Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Inne techniczne

Komunikaty

Inne techniczne Problemy, usterki, naprawy...

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Previous Post   Next Post Next
stare 12-04-07, 13:10   #1
eKoNoVeMbEr
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Katowice
Postów: 190
Domyślnie Holowanko jak u Barniego

Witam!

Ostatnio zdarzyła mi sie ciekawa sytuacja. Zatrzymałem sie na drodze z Wawy bo widziałem kobitke w potrzebie

Po chwili rozmowy i ogladnia wózka doszliśmy do wniosku /wlasciwie ja/ ze szlak trafił jej elektrykę. Auto nie reagowało na przekrecanie kluczyka, wszystko sie paliło ale w momencie przejscia z II na III nic nie ruszało. Był to Focus '00 rocznik. Z racji ze nie miałem zbytnich checi upapciania sie w syfach chwile tylko posprawdzałem kable i powiedziałem ze albo hol albo laweta. Potem jeszcze dla pewnosci sprobowalismy na kable z mojego ale nic to nie dało. Spod maski wyraznie smierdziało jakby jumy opalały kable na złomowanie. Wyskoczyłem z propozycja ze moge Pania odholowac na najblizsza stacje zeby tak na trasie nie stała a tam juz zobacza. Na to Pani odrzekła ze do domku ma jedyne 28 km i ze moze bym jednak do domu ja podprowadził bo hol to dodatkowy koszt ze stacji itd itd, zrobiła ładne oczka to i ja poszedłem po line do auta. Pani, co mnie zdziwiło, poprawnie zamocowała line u siebie z przodu a ja szukałem śrob do montazu holu u siebie. To co chwile potem ujrzały moje oczy było zaskakujące - wytachałem z glebi bagaznika 4 sroby. Dwie takie połowy 8 z gwintowanym zakonczeniem i 2 w ksztalcie litery U ze skrecana sruba przez srodek. Jakie było moje zdziwienie kiedy zadna z nich nie pasowała do uchwytu od holu Te polowy 8 miały za duzy kołniezyk i wogole gwint nie dochodził do własciwego miejsca a te mniejsze poprostu kreciły sie jak ... Postanowilismy szukac rozwiazania, a z racji ze linka miała ponad 7m - jakas taka nietypowa sie trafiła, to obwiazałem ja dookoła przedniego siedzenia od pasarzera i tak ruszylismy w trase. Oczywiscie na poczatku było kilka prób czy wszystko działa i sie nie urwie. najbardziej bałem sie o siedzisko czy nie bedzie katapulty... ale wszystko poszło sprawnie do samego konca. W nagrode dostałem numer tela :razz: i co wazniejsze, słowa ze "sa jeszcze ludzie na ktorych mozna liczyc"

Dodam ze Pani miala tylko 1 hak do siebie do przodu, i wygladał on nieco inaczej niz moje.
Myslalem cały czas ze mam zabezpieczenie w postaci holowania mnie lub kogos a tu taki zonk.

Kiedys dawno dawno w zeszlym roku latem była sytuacja kiedy to na terenach mocno NIE zurbanizowanych holowalem kolegę, no wlaściwie to nie ja tylko on sam siebie holował bo siedział w bagazniku foki i trzymał za linke a ja ruszałem Wtedy pamietam ze we znaki dala nam sie grawitacja, nam - bo ja zmieniałem sie z nim za kółkiem. Mielismy 19 km do przejechania i było raz pod a raz z górki. Wiem ze to zupełnie inna jazda...ale nie było nikogo innego kto by chciał pomoc, ja wtedy wogole tych haków nie miałem i do przygody z Pania Ania myslalem ze sa w porzadku. Oczywiscie takie rzeczy tylko w Erze, na nieruchliwych ulicach :razz:

Moje pytanie, czy musze kupic jakies dodatkowe haki czy co?
__________________
Foczka '99, 1.4 l Zetec-SE 16V 109 000
eKoNoVeMbEr jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
 


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:18.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u