Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 08-09-09, 18:35   #1
ble
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Skąd: Warszawa Ursus
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
marzec
2001
Postów: 105
Domyślnie Wyciek Płynu chodniczego

Witam! zauważyłem ostatnio że mi ubywa bardzo powoli płynu chłodniczego, zajrzałem pod auto i widac ze cos delikatnie kapie. a poza tym wszystko ok i tu moje pytanie czy to pompa wodna padła czy tylko coś nie szczelnego???
ble jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-09-09, 21:11   #2
thermalfake
Turysta
Grupa: Śląsk
 
Avatar thermalfake
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Skąd: jestem z miasta to widać słychać i czuć
Ford Focus III FL
HB 5D
1.6 Duratec 125KM manual
grudzień
2016
SB Bielsko-Biała
Postów: 477
Garaż
Domyślnie

a możesz powiedzieć mniej więcej z której strony kapie
sprawdź termostat, węże, o ile nie puszcza białych dymków to uszczelkę pod głowicą wykluczamy
__________________
Dla samochodu podstawa to mieć sucho, a nie ciepło. Odwrotnie niż u kobiety.
thermalfake jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-09-09, 13:46   #3
biały79
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Skąd: wlkp
Postów: 33
Domyślnie

w zeszłym roku latem miałem podobny porblem, z tym, że stałem w upał w drodze na wczasy w korku i potem wyzygał mi z 2 litry dobre płynu..dolałem wody, potem zalałem uszczelniaczem w płynie...mechanik nie stwierdził żadych nieszczelnosci, korozji,wszystko git, samochód sie nie zagrzał, oba dwa wentylatory sprawne...upusciłem ze zbiornika z 2 litry, potem dolałem koncetratu i do dzisiaj jest oki..., a jeden specjalista chciał z iejsca mi wymieniac cały układ...cfel jezdzi nowym samochodem, to stwierdził, że moja fura jest stara to tzreba juz bebechy wymieniać...a prawda jest taka, ze tzreba jezdzic i cieszyc sie smaochodem jak życiem, bo nie wiadomo kiedy sie skończy;P
biały79 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-09-09, 14:11   #4
mkaminski100
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2009
Skąd: Basingrad
Inny
kombi
2.0 DuraTorq 136KM manual
styczeń
2005
Postów: 948
Domyślnie

Cytat:
Napisał biały79 Zobacz post
w zeszłym roku latem miałem podobny porblem, z tym, że stałem w upał w drodze na wczasy w korku i potem wyzygał mi z 2 litry dobre płynu..dolałem wody, potem zalałem uszczelniaczem w płynie...mechanik nie stwierdził żadych nieszczelnosci, korozji,wszystko git, samochód sie nie zagrzał, oba dwa wentylatory sprawne...upusciłem ze zbiornika z 2 litry, potem dolałem koncetratu i do dzisiaj jest oki..., a jeden specjalista chciał z iejsca mi wymieniac cały układ...cfel jezdzi nowym samochodem, to stwierdził, że moja fura jest stara to tzreba juz bebechy wymieniać...a prawda jest taka, ze tzreba jezdzic i cieszyc sie smaochodem jak życiem, bo nie wiadomo kiedy sie skończy;P
Pamietaj jednak, ze ten uszczelniacz uszczelnia rowniez chlodnice, nagrzewnice i glowice. Robilem juz auta po takich srodkach.
Powinienes zdiagnozowac gdzie leci i uszczelnic to miejsce, ale to kazdego wola.
mkaminski100 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-09-09, 19:19   #5
ble
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Skąd: Warszawa Ursus
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
marzec
2001
Postów: 105
Domyślnie

kapie mniej więcej po środku miski olejowej, nie zauważyłem żadnego miejsca na wężach skąd mogło by lecieć. temperatura silnika taka jak zawsze wcześniej była. Myślę że podjadę do serwisu niech rzucą fachowym okiem.
ble jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-09-09, 08:11   #6
lobuzek
Turysta
 
Avatar lobuzek
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Skąd: Tarnów
Ford Focus C-Max
HB 5D
2.0 DuraTorq 136KM manual
kwiecień
2004
Postów: 384
Domyślnie

Napisz jaki masz silnik, bo np. w 1,6 wycieki spod obudowy termostatu to powszechny problem, wtedy sączy się też po sprężarce klimatyzacji (ostatnio to przerabiałem). BYć może jest jakaś drobna nieszczelność chłodnicy, co raczej do przyjemności nie nalezy.Zacznij od obudowy termostatu i pompy wody. Miałem ostatnio sytuację, że jakiś kamień został wciągnięty przez pasek i tak uderzył w pompę, że pękła obudowa - pęknięcie było mniej więcej jak włos, ale pod ciśnieniem lekko ubywało płynu.
lobuzek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-09-09, 09:22   #7
biały79
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Skąd: wlkp
Postów: 33
Domyślnie

Cytat:
Napisał mkaminski100 Zobacz post
Pamietaj jednak, ze ten uszczelniacz uszczelnia rowniez chlodnice, nagrzewnice i glowice. Robilem juz auta po takich srodkach.
Powinienes zdiagnozowac gdzie leci i uszczelnic to miejsce, ale to kazdego wola.
co racja to racja...ale czasami jak kasy brak, to stosuje sie półśrodki i trzeba z tym żyć, albo walić w skarbone kasy tyle, że się jezdzić odechciewa...
biały79 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-09-09, 15:26   #8
ble
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Skąd: Warszawa Ursus
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
marzec
2001
Postów: 105
Domyślnie

jest to 1.6. w weekend bedę miał troche czasu to dokładnie go obejrzę. thx za pomoc
ble jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:48.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u