Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Elektryka, audio i alarmy

Komunikaty

Elektryka, audio i alarmy Wszystko co elektryczne.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 24-04-08, 21:35   #31
hrodobert
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Skąd: Gryfino
Postów: 22
Domyślnie

najpierw podziekuje za zainteresowanie
A teraz do rzeczy:
1. Do starego radia byly podlaczone wszystkie trzy a radio to fordowskie 4000RDS. Sterowania w kierownicy nie mam. Poza tym tylko jedna wtyczka pasuje. Pozostale dwie sa inne. Nie mam niestety aparatu , wiec nie moge zapodac foty . Mialem nadzieje, ze jeszcze dzis je podlacze, bo jutro jade do wroclawia. 4,5 h w ciszy to mala a nawet wielka kiszka.


Jakos tak wygladaja wejscia w radiu i takie koncowki mam w aucie


2. Na pewno potrzeba przejsciowki bo w aucie mam (chyba) DIN a w radiu ISO (tak mi sie wydaje. pewien jestem natomiast, ze nie pasuja do siebie
hrodobert jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-04-08, 22:07   #32
Krystian Markow
Turysta
 
Avatar Krystian Markow
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Skąd: Częstochowa
Postów: 148
Domyślnie

Ja aktualnie jestem we Wrocku wiec może sie jutro spotkamy i bedzie prosciej
Krystian Markow jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-04-08, 22:10   #33
hrodobert
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Skąd: Gryfino
Postów: 22
Domyślnie

Jesli do wyjazdu sobie nie poradze, to zglosze sie na PW. We wrocku bede dopiero w nocy, wiec o ewentualna pomoc poprosze najwczesniej w sobote

Rozumiem, ze mam do czynienia z fachowcem w tej dziedzinie?
Z gory dzieki za zainteresowanie
hrodobert jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-04-08, 22:17   #34
Krystian Markow
Turysta
 
Avatar Krystian Markow
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Skąd: Częstochowa
Postów: 148
Domyślnie

Oj nie nie...może nie fachowcem ale lubie sam majstrować a radio montowałem sam.
Cholera sęk w tym że jutro wieczorem wracam do częstochowy. Może uda Ci się zrobić foto wszystkich tych przewodów to coś zaradzimy.
Na tym rysunku wejścia A i B odpowiadają wtyczkom które powinny pasować do przejściówki z złącz forda na iso... Masz taką przejściówke jak kolega na foto wyrzej??
Krystian Markow jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-04-08, 11:29   #35
hrodobert
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Skąd: Gryfino
Postów: 22
Domyślnie

mala pomylka. dwie wtyczki mozna umiescic w gniazdach. Druga trzeba bylo troszke pokrecic i wcisnac na sile. jakas niedorobka niewielka. Trzecia nadal wisi. Doczytalem w necie, ze ta trzecia ma cos wspolnego z samoczynnym wyciszeniem i podglosnieniem podczas jazdy oraz wyciszeniem podczas gdy zadzwoni telefon. No nic, zobaczymy co powie na to gosc, ktory sie tym zajmuje.

pozdrawiam.
hrodobert jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-04-08, 12:38   #36
Krystian Markow
Turysta
 
Avatar Krystian Markow
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Skąd: Częstochowa
Postów: 148
Domyślnie

a jak poszło z anteną
Krystian Markow jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-04-08, 08:53   #37
hrodobert
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Skąd: Gryfino
Postów: 22
Domyślnie

Potrzebna byla przejsciowka za 5 zl

Radio dziala bez tej trzeciej wtyczki, ale jak wroce to bede kombinowal z podlaczeniem kabli tak aby radio dzialalo bez kluczyka.

Podsumowujac

Miales racje co do tego, ze ta trzecia wtyka jest zbedna. Pelni ona jakies dodatkowe funkcje, ale nie jest niezbedna , aby radyjko slicznie przygrywalo

pozdrawiam
hrodobert jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-04-08, 13:10   #38
Krystian Markow
Turysta
 
Avatar Krystian Markow
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Skąd: Częstochowa
Postów: 148
Domyślnie

U mnie przejściówka nie była potrzebna choć też ją kupiłem po co Ja bede zakładał adapter do pilota jak kolega w pierwszym poście więc wtedy pewnie ta trzecia wtyczka sie przyda.
Wczoraj przed wyjazdem zatrzasnąłem sobie kluczyki w bagarzniku ...odginanie drzwi i pręt. Pozdrawiam
Krystian Markow jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-04-08, 23:28   #39
gRuHa
Kataryna
 
Avatar gRuHa
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Postów: 5 916
Domyślnie

Patrol, jedna wielka prośba, widzę że trochę ogarniasz co i jak w kablach piszczy
sterowanie radiem realizowane jest poprzez podłączanie odpowiednich oporów, jakbyś mógł wziąc omomierz i pomierzyć te opory, na poszczególnych wyjściach jacka i przy wciśniętych odpowiednich przyciskach na pilocie fordowskim...

jakbyś mi zrobił takie rozeznanie to wykonanie przeróbki seryjnego pilota będzie u mnie jakieś 3 razy tańsze!

PS. stawiam duży browar!
__________________


gRuHa jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-04-08, 12:26   #40
Krystian Markow
Turysta
 
Avatar Krystian Markow
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Skąd: Częstochowa
Postów: 148
Domyślnie

Cytat:
Napisał gRuHa
Patrol, jedna wielka prośba, widzę że trochę ogarniasz co i jak w kablach piszczy
sterowanie radiem realizowane jest poprzez podłączanie odpowiednich oporów, jakbyś mógł wziąc omomierz i pomierzyć te opory, na poszczególnych wyjściach jacka i przy wciśniętych odpowiednich przyciskach na pilocie fordowskim...

jakbyś mi zrobił takie rozeznanie to wykonanie przeróbki seryjnego pilota będzie u mnie jakieś 3 razy tańsze
Aktualnie nie posiadam jeszcze "tej"przejściówki z mini "jackiem"
Krystian Markow jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-04-08, 19:44   #41
gRuHa
Kataryna
 
Avatar gRuHa
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Postów: 5 916
Domyślnie

Cytat:
Napisał Krystian Markow
Aktualnie nie posiadam jeszcze "tej"przejściówki z mini "jackiem"
jak będziesz miał to się odezwij
__________________


gRuHa jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-04-08, 03:05   #42
Patrol
Turysta
 
Avatar Patrol
 
Zarejestrowany: May 2007
Skąd: Poznań
Ford Focus II FL
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2008
PO Poznań
Postów: 208
Domyślnie

@gRuHa:
obawiam się, że sama podmiana rezystorów w pilocie nic nie da jeśli w tym kierunku idziesz.
wymagana jest głębsza modyfikacja - problem szerzej wyjaśniony na przykładzie z soniarzem:
http://www.panuworld.net/minidisc/fordsony/index.htm
Patrol jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-04-08, 23:24   #43
gRuHa
Kataryna
 
Avatar gRuHa
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Postów: 5 916
Domyślnie

Patrol, stronkę znam i IMO stosowanie tutaj mikrokontrolera to zwyczajnie przerost formy nad treścią, typek zmontował układ, który po otrzymaniu na stykach oporu X, podaje do radia opór Y - bezsens

akurat SONY jest najprostszym radiem do przeróbki i zazwyczaj robi się te rzeczy na rezystorach, problem by był jakby Alpine, miał sygnały podawane cyfrowo, a jak jeszcze korzysta z maristrali IC2 to już wogóle kaplica, bo amatorskie wykoannie adaptera byłoby pewnie droższe od zakupu oryginalnego interface'u Alpine'a...

gdybyś pomierzył te opory (o ile są) to wszystko byłoby jasne i klarowne
(ładnie proszę )
__________________


gRuHa jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-05-08, 00:34   #44
Patrol
Turysta
 
Avatar Patrol
 
Zarejestrowany: May 2007
Skąd: Poznań
Ford Focus II FL
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2008
PO Poznań
Postów: 208
Domyślnie

Podszedłem do tych pomiarów, ale nic z tego wyszło - duże wahania rezystancji bez względu na zakres miernika i praktycznie te same rezultaty dla każdego z przycisków pilota (pomiar robiłem zarówno na minijack'u jak i na odpowiednich wyjściach z adaptera).
Mimo wszystko wydaje mi się, że podmiana rezystorów nic nie da ze wzgl. na drabinkę rezystorów/dekodowanie stanu wejścia, w każdym razie to tyle co mogłem zrobić :/
Patrol jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-05-08, 16:35   #45
gRuHa
Kataryna
 
Avatar gRuHa
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Postów: 5 916
Domyślnie

Cytat:
Napisał Patrol
Podszedłem do tych pomiarów, ale nic z tego wyszło - duże wahania rezystancji bez względu na zakres miernika i praktycznie te same rezultaty dla każdego z przycisków pilota (pomiar robiłem zarówno na minijack'u jak i na odpowiednich wyjściach z adaptera).
czyli kiszka jest cyfrowo :/

Cytat:
Napisał Patrol
Mimo wszystko wydaje mi się, że podmiana rezystorów nic nie da ze wzgl. na drabinkę rezystorów/dekodowanie stanu wejścia, w każdym razie to tyle co mogłem zrobić :/
w Fordzie też jest drabinka tylko z innymi wartościami

THX anyway
__________________


gRuHa jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
alpine, pilot do radia


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[FFI] Adapter -radio, kostka, sterowanie z pilota Foka1223 Elektryka, audio i alarmy 26 22-03-13 13:14
Radio Alpine + Ramka + adapter itp... Jak zamontować blizz Elektryka, audio i alarmy 11 03-04-09 21:41
[FFI] Pilot orginalny - radio nie orginalne lisek Elektryka, audio i alarmy 3 07-01-09 22:43
Pilot fabryczny + radio (niefabryczne ) ARtuRO Elektryka, audio i alarmy 6 01-11-05 23:09
Pilot SONY , a radio FORD Dzieciak Elektryka, audio i alarmy 2 11-02-05 09:46

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:38.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u