Forum Focus Klub Polska  
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Inne techniczne

Komunikaty

Inne techniczne Problemy, usterki, naprawy...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 15-10-06, 20:14   #1
BMatt
Turysta
 
Avatar BMatt
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Skąd: Passau/Wroclaw
Postów: 8
Domyślnie Wymiana wyposazenia w FFII - kierownica, podłokietnik

Moi drodzy,
z gory informuje, ze szukalem juz informacji w archiwum, ale nurtujace mnie kwestie nie sa wyjasnione do konca.

Otoz mam FFII w wersji Trend + kilka dodatkowych gadzetow. Do pelni szczescia brakuje mi dwoch rzeczy: skorzanej kierownicy i konsoli srodkowej z oparciem na ramie (jakkolwiek to sie fachowo nazywa).

W moim samochodzie mam obrzydliwa platikowa kierownice czteroramienna. Z tego co zdazylem wyczytac teoretycznie mozliwe sa 2 operacje:
1) wymiana na kierownice skorzana czteroramienna od wersji ghia
2) wymiana na kierownice skorzana trojramienna od wersji sport
Z tego co zorientowalem sie w ASO wariant 1 to wydatek 900 PLN. Problem polega na tym, ze nikt nie byl mi w stanie powiedziec co z tymi dodatkowymi przyciskami, znajdujacym sie po obu stronach elementu centralnego kierownicy. One sluza w wersji ghia do obslugi wycieraczek zdaje sie. Czy da sie je takze wykorzystac po zamianie kierownic?
Czy ktos z was przeprowadzal taka operacje? Jak wrazenia - oplaca sie placic te 9 stowek?
Wariant 2 mniej mnie interesuje bo tutaj trzebaby takze wymienic poduszke - koszt to ponad 3.000 PLN
Acha, z tego co przeczytalem kiera od C-maxa nie pasuje z uwagi na inne mocowanie poduszki (chociaz z zewnatrz wyglada tak samo). Obszedl ktos moze ten problem?

Sprawa druga: oparcie na ramie, takie jak w wersji Sport lub Ghia. Tu juz nic nie kumam, bo w jednym ASO powiedzieli mi, ze nie mozna dopasowac tego oparcia do mojej wersji, ze nie mozna wymienic konsoli srodkowej. Zaproponowali mi takie g. mocowane na jakies sruby, kosztuje malo ale jest obrzydliwe. W innym ASO powiedzieli mi, ze nie powinno byc problemu z wymiana, sama czesc kosztuje 1.400 PLN, ale nie wiadomo ile trzeba czekac. Generalnie pan nie byl zbyt pewny tego co mowi.
I znowu: czy ktos z was przeprowadzal taka operacje? Mozna wymienic te konsole z podlokietnikiem czy nie? Moze ktos wlasnie robil to w wersji Trend albo ew. Ambiente?

Gratuluje cierpliwosci wszystkim, ktorzy przeczytali do konca i z gory dzieki za odp.

Pozdrawiam z lasu!
__________________
Fok off
BMatt
BMatt jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-10-06, 20:30   #2
Greg
Kataryna
 
Avatar Greg
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Saska Kępa
Ford Focus I
HB 3D
2.0 Zetec 130KM manual
styczeń
1999
WF Warszawa Praga Południe
Postów: 7 514
Domyślnie

A dlaczego po prostu nie obszyjesz tej kierownicy skora , duzo mniejsze koszta niz wymiana w ASO .

Co do podlokietnika to nie mam pojecia jak z wymiana . Powiem tylko ze nadaje sie tylko jako podlokietnik bo funkcji schowka niestety nie posiada . Fakt , kilka paczek gum do zucia schowasz , ale to tyle .

Pzdr.
__________________
BLUE - niebieskiej szerokości
Greg jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-10-06, 20:31   #3
cisza
Dukacz
 
Avatar cisza
 
Zarejestrowany: Nov 2005
Skąd: 127.0.0.1
Postów: 1 388
Domyślnie

nie wiem na ile cie to usatysfakcjonuje, ale poradzilem sobie z kierownicą w sposób najtańszy z możliwych - obszyłem skórą i jest rewelacja. Więcej znajdziesz TUTAJ
__________________
pozdrawiam, cisza

FFII 1.8TDCi 144KM@3130 / 361Nm@2020 powered by MT
cisza jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-10-06, 20:32   #4
Macios
Turysta
 
Avatar Macios
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Gliwice
Postów: 596
Domyślnie

dodatkowe przyciski na bokach poduszki powietrznej służą do obsługi tempomatu !!

900 PLN za kierę to deczko za dużo.... obszycie kiery skórą to wydatek 150-180PLN...

podłokietnik środkowy można dokupić (nie-Ford) w ASO Forda za ok. 220 PLN (na pewno w Gliwicach - tu kupowalem ja, i w Lubinie - tam kupował kolega)
__________________
jest
Ford Mondeo III Ghia 2.0 TDCI 130KM@160KM, 2005,
było
Ford Focus II FX Silver Kombi 1.6 TDCI 109KM, 2005, 5.47 l/100km
Ford Focus Ghia Kombi Zetec 1.8 115KM, 1999, 7.59 l/100km
Macios jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-10-06, 20:45   #5
BMatt
Turysta
 
Avatar BMatt
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Skąd: Passau/Wroclaw
Postów: 8
Domyślnie

Cytat:
Napisał cisza
nie wiem na ile cie to usatysfakcjonuje, ale poradzilem sobie z kierownicą w sposób najtańszy z możliwych - obszyłem skórą i jest rewelacja. Więcej znajdziesz TUTAJ
Cisza, obejrzalem sobie Twoje zdjecia - widac ze robota profesjonalna. Jest tylko jeden problem - dla mnie - ta kierownica jest za gruba. Mierzylem obwod przekroju kilku skorzanych kierownic, w sluzbowej octavii m.in. i wychodzi na to, ze po obszyciu skora standardowej fordowskiej kierownicy zrobi sie z tego straszny baleron - Ty nie masz wrazenia ze ta kierownica jest za gruba?

Co do podlokietnika - schowek mnie specjalnie nie interesuje, dla mnie wazniejsze jest zebym mogl sobie reke oprzec. Duzo jezdze i dla mnie takie oparcie to super sprawa.

[ Dodano: Nie 15 Paź, 2006 19:48 ]
Cytat:
Napisał Macios
dodatkowe przyciski na bokach poduszki powietrznej służą do obsługi tempomatu !!

900 PLN za kierę to deczko za dużo.... obszycie kiery skórą to wydatek 150-180PLN...

podłokietnik środkowy można dokupić (nie-Ford) w ASO Forda za ok. 220 PLN (na pewno w Gliwicach - tu kupowalem ja, i w Lubinie - tam kupował kolega)
Macios, proponowano mi taki erzatz, dostalem w ofercie zdjecia i zupelnie mnie to nie przekonuje. Mocowanie na jakies sruby, wyglada to brzydko i amatorsko. Masz moze zdjecia tego swojego podlokietnika? Moze ten jest akurat dobrze dopasowany? Jezeli masz to podeslij linka - bede wdzieczny.

Pzdr.
__________________
Fok off
BMatt
BMatt jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-10-06, 21:00   #6
ford_driver
Turysta
 
Zarejestrowany: Feb 2006
Skąd: podkarpacie
Postów: 308
Domyślnie

Dla mnie kierownica w FII sport jest za cienka fakt skora ale za cienka

co wiecej jak zobaczylem kierownice Ciszy to sam pomyslalem o dodatkowym obszyciu swojej

pozdrowienia

P.S.
kierownica w ST jest grubsza, tak mniej wiecej gruboscia przypomina kierownice Ciszy
ford_driver jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-10-06, 21:02   #7
Greg
Kataryna
 
Avatar Greg
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Saska Kępa
Ford Focus I
HB 3D
2.0 Zetec 130KM manual
styczeń
1999
WF Warszawa Praga Południe
Postów: 7 514
Domyślnie

Cytat:
Napisał ford_driver
Dla mnie kierownica w FII sport jest za cienka fakt skora ale za cienka
To samo odczuwam jak przesiade sie z jedynki ( obszyta nie seryjnie ) do dwojki z orginalnym skorzanym wykaczeniem .

Pzdr.
__________________
BLUE - niebieskiej szerokości
Greg jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-10-06, 21:07   #8
cisza
Dukacz
 
Avatar cisza
 
Zarejestrowany: Nov 2005
Skąd: 127.0.0.1
Postów: 1 388
Domyślnie

Cytat:
Napisał BMatt
Ty nie masz wrazenia ze ta kierownica jest za gruba?
albo rybki albo akwarium.
straszny baleron za 150zł lub oryginał za 1000zł. Wybór należy do Ciebie.
Skoro pytasz o moje wrażenia to jak najbardziej są pozytywne, w dotyku idealnie, nie jest za gruba IMHO. 2mm na średnicy nie robi mi różnicy.
__________________
pozdrawiam, cisza

FFII 1.8TDCi 144KM@3130 / 361Nm@2020 powered by MT
cisza jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-10-06, 22:06   #9
BMatt
Turysta
 
Avatar BMatt
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Skąd: Passau/Wroclaw
Postów: 8
Domyślnie

Cytat:
Napisał cisza
Cytat:
Napisał BMatt
Ty nie masz wrazenia ze ta kierownica jest za gruba?
albo rybki albo akwarium.
straszny baleron za 150zł lub oryginał za 1000zł. Wybór należy do Ciebie.
Skoro pytasz o moje wrażenia to jak najbardziej są pozytywne, w dotyku idealnie, nie jest za gruba IMHO. 2mm na średnicy nie robi mi różnicy.
Cisza, spoko, nie chcialem obrazic Twojej kierownicy Baleron, nie baleron - to jest kwestia subiektywna, ja bym wolal ta oryginalna, bo oprocz walorow uzytkowych podoba mi sie takze design. Najprawdopodobniej ja wlasnie wybiore.
A propos, Macios, w jednym z Twoich postow o przegladzie przeczytalem ze zleciles wlasnie wymiane kiery na ta z wersji Ghia. I co, jestes zadowolony? Te przyciski Cie nie draznia? Moze jeszcze ktos o tym podlokietniku napisze, mozna to zamontowac?

Pzdr.
__________________
Fok off
BMatt
BMatt jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-10-06, 00:31   #10
Artpe
Turysta
 
Avatar Artpe
 
Zarejestrowany: Oct 2005
Skąd: Warszawa
Postów: 349
Domyślnie

co do konsoli środkowej to chyba bez problemu można wymienić... tylko koszt powyżej 1000 pln... Alternatywą jak dla mnie jest podłokietnik za około 300 pln, co prawda mocowany na 4 śruby,ale wygląda bardzo solidnie, zresztą tu jest cały wątek o podłokietnikach..
http://forum.focusklubpolska.com/vie...ietnik&start=0
ten o którym mówię jest na zdjęciu w moim poście z 27 marca.
__________________
FF II FX Silver deep navy
Artpe jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-10-06, 19:42   #11
Macios
Turysta
 
Avatar Macios
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Gliwice
Postów: 596
Domyślnie

jakbyś, BMatt, doczytał do końca wątek, to byś doczytał, że kiera okazała się być z C-Max'a, ergo nie pasowała....
__________________
jest
Ford Mondeo III Ghia 2.0 TDCI 130KM@160KM, 2005,
było
Ford Focus II FX Silver Kombi 1.6 TDCI 109KM, 2005, 5.47 l/100km
Ford Focus Ghia Kombi Zetec 1.8 115KM, 1999, 7.59 l/100km
Macios jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-10-06, 15:57   #12
Gimnastikball
Turysta
 
Avatar Gimnastikball
 
Zarejestrowany: Dec 2005
Skąd: Czelabińsk
Ford Focus I FL
kombi
2.0 Zetec 130KM manual
2003
PNT powiat nowotomyski (Nowy Tomyśl)
Postów: 726
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał BMatt
Sprawa druga: oparcie na ramie, takie jak w wersji Sport lub Ghia. Tu juz nic nie kumam, bo w jednym ASO powiedzieli mi, ze nie mozna dopasowac tego oparcia do mojej wersji, ze nie mozna wymienic konsoli srodkowej. Zaproponowali mi takie g. mocowane na jakies sruby, kosztuje malo ale jest obrzydliwe. W innym ASO powiedzieli mi, ze nie powinno byc problemu z wymiana, sama czesc kosztuje 1.400 PLN, ale nie wiadomo ile trzeba czekac. Generalnie pan nie byl zbyt pewny tego co mowi.
I znowu: czy ktos z was przeprowadzal taka operacje? Mozna wymienic te konsole z podlokietnikiem czy nie? Moze ktos wlasnie robil to w wersji Trend albo ew. Ambiente?
Ja wymieniałem podłokietnik z całą konsolą. inaczej tego nie zrobisz.
Sprawa banalnie prosta, trzeba zdjac mieszek zmiany biegów i zaślepkę z tyłu tunelu, odkręcic 4 śruby i już.
Konsolę z podłokietnikiem kupiłem z rozbitego focusa za 300,-

Osobiście obglądałem podłokietnik "serwisowy" Walkier czycós i szczerze to jest on jak dla mnie ciut wysoki i w sumie przeszkada w zmianie biegów, ale to moje odczucia
__________________
-- Traveller --
Gimnastikball jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-10-06, 23:36   #13
BMatt
Turysta
 
Avatar BMatt
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Skąd: Passau/Wroclaw
Postów: 8
Domyślnie

Cytat:
Napisał Gimnastikball
Ja wymieniałem podłokietnik z całą konsolą. inaczej tego nie zrobisz.
Sprawa banalnie prosta, trzeba zdjac mieszek zmiany biegów i zaślepkę z tyłu tunelu, odkręcic 4 śruby i już.
Konsolę z podłokietnikiem kupiłem z rozbitego focusa za 300,-
Heh, stary, to ci sie niezle udalo z tym powypadkowym podlokietnikiem Standardowy kosztuje ponad 1k PLN. Ja narazie wymieniam tylko kierownice na skorzana, to tez okolo 1k, podlokietnik bedzie na gwiazdke.

Pzdr.
__________________
Fok off
BMatt
BMatt jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-10-06, 10:57   #14
Artpe
Turysta
 
Avatar Artpe
 
Zarejestrowany: Oct 2005
Skąd: Warszawa
Postów: 349
Domyślnie

Wklejam zdjęcia tego podłokietnika oferowanego w niektórych ASO, ostatnio widziałem,że mają go też w MCM (zdjęcia znalezione na allegro)







jak dla mnie trochę za duży jest i szkoda ,że zasłania tylny schowek...
__________________
FF II FX Silver deep navy
Artpe jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-01-07, 11:22   #15
Kojan
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Skąd: Wawa
Postów: 20
Domyślnie

Cytat:
Napisał Artpe
Wklejam zdjęcia tego podłokietnika oferowanego w niektórych ASO, ostatnio widziałem,że mają go też w MCM (zdjęcia znalezione na allegro)

jak dla mnie trochę za duży jest i szkoda ,że zasłania tylny schowek...
Tak na odgrzanie tematu. Powyższy podłokietnik właśnie zakupiłem w MCM za 299PLN. Wygląda całkiem estetycznie. Producent jest dostępny pod http://www.armster.info/

Pozdr.
__________________
http://www.nczas.com/
posdrawjam wshystkih tajnyh wspulpracownikuw i z serca blogoslawije ich teczki
Kojan jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-01-07, 11:30   #16
Artpe
Turysta
 
Avatar Artpe
 
Zarejestrowany: Oct 2005
Skąd: Warszawa
Postów: 349
Domyślnie

a nie jest czasem trochę za wysoki? można go unieść w całości,czy tylko pokrywa się otwiera?
__________________
FF II FX Silver deep navy
Artpe jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-01-07, 11:48   #17
Kojan
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Skąd: Wawa
Postów: 20
Domyślnie

Cytat:
Napisał Artpe
a nie jest czasem trochę za wysoki? można go unieść w całości,czy tylko pokrywa się otwiera?
Czeka na montaż więc jeszcze nie wiem czy za wysoki. Wydaje się jednak, że nie, ponieważ ma małe pokrętło, które umożliwia podniesienie o dodatkowe 5cm. Natomiast całe pudło można odchylić o 105°, czyli do pozycji pionowej, a nawet ciut więcej. Zresztą na stronce pod pozycją All-Round - Funcionality i Pleasing - Design pokazane są fotki jak on wygląda i co można z tym zrobić.

Pozdr.
__________________
http://www.nczas.com/
posdrawjam wshystkih tajnyh wspulpracownikuw i z serca blogoslawije ich teczki
Kojan jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-01-07, 00:08   #18
Andrzej
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2006
Skąd: Gdynia
Postów: 14
Domyślnie

Z wymianą podłokietnika (konsoli środkowej) nie wielkiego problemu, raptem kilka śrub. Może uda ci się gdzieś na aukcji kupić. Ja kupiłem za ok. 250 zł z rozbitka angielskiego. Trochę kombinacji i z dwóch zrobiłem jeden. Różniły się w przedniej części profilem bocznym (angielski był symetryczny względem oryginalnego "polskiego" z przodu w okolicy mieszka zmiany biegów). Jeździ mi się rzeczywiście wygodniej.
Andrzej jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-08-07, 10:27   #19
Artpe
Turysta
 
Avatar Artpe
 
Zarejestrowany: Oct 2005
Skąd: Warszawa
Postów: 349
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kojan
Powyższy podłokietnik właśnie zakupiłem w MCM za 299PLN. Wygląda całkiem estetycznie. Producent jest dostępny pod http://www.armster.info/
Mam pytanie do użytkowników właśnie tego podłokietnika - jak się sprawuje i czy jest wystarczająco stabilny, bo samo mocowanie tunelu jest dość słabe.....
__________________
FF II FX Silver deep navy
Artpe jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-08-07, 12:12   #20
seba
Turysta
 
Avatar seba
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Skąd: Łódź
Postów: 8
Domyślnie

Ja mam inny podłokietnik, zamontowany on jest do oparcia fotela kierowcy.
seba jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-09-07, 11:24   #21
mayak
Byznesmen
Grupa: Warszawa
 
Avatar mayak
 
Marcin
Zarejestrowany: Jun 2005
Skąd: Warszawa Wawer
Inny
HB 5D
2.0 DuraTorq 163 KM DPF manual
marzec
2013
Postów: 2 064
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał Greg
A dlaczego po prostu nie obszyjesz tej kierownicy skora , duzo mniejsze koszta niz wymiana w ASO .

Co do podlokietnika to nie mam pojecia jak z wymiana . Powiem tylko ze nadaje sie tylko jako podlokietnik bo funkcji schowka niestety nie posiada . Fakt , kilka paczek gum do zucia schowasz , ale to tyle .

Pzdr.
Witam,
gdzie w Warszawie (lub okolicach) mozna sensownie obszyc kierownice?
najlepiej bez zdejmowania jej (mam opory ruszac airbag)

Pozdrawiam,
Mayak
mayak jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-09-07, 14:30   #22
bilek
Turysta
 
Avatar bilek
 
Zarejestrowany: Jan 2006
Skąd: Warszawa
Inny
HB 5D
2011
WA Warszawa Białołęka
Postów: 141
Garaż
Domyślnie

Ja obszywalem u tego gościa: Eleryk

Cena nie była niska bo 300 zł le usługa ekspres. Kierownice możesz zdjąć w serwisie (max 80zł)

Za nowa kierę zapłacisz z 1000 więc to i tak taniej.

Niektórzy obszywali taniej bo nawet za 150zł ale trzeba było kierę gdzieś wysyłać.

Efekty mojego obszycia masz tutaj
bilek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-09-07, 11:24   #23
mayak
Byznesmen
Grupa: Warszawa
 
Avatar mayak
 
Marcin
Zarejestrowany: Jun 2005
Skąd: Warszawa Wawer
Inny
HB 5D
2.0 DuraTorq 163 KM DPF manual
marzec
2013
Postów: 2 064
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał Greg
A dlaczego po prostu nie obszyjesz tej kierownicy skora , duzo mniejsze koszta niz wymiana w ASO .

Co do podlokietnika to nie mam pojecia jak z wymiana . Powiem tylko ze nadaje sie tylko jako podlokietnik bo funkcji schowka niestety nie posiada . Fakt , kilka paczek gum do zucia schowasz , ale to tyle .

Pzdr.
Witam,
gdzie w Warszawie (lub okolicach) mozna sensownie obszyc kierownice?
najlepiej bez zdejmowania jej (mam opory ruszac airbag)

Pozdrawiam,
Mayak
mayak jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-09-07, 14:30   #24
bilek
Turysta
 
Avatar bilek
 
Zarejestrowany: Jan 2006
Skąd: Warszawa
Inny
HB 5D
2011
WA Warszawa Białołęka
Postów: 141
Garaż
Domyślnie

Ja obszywalem u tego gościa: Eleryk

Cena nie była niska bo 300 zł le usługa ekspres. Kierownice możesz zdjąć w serwisie (max 80zł)

Za nowa kierę zapłacisz z 1000 więc to i tak taniej.

Niektórzy obszywali taniej bo nawet za 150zł ale trzeba było kierę gdzieś wysyłać.

Efekty mojego obszycia masz tutaj
bilek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-09-07, 11:24   #25
mayak
Byznesmen
Grupa: Warszawa
 
Avatar mayak
 
Marcin
Zarejestrowany: Jun 2005
Skąd: Warszawa Wawer
Inny
HB 5D
2.0 DuraTorq 163 KM DPF manual
marzec
2013
Postów: 2 064
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał Greg
A dlaczego po prostu nie obszyjesz tej kierownicy skora , duzo mniejsze koszta niz wymiana w ASO .

Co do podlokietnika to nie mam pojecia jak z wymiana . Powiem tylko ze nadaje sie tylko jako podlokietnik bo funkcji schowka niestety nie posiada . Fakt , kilka paczek gum do zucia schowasz , ale to tyle .

Pzdr.
Witam,
gdzie w Warszawie (lub okolicach) mozna sensownie obszyc kierownice?
najlepiej bez zdejmowania jej (mam opory ruszac airbag)

Pozdrawiam,
Mayak
mayak jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-09-07, 14:30   #26
bilek
Turysta
 
Avatar bilek
 
Zarejestrowany: Jan 2006
Skąd: Warszawa
Inny
HB 5D
2011
WA Warszawa Białołęka
Postów: 141
Garaż
Domyślnie

Ja obszywalem u tego gościa: Eleryk

Cena nie była niska bo 300 zł le usługa ekspres. Kierownice możesz zdjąć w serwisie (max 80zł)

Za nowa kierę zapłacisz z 1000 więc to i tak taniej.

Niektórzy obszywali taniej bo nawet za 150zł ale trzeba było kierę gdzieś wysyłać.

Efekty mojego obszycia masz tutaj
bilek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-01-08, 18:59   #27
Lewusek_PL
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Skąd: Warszawa
Postów: 8
Domyślnie

Właśnie zakupiłem orgnialny podłokietnik z robitego Focusa II, ale okazało się że z tyłu nie ma zaślepki. Pojechałem do ASO dowiedzieć się jaki byłby koszto zakupu takiej zaślepki, cena okazała się nie być zbyt wygurowana bo tylko 30 zł lub za 160zł zamiast zaślepki może być schowek, ale na schemacie wydało mi się to być za małe do zakrycia całego tyłu tunelu. Czy ma ktoś może zdjęcie orginalnego podłokietnika od tyłu ??
Lewusek_PL jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-01-08, 13:23   #28
cisza
Dukacz
 
Avatar cisza
 
Zarejestrowany: Nov 2005
Skąd: 127.0.0.1
Postów: 1 388
Domyślnie

Lewusek_PL, są 2 części z tyłu: zaślepka i mini-schowek. Ponoć jest jeszcze opcja z dużym schowkiem ...


__________________
pozdrawiam, cisza

FFII 1.8TDCi 144KM@3130 / 361Nm@2020 powered by MT
cisza jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-01-08, 18:23   #29
Lewusek_PL
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Skąd: Warszawa
Postów: 8
Domyślnie

cisza, dzięki za zdjęcie. Na schemacie Forda wydawało mi się, że jest opcjonalnie do wyboru zaślepka albo schowek.
Gadałem w piątek z facetem od którego kupiłem ten podłokietnik i miał jeszcze poszukać tych rzeczy.
Lewusek_PL jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-03-08, 00:37   #30
mayak
Byznesmen
Grupa: Warszawa
 
Avatar mayak
 
Marcin
Zarejestrowany: Jun 2005
Skąd: Warszawa Wawer
Inny
HB 5D
2.0 DuraTorq 163 KM DPF manual
marzec
2013
Postów: 2 064
Garaż
Domyślnie

hejka!!

muszę się pochwalić bo właśnie obszyłem kierownice!
tymi ręcami:
chyba nie wyszło najgorzej, oceńcie sami:


przy okazji widok na podłokietnik, nową gałkę zmiany biegów i listwy progowe


Sam pokrowiec na kierownice kupiłem na allegro u tego sprzedawcy (to nie jest kryptoreklama!) - oczywiście był robiony na wymiar wg moich pomiarów kierownicy

na pewno wyszło trochę gorzej niż po profesjonalnym obszyciu ale sporo taniej (30zl vs. 250zl) no i nie musialem ryzykowac zdejmowania kierownicy; samo szycie zajęło ponad 3h, ale satysfakcja wielka - POLECAM

Pozdro,
Mayak
mayak jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK1] Wymiana stacyjki a immobilizer. Zablokowana kierownica. KamilK Elektryka, audio i alarmy 13 09-11-14 10:41
[MK1] przetarta kierownica i jej wymiana exiter Inne techniczne 23 26-06-10 09:51
[FFII] Konsola środkowa (podłokietnik) grjakub Tuning mechaniczny 20 05-06-09 00:38
[FFII] kierownica Macios Inne techniczne 1 20-11-06 15:21
Kierownica FFII demontaż Andrzej Inne techniczne 3 22-05-06 23:17

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:51.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u