Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 10-03-10, 23:28   #1
edi0106
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Skąd: Wałbrzych
Ford Focus I
HB 5D
1.4 Zetec 75KM manual
2000
Postów: 4
Domyślnie Pierścienie, uszczelniacze. Wymieniać czy poczekać.

Witam.

Mam pytanie. Może ktoś doradzi.
Od jakiegoś czasu zauważyłem że moja foka bierze olej.
- po kilkunastu minutach postoju na wolnych obrotach, po mocniejszym wciśnięciu pedału gazu widoczny niebiesko szary dym (chmura)
- po dłuższym postoju w korku (podobnie jak wyżej), ruszam i odczuwalny spadek mocy (jak by silnik się przegrzał), dzwonią cylindry przy ruszaniu, po chwili jak już powoli ruszę i przejadę kawałek wszystko wraca do normy,
- przy jeździe na wyższych obrotach, przy tym silniku za miastem często jeździ się na wyższych obrotach (ok. 3000obr), też bierze więcej niż trzeba.

W warsztacie powiedzieli, że to typowy efekt wyjechanych pierścieni albo uszczelniaczy na zaworach i że najlepiej wymienić jedne i drugie. (szkoda że nie mogą stwierdzić które to dokładniej).

Jestem gotów zlecić im wymianę pierścieni i uszczelniaczy wraz z uszczelką pod głowicą, planowaniem i przy okazji wymiana oleju i filtrów. Pytanie tylko czy zrobić to już teraz czy na razie dolewać oleju i jeździć. Czy taka naprawa (częściowy remont silnika) jest zmniejszy jego żywotności. A może poprawi jego kondycję i będzie śmigał jak nowy .

A może ktoś doradzi coś więcej. Może nie wymieniać jednych i drugich a tylko uszczelniacze. Tylko czy przy rozebranym silniku nie będzie to już bez różnicy?

Z góry dzięki.
edi0106 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-03-10, 23:41   #2
krzys_jg
Turysta
 
Avatar krzys_jg
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
2001
DJ Jelenia Góra
Postów: 184
Domyślnie

W Skodzie Felicji 1.6 (silnik VW) miałem to samo, chciałem zrobić tylko uszczelaniacze ale znajomi mechanicy doradzali mi pierścienie i uszczelniacze (żeby nie trzeba było później znowu rozbierać silnika). A co do dłuższej takiej jazdy bez wymiany tych elementów, słyszałem, że można katalizator zniszczyć. Dużo musisz dolewać oleju?
krzys_jg jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-03-10, 23:49   #3
Ziele1985
Turysta
 
Avatar Ziele1985
 
Tomek
Zarejestrowany: Feb 2008
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
kombi
1.6 DuraTorq 115 KM DPF manual
wrzesień
2011
WW..P Warszawa Włochy
Postów: 377
Garaż
Domyślnie

Jak już rozbierasz silnik to wszystko rób. Tylko chyba uszczelki pod pokrywą zaworów nie wymienisz. Przynajmniej w 1.6 zetec s uszczelka pod pokrywę zaworów jest sprzedawana razem z pokrywą zaworów. Tak się dowiedziałem przy zakupie części, od innych modeli są za płytkie. Ja mam uszczelnione silikonem 300stC
__________________
Ziele1985 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-03-10, 01:22   #4
gRuHa
Kataryna
 
Avatar gRuHa
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Postów: 5 916
Domyślnie

gówno prawda - rób same uszczelniacze, a najpierw zmień olej!

wymiana pierścieni/tłoków w 1,4/1,6 jest dość problematyczna...
__________________


gRuHa jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-03-10, 07:15   #5
sanjarek
Turysta
 
Avatar sanjarek
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Skąd: Sławno
Ford Focus I
HB 5D
1.4 Zetec 75KM manual
lipiec
2004
ZSL powiat sławieński (Sławno)
Postów: 223
Domyślnie

Cytat:
Napisał edi0106 Zobacz post
W warsztacie powiedzieli, że to typowy efekt wyjechanych pierścieni albo uszczelniaczy na zaworach i że najlepiej wymienić jedne i drugie. (szkoda że nie mogą stwierdzić które to dokładniej).
jak to nie można stwierdzić ... zmień mechaników ... robi się to sprawdzając stopień sprężania najpierw na sucho a za drugim razem na mokro(po zaaplikowaniu kilku kropli oleju silnikowego do cylindra). Jeśli jest znaczny wzrost ciśnienia za drugim razem, to masz zjechane pierścienie jeśli nie ma różnicy to ciągnie na zaworach
__________________
Aikido to zdrowie !
sanjarek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-03-10, 07:47   #6
maryc
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Ford Focus II ST
kombi
1.6 DuraTorq TDCi 90KM manual
2007
Postów: 14
Domyślnie

Cytat:
Napisał sanjarek Zobacz post
jak to nie można stwierdzić ... zmień mechaników ... robi się to sprawdzając stopień sprężania najpierw na sucho a za drugim razem na mokro(po zaaplikowaniu kilku kropli oleju silnikowego do cylindra). Jeśli jest znaczny wzrost ciśnienia za drugim razem, to masz zjechane pierścienie jeśli nie ma różnicy to ciągnie na zaworach
A o pierścieniach olejowych słyszałeś? Silnik może mieć idealną kompresję a olejowe pierścienie będą zapieczone na tłokui tez będzie brał olej.

Da się w tym silniku wymienić uszczelniacze bez ściągania głowicy? Jest wystarczająco duzo miejsca? Jak tak to tylko uszczelniacze rób. Dół zawsze zdążysz rozebrać.
maryc jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-03-10, 11:52   #7
Matis2
Turysta
 
Avatar Matis2
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Skąd: Kłodzko
Ford Focus II FL
HB 5D
1.6 Duratec 100KM manual
maj
2008
DKL powiat kłodzki (Kłodzko)
Postów: 222
Domyślnie

Ja w wcześniejszym aucie robiłem taki remoncik planowanie głowicy , wymiana pierścieni, uszczelniaczy, uszczelki pod głowicą itp. Auto chodziło lepiej i nie brało oleju a sama wymiana uszczelniaczy nic nie da. A ile chcą za robote ?

---------- Post dodany o 11:52 ---------- Poprzedni post był z 11:47 ----------
__________________
Ford Focus mk2 lift 1.6 duratec Ford Focus mk1 1.6 16v zetec wcześniej Ford Fiesta
Matis2 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-03-10, 14:15   #8
gRuHa
Kataryna
 
Avatar gRuHa
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Postów: 5 916
Domyślnie

karwa znaffcy, najpierw wymiana oleju na deko gęstszy, jak nie ustąpi to uszczelniacze...
jak nie rozbieraliście nigdy 1,4/1,6 to nie namawiajcie człowieka, żeby otwierał ten kibel!

Cytat:
Napisał maryc Zobacz post
A o pierścieniach olejowych słyszałeś?
GAWRON, ma uebaną półkę między pierścieniami na jednym cylindrze, a foka oleju nie bierze, a napewno nie zostawia za sobą chmur! a nie robi tego, bo się nie opłaca tego robić w 1,6...
z kolei mój wujek miał za żadki olej zalany i auto z przelotem ledwo kilkudziesięciu kkm zostawiało chmury jak zajechany golf!

druga sprawa, czy któryś z Was szpeców widzał gdzieś pierścienie do 1,4/1,6? podpowiedź: NIE MA, są w komplecie razem z całym układem korbowo-tłokowym w ASO
__________________


gRuHa jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-03-10, 16:08   #9
Matis2
Turysta
 
Avatar Matis2
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Skąd: Kłodzko
Ford Focus II FL
HB 5D
1.6 Duratec 100KM manual
maj
2008
DKL powiat kłodzki (Kłodzko)
Postów: 222
Domyślnie

Cytat:
Napisał gRuHa Zobacz post
karwa znaffcy, najpierw wymiana oleju na deko gęstszy, jak nie ustąpi to uszczelniacze...
jak nie rozbieraliście nigdy 1,4/1,6 to nie namawiajcie człowieka, żeby otwierał ten kibel!


GAWRON, ma uebaną półkę między pierścieniami na jednym cylindrze, a foka oleju nie bierze, a napewno nie zostawia za sobą chmur! a nie robi tego, bo się nie opłaca tego robić w 1,6...
z kolei mój wujek miał za żadki olej zalany i auto z przelotem ledwo kilkudziesięciu kkm zostawiało chmury jak zajechany golf!

druga sprawa, czy któryś z Was szpeców widzał gdzieś pierścienie do 1,4/1,6? podpowiedź: NIE MA, są w komplecie razem z całym układem korbowo-tłokowym w ASO
http://czesci-silnikowe.abc24.pl/def...122&pro=430165
__________________
Ford Focus mk2 lift 1.6 duratec Ford Focus mk1 1.6 16v zetec wcześniej Ford Fiesta
Matis2 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-03-10, 10:05   #10
sanjarek
Turysta
 
Avatar sanjarek
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Skąd: Sławno
Ford Focus I
HB 5D
1.4 Zetec 75KM manual
lipiec
2004
ZSL powiat sławieński (Sławno)
Postów: 223
Domyślnie

Cytat:
Napisał gRuHa Zobacz post
druga sprawa, czy któryś z Was szpeców widzał gdzieś pierścienie do 1,4/1,6? podpowiedź: NIE MA, są w komplecie razem z całym układem korbowo-tłokowym w ASO
męczyło mnie to stwierdzenie, bo k...wa pamiętam, że kiedyś z ciekawości szukałem pierścieni do 1,4 i jakiegoś wielkiego problemu nie miałem (to przecież nie elektrownia atomowa i z czegoś ten silnik złożyli) ... jak mnie pamięć nie myli to były pierścienie GOETZE na intercarsie chyba (teraz widzę, że nie mają tego w ofercie) nie mówiąc o sklepach typu abscar ale od czego internet 3 minuty i jest np. tu pewnie innych firm też można znaleźć (wg. mnie trzeba tyko szukać u specjalistów zajmujących się silnikami i nie powinno być z tym problemu)
__________________
Aikido to zdrowie !
sanjarek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-03-10, 15:11   #11
gRuHa
Kataryna
 
Avatar gRuHa
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Postów: 5 916
Domyślnie

Cytat:
Napisał sanjarek Zobacz post
3 minuty i jest np. tu
a gdzie??
__________________


gRuHa jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-03-10, 18:44   #12
gRuHa
Kataryna
 
Avatar gRuHa
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Postów: 5 916
Domyślnie

to chyba się komuś poperdoliło, bo w Mondeo było stare 1,6 i do niego faktycznie są pierścionki

nie kłócę się bo nie widziałem na oczy, ale jeśli nawet w ASO nie ma to raczej ciężko, żeby ktoś robił aftermarketowe...
__________________


gRuHa jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-03-10, 22:11   #13
Matis2
Turysta
 
Avatar Matis2
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Skąd: Kłodzko
Ford Focus II FL
HB 5D
1.6 Duratec 100KM manual
maj
2008
DKL powiat kłodzki (Kłodzko)
Postów: 222
Domyślnie

Cytat:
Napisał gRuHa Zobacz post
to chyba się komuś poperdoliło, bo w Mondeo było stare 1,6 i do niego faktycznie są pierścionki

nie kłócę się bo nie widziałem na oczy, ale jeśli nawet w ASO nie ma to raczej ciężko, żeby ktoś robił aftermarketowe...
może być tak jak piszesz bo za wiele tego nie znzlazłem.
__________________
Ford Focus mk2 lift 1.6 duratec Ford Focus mk1 1.6 16v zetec wcześniej Ford Fiesta
Matis2 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-03-10, 19:00   #14
Grześ.
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Skąd: Wa-wa
Postów: 14
Domyślnie

Witam!!
Panowie strasznie żeście tu namotali, że się nie da, że to straszny kibel itd.
Po kolei:
- w silnikach zetec 1.25, 1.4, 1.6 oraz duratec 1.8, 2.0 (mondeo) występuje problem z zapiekającymi się na tłokach pierścieniami olejowymi (zbierającymi). Pozostałe dwa (uszczelniające) są ok. W takim przypadku jak już ktoś słusznie zauważył pomiar kompresji nic nie da.
- co do remontu silnika to nie wiem skąd u kolegi gRuHy takie uprzedzenie

karwa znaffcy, najpierw wymiana oleju na deko gęstszy, jak nie ustąpi to uszczelniacze...
jak nie rozbieraliście nigdy 1,4/1,6 to nie namawiajcie człowieka, żeby otwierał ten kibel!

czyżby jakieś nie udane próby???

Konstrukcja tych silników (zetec) jest prosta jak budowa młota. Oczywiście trzeba znać parę szczegółów jak brak klina na kole zębatym rozrządu czy zamków na panewkach itd.
Ale w końcu na taką naprawę auto prowadzi się do mechanika, nie do kowala.
Zgadza się że pierścienie w oryginale są nie dostępne, ale polak potrafi. Są fachowcy, którzy takie pierścienie dorabiają niemal na dowolny wymiar. Trzeba tylko najpierw sprawdzić czy cylindry nie są owalne, jeśli tak (bardzo rzadki przypadek) to silnik na złom.
Jeśli ok, to nowe pierścionki, obróbka głowicy (uszczelniacze, planowanie, sprawdzenie szczelności zaworów itd) i silniczek będzie śmigał jak nowy.
Oczywiście trzeba się liczyć z kosztami takiej naprawy.
Swap używanego silnika jest mało rozsądny, bo prawdopodobieństwo kupienia silnika w podobnym stanie jest duże.
Zresztą zadzwoń do paru niezależnych warsztatów nawet polecanych na tym forum ( Zbych, abscar) zajmujących się naprawą fordów i zapytaj, to nie kosztuje, a będziesz miał jakieś rozeznanie.
Pozdrawiam
__________________
Pozdrawiam
Grześ. jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-03-10, 19:30   #15
gRuHa
Kataryna
 
Avatar gRuHa
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Postów: 5 916
Domyślnie

Cytat:
Napisał Grześ. Zobacz post
czyżby jakieś nie udane próby???
jest to opinia Wuja Zbycha, który z 3-ech silników 1,6 próbował poskładać jeden i mu się to nie udało...
__________________


gRuHa jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-03-10, 21:23   #16
edi0106
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Skąd: Wałbrzych
Ford Focus I
HB 5D
1.4 Zetec 75KM manual
2000
Postów: 4
Domyślnie

Witam.

Widzę, że zdania są podzielone.
Teraz nie wiem co robic, no i chyba na początek wymienię olej. Zobaczę jak to podziała. Tyle już pojeździłem więc jeszcze miesiąc czy dwa wytrzymam. Pojadę też do innego mechanika i sprawdzę sprężanie.

Nie wiedziałem, że z tymi pierścieniami mogą byc takie problemy. Jeśli zdecyduje się na naprawę to może rzeczywiście lepiej od razu wymieniac pierścienie i uszczelniacze. Po co oddawac auto dwa razy.

No i w weekend wymieniłem se cewkę zapłonową i założyłem oryginalne świece Motorcrafta do forda i muszę powiedzie że jeździ się inaczej. Auto reaguje lepiej. Wymienię olej i będę obserwował.

Dzięki za wsparcie. Może jeszcze ktoś dopowie coś do tematu.
Pozdrawiam.
edi0106 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-03-10, 23:04   #17
MARIUSZ.B
Turysta
 
Avatar MARIUSZ.B
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Skąd: Warszawa
Inny
HB 3D
1.6 Zetec 100KM manual
styczeń
2000
WF Warszawa Praga Południe
Postów: 40
Domyślnie

Może lepiej poszukać na spokojnie drugiego silnika i to 1.6. Powinien bez problemu pasować. Na razie zmień olej i przekopuj allegro, kosztowo zmiana silnika może wyjść podobnie co remont silnika a czasami nawet taniej.
__________________

MARIUSZ.B jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-03-10, 16:04   #18
gRuHa
Kataryna
 
Avatar gRuHa
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Postów: 5 916
Domyślnie

Cytat:
Napisał MARIUSZ.B Zobacz post
kosztowo zmiana silnika może wyjść podobnie co remont silnika a czasami nawet taniej
w tym kiblu napewno taniej
a 1,6 faktycznie podpasuje w miarę plug&play
__________________


gRuHa jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-03-10, 22:11   #19
michalczeski07
Turysta
 
marek
Zarejestrowany: Jan 2010
Ford Focus II FL
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
listopad
2008
CIN powiat inowrocławski (Inowrocław)
Postów: 15
Domyślnie

Drogi kolego jeśli silnik jest rozgrzany i bierze olej po postoju na światłach to tylko oznacza że nagromadaony olej spływa po trzonku zaworu przez uszkodzony uszczelniacz do cylindra i zostaje spalony.wystarczy wymienić uszczelniacze i po sprawie. Natomiast dzwonienie może być przyczyną zbyt rozgrzanego oleju.rozgrzany olej jest żadki ,co powoduje że spada ciśnienie w hydraulicznej regulacji zaworów co powoduje głośna prace silnika.wymiana oleju na odpowiedni powinna załatwić temat.jeśli to nie pomoże to sprawdzić trzeba sprężanie na tłokach .ostatni krok to wymiama pierścieni.
michalczeski07 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-03-10, 07:50   #20
gRuHa
Kataryna
 
Avatar gRuHa
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Postów: 5 916
Domyślnie

Cytat:
Napisał michalczeski07 Zobacz post
rozgrzany olej jest żadki ,co powoduje że spada ciśnienie w hydraulicznej regulacji zaworów
o ile silnik takową posiada, a 1,6 z tego co wiem nie ma...
__________________


gRuHa jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-03-10, 17:08   #21
Matis2
Turysta
 
Avatar Matis2
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Skąd: Kłodzko
Ford Focus II FL
HB 5D
1.6 Duratec 100KM manual
maj
2008
DKL powiat kłodzki (Kłodzko)
Postów: 222
Domyślnie

Cytat:
Napisał gRuHa Zobacz post
o ile silnik takową posiada, a 1,6 z tego co wiem nie ma...
Ustawia się zawory w 1.6 16v czy mają samoregulację ? Pytałem machaników a każdy mówi co innego.
__________________
Ford Focus mk2 lift 1.6 duratec Ford Focus mk1 1.6 16v zetec wcześniej Ford Fiesta
Matis2 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-03-10, 18:59   #22
sanjarek
Turysta
 
Avatar sanjarek
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Skąd: Sławno
Ford Focus I
HB 5D
1.4 Zetec 75KM manual
lipiec
2004
ZSL powiat sławieński (Sławno)
Postów: 223
Domyślnie

Cytat:
Napisał Matis2 Zobacz post
Ustawia się zawory w 1.6 16v czy mają samoregulację ? Pytałem machaników a każdy mówi co innego.
ustawia się ... u Ciebie prawdopodobnie płytkami (rocznik 2000) ... (wymienia się płytki na odpowiednią grubość) albo w gorszym przypadku regulacja szklankami, które mają różną grubość denka (są dość drogie). Pewność co do sposobu regulacji możesz mieć po sprawdzeniu po nr VIN
__________________
Aikido to zdrowie !
sanjarek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-03-10, 22:21   #23
Matis2
Turysta
 
Avatar Matis2
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Skąd: Kłodzko
Ford Focus II FL
HB 5D
1.6 Duratec 100KM manual
maj
2008
DKL powiat kłodzki (Kłodzko)
Postów: 222
Domyślnie

Cytat:
Napisał sanjarek Zobacz post
ustawia się ... u Ciebie prawdopodobnie płytkami (rocznik 2000) ... (wymienia się płytki na odpowiednią grubość) albo w gorszym przypadku regulacja szklankami, które mają różną grubość denka (są dość drogie). Pewność co do sposobu regulacji możesz mieć po sprawdzeniu po nr VIN
jak sprawdzić po nr. VIN, wiesz ?
__________________
Ford Focus mk2 lift 1.6 duratec Ford Focus mk1 1.6 16v zetec wcześniej Ford Fiesta
Matis2 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-03-10, 15:19   #24
grzybek
Kataryna
 
Avatar grzybek
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Skąd: B-gi
Inny
sedan
styczeń
2018
WBR powiat białobrzeski (Białobrzegi)
Postów: 3 047
Domyślnie

BTW, czy ktoś się orientuje i zna jakąś firmę która podejmie się ulepienia wału korbowego i kogoś kto dorabia panewki tylko takie dalekobieżne a nie szajs żeby jazdę przed sprzedażą wytrzymały
__________________
Squadra Forza Italia
"Make a car more powerful and it goes faster accelerating in a straight line. Make it lighter and it goes faster everywhere.", Colin Chapman.

Była Foczka - nie ma Foczki
15 lat i 241440km razem
grzybek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-03-10, 16:18   #25
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

edi - jak cos to dzisiaj widzialem u handlarzy w Zabkach swieza foke z 1.4 na czesci - jakbys byl zainteresowany to sie do nich odezwij, dopoki jest w burze to nawet mozesz sobie posluchac jak chodzi
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-03-10, 21:52   #26
gRuHa
Kataryna
 
Avatar gRuHa
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Postów: 5 916
Domyślnie

o kurna aż mi się wierzyć nie chce - wielka piona dla Ciebie, że udało Ci się to wygrzebać
przejżałem najpierw tylko ten katalog na stronce, a teraz dopiero ściągnąłem ten KONEKSu

ale żeby nie było tak kolorowo to do 1,6 nie widze
ponadto trzeba uważać, bo 76mm miały pierścienie również w starym Zetecu 1,6
__________________


gRuHa jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-03-10, 16:49   #27
sanjarek
Turysta
 
Avatar sanjarek
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Skąd: Sławno
Ford Focus I
HB 5D
1.4 Zetec 75KM manual
lipiec
2004
ZSL powiat sławieński (Sławno)
Postów: 223
Domyślnie

Cytat:
Napisał gRuHa Zobacz post
ale żeby nie było tak kolorowo to do 1,6 nie widze
ale w intercarsie są ... może nie najtańsze (GOETZE) ale są
__________________
Aikido to zdrowie !
sanjarek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-03-10, 21:28   #28
Ziele1985
Turysta
 
Avatar Ziele1985
 
Tomek
Zarejestrowany: Feb 2008
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
kombi
1.6 DuraTorq 115 KM DPF manual
wrzesień
2011
WW..P Warszawa Włochy
Postów: 377
Garaż
Domyślnie

Zauważyłem że dookoła świec mam olej. Prawdopodobnie uszczelnienie wewnętrzne pokrywy zaworów poszło się kochać bo miałem na silikon złapane jak pisałem wyżej. I olej znowu spie****la.
__________________
Ziele1985 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-03-10, 17:41   #29
gRuHa
Kataryna
 
Avatar gRuHa
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Postów: 5 916
Domyślnie

no to zwracam cały honor w takim razie

jakiś czas temu nie było wogóle...
__________________


gRuHa jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-03-10, 19:38   #30
TERBUH_B
Turysta
 
Avatar TERBUH_B
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Skąd: Warszawka
Ford Focus I
kombi
1.8 Zetec 115KM manual
listopad
1999
Postów: 40
Domyślnie

Robic wszystko przy okazji rozebrania głowicy można od razu sprawdzić szczelność i ew przeszlifować zawory
__________________
PZDR HUBERT
TERBUH_B jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u