Forum Focus Klub Polska  
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 29-06-09, 19:47   #1
crowtb
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: Łódź
Ford Focus II
HB 5D
1.8 TDCi 115 KM manual
2006
Postów: 12
Domyślnie Kod błędu - P0489 - Usterka ukł. silnika - co robić?

Witam,
Jeżdże Focus'em II 1,8 TDCi 115 KM z 2006 r. już prawie rok i do tej pory wszytko było OK. Przy zakupie miał prawie 70 tys. przebiegu teraz po roku już niemal 112 tys. Do tej pory tylko standardowo wymieniony po zakupie pasek rozrządu i 3 razy wymiana oleju i filtrów - olej Mobil 1 5W50. Paliwo tankuje praktycznie tylko na SHELL i z reguły Diesel V-Power. Wymiany planowane po 15 tys. ale tą ostatnią przeciągnąłem i dopiero po 22 tys. była.
I teraz się zaczyna...
Piszę wszystko gdyby miało to znaczenie. Tuż przed ostatnią wymianą oleju itp. pojawił mi się błąd Usterka ukl. silnika i zapaliła czerwona dioda obok wyświetlacza ale zjechałem na pobocze zgasiłem autko i zapaliłem i wszystko OK, żadnego śladu po błędzie działa jak wcześniej. To mi oczywiście przypomniało że olej musze wymienić! Myślałem że to może ma z tym związek ale po ok. miesiącu od wymiany ten błąd znów się pojawił.
Oczywiście pierwsze co zrobiłem to wizyta w warsztacie w Łodzi na Woronicza 3F który tu na forum znalazłem bo do ASO też nie mam zaufania. Po diagnostyce silnika na komp. wynik - błąd nieznany P0489 ale koleś poszedł sprawdzić z czym jest związany i mówi że to coś z recylkulacją spalin i woła właściciela. Właściciel pozaglądał pod maske kazał temu chłopakowi jakieś chyba 2 wtyczki u góry zaraz przy podszybiu przeczyścić jakimś specyfikiem w sprayu i ostatecznie skasowali błąd i kase i powiedzieli że powinno być OK.
Okazuje się jednak że nie jest bo następnego dnia błąd znów się pojawił - ale zauważyłem że ma to związek z obrotami. Oczywiście nic się nie dzieje po jego pojawieniu, zjeżdzam na bok gasze silnik i odpalam i jade dalej bo znika.
Proszę zatem o pomoc ponieważ moja wiedza na tego typu tematy jest bardzo uboga, czego żałuje bardzo, a nie chce tego odpuścić żeby póżniej nie zabolało kieszeni.
To co ustaliłem po "testach" wygląda tak:
- przy obrotach powyżej ok. 3500 wyskakuje ten błąd - Usterka ukl. silnika - jak wyszło na diagnostyce P0489 , ale na luzie jeśli przygazować go do tych obrotów błąd się nie pojawia tylko prędzej się zapala kontrolka za wysokich obrotów na dece. Oczywiście po zgaszeniu silnika i odpaleniu błąd znika i nic się nie dzieje.
Prosze zatem o pomoc kogoś kto wie czego to może być przyczyna i co z tym zrobić lub miał podobny problem .
Z góry dziekuję i pozdrawiam.
crowtb jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-06-09, 19:47   #2
crowtb
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: Łódź
Ford Focus II
HB 5D
1.8 TDCi 115 KM manual
2006
Postów: 12
Domyślnie Kod błędu - P0489 - Usterka ukł. silnika - co robić?

Witam,
Jeżdże Focus'em II 1,8 TDCi 115 KM z 2006 r. już prawie rok i do tej pory wszytko było OK. Przy zakupie miał prawie 70 tys. przebiegu teraz po roku już niemal 112 tys. Do tej pory tylko standardowo wymieniony po zakupie pasek rozrządu i 3 razy wymiana oleju i filtrów - olej Mobil 1 5W50. Paliwo tankuje praktycznie tylko na SHELL i z reguły Diesel V-Power. Wymiany planowane po 15 tys. ale tą ostatnią przeciągnąłem i dopiero po 22 tys. była.
I teraz się zaczyna...
Piszę wszystko gdyby miało to znaczenie. Tuż przed ostatnią wymianą oleju itp. pojawił mi się błąd Usterka ukl. silnika i zapaliła czerwona dioda obok wyświetlacza ale zjechałem na pobocze zgasiłem autko i zapaliłem i wszystko OK, żadnego śladu po błędzie działa jak wcześniej. To mi oczywiście przypomniało że olej musze wymienić! Myślałem że to może ma z tym związek ale po ok. miesiącu od wymiany ten błąd znów się pojawił.
Oczywiście pierwsze co zrobiłem to wizyta w warsztacie w Łodzi na Woronicza 3F który tu na forum znalazłem bo do ASO też nie mam zaufania. Po diagnostyce silnika na komp. wynik - błąd nieznany P0489 ale koleś poszedł sprawdzić z czym jest związany i mówi że to coś z recylkulacją spalin i woła właściciela. Właściciel pozaglądał pod maske kazał temu chłopakowi jakieś chyba 2 wtyczki u góry zaraz przy podszybiu przeczyścić jakimś specyfikiem w sprayu i ostatecznie skasowali błąd i kase i powiedzieli że powinno być OK.
Okazuje się jednak że nie jest bo następnego dnia błąd znów się pojawił - ale zauważyłem że ma to związek z obrotami. Oczywiście nic się nie dzieje po jego pojawieniu, zjeżdzam na bok gasze silnik i odpalam i jade dalej bo znika.
Proszę zatem o pomoc ponieważ moja wiedza na tego typu tematy jest bardzo uboga, czego żałuje bardzo, a nie chce tego odpuścić żeby póżniej nie zabolało kieszeni.
To co ustaliłem po "testach" wygląda tak:
- przy obrotach powyżej ok. 3500 wyskakuje ten błąd - Usterka ukl. silnika - jak wyszło na diagnostyce P0489 , ale na luzie jeśli przygazować go do tych obrotów błąd się nie pojawia tylko prędzej się zapala kontrolka za wysokich obrotów na dece. Oczywiście po zgaszeniu silnika i odpaleniu błąd znika i nic się nie dzieje.
Prosze zatem o pomoc kogoś kto wie czego to może być przyczyna i co z tym zrobić lub miał podobny problem .
Z góry dziekuję i pozdrawiam.
crowtb jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-06-09, 19:51   #3
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

moze EGR sie juz zatkal skoro mialo to cos wspolnego z recyrkulacja spalin...
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-06-09, 19:51   #4
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

moze EGR sie juz zatkal skoro mialo to cos wspolnego z recyrkulacja spalin...
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-06-09, 22:41   #5
crowtb
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: Łódź
Ford Focus II
HB 5D
1.8 TDCi 115 KM manual
2006
Postów: 12
Domyślnie

tak jak pisałem wcześniej mało wiem na ten temat więc może to głupie pytanie ale tylko tak będę wiedział więcej otóż:
- na czym polega odetkanie tego EGR i z jakimi kosztami jest to związane, czy trzeba wymieniać na nowy?
crowtb jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-06-09, 22:41   #6
crowtb
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: Łódź
Ford Focus II
HB 5D
1.8 TDCi 115 KM manual
2006
Postów: 12
Domyślnie

tak jak pisałem wcześniej mało wiem na ten temat więc może to głupie pytanie ale tylko tak będę wiedział więcej otóż:
- na czym polega odetkanie tego EGR i z jakimi kosztami jest to związane, czy trzeba wymieniać na nowy?
crowtb jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-06-09, 23:12   #7
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

mozesz zawsze olac ekologie i zaslepic - koszt symboliczny - kilkanascie/dzisiat minut roboty mechanika...
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-06-09, 23:12   #8
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

mozesz zawsze olac ekologie i zaslepic - koszt symboliczny - kilkanascie/dzisiat minut roboty mechanika...
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-07-09, 11:53   #9
crowtb
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: Łódź
Ford Focus II
HB 5D
1.8 TDCi 115 KM manual
2006
Postów: 12
Domyślnie

a komuś przychodzi do głowy dlaczego ta usterka i błąd pojawia się właśnie powyżej tych 3500 obrotów? no i jeśli chodzi o ten błąd to może kod czegoś innego a nie tak jak ten koleś się doszukał akurat recylkulacji spalin?
crowtb jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-07-09, 11:53   #10
crowtb
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: Łódź
Ford Focus II
HB 5D
1.8 TDCi 115 KM manual
2006
Postów: 12
Domyślnie

a komuś przychodzi do głowy dlaczego ta usterka i błąd pojawia się właśnie powyżej tych 3500 obrotów? no i jeśli chodzi o ten błąd to może kod czegoś innego a nie tak jak ten koleś się doszukał akurat recylkulacji spalin?
crowtb jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-07-09, 01:05   #11
kapode
Turysta
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Skąd: Wrocław
Ford Focus II FL
sedan
2.0 Duratec 145KM manual
styczeń
2009
DOL powiat oleśnicki (Oleśnica)
Postów: 52
Domyślnie

Z innej beczki. Czy EGR występuje tylko w dieslu ? Czy benzyna również ?
kapode jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-07-09, 11:25   #12
fazis
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: wlkp
Inny
Postów: 88
Domyślnie

Cytat:
Napisał kapode
Z innej beczki. Czy EGR występuje tylko w dieslu ? Czy benzyna również ?
Również

A tak swoją drogą to jak EGR szwankuje to zatkanie nic nie da, on nadal będzie szwankował i nadal będzie zgłaszał błąd.

Gdzieś na tym forum, albo na ford polska znalazłem taką formę doraźnej pomocy, na pracującym silniku zdejmij wężyk podciśnienia z EGR-a i załóż i tak kilka razy żeby rozruszać membrankę, podobno pomaga - nie wiem nie sprawdzałem bo jak narazie odpukać u mnie jest OK
__________________
http://fazis.mybrute.com
fazis jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-07-09, 00:22   #13
crowtb
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: Łódź
Ford Focus II
HB 5D
1.8 TDCi 115 KM manual
2006
Postów: 12
Domyślnie

naprawione i śmiga
dzięki za pomoc chłopaki ale okazało się że to nie żaden EGR ale filtr paliwa. Ostatnio ta usterka zaczeła mi się pojawiać już przy 3000 rpm i szwagier mojej żony wpadł na GENIALNY pomysł że to chyba będzie filtr paliwa i że trzeba go sprawdzić - jak się okazało trafił na 100%. Ja od zakupu auta nie wymieniałem tego filtra i był zupełnie czarny a tankuje na Shell'u ale mniejsza. Ważne że dzięki genialnemu pomysłowi szwagra żony nie wywaliłem dużej kasy na wymiane tego zaworu EGR, tak jak wynikało z tej wątpliwej diagnozy silnika Polecam więc sprawdzić to za każdym razem przy podobnych objawach.
crowtb jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-10-09, 12:18   #14
darnok1981
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Skąd: Warszawa / Lublin
Ford Focus II
sedan
1.8 TDCi 115 KM manual
2005
LU Lublin
Postów: 10
Domyślnie

no...ja mam podobny problem. w serwisie po podłączeniu do komputera stwierdzili że trzeba będzie wymienić czujnik pompy paliwowej...a że podobno samej nie mozna dostać to zaproponowali mi wymianę całej pompy. zastosuję sie do Twojej wskazówki
darnok1981 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-10-09, 14:39   #15
hol
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Skąd: DW .:WRoC:.
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
wrzesień
2005
Postów: 93
Domyślnie

Dużo ryzykowałeś nie wymieniając filtra paliwa. W TDCI to podstawa żeby zapewnić żywot pompy i wtrysków. Przy polskim paliwie (nawet jak z Shell'a) powinieneś zmieniać to co przegląd (15..20kkm).
__________________
In bacon and eggs, the chicken is involved, but the pig is committed
hol jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-10-09, 16:12   #16
darnok1981
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Skąd: Warszawa / Lublin
Ford Focus II
sedan
1.8 TDCi 115 KM manual
2005
LU Lublin
Postów: 10
Domyślnie

filtr paliwa zmieniony i po problemie. dziwie się że trzeba tak często wymieniać filtr paliwa...i nikt go nie wymieniał a samochód był regularnie serwisowany w lubelskim ASO do którego nigdy więcej w życiu nie pojadę bo również oni postawili mi błędną diagnozę po podczepieniu do komputera.
pozdrawiam,
Konrad

---------- Post dodany o 15:12 ---------- Poprzedni post był z 15:06 ----------

filtr paliwa zmieniony i po problemie. dziwie się że trzeba tak często wymieniać filtr paliwa...i nikt go nie wymieniał a samochód był regularnie serwisowany w lubelskim ASO do którego nigdy więcej w życiu nie pojadę bo również oni postawili mi błędną diagnozę po podczepieniu do komputera.
pozdrawiam,
Konrad
darnok1981 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-02-10, 22:37   #17
dazik82
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Ford Focus II
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2005
Postów: 8
Domyślnie

witam. ja miałem te same objawy co kolega darnok1981, z tym że ja miesiąc temu wymieniłem filtr paliwa, olej, powietrza, kabinowy itp... czyli krótko cały serwis. a mimo to po przekroczeniu 3000 rpm wyskakiwał mi ten sam błąd na kompie: awaria układu silnika. pojechałem do warsztatu i okazało się że pościło uszczelniacz pod 3 wtryskiem i gubiłem paliwo przy wyższych obrotach i ciśnieniu. póki co teraz wszystko ok.
dazik82 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-04-15, 10:12   #18
JohnLenin
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2011
Skąd: Polska
Ford Focus III
HB 5D
2.0 DuraTorq 140 KM DPF manual
2011
Postów: 601
Domyślnie

Witam, odświeżę stary temacik. Pojawił w foce błąd P0489, z tego co znalazłem w sieci jest to błąd związany z egr-em, tylko że mam wyprogramowany egr+zaślepka i nie wiem czy to wina złego wyprogramowania i trzeba będzie reklamować? Przed zmianą programu pojawiał się tylko błąd P0490. Co o tym sądzicie?
JohnLenin jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[FFII] Usterka układu silnika czarekpl Silnik i skrzynia 18 28-11-12 10:42
Usterka układu silnika. andrzejp5 Silnik i skrzynia 2 19-01-11 09:29
[FFII] Usterka układu silnika P0191 viker Inne techniczne 7 19-09-09 15:22
Focus II FL 1.8 TDCI usterka silnika Cumuulus Silnik i skrzynia 4 03-05-09 20:39
robić 2-gi przegląd w ASO czy nie?? 4tun Serwis i gwarancja 9 05-11-05 02:21

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:25.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u