09   #18
patigol
Turysta
Grupa: Małopolska
 
Avatar patigol
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Skąd: Kraków
Ford Focus II
HB 5D
1.8 TDCi 115 KM manual
2006
Postów: 84
Domyślnie

Pomocy! Kilka dni temu podczas jazdy usłyszałem buczenie dobiegające spod maski podczas pracy silnika. Pojechałem do ASO, po diagnostyce stwierdzili, że alternator padł i jest do wymiany. Nie zgodziłem się na wymianę bo zaśpiewali 1200 zł. Jeśli zostawię stary alternator koszt wyniesie 1000 zł. Na pytanie czy jak zostawię stary alternator do czy zamontują mi nowy gość w ASO stwierdził, że nie ma nowych alternatorów fordowskich tylko wszystkie są regenerowane. Czy tak rzeczywiście jest czy robił mnie w wała? Sprawdziłem w ABC Focus i mają alternator w cenie 570 zł.

Pomóżcie co mam zrobić? Wymieniać cały alternator w ASO? Czy rzeczywiście nie ma fordowskich nowych alternatorów? Bo skoro da się regenerować stare to może i mój w ten sposób można naprawić?
patigol jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-02-09, 11:35   #19
niko123
Dukacz
 
Avatar niko123
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Skąd: Gliwice/Bochum
Ford Focus II FL
HB 5D
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
2010
Postów: 1 262
Domyślnie

To chyba dobrze że nie ma fordowskich dla FF2 bo te padaja w tym modelu dużo częściej jak te w FFI.



http://forum.focusklubpolska.pl/view...r=asc&start=15
__________________


Uploaded with ImageShack.us
niko123 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-03-09, 10:53   #20
patigol
Turysta
Grupa: Małopolska
 
Avatar patigol
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Skąd: Kraków
Ford Focus II
HB 5D
1.8 TDCi 115 KM manual
2006
Postów: 84
Domyślnie

czy ktoś z Was regenerował alternator w FFII? Opłaca się to w ogóle czy raczej kupić od razu nowy?
patigol jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-03-09, 21:01   #21
arti32
Turysta
 
Avatar arti32
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Skąd: Łódzkie
Ford Focus II FL
kombi
1.6 DuraTorq 90KM manual
2009
EL Łódź
Postów: 263
Domyślnie

Cytat:
Napisał patigol
czy ktoś z Was regenerował alternator w FFII? Opłaca się to w ogóle czy raczej kupić od razu nowy?
Koszt regeneracji alternatora do FF1 elementy co najczęsciej się psują to Regulator 170 zł + dwa pierścienie po 15 zł+ łożysko 20 zł + robocizna i tu zależy od naprawiającego + wymontowanie i zamontowanie.
Mi mechanik powiedział że prawie każdy alternator sie da zregenerować. W przypadku starszych lepiej jest regenerować niż kupić nowy chiński zamiennik, bo ten się szybko rozleci.
Najlepiej podzwoń po elektrykach i zapytaj czy ktoś zrobi i jakie koszty.

Jeśli będziesz regenerował kupuj regulator Magnet Marelli, jest trochę droższy pd zamennilka ale najlepszy, ja przez tani zamiennik straciłem tylko pieniądze.
arti32 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[FFI] Wymiana łozyska w alternatorze krzysztof.k Silnik i skrzynia 48 08-03-11 09:36
Foka padła - brak ładowania ?? tonyli Elektryka, audio i alarmy 14 27-11-07 18:34
metaliczny dźwięk z prawej strony silnika brak ładowania Lisek81 Elektryka, audio i alarmy 9 03-10-07 16:06
Napięcie na alternatorze FF II TDCI ( 109KM ) -=Seba=- Elektryka, audio i alarmy 1 08-06-06 09:29

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u