Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Opony, felgi, hamulce i zawieszenie

Komunikaty

Opony, felgi, hamulce i zawieszenie Aby miło się jeździło

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 07-11-12, 18:02   #1
Mariusz_
Turysta
 
Mariusz
Zarejestrowany: Aug 2012
Skąd: Gorzów Wielkopolski
Ford Focus I
sedan
1.8 TDCi 115 KM manual
2002
Postów: 9
Domyślnie Zapieczona śruba regulacji zbieżności tył -sedan.

Witam,

Nie mogę odkręcić śruby (tej na zdjęciu po prawej stronie).

Jest to śruba do regulacji zbieżności tyłu.
Znalazłem w internecie, że można kupić śruby wraz z nakrętkami i podkładkami.
Chyba też trzeba wymienić te tuleje? Nie mogę znaleźć ich w internecie. Czy ktoś już je wymieniał i czy występują jako część zamienna? Jaki jest koszt?

Z góry dzięki za odpowiedź

---------- Post dodany o 18:02 ---------- Poprzedni post był z 17:52 ----------

Chyba znalazłem te tuleje http://www.ford-esklep.pl/pl/p/Tulej...s-FO-9009/1457. Czyli trzeba będzie wymienić obie te tuleje + śruby nowe mimośrodowe + nakrętki + podkładki. Mam nadzieje, że wymontuje się stare z wahacza i zamontuje nowe.

Ostatnio edytowane przez Falcon ; 07-11-12 o 18:16
Mariusz_ jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-11-12, 18:11   #2
korek007
Dukacz
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Skąd: Bydg
Ford Focus I
sedan
1.6 Zetec 100KM manual
2000
Postów: 1 244
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mariusz_ Zobacz post
.... Czyli trzeba będzie wymienić obie te tuleje + śruby nowe mimośrodowe + nakrętki + podkładki. Mam nadzieje, że wymontuje się stare z wahacza i zamontuje nowe.
Witam
Jeżeli masz zamiar trochę pojeździć tym focusem, wymień całe wahacze. Wymiana samych tulejek na zbyt długo nie wystarczy. Przekonałem się o tym sam - po dwóch i pół roku kolejna wymiana. Kupiłem tym razem wahacze Meyle, ze śrubami i podkładką w komplecie, za 219 zł sztuka. Przy okazji wymiany oblukaj też, w jakim stanie są tuleje wahaczy wzdłużnych. Jeżeli już tuleje wahaczy nośnych sprężyny wymagają wymiany, to z tymi tulejami - cukierkami też może być różnie.
Pozdrawiam.
korek007 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-11-12, 18:45   #3
Waaldek86
Turysta
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Skąd: Okolice Trójmiasta -centrum Kaszub
Ford Focus I
HB 3D
1.8 Zetec 115KM manual
1999
Postów: 26
Domyślnie

Dokładnie . Wymieniliśmy tylko gumy i koła się rozjechały. Tu tylko całe wahacze wchodzą w grę. Szwagier ma po 120 za sztukę i jest ładnie - nie rzuca no i nadal trzymają ponad 2 lata.

Te paskudne śruby są dość drogie jak na takie cóś małego .
Waaldek86 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-11-12, 22:32   #4
MATRIX60MW
Kataryna
Grupa: Łódź
 
Marcin
Zarejestrowany: Mar 2010
Skąd: KŁOCKO
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec 100KM manual
2006
ESI powiat sieradzki (Sieradz)
Postów: 4 491
Garaż
Domyślnie

waaldek za rozjechanie się kół odpowiedzialne są "kości" a nie gumy dlatego w twoim przypadku wymiana ich nie przyniosła efektu
MATRIX60MW jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-11-12, 23:00   #5
Waaldek86
Turysta
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Skąd: Okolice Trójmiasta -centrum Kaszub
Ford Focus I
HB 3D
1.8 Zetec 115KM manual
1999
Postów: 26
Domyślnie

MATRIX60MW napisał "waaldek za rozjechanie się kół odpowiedzialne są "kości" a nie gumy dlatego w twoim przypadku wymiana ich nie przyniosła efektu."
A faktycznie . Źle spojrzalem. Sprawa była zawila. , bo szwagier wymienił wszystkie gumy .Koła rozjechane i nie wiadomo o co chodzi .Wszystko zawiodło więc ... kupno całej belki używanej . Przy rozbiórce okazało się ,że winne są miękkie gumy - nawet filmik mam . Fakt kość to główny winowajca , ale na kinematyke zespołu mają wpływ wszystkie gumy (poza cukierkiem - on swoją droga.)
Waaldek86 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-11-12, 09:56   #6
wonski_gliwice
Turysta
Grupa: Śląsk
 
Avatar wonski_gliwice
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Skąd: Gliwice
Ford Focus I
sedan
1.8 Zetec 115KM manual
maj
1999
SG Gliwice
Postów: 74
Domyślnie

walczylem z tym dziadowskim zawieszeniem 1.5 miecha prawie, wymienilem ktores tuleje, pozniej kosci na koncu cukierki i jeszcze pozniej jakies tuleje znow i w koncu bylo ok
pamietam ze mechanior tez mal problem z tymi srubami a ja wrecz go blagalem zeby nie upieprzyl mi ich bo z tego co pamietam to 5 dych jedna plus chyba podkladki osobno i te tulejki czy jakos tak, juz nie pamietam
ale dal rade odkrecic (chyba je na cieplo odkrecal o ile dobrze pamietam) i zakrecil te same, nic nie rzuca, nie buja, nie skreca, nie itd...

co do wymiany samych wahaczy to wyczytalem na tym forum wlasnie, w ktoryms temacie, ze nie warto wymieniac samych wahaczy, wystarczy same gumy, gdyz to nie cienka blacha a grube zelastwo. nie wiem co na ten temat myslec, ja wymienilem to co w/w i jest ok, ale jak kto woli/jak kto ma kasy
no chyba ze jakies krzywe albo ruda juz sie dobrala i zaczyne zrec, ale wg mnie to chyba tez dluga droga do takiej postaci
__________________
„Alkohol nie rozwiąże Twoich problemów… Ale z drugiej strony mleko tez nie”.

Mówi się, że: 'FORD g*o wort', ale czy tyle tysięcy użykowników może się mylić?
wonski_gliwice jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-11-12, 13:55   #7
korek007
Dukacz
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Skąd: Bydg
Ford Focus I
sedan
1.6 Zetec 100KM manual
2000
Postów: 1 244
Domyślnie

Cytat:
Napisał wonski_gliwice Zobacz post
....nie warto wymieniac samych wahaczy, wystarczy same gumy, gdyz to nie cienka blacha a grube zelastwo....
Witam
Tu raczej nie chodzi o to, z jakiej blachy są wahacze, lecz o jakość dostępnych w sklepach tulei oraz jakość ich montażu w wahaczu (pomijaj kwestię późniejszego dokręcania wahaczy po postawieniu samochodu na kołach, gdyż to nie ma nic wspólnego z tulejkami). Większość tulejek nie grzeszy chyba jakością, która przekłada się bezpośrednio na trwałość. Jeżeli jednak ktoś upiera się przy wymianie samych tulei, niech poszuka porządnych zamienników, np. Lemforder.
korek007 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-11-12, 21:49   #8
Mariusz_
Turysta
 
Mariusz
Zarejestrowany: Aug 2012
Skąd: Gorzów Wielkopolski
Ford Focus I
sedan
1.8 TDCi 115 KM manual
2002
Postów: 9
Domyślnie

Witam,

Sprawdziłem wszystkie tulejki w tylnym zawieszeniu na szarpakach na stacji diagnostycznej (brak luzów - nie wybite). Spróbuje wymienić te śruby mimośrodowe (do regulacji zbieżności) wraz z nakrętkami i podkładkami zarówno na prawą stronę (tam gdzie jest zapieczona śruba) i na lewą (tą co idzie odkręcić) i wtedy ustawię zbieżność.
Mariusz_ jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-11-12, 19:11   #9
Mariusz_
Turysta
 
Mariusz
Zarejestrowany: Aug 2012
Skąd: Gorzów Wielkopolski
Ford Focus I
sedan
1.8 TDCi 115 KM manual
2002
Postów: 9
Domyślnie

Kupiłem śruby mimośrodowe z nakrętkami i podkładkami. Postanowiłem dać Mojemu mechanikowi, żeby je spróbował wymienić. Niestety były tak zapieczone, że trzeba było ciąć, palnikiem grzać i wybijać razem z tulejami.
Podsumowanie:
- zestaw śrub mimośrodowych na ford-esklep.pl = około 125zł z wysyłką
- demontaż starych śrub, wszystkich tulejek w wahaczu poprzecznym sprężyny lewym i prawym + montaż nowych tulejek i śrub = 350 zł (cena już z nowymi tulejkami).

Innym rozwiązaniem jest wymiana wahacza poprzecznego sprężyny w zestawie z kompletem śrub mimośrodowych za około 230 zł za 1 kpl + koszt wymiany starych wahaczy na nowe.

Ostatnio edytowane przez Mariusz_ ; 17-11-12 o 19:17
Mariusz_ jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK2] 1.6B śruba wału korbowego gervee Silnik i skrzynia 13 29-06-12 23:03
[MK1] Urwana śruba mocowania koła. poloo Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 4 07-05-12 20:46
[MK2] Zapieczona śruba pokrywy wałków rozrządu- jaki preparat penetrujący gervee Inne techniczne 5 15-09-10 12:06
[MK1] Śruba przy sworzniu slaweq Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 4 31-05-10 20:52
Pęknięta śruba JACO100 Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 5 14-04-08 21:29

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u