Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Elektryka, audio i alarmy

Komunikaty

Elektryka, audio i alarmy Wszystko co elektryczne.

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Previous Post   Next Post Next
stare 14-03-12, 23:25   #1
100pac
Turysta
Grupa: Pomorskie
 
Avatar 100pac
 
Zarejestrowany: May 2011
Ford Focus III
HB 5D
1.6 DuraTorq 95 KM DPF manual
2011
GKW powiat kwidzyński (Kwidzyn)
Postów: 30
Garaż
Domyślnie [MK3] Głośne piszczenie z radia

Siemka
Mam taką dość nietypową usterkę ,więc postaram się wam ją trochę opisać bo może ktoś miał coś podobnego. Z góry przepraszam za ewentualne błędy:P

Od dwóch tygodni moja foczka miała taki dziwny problem. W głośnikach było słychać dziwne szumy ,trzaski i głośne piszczenie. Ściszenie radia nic nie dawało bo piszczenie nie ustawało, nawet zgaszenie silnika i zamknięcie samochodu nie pomagało.

Na początku te dziwne zjawisko było bardzo rzadkie i krótko trwałe więc to zignorowałem...

Ale w zeszłym tygodniu zaczeło to się dziać coraz częściej (właściwie działo się to już cały czas),wystarczyło wjechać w jakąś dziurę lub zahamować i piski zaczynały się na nowo i analogicznie ustawały. Zaobserwowałem jeszcze że w trakcie szumów mimo tego że w napędzie radia była włożona płyta na ekranie pokazywało "bład cd" a przy próbie wyjęcia płyty "brak cd"

Gdy doszło do ciągłego pisku trzasków i szumu postanowiłem zadzwonić do serwisu...

Z doświadczenia przed przyjazdem do serwisu postanowiłem nagrać filmik w którym słychać że jakieś szumy są (ktoś nawet powiedział że słychać strzały ) ,ponieważ zawsze po przyjeździe do serwisu objawy róznych usterek znikały.

Do serwisu ledwo dojechałem ,w połowie drogi chciałem wezwać lawete bo piski były na tyle silne ,że nie dało się tym samochodem jechać. Po przyjeździe do serwisu Pan kierownik nie potrzebował filmiku żeby stwierdzić że jednak coś się dzieję ,właściwie to cały salon i mechanicy nie potrzebowali dowodów bo piski było słychać. Ale szybko znaleźli na to sposób wystarczyło uderzyć ręką w radio żeby piski ustały

Po chwili w serwisie stwierdzono że wina leży po stronie radia i zlecono wymianę całego radyjka... Nowe radio ma być za max 2 tygodnie (podobno)

W serwisie byłem w piątek więc teraz jestem na etapie oczekiwań na nowe radio. Z racji że samochód jest mi bardzo potrzebny mechanicy odłączyli mi radio i mogę jeździć bez pisków(i bez muzyki ). Jednak zastanawia mnie czemu te piski i szumy były nawet jak całkowicie wyłączyło się radio i zamknęło samochód.

Jak tylko będę miał nowe informacje odnośnie usterki i wymiany radia to o tym napisze ,a teraz dla relaksu zamieszczam filmik nagrany przeze mnie w którym to słychać te dziwne dzwięki (te szumy to nie startujący samolot tylko dźwięk prosto z głośników)

http://www.youtube.com/watch?v=OG-PM...ature=youtu.be

Ostatnio edytowane przez 100pac ; 15-03-12 o 06:54
100pac jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
 


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK1] piszczenie foczkolina Silnik i skrzynia 5 19-12-11 19:06
[MK1] 1.8 TDDI - Piszczenie fifarafa Inne techniczne 6 17-01-11 00:33
Piszczenie z tyłu! plMatt Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 7 04-07-09 01:22
[FFI] Piszczenie marco223 Silnik i skrzynia 9 08-11-08 12:58

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u