Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > FAQ > MK1

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Previous Post   Next Post Next
stare 25-07-14, 22:47   #1
moons
Kataryna
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Skąd: Hajnówka
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
luty
2001
BHA powiat hajnowski (Hajnówka)
Postów: 5 021
Domyślnie Moduł airbag - rodzaje.

W sumie wszystko jest na forum, wystarczy poszukać. Więc tylko dubluje posty już raz napisane dla leniuszków którym nie chce się szukać na forum.
W Focusie I były dwa systemy airbaga. Jedno nabojowy i dwu nabojowy. Zmiana systemu nie ma nic wspólnego z liftem. Zmiana nastąpiła jesienią 2002 czyli rok po lifcie. Znakiem rozpoznawczym jest znaczek na kierownicy, jeśli mały to układ jedno nabojowy jeśli duży to układ dwu nabojowy. Oczywiście jak to u Forda mogą być przypadki że auto z końca 2002 czy nawet początku 2003 będzie z małym znaczkiem ale to wyjątki i pewnie resztki magazynowe poduszek.
Z liftem zmieniły się numery części do Focusów przed liftem było 98AG i dalej cyferki, po lifcie YS4T, potem przy zmianie układu na dwu nabojowe zaczęto montować najnowsze sterowniki z początkiem 2M5T.
Oczywiście ani poduszki, ani moduły nie pasują z jednego układu do drugiego (tyczy się to również poduszek w fotelach). Natomiast moduł przedliftowy będzie spokojnie pasował do polifta ale tylko i wyłącznie jeśli ten jeszcze jest na układzie jedno nabojowym.
W układzie jedno nabojowym moduł na dwie poduszki to kolor żółty nalepki natomiast moduł na cztery poduszki to kolor nalepki zielony. W sumie tak jak pisałem wyżej numery nie mają znaczenia ważny kolor nalepki. W układzie dwu nabojowym moduł na cztery poduszki ma nalepkę niebieską a na dwie poduszki nalepkę ciemno żółtą.
Wszystkie moduły są zamocowane pod tunelem środkowym wtyczkami do tyłu.
Moduły da się skasować, jak dobrze pamiętam to mają sześć żyć. Są też magicy którzy potrafią wgrywać odpowiednie wsady do modułów, czyli prawdopodobnie też zmieniać ilość poduszek obsługiwanych. Ogólnie moduł dwu nabojowy wygląda jak w focusie II więc dla kogoś kto lubi eksperymentować mała podpowiedź, można by taki moduł podpiąć w focusie II i spróbować czy da się konfigurować ELMConfigiem, nie wiem nie próbowałem ale może dać radę.
Najważniejsze dla zmieniaczy foteli w focusie, praktycznie wszystkie ST maiły już układ dwu nabojowy, więc poduszki z foteli ST nie podejdą do modułów jedn nabojowych, w grę wchodzi albo wymiana całego układu albo wymiana poduszek w fotelu. Kilka osób za moją radą wymieniło poduszki w fotelu i obeszło się bez żadnego druciarstwa a co najważniejsze układ jest dalej w 100% sprawny.
Cała filozofia modułów airbag w focusie.

Wszystko pisałem z pamięci i prawie o 23 więc proszę mnie nie pokazywać palcem jeśli coś pokręciłem.

Pozdrawiam
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
p.s. nie bądź rasistą, bądź jak panda: czarny, biały i azjata
moons jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
 


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK1] Kontrolka AIRBAG - Moduł? - Jaki model RedRum Inne techniczne 47 16-05-16 07:25
[MK1] Jak sprawdzić wersje modułu airbag darwin4 Inne techniczne 8 07-06-10 09:27
Moduł sterowania z pilota jak podłączyć do modułu komfortu MarekMK1 Elektryka, audio i alarmy 2 18-05-10 17:46
Moduł AirBag / sterownik AirBag Pentim Inne techniczne 8 31-03-07 14:43

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:43.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u