Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Tuning > Tuning mechaniczny

Komunikaty

Tuning mechaniczny Co zrobić żeby nasze foki lepiej jeździły, lepiej skręcały i w ogóle były fajniejsze... Optyka piętro niżej!!!

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 13-07-05, 17:13   #1
grzehoo
Kataryna
 
Avatar grzehoo
 
Zarejestrowany: Apr 2005
Skąd: Trójmiasto
Postów: 3 050
Domyślnie Filtr powietrza TDCI

Czy założenie wkładki innej niż Motorcraft daje jakieś ciekawe efekty - na przykład wzrost mocy?
Pod pojęciem "inna niż Motorcraft" rozumiem na przykład wkłady K&N, jakie czasem chodzą na allegro.

Ma to sens do tdci?
__________________
grzehoo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-07-05, 15:03   #2
Adaho
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Warszawa - TS Squad
Postów: 274
Domyślnie

Cytat:
Napisał grzehoo
Ma to sens do tdci?
1 - delikatnie zwiększa sie ellastycznosć na wyższych przełożeniach

2 - K&N odpowiednio konserwowany (średnio co jakieś 30-50000 km) przeżyje samochód więc raz inwestujesz a potem nie musisz wymieniac filtra.

3 - krążą opinie że przez tego typu filtry przedostaje się więcej zanieczyszczeń ale specjalnie nie przejmowałbym się tym.
Adaho jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-07-05, 15:12   #3
pinio_tdci
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Poznan
Postów: 545
Domyślnie

Cytat:
Napisał Adaho
Cytat:
Napisał grzehoo
Ma to sens do tdci?
1 - delikatnie zwiększa sie ellastycznosć na wyższych przełożeniach

2 - K&N odpowiednio konserwowany (średnio co jakieś 30-50000 km) przeżyje samochód więc raz inwestuje a potem nie musisz wymieniac filtra.

3 - krążą opinie że przez tego typu filtry przedostaje się więcej zanieczyszczeń ale specjalnie nie przejmowałbym się tym.
ad. 1) A z jakiego to powodu sie ma ta elastycznosc zwiekszac szczegolnie na 'biegach wyzszych'
Czyzby K&N chlodzil dodatkowo powietrze, czy cus bo turbodoladowane silniki maja przewaznie nadmiar powietrza w calym zakresie obrotow co wiecej, przewaznie stosuje sie rozne zawory upustowe lub zmienna geometrie, bo tego powietrza jest za duzo

ad. 3) Te opinie sa duzo bardziej prawdziwe niz pkt. 1) a uklad CR nie lubi zabrudzen

ad. 2) Zgadza sie poza tym driver ma poczucie spelnienia obowiazku no i moze przed kazdym maske podnosic i pokazywac dumnie jak to 'stjunigowal' fure
__________________
FF sedanik, dieselek w kolorze zwanym 'pepper red' (oramkowany )
pinio_tdci jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-07-05, 15:18   #4
grzehoo
Kataryna
 
Avatar grzehoo
 
Zarejestrowany: Apr 2005
Skąd: Trójmiasto
Postów: 3 050
Domyślnie

Cytat:
Napisał Adaho
Cytat:
Napisał grzehoo
Ma to sens do tdci?
3 - krążą opinie że przez tego typu filtry przedostaje się więcej zanieczyszczeń ale specjalnie nie przejmowałbym się tym.
no nie wiem, kurka... w tdci każde zanieczyszczenie może być zgubne dla silniczka...

dzięki za informacje
__________________
grzehoo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-07-05, 15:42   #5
Adaho
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Warszawa - TS Squad
Postów: 274
Domyślnie

Cytat:
Napisał pinio_tdci
Cytat:
Napisał Adaho
Cytat:
Napisał grzehoo
Ma to sens do tdci?
1 - delikatnie zwiększa sie ellastycznosć na wyższych przełożeniach

2 - K&N odpowiednio konserwowany (średnio co jakieś 30-50000 km) przeżyje samochód więc raz inwestuje a potem nie musisz wymieniac filtra.

3 - krążą opinie że przez tego typu filtry przedostaje się więcej zanieczyszczeń ale specjalnie nie przejmowałbym się tym.
ad. 1) A z jakiego to powodu sie ma ta elastycznosc zwiekszac szczegolnie na 'biegach wyzszych'
Czyzby K&N chlodzil dodatkowo powietrze, czy cus bo turbodoladowane silniki maja przewaznie nadmiar powietrza w calym zakresie obrotow co wiecej, przewaznie stosuje sie rozne zawory upustowe lub zmienna geometrie, bo tego powietrza jest za duzo

ad. 3) Te opinie sa duzo bardziej prawdziwe niz pkt. 1) a uklad CR nie lubi zabrudzen

ad. 2) Zgadza sie poza tym driver ma poczucie spelnienia obowiazku no i moze przed kazdym maske podnosic i pokazywac dumnie jak to 'stjunigowal' fure


1 - "Czyzby K&N chlodzil dodatkowo powietrze, czy cus " - hmmmm bez komentarza

KN ma większą przepustowość - w benzynie miałem więc odczuwalną choć nieznaczną poprawę elestyczności ( być może w TDCI to też będzie w jakimś stopniu użyteczne )

3 - "a uklad CR nie lubi zabrudzen" filtracja KN polega na przyciąganiu cząstek kurzu posiadających ładunek ujemny do nasączonej olejem bawełny która jest naładowana dodatnio.

2 - może być wkład a wtedy nic nie widać
Adaho jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-07-05, 15:59   #6
pinio_tdci
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Poznan
Postów: 545
Domyślnie

Cytat:
Napisał Adaho

1 - "Czyzby K&N chlodzil dodatkowo powietrze, czy cus " - hmmmm bez komentarza

KN ma większą przepustowość - w benzynie miałem więc odczuwalną choć nieznaczną poprawę elestyczności ( być może w TDCI to też będzie w jakimś stopniu użyteczne )


3 - "a uklad CR nie lubi zabrudzen" filtracja KN polega na przyciąganiu cząstek kurzu posiadających ładunek ujemny do nasączonej olejem bawełny która jest naładowana dodatnio.

2 - może być wkład a wtedy nic nie widać
ad. 1 - no wlasnie o to biega, ze turbosprezarka ssie powietrze (i to w nadmiarze) i nie potrzebuje zadnych filtrow o wiekszej przepustowosci - to samo tyczy sie doladowanych silnikow benzynowych

ad. 3 - no niestety jestem fizykiem z zawodu - wiec jak czytam takie bzdury z folderow K&N to mnie pusty smiech ogarnia

nie wszsytko jest zjonizowane ujemnie - to po pierwsze
poza tym ta ich kationowa oliwa to moze sobie 'przyciagnac' cos sie 'szweda' kolo niej, ze uzyje obrazowego porownania, cokolwiek o odpowiedniej masie i predkosci - czyli pedzie, czyli np. rozpedzone przed podcisnienie wytworzone przez sprezarke powietrze - nawet nie poczuje tego przyciagania elektrostatycznego

ogolnie te filtry dzialaja i to nawet przy pomocy tego oleju, ale zasada ich dzialania jest duzo bardziej skomplikowana niz to co wypisuja w tych swoichj bzdurnych folderach
__________________
FF sedanik, dieselek w kolorze zwanym 'pepper red' (oramkowany )
pinio_tdci jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-07-05, 08:46   #7
Adaho
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Warszawa - TS Squad
Postów: 274
Domyślnie

Cytat:
Napisał pinio_tdci
Cytat:
Napisał Adaho

1 - "Czyzby K&N chlodzil dodatkowo powietrze, czy cus " - hmmmm bez komentarza

KN ma większą przepustowość - w benzynie miałem więc odczuwalną choć nieznaczną poprawę elestyczności ( być może w TDCI to też będzie w jakimś stopniu użyteczne )


3 - "a uklad CR nie lubi zabrudzen" filtracja KN polega na przyciąganiu cząstek kurzu posiadających ładunek ujemny do nasączonej olejem bawełny która jest naładowana dodatnio.

2 - może być wkład a wtedy nic nie widać
ad. 1 - no wlasnie o to biega, ze turbosprezarka ssie powietrze (i to w nadmiarze) i nie potrzebuje zadnych filtrow o wiekszej przepustowosci - to samo tyczy sie doladowanych silnikow benzynowych



ad. 3 - no niestety jestem fizykiem z zawodu - wiec jak czytam takie bzdury z folderow K&N to mnie pusty smiech ogarnia


nie wszsytko jest zjonizowane ujemnie - to po pierwsze
poza tym ta ich kationowa oliwa to moze sobie 'przyciagnac' cos sie 'szweda' kolo niej, ze uzyje obrazowego porownania, cokolwiek o odpowiedniej masie i predkosci - czyli pedzie, czyli np. rozpedzone przed podcisnienie wytworzone przez sprezarke powietrze - nawet nie poczuje tego przyciagania elektrostatycznego

ogolnie te filtry dzialaja i to nawet przy pomocy tego oleju, ale zasada ich dzialania jest duzo bardziej skomplikowana niz to co wypisuja w tych swoichj bzdurnych folderach

Ad1. - Czemu więc stosują je w sporcie może poprostu taka moda

Ad3. - Fizyk pewnie tak to rozumie i masz rację ale producent od strony mrkt. wykazuje to w sposób wyexponowany choć faktem jest że opisana w folderze zasada działania jest prawdziwa - no ale to inny temat i nie ma sensu go ciągnąć.


Reasumując ja polecam, Ty odradzasz
Adaho jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-07-05, 09:02   #8
grzehoo
Kataryna
 
Avatar grzehoo
 
Zarejestrowany: Apr 2005
Skąd: Trójmiasto
Postów: 3 050
Domyślnie

no właśnie, polecacie, czy odradzacie? bo szykuje mi się wymiana i się zastanawiam
__________________
grzehoo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-07-05, 09:41   #9
Adaho
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Warszawa - TS Squad
Postów: 274
Domyślnie

Cytat:
Napisał grzehoo
no właśnie, polecacie, czy odradzacie? bo szykuje mi się wymiana i się zastanawiam

ja miałem KN ( motor benzynowy ) i jakos nic mu przez 3 lata się nie stało. Tak jak pisałem silnik wolnossący miał swobodnijszy oddech na tym filterku więc była delikatna poprawa osiągów (albo tak bardzo w to wierzyłem )
Co do TDCI to nie mowię bo nie próbowałem ale jak nie spróbujesz to się nie dowiesz.
Adaho jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-07-05, 09:43   #10
grzehoo
Kataryna
 
Avatar grzehoo
 
Zarejestrowany: Apr 2005
Skąd: Trójmiasto
Postów: 3 050
Domyślnie

dzieki. no ale wiesz, z tdci nie ma żartów. jak mi jakieś syfy nalecą przez filtr do silniczka, to nie stać mnie na naprawy, więc nie wiem czy eksperymentować
__________________
grzehoo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-07-05, 10:06   #11
pinio_tdci
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Poznan
Postów: 545
Domyślnie

Cytat:
Napisał grzehoo
dzieki. no ale wiesz, z tdci nie ma żartów. jak mi jakieś syfy nalecą przez filtr do silniczka, to nie stać mnie na naprawy, więc nie wiem czy eksperymentować
No wiec konczac ta never ending ...

Oglnie rzecz biorac nic Ci nie zaszkodzi zastosowanie mokrej wkladki a nwet stozka (pod warunkiem, ze spelnia specyfikacje, co do maks. wielkosci drobin ktore moga zostac nieodfiltrowane ) - ale nic Ci nie da

Jak nie wierzysz, to mozesz popytac na streetracing'u np. (tylko napisz ze masz audi 2.0 TDI - bo inaczej Cie obsmieja podwojnie - za filtr i za jazde nieortodoksyjna marka )

Sprawdz jedynie, czy filtr spelnia norme producenta - zeby w razie jak by co (odpukac ) nie uslyszec od forda, ze CR padl przez gowniany filtr i wymiana na wlasny koszt
__________________
FF sedanik, dieselek w kolorze zwanym 'pepper red' (oramkowany )
pinio_tdci jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-07-05, 10:10   #12
grzehoo
Kataryna
 
Avatar grzehoo
 
Zarejestrowany: Apr 2005
Skąd: Trójmiasto
Postów: 3 050
Domyślnie

za jazde nieortodoksyjna marka

hihi...

pinio i inni - dzieki za informacje. zastanowię się. jeśli CR padnie, to wymiana i tak na własny koszt, bo już po gwarancji mam mam nadzieję jednak, że jak będę odpowiednio dbał, to nic się nie stanie

jeśli o mnie chodzi - można temat zamknąć.
__________________
grzehoo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-07-05, 10:48   #13
Adaho
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Warszawa - TS Squad
Postów: 274
Domyślnie

Amen
Adaho jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[FFI] Filtr powietrza stożkowy spawach Tuning mechaniczny 81 02-11-10 18:33
Filtr powietrza mcezario Silnik i skrzynia 2 18-05-08 20:22
filtr powietrza miki1 Tuning mechaniczny 4 15-04-05 15:34

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:07.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u