Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Elektryka, audio i alarmy

Komunikaty

Elektryka, audio i alarmy Wszystko co elektryczne.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 04-02-11, 22:03   #1
zalewix1
Turysta
Grupa: Warszawa
 
Avatar zalewix1
 
Zarejestrowany: Feb 2011
Ford Focus I
HB 5D
2.0 Zetec 130KM manual
2000
Postów: 31
Garaż
Domyślnie Ori Lampy Xenon FFI

Witam mam zamiar zakupić ori xenonowe lampy do ff Mk1, oczywiście przydałby się do tego xenon (dla tych co nienawidzą jeżdzących latarni uprzedzam, że mam spryski fabryczne i poziomowanie). Zastanawiam sie nad kupnem zestawu HID w granicach 250-300zł, lub zestawu Phillipsa w cenie do 500zł. Co bardziej polecacie drodzy koledzy?? I jeszcze jedno pytanie, jakie są żarówki w tych oryginalnych lampach xenonowych na mijania i drogowe oddzielnie?? Jakie Symbole?? Pzdr.
zalewix1 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-02-11, 22:16   #2
moons
Kataryna
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Skąd: Hajnówka
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
luty
2001
BHA powiat hajnowski (Hajnówka)
Postów: 5 021
Domyślnie

Co Ty chcesz zrobić?? Skoro kupujesz oryginalne lampy xenonowe to przecież one już mają xenon. Chcesz wywalić oryginalny palnik i przetwornicę a wsadzić jakieś chińskie badziewie?
normalnie jest na mijania D2S a na długie ten sam palnik tylko otwarta na całość soczewka plus żarówka H7.
Pozdrawiam
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
p.s. nie bądź rasistą, bądź jak panda: czarny, biały i azjata
moons jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-02-11, 22:23   #3
zalewix1
Turysta
Grupa: Warszawa
 
Avatar zalewix1
 
Zarejestrowany: Feb 2011
Ford Focus I
HB 5D
2.0 Zetec 130KM manual
2000
Postów: 31
Garaż
Domyślnie

Generalnie chodzi o to, że chcę porady w co lepiej zainwestować... Na allegro jest dużo ofert z pustymi lampkami bez żarnika i przetwornicy takie można już wyhaczyć za 400-500zł no i ewentualnie do tego ten HID. Oczka z ori xenonem i przetwornicą chodzą od 1000 w górę. Dziękuję za porady.

Pozdrawiam.
zalewix1 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-02-11, 22:33   #4
moons
Kataryna
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Skąd: Hajnówka
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
luty
2001
BHA powiat hajnowski (Hajnówka)
Postów: 5 021
Domyślnie

Jeśli lampa oryginał to nie ma co jej psuć jakimś HIDem.
Pozdrawiam
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
p.s. nie bądź rasistą, bądź jak panda: czarny, biały i azjata
moons jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-02-11, 22:36   #5
zalewix1
Turysta
Grupa: Warszawa
 
Avatar zalewix1
 
Zarejestrowany: Feb 2011
Ford Focus I
HB 5D
2.0 Zetec 130KM manual
2000
Postów: 31
Garaż
Domyślnie

Dzięki za pomoc kolego pzdr.
zalewix1 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-02-11, 22:47   #6
qrczakos
Sympatyk
Zlotowicz
Grupa: Zachodniopomorskie
 
Avatar qrczakos
 
Mati ;P
Zarejestrowany: Oct 2009
Skąd: Piła
Inny
kombi
2.0 DuraTorq 140 KM DPF manual
lipiec
2007
PP powiat pilski (Piła)
Postów: 5 988
Domyślnie

ja mam na soczewce lampy i teraz zamówiłem sobie hid bo jednak nie jestem zadowolony jak mi swieci żarówka xenonowa w niej.. i jak rozmawialem ze znajomym ktory zajmuje sie lampami to pytalem go co sadzi o tych tanich zestawach hid i pyta sie mnie po ile stoją to mowie mu ze nawet od stówy.. to mi powiedział że jak za stówe i ma gwarancje przynajmniej rok to moge brać i sie nie zastanawiać nawet znalazłem za 112 + przesyłka i mam nadzieje ze jutro rano przyjdą i będzie zakładany zrobię może temat nawet wtedy do FAQ o montazu xenonu hid do ff1
__________________
Focus:

Mondeo:
qrczakos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-02-11, 23:11   #7
zalewix1
Turysta
Grupa: Warszawa
 
Avatar zalewix1
 
Zarejestrowany: Feb 2011
Ford Focus I
HB 5D
2.0 Zetec 130KM manual
2000
Postów: 31
Garaż
Domyślnie

Szczerze kolego qrczakos to wolałbym założyć do tych soczewek dobry zestaw żarówek np. Phillips X-Treme Power +50%, 70zł jakość światła porównywalna do tego zestawu za 112zł no i też barwa zbliżona do białej. Pozatym nie będziesz miał problemu z oślepianiem innych i niebieskimi kucykami, chyba że masz spryski i poziomowanie to zwracam honor.

Ostatnio edytowane przez zalewix1 ; 04-02-11 o 23:14
zalewix1 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-02-11, 23:20   #8
Kacper85
Turysta
 
Avatar Kacper85
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Ford Focus I
kombi
1.8 Zetec 115KM manual
2000
Postów: 781
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał zalewix1 Zobacz post
Szczerze kolego qrczakos to wolałbym założyć do tych soczewek dobry zestaw żarówek np. Phillips X-Treme Power +50%, 70zł jakość światła porównywalna do tego zestawu za 112zł no i też barwa zbliżona do białej. Pozatym nie będziesz miał problemu z oślepianiem innych i niebieskimi kucykami, chyba że masz spryski i poziomowanie to zwracam honor.
spryski i poziomowanie nic nie da, jeżeli on ma lampy na żarówki. Na lampach jest wytłoczona homologacja - i na pewno u niego nie jest pod xenon.

jasne, kupuj za 112zł, badziew jak diabli. Mam nadzieje, że używasz cb-radia - to Ci obrzydzi xenon.... Powód? zakłócenia jakie generuje taki chiński xenon są pięknie słyszalne w cb-radiach.

Wkurza mnie najpierw kupowanie tuningowych lamp, a potem narzekanie że świecą jednak słabo - więc trzeba wsadzić xenon i oślepiać innych.
Kacper85 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-02-11, 23:24   #9
Lukasz750
Turysta
 
Avatar Lukasz750
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
1999
RP Przemyśl
Postów: 114
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kacper85 Zobacz post
spryski i poziomowanie nic nie da, jeżeli on ma lampy na żarówki. Na lampach jest wytłoczona homologacja - i na pewno u niego nie jest pod xenon.

jasne, kupuj za 112zł, badziew jak diabli. Mam nadzieje, że używasz cb-radia - to Ci obrzydzi xenon.... Powód? zakłócenia jakie generuje taki chiński xenon są pięknie słyszalne w cb-radiach.

Wkurza mnie najpierw kupowanie tuningowych lamp, a potem narzekanie że świecą jednak słabo - więc trzeba wsadzić xenon i oślepiać innych.
JA mam ori xenon i żarniki niby firmowe za 140zł i na Unidenie Pro 520xl + ML 145 zero zakłóceń
Lukasz750 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-02-11, 23:31   #10
qrczakos
Sympatyk
Zlotowicz
Grupa: Zachodniopomorskie
 
Avatar qrczakos
 
Mati ;P
Zarejestrowany: Oct 2009
Skąd: Piła
Inny
kombi
2.0 DuraTorq 140 KM DPF manual
lipiec
2007
PP powiat pilski (Piła)
Postów: 5 988
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kacper85 Zobacz post
Wkurza mnie najpierw kupowanie tuningowych lamp, a potem narzekanie że świecą jednak słabo - więc trzeba wsadzić xenon i oślepiać innych.
lampy mam na soczewce wiec światło będzie skupione i nie bedzie oślepiać, tak mi powiedzial ziomek od lamp

Cytat:
Napisał Kacper85 Zobacz post
Mam nadzieje, że używasz cb-radia
uzywam sprawdzimy
__________________
Focus:

Mondeo:
qrczakos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-02-11, 23:38   #11
zalewix1
Turysta
Grupa: Warszawa
 
Avatar zalewix1
 
Zarejestrowany: Feb 2011
Ford Focus I
HB 5D
2.0 Zetec 130KM manual
2000
Postów: 31
Garaż
Domyślnie

Lukasz750 nie porównuj samych żarników do całego zestawu za 112 heh Tu pewnie nie chodzi o żarniki tylko o te hiper chińskie ''przetwornice''. Sam kiedyś miałem ''przyjemność'' jechać na CB przed takim starym Scirocco z HID'ami na halogenachm walił światłami do czubków drzew i tylko trzaski i piski szły z Radia. Nic tylko naprawiac takie reflektory młotkiem. Pzdr.

---------- Post dodany o 23:38 ---------- Poprzedni post był z 23:36 ----------

qurczakos a homologację na nich masz? Bo jak Cię zatrzymają to nie będzie tłumaczenia jak nie masz homologacji. Pomyśl o tym.
zalewix1 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-02-11, 23:45   #12
qrczakos
Sympatyk
Zlotowicz
Grupa: Zachodniopomorskie
 
Avatar qrczakos
 
Mati ;P
Zarejestrowany: Oct 2009
Skąd: Piła
Inny
kombi
2.0 DuraTorq 140 KM DPF manual
lipiec
2007
PP powiat pilski (Piła)
Postów: 5 988
Domyślnie

Cytat:
Napisał zalewix1 Zobacz post
qurczakos a homologację na nich masz? Bo jak Cię zatrzymają to nie będzie tłumaczenia jak nie masz homologacji. Pomyśl o tym.
co tydzien w sumei latam trasy 400km w 2 strony.. teraz mam zalozone zarowki ktore barwa przypominaja xenon bo swiatlo z nich jest biale, misiakow mijalem nie raz, wiec dlaczego mnie nie zatrzymali.. jak mnie zatrzymaja to bede myslal nad tlumaczeniem

co do tej kwoty bo widze ze sie uczepiliscie.. to czytalem po forach roznych bmki przedewszystkim oraz rozmawialem z moim ziomkiem od lamp i dowiedzialem sie od niego tego samego co wyczytalem na forach czyli ze zestaw hid zeby sie oplacal musi byc 1. najtanszy 2. miec gware.. bo nie wazne czy producent chinski czy japonski czy made in usa, robione jest na czesciach chinskich, wiec co z tego ze na przetwornicy jest naklejka super hiper made in usa jak jest moze zlozone w usa ale czesci chinskie...


i taki edit jeszcze co do tego CB radia.. na aukcji pisali ze posiadaja niby filtry przeciwzakloceniowe.. zalozymy, sprawdzimy, bedzie lipa, bedziemy myśleć.
__________________
Focus:

Mondeo:

Ostatnio edytowane przez qrczakos ; 04-02-11 o 23:48
qrczakos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-02-11, 06:06   #13
Kacper85
Turysta
 
Avatar Kacper85
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Ford Focus I
kombi
1.8 Zetec 115KM manual
2000
Postów: 781
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lukasz750 Zobacz post
JA mam ori xenon i żarniki niby firmowe za 140zł i na Unidenie Pro 520xl + ML 145 zero zakłóceń
Tak jak Ci już zdążył napisać zalewix1, tu nie chodzi o żarniki, lecz przetwornice.
Dlatego też gdy w oryginalnych kompletach siądzie palnik, to wymieniasz na obojętnie co i masz spokój. Padnie przetwornica i robią się problemy... niektórzy kombinują kupić same lampy xenonowe, bez palników i przetwornicy - bo taniej wstawić HID - i potem są żale na forach poświęconych cb bo zakłóca.


Cytat:
Napisał Lukasz750 Zobacz post
co do tej kwoty bo widze ze sie uczepiliscie.. to czytalem po forach roznych bmki przedewszystkim oraz rozmawialem z moim ziomkiem od lamp i dowiedzialem sie od niego tego samego co wyczytalem na forach czyli ze zestaw hid zeby sie oplacal musi byc 1. najtanszy 2. miec gware.. bo nie wazne czy producent chinski czy japonski czy made in usa, robione jest na czesciach chinskich, wiec co z tego ze na przetwornicy jest naklejka super hiper made in usa jak jest moze zlozone w usa ale czesci chinskie...
Uważasz, że tylko tym się różnią przetwornice? ceną ? Zgodzę się z jednym: pomiędzy przetwornicami z palnikami za 112zł, a takim samym zestawem za 200-300zł napewno różnicy nie zobaczysz - siać będzie tak samo haha dlatego dobry xenon swoje kosztuje.

Jestem też ciekaw jak komuś się może opłacać sprzedawać to za 112zł i udzielać gwarancji - gdzie wiadomo, że problemów z takim zestawem będzie tysiące...
Kacper85 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-02-11, 15:16   #14
moons
Kataryna
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Skąd: Hajnówka
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
luty
2001
BHA powiat hajnowski (Hajnówka)
Postów: 5 021
Domyślnie

Cytat:
Napisał qrczakos Zobacz post
lampy mam na soczewce wiec światło będzie skupione i nie bedzie oślepiać, tak mi powiedzial ziomek od lamp
Czyli standardowy tekst: moje nie oślepiają. A ja Ci powiem tak, a niech sobie świecą najrówniej jak tylko można to i tak nie możesz jeździć na HIDach w zwykłych lampach choćbyś na uszach stanął. Lampa ma homologację na żarówkę a nie na xenon i tego nie przeskoczysz czy HID będzie za 20 zł czy 1500 zł. Sam jak tylko przyjdzie wiosna będę zakładał xenon do swojego auta, lampy, poziomowanie plus spryskiwacze i przyznam się że też mam pewne obawy czy będę legalny choć wszystko będzie zrobione tak jak robi fabryka.
Zrobisz jak zechcesz, ale jest tak jak ktoś tu już pisał jak się kupuje się lampy na wygląd to rezygnuje się ze świecenia, chcesz dobre lampy to kup poliftowe, włóż lepsze żarówki i ciesz się z super świecenia.
Pozdrawiam
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
p.s. nie bądź rasistą, bądź jak panda: czarny, biały i azjata
moons jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-04-11, 10:24   #15
Daniel1212
Turysta
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Skąd: Warszawa
Ford Focus I
HB 3D
1.8 TDCi 115 KM manual
2003
Postów: 24
Garaż
Question

Panowie odświerzam temat.

Ja mam w orginale xenon ze spryskami itp, ale moje lampy strasznie zrobiły się żółte i matowe. zastanawiałem sie nad ich regeneracją ale koleś mi poiwedział ze to od slonca i nie da mi 100% pewności że przywróci im pierwotny wygląd. Zastanawiam sie nad wymianą na nowe i tu pojawiają sie pytania (bo jestem raczej laikiem w tym temacie):
1. czy musza to być jakies specjalne lampy (polecacie jakieś)?
2. czy środek tzn żarnik (chyba jest w xenon) może pozostać mój?
3. czy oprócz samych nowych kloszy musze coś jeszcz kupić?

Ps.
widzialem na alegro kilka takich które wyglądaja jak moje orginały ale to wszystko to straszna chińszczyzna

Pomóżcie pls
Daniel1212 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-04-11, 11:51   #16
Yerzo
Żyrandol
Zlotowicz
Grupa: Warszawa
 
Artur
Zarejestrowany: Aug 2006
Skąd: Sokołów Podlaski
Ford Focus II
HB 3D
listopad
2006
Postów: 8 706
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał Daniel1212 Zobacz post
widzialem na alegro kilka takich które wyglądaja jak moje orginały ale to wszystko to straszna chińszczyzna
Odpuść sobie nówki DEPO za 500-600zł kpl.

Ja je miałem jako pierwszy na forum i dokładnie gdzieś opisałem jak pada wiązka światła w nich. Nie warto wydawać pieniędzy.

ad. 1 - najlepiej oryginał (może być używany)
ad. 2 - przetwornice, kable zostają stare
ad. 3 - jak już wymieniasz lampy to wymień żarniki na nowe żeby nie bawić się na nowo za pół roku jak Ci się przepalą.
__________________

Tiguan R-line - Ateca FR
Yerzo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-04-11, 12:12   #17
Daniel1212
Turysta
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Skąd: Warszawa
Ford Focus I
HB 3D
1.8 TDCi 115 KM manual
2003
Postów: 24
Garaż
Domyślnie

a czy ktoś regenerował swoje lampy w wawie i może polecić konkretny serwis? moze spróbuje swoje jeszcze "podleczyć" bo szkoda mi kasy na badziew a na org nie mam budżetu bo to wyjdzie ok 2 000 pln
Daniel1212 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-04-11, 12:30   #18
Dzior
Sympatyk
 
Avatar Dzior
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Skąd: NTomyśl
Ford Focus II
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
październik
2007
PNT powiat nowotomyski (Nowy Tomyśl)
Postów: 302
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał Daniel1212 Zobacz post
Panowie odświerzam temat.

Ja mam w orginale xenon ze spryskami itp, ale moje lampy strasznie zrobiły się żółte i matowe. zastanawiałem sie nad ich regeneracją ale koleś mi poiwedział ze to od slonca i nie da mi 100% pewności że przywróci im pierwotny wygląd. Zastanawiam sie nad wymianą na nowe i tu pojawiają sie pytania (bo jestem raczej laikiem w tym temacie):
1. czy musza to być jakies specjalne lampy (polecacie jakieś)?
2. czy środek tzn żarnik (chyba jest w xenon) może pozostać mój?
3. czy oprócz samych nowych kloszy musze coś jeszcz kupić?

Ps.
widzialem na alegro kilka takich które wyglądaja jak moje orginały ale to wszystko to straszna chińszczyzna

Pomóżcie pls
Jeżeli chodzi Ci o polerowanie kloszy to
http://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=21336
Dzior jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-04-11, 13:30   #19
Daniel1212
Turysta
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Skąd: Warszawa
Ford Focus I
HB 3D
1.8 TDCi 115 KM manual
2003
Postów: 24
Garaż
Domyślnie

czytałem ten wątek i zastanawiam się nad tym zeby je wypolerować, ale u mnie wygląda na to jakby w środku też zaszły jakimś nalotem. Dlatego chciałbym żeby zrobił to ktoś kto się na tym zna.
regenerował ktoś lampy w wawie lub okolicy? daje to efekty czy tak samo jak po polerce "własnoręcznej"??
Daniel1212 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-04-11, 23:46   #20
Maciej
Turysta
Grupa: Pomorskie
 
Maciej
Zarejestrowany: Aug 2010
Skąd: Rumia
Ford Focus II FL
kombi
1.6 DuraTorq 90KM manual
2009
Postów: 150
Garaż
Domyślnie

fakt ze ja sie tez wypowiadałem na temat polerowania ale nie zrobiłem tego fakt faktem tez rozglądam sie za regeneracją w Gdansku jest jedna firma co regeneruje to kolo powiedział ze 100pln za odnowienie klosza (tj nakładają jakąś powłoke) trwa to 2tygodnie i kolejne 200 za odbłyśnik bo u mnie też pada i to jest za sztuke to troszke BIG cena jak za komplecik widziałem ze w Łodzi sie ogłaszają tylko pytanie czy ktoś tam działał jest jeszcze jeden zakład w Gdansku na kartuskiej ale nie dzwoniłem do nich jak ktoś zna w 3-mieście takie firmy to niech też daje znaki a myślałem ze tylko ja musze odnawiać lampy (czytałem duuużo na temat słabego świecenia xenonów na innych forach nie będe podawać nazw, tak przewaznie pisali: lusto pada oraz sam klosz do polerki duzo daje i wyczyszczenie soczewy najlepiej zregenerować całość przynajmniej spokoj jest )

POZDR
__________________
Maciej jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-05-11, 22:53   #21
moons
Kataryna
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Skąd: Hajnówka
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
luty
2001
BHA powiat hajnowski (Hajnówka)
Postów: 5 021
Domyślnie

Pytanie do właścicieli oryginalnych xenonów.
Też macie takie badziewne niebieskie nakładki na żarówki w postojowych? Ja już zamówiłem porządne Philipsy bo te oryginalne rozwiązanie daje śmieszne zielone światło.
Pozdrawiam
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
p.s. nie bądź rasistą, bądź jak panda: czarny, biały i azjata
moons jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-05-11, 08:00   #22
Adam Getka
Moderator
Grupa: Warszawa
 
Avatar Adam Getka
 
....
Zarejestrowany: Feb 2009
Skąd: Warszawa
Inny
HB 3D
2.0 Zetec 215KM manual
czerwiec
2001
WE Warszawa Mokotów
Postów: 4 454
Domyślnie

nie
__________________
DSG Das iSt Gówno
Adam Getka jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-05-11, 11:14   #23
moons
Kataryna
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Skąd: Hajnówka
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
luty
2001
BHA powiat hajnowski (Hajnówka)
Postów: 5 021
Domyślnie

A u mnie siedziały takie czopki.



Dziś wymieniłem na Philipsy wyglądają na żółte przy xenonie ale o niebo lepiej niż te oryginały które dawały na zielono. Swoją drogą, zostając przy terminologii medycznej bez zestawu do laparoskopii wymiana czegoś w tej lampie jest całkowicie nie możliwa.
Pozdrawiam
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
p.s. nie bądź rasistą, bądź jak panda: czarny, biały i azjata
moons jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-05-11, 18:22   #24
klapek
Turysta
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Skąd: O-ca
Ford Focus III
HB 5D
1.0 EcoBoost 100 KM manual
lipiec
2013
DOL powiat oleśnicki (Oleśnica)
Postów: 359
Domyślnie

A czy to przypadkiem nie jest po prostu jakaś forma osłonki, żeby nie łapać za żarówkę ? ;p
__________________
- Fajna Żaba...
- FOKA !
klapek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-05-11, 22:29   #25
moons
Kataryna
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Skąd: Hajnówka
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
luty
2001
BHA powiat hajnowski (Hajnówka)
Postów: 5 021
Domyślnie

Nie mam pojęcia do czego to było, jak kupiłem lampy to takie coś siedziało w postojowych. Wydaje się raczej przeznaczone do świecenia. Tyle że kombinacja żółtego światła żarówki i niebieskiego czopka dały straszną zieleń.
Pozdrawiam
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
p.s. nie bądź rasistą, bądź jak panda: czarny, biały i azjata
moons jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-05-11, 23:02   #26
klapek
Turysta
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Skąd: O-ca
Ford Focus III
HB 5D
1.0 EcoBoost 100 KM manual
lipiec
2013
DOL powiat oleśnicki (Oleśnica)
Postów: 359
Domyślnie

Znalazłem w sieci coś takiego... nie wiem czy coś wniesie do tematu ^^
"Określoną temperaturę barwową światła uzyskuje się poprzez pokrywanie szklanych baniek żarówki specjalnymi filtrami i powłokami, które mają powodować emisję określonej barwy światła. Z poprzednich części artykułów na temat oświetlenia samochodowego wiadomo już, że ludzkie oko najlepiej reaguje na światło zbliżone do dziennego, a receptory odpowiedzialne za widzenie w nocy – na fale elektromagnetyczne o długości fali odpowiadającej barwie niebieskiej."

__________________
- Fajna Żaba...
- FOKA !
klapek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Lampy xenon Masterjam Elektryka, audio i alarmy 11 13-10-10 11:47
[MK1] Oryginalne lampy xenon (?) FoFusz Elektryka, audio i alarmy 3 11-10-10 11:09

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:34.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u