Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 15-09-08, 17:57   #1
siwy45
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Skąd: wroclaw
Postów: 6
Domyślnie 1.8 TDCI problem ze wskazaniem temperatury silnika

po osiagnieciu wlasciwej temperatury silnika wskazowka lekko przed srodkiem po zwolnieniu predkosci lub zatrzymaniu sie i ponownym ruszaniu albo przyspieszaniu wskazaniia temperatury opadaja nawet do 65 C
temp.w trybie serwisowym pokazywana jest okolo 125C na rozgrzanym silniku na zimnym jest okolo 65C . Podobnie jak wskazowka na tablicy opada tak samo w trybie serwisowym wskazania sa pokazywane w dol nawet do 75C po wylaczeniu auta na luz i obroty silnika okolo 850obr/min temperatura wraca do normalnych wskazan na tablicy a tryb serwisowy pokazuje miedzy 125C a 130C /termostat po wymianie orginal/
czy wskazania trybu serwisowego 125C 130C to normale wartosci czy cos nie tak
siwy45 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-09-08, 09:34   #2
eMeneMs
Turysta
 
Avatar eMeneMs
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Skąd: Kraków
Postów: 37
Domyślnie Re: problem ze wskazaniem temperatury silnika

Cytat:
Napisał siwy45
czy wskazania trybu serwisowego 125C 130C to normale wartosci czy cos nie tak
tak to jest norma
u mnie też tak jest -> TU
__________________
...kiedyś dorwe tego ch**a co tak wkręca te czupa czupsy w ten pie****ny papierek...
eMeneMs jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-09-08, 11:07   #3
siwy45
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Skąd: wroclaw
Postów: 6
Domyślnie

tak tylko ty masz inny silnik i calkiem inne oprogramowanie moj to ford 1,8 tdci 115km
i co z ta spadajaca tyemperatura podczas przyspieszania nie spada o klika stop.tylko nawet do 65C zeby po jakims czasie wrocic do normalnej a najszybciej wraca po obnizeniu obrotow do 850 OBR/MIN
siwy45 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-09-08, 12:01   #4
Gimnastikball
Turysta
 
Avatar Gimnastikball
 
Zarejestrowany: Dec 2005
Skąd: Czelabińsk
Ford Focus I FL
kombi
2.0 Zetec 130KM manual
2003
PNT powiat nowotomyski (Nowy Tomyśl)
Postów: 726
Garaż
Domyślnie Re: problem ze wskazaniem temperatury silnika

Cytat:
Napisał siwy45
po osiagnieciu wlasciwej temperatury silnika wskazowka lekko przed srodkiem po zwolnieniu predkosci lub zatrzymaniu sie i ponownym ruszaniu albo przyspieszaniu wskazaniia temperatury opadaja nawet do 65 C
temp.w trybie serwisowym pokazywana jest okolo 125C na rozgrzanym silniku na zimnym jest okolo 65C . Podobnie jak wskazowka na tablicy opada tak samo w trybie serwisowym wskazania sa pokazywane w dol nawet do 75C po wylaczeniu auta na luz i obroty silnika okolo 850obr/min temperatura wraca do normalnych wskazan na tablicy a tryb serwisowy pokazuje miedzy 125C a 130C /termostat po wymianie orginal/
czy wskazania trybu serwisowego 125C 130C to normale wartosci czy cos nie tak
Jak miałem FFII 1,8 tdci - też mie wskazówka latała i podobne objawy jak Twoje.
W C mam juz skale w stopniach i 125 stC, to już czerwone pole.

Tak wygląda jak by układ nie był odpowietrzony, ewentualnie masz tylko mały obieg, czyli termostat nie puszcza na chłodnicę.
Tak czy siak uważaj, co by nie przegrzac motoru.
A podłączałeś się pod kompa ? Powiedział cos ?
__________________
-- Traveller --
Gimnastikball jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-09-08, 15:42   #5
siwy45
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Skąd: wroclaw
Postów: 6
Domyślnie

ulad odpowietrzalem, dwa razy silnik sie rozgrzewal do wlaczenia wenylatora
termostat sie otwiera bo jak nabierze temperatury to robi sie goraca rura do chlodnicy i wtym momencie temperatura spada tak jak ma spadac o kilka stopni.Klima i ogrzewanie jest ok.
Rozmawialem z gosciem z serwisu i powiedzial ze byl w tych modelach blad oprogramowania i po dograniu tam czegos to ustepuje ,ale nie zawsze pomagajutro jade do niego pod kompa.
Chlodzenie silnika jest ok nic sie nie dzieje zachowanie ,obroty, spalanie w normie z obserwacji widac ze to tylko bledne odczyty albo wskazania
siwy45 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-09-08, 15:49   #6
Gimnastikball
Turysta
 
Avatar Gimnastikball
 
Zarejestrowany: Dec 2005
Skąd: Czelabińsk
Ford Focus I FL
kombi
2.0 Zetec 130KM manual
2003
PNT powiat nowotomyski (Nowy Tomyśl)
Postów: 726
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał siwy45
ulad odpowietrzalem, dwa razy silnik sie rozgrzewal do wlaczenia wenylatora
termostat sie otwiera bo jak nabierze temperatury to robi sie goraca rura do chlodnicy i wtym momencie temperatura spada tak jak ma spadac o kilka stopni.Klima i ogrzewanie jest ok
Jeździsz dużo po szutrze ?

Bo ja miałem taki przypadek z mondeo dwa tyg temu.

Leciałem do Wawki i w Łowiczu dostałem tel, że spotkanie ma obsuwe, no to pojechałem wolniej. Po dojechaniu do wawy temperatura silnika pod 100stC..
Po ostygnięciu było oki. Wracałem w nocy, normalnie było.

Rano diagnostyka, zero wielbładów.
W rozwiazaniu problemu pomogła ALFA ROMEO......

Stała taka sama u mechnika, ale u niej klima nie halo, bo miała brudne chłodnice...




Rozebrali mojego mondka i między chłodnicami wody i klimy kupa syfu.
Nie było chłodzenia....


Może spróbuj tą drogą.
__________________
-- Traveller --
Gimnastikball jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-09-08, 15:52   #7
siwy45
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Skąd: wroclaw
Postów: 6
Domyślnie

on chlodzenie ma sek w tym ze temperatura opada a nie wzrasta nigdy jeszce nie przekroczyla pionu i zawsze jest lekko przed okolo i 1 milimetra.
Moje 125C to wskazanie temperatury przez komputer w trybie serwisowym a wskazanie na liczniku jest ok lekko przed pionem
siwy45 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-09-08, 15:54   #8
Gimnastikball
Turysta
 
Avatar Gimnastikball
 
Zarejestrowany: Dec 2005
Skąd: Czelabińsk
Ford Focus I FL
kombi
2.0 Zetec 130KM manual
2003
PNT powiat nowotomyski (Nowy Tomyśl)
Postów: 726
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał siwy45
on chlodzenie ma sek w tym ze temperatura opada a nie wzrasta nigdy jeszce nie przekroczyla pionu i zawsze jest lekko przed okolo i 1 milimetra
No ale pisałeś, że w serwisowym je 120 stopni
__________________
-- Traveller --
Gimnastikball jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-09-08, 15:57   #9
siwy45
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Skąd: wroclaw
Postów: 6
Domyślnie

tak ale rano na zimnym silniku jest 65C
co o tym myslice oczywiscie w trybie serwisowym

[ Dodano: Pią 26 Wrz, 2008 09:40 ]
bylem w czoraj w serwisie sprawdzili pod kompem zero bledow wszystko ok
wgrali nowy soft niby ma byc mocniejszy, ale nic mu przedtem nie brakowalo.Gosc powiedzial ze opadajacy wskaznik temperatury nie wplywu na prace silnika bo wskaznik pokazuje temperature plynu a komp do sterowania silnikiem potrzebuje temperature glowicy ktora jest ok i utrzymuje stala temperature.
Tylko jakby motor stal sie troszke glosniejszy po tym nowym sofcie, ale moze to kwestia ustabilizowania sie nowego programu w PCM.
Wskaznik juz teraz nie plywa jak przedtem od 65C do 90C tylko miedzy 80C a 90C po nagrzaniu sie i wystepuje to przy mocnych przyspieszeniach.
Ale moim zdaniem nie powinno tak byc powinien byc w pionie caly czas po nagrzaniu sie /termostat ok nowy orginalny/

[ Dodano: Pią 26 Wrz, 2008 09:42 ]
co o tym myslicie co napisalem wyzej
siwy45 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-12-08, 09:30   #10
DoktorB
Turysta
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Skąd: Szczecin
Ford Focus II
HB 5D
1.6 DuraTorq TDCi 90KM manual
listopad
2005
PZL powiat złotowski (Złotów)
Postów: 225
Domyślnie

A mnie to wkurza, że w każdym VW wskazówka temperatury stoi idealnie naśrodku na 90 stopniach, a u mnie, jakby jakaś niedorobiona ta wskazówka stoi sztywno ale na 83 stopniach, tak głupkowato przed środkiem, jakby dalej sił nie miała. Niby wszystko dobrze, ale wygląda to, jakby ktoś jechał z niedomknietymi drzwiami - niby zamkniete ale nie do końca.
Ot taka dygresja.
DoktorB jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-12-08, 00:43   #11
BiEdRoN
Turysta
 
Avatar BiEdRoN
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Skąd: Wawa-3city-Lebork
Postów: 130
Domyślnie

mam podobny problem auto na maxa nagrzewa sie do 82C (nie dogrzewa) wystarczy ze wlacze na maxa ogrzewanie dmuchawa na 4 wtedy zaczyna sie tragedia temp spada nawet do 54C
termostat wymieniony na nowy oryginaly 130zł w plecy
siwy ile placiles za wgranie tego nowego softa??
__________________


BiEdRoN jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-03-09, 14:48   #12
Docent83
Turysta
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Skąd: eRot(o)manka
Postów: 16
Domyślnie

U mnie wyglada to tak ...
Aha to jest po przejechaniu tych 117 km z takimi parametrami jazdy jakie sa na zdjeciu .... nie sa one przypadkowe ...
i szczerze tez mnie to drazni szczególnie ze wlaczenie wentylacji na wyzsze obroty i podniesienie temperatury wylotu powietrza wentylacji potrafi obnizyc temperature pracy silnika do ok 70C a to juz jest chyba znaczace niedogrzanie silnika ... przecierz to moze wpływac na spalanie i żywotnosc ... tyle sie mowi o nie katowaniu turbinki przy niepełenej temperaturze ....
Czy komus udało sie znalezc rozwiazanie problemu ??
__________________
...jak kochać to księżniczki, jak jeździć to Focusem ...
Docent83 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-03-09, 15:17   #13
Artur83
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Skąd: Mazowieckie
Ford Focus II
HB 5D
2.0 DuraTorq 136KM manual
2006
Postów: 643
Domyślnie

Cytat:
Napisał Docent83
U mnie wyglada to tak ... Obrazek
Aha to jest po przejechaniu tych 117 km z takimi parametrami jazdy jakie sa na zdjeciu .... nie sa one przypadkowe ...
i szczerze tez mnie to drazni szczególnie ze wlaczenie wentylacji na wyzsze obroty i podniesienie temperatury wylotu powietrza wentylacji potrafi obnizyc temperature pracy silnika do ok 70C a to juz jest chyba znaczace niedogrzanie silnika ... przecierz to moze wpływac na spalanie i żywotnosc ... tyle sie mowi o nie katowaniu turbinki przy niepełenej temperaturze ....
Czy komus udało sie znalezc rozwiazanie problemu ??
To nie jest problem, tak ma być. Te samochody mają spore wloty powietrza i jak jedziesz drogą przy temperaturze nawet 6 stopni to odczuwalna przy takim pędzie powietrza uderzającym w chłodnicę jest o wiele niższa. Latem ma to swoje plusy
Artur83 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-03-09, 19:59   #14
dtox
Turysta
 
Zarejestrowany: Dec 2005
Skąd: Krakow
Ford Focus III
kombi
1.6 DuraTorq 115 KM DPF manual
2011
Postów: 85
Domyślnie

Plywanie wskaznika jest spowodowane jego duza czuloscia.
Jak silnik pracuje na biegu jalowym, to pompa wody pracuje bardzo powoli i nie pompuje plynu tak jak na wysokich obrotach.
Zatem ruszajac na niedogrzanym silniku plyn zaczyna krazyc (ten zimny jeszcze) i czujnik reaguje bardzo szybko...efekt: wskazowka opada...
Widocznie w nowym sofcie wprowadzili wieksza opieszalosc wskaznika
Diesel ma bardzo wysoka sprawnosc, zatem dogrzewanie go trwa o wiele dluzej niz silnika benzynowego.
Mam FFII 2008r 1.8 tdci i dogrzewa sie 30 minut... turlajac sie w korkach przy temperaturze okolo zera.
W serwisie byl, wszystko zostalo sprawdzone i tak ma byc. ten model tak ma i juz


A to ze w VAG wskazowki staja na 90 stopniach... to jest oszustwo tylko po to aby nie denerwowac kierowcy. Tam jest duza tolerancja bledu i tylko w przypadku przegrzania silnika wskazowka wychodzi na czerwone pole. Z tego co pamietam to jest +/- 20 stopni, azby wskazowka zmienila polozenie z 90tki...

pozdrawiam
B
__________________
www.abjphotography.com
dtox jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-12-10, 08:23   #15
ptasiekm
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Ford Focus II
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2006
Postów: 16
Domyślnie

Wracam do tematu !!
Czy komuś z Was udało się usunąć problem spadającej temperatury do 60*C w czasie jazdy ??

PS
Termostat i czujnik wymienione.
ptasiekm jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-12-10, 15:12   #16
MaXyM
Turysta
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Skąd: Praga
Ford Focus II
HB 5D
1.8 TDCi 115 KM manual
2006
Postów: 417
Domyślnie

I dodam ze temp nie spada przy zwiekszonych obrotach tylko przy obciazeniu silnika (np. jazda na tempomacie pod gorke, czy na II biegu z hamulcem).
Tez mam weszystko wymienone + wgrany soft. bez rezultatu
MaXyM jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-12-10, 17:00   #17
Piotrek0374
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Skąd: Płock
Ford Focus II FL
kombi
1.6 DuraTorq TDCi 90KM manual
2006
WP Płock
Postów: 5
Garaż
Domyślnie

Wygląda na to, że tak jest w większości przypadków. W ostatnim okresie, przy temperaturze -15 na dworzu, pojeździłem trochę swoją foką rozgrzewając ją do ok. 90 stopni. Muszę zaznaczyć, że jechałem ze skręconym ogrzewaniem (zimne na maxa). Następnie rozwaliłem ogrzewanie na full upał Niestety, po kilku minutach (2-3) temperatura silnika zjechała do ok. 65-70 stopni. Myślałem, że to jakaś awaria ale po przeczytaniu kilku powyższych postów widzę, że to raczej norma.
Piotrek0374 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-12-10, 21:15   #18
neo340
Turysta
 
Avatar neo340
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Ford Focus II
kombi
1.6 DuraTorq TDCi 109KM manual
2005
Postów: 49
Domyślnie

u mnie też tak się dzieje, norma chyba -->ten typ tak ma
neo340 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-06-11, 02:43   #19
jazzzz
Turysta
Grupa: WLKP
 
Zarejestrowany: Jun 2011
Ford Focus II
kombi
1.6 DuraTorq 90KM manual
2007
Postów: 4
Domyślnie

A co w przypadku temp. zewnętrzej +28 stC.
jazzzz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-06-11, 18:31   #20
marcini
Turysta
Grupa: Brak
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Skąd: Poznań
Ford Focus II
kombi
1.6 DuraTorq TDCi 90KM manual
2007
Postów: 59
Domyślnie

U mnie (1.6 tdci) jak jest temperatura powietrza jak teraz (> 20stC) to wskazowka sprawnie dochodzi prawie do pionu i juz nie opada w czasie jazdy. Ale jak jest zimniej, kilka stopni, zero lub ponizej to opadanie wskazowki jest rzecza normalna. W zime jezdzac po miescie w korkach to w ogole nigdy silnika na max nie dogrzeje, chocbym 2 godziny jezdzil. I wskazowka lata gora-dol, zaleznie od tego czy akurat jade czy stoje.
marcini jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-08-11, 22:32   #21
mariuszon1
Turysta
Grupa: Pomorskie
 
Avatar mariuszon1
 
Mariusz
Zarejestrowany: Aug 2011
Skąd: Okolice Trójmiasta
Ford Focus II
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
czerwiec
2005
Postów: 17
Garaż
Domyślnie

Witam czy ktoś poradził sobie z tym problemem silnik 1.8 tdci 115km
bo to zachowanie nie jest normalne i tak nie powinno być na 100%, u mnie było wszystko ok Przy rozgrzanym silniku mogłem przyspieszać jak chciałem i temperatura na wskaźniku ani nie drgnęła, dopóki pewnego razu jadę sobie i nagle temperatura spadła o połowę, i tak cały czas do powrotu do domu. Następnym razem niby wszystko gra temperatura dochodzi do pionu i trzyma, ponowne odpalenie i znowu problem. Wymieniłem najpierw termostat i przy okazji nowy płyn, trochę pojeździłem i znowu to samo. Wymiana czujnika temperatury i przejażdżka, temperatura rośnie dochodzi do pionu myślę że już wszystko ok a tu niespodzianka temperatura spada podczas przyspieszania i strasznie mnie to drażni .Mój mechanik nie ma już pomysłów. Muszę sprawdzić jeszcze wszystkie masy w aucie bo podobno jak nie ma dobrego przejścia to też się cuda mogą dziać ale to dopiero w wolnej chwili

---------- Post dodany o 22:32 ---------- Poprzedni post był z 22:22 ----------

Trochę czytałem na necie o tym problemie i nie wiem czy dokładnie do focusa II też się to odnosi ale może to być wina termostatu który otwiera się trochę za szybko pomagała kilkukrotna wymiana termostatu na inną sztukę (wszystkie oryginał a nie trzymały jak powinny), niektórym pomagało wykręcenie czujnika temperatury z głowicy o kilka milimetrów bo ten czujnik pracuje na sucho, może komuś się przyda
mariuszon1 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-08-11, 22:30   #22
mariuszon1
Turysta
Grupa: Pomorskie
 
Avatar mariuszon1
 
Mariusz
Zarejestrowany: Aug 2011
Skąd: Okolice Trójmiasta
Ford Focus II
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
czerwiec
2005
Postów: 17
Garaż
Domyślnie

Dziś przyglądałem się temperaturze (w trybie serwisowym) na trasie na zewnątrz ok 20 stopni. Wygląda to tak przy stałej prędkości ok 120km/h temp. 115 wskazówka przed pionem tz. równo między pionem a wcześniejszą kreską. Podczas przyspieszania temp. spada do mniej niż 110 stopni wskazówka przed pionem tz. jest w połowie skali między pionem a 60 na kresce. Kiedy się zatrzymuje temperatura dochodzi do 120 i wskazówka w pionie. Zauważyłem że poniżej 120 wskazówka spada powyżej stoi w pionie. Na postoju i przy podłączonym kąpie ( gazowanie) temperatura dochodzi do 135 stopni i różnica kilku stopni nie wpływa na wahanie wskazówki,wentylator przy wyłączonej klimatyzacji załącza się po przekroczeniu 140 stopni. Komputer pokazywał temp. dla 135 w trybie serwisowym ok 96 stopni dla płynu chłodzącego. Proszę osoby posiadające focusa II z silnikiem 1.8 TDCI 115KM u których nie ma problemu z temperaturą o sprawdzenie jak to u Was wygląda
mariuszon1 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-08-11, 21:46   #23
żeluś
Turysta
Grupa: Zachodniopomorskie
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Ford Focus II
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2007
Postów: 74
Domyślnie

ja mam taki silnik i do tej pory wskazówka NIGDY nie przekroczyła pionu. Nawet w upały (ale były takowe tego lata? ). Owszem, na początku zastanawiało mnie dlaczego wskazówka nidgy nie dochodzi do tego pionu, ale przyzwyczaiłem się; silnik nagrzewa się dość powoli (żeliwna konsrukcja robi swoje) i jak osiągnie te swoje prawie 90, tak stoi, zima, lato, korki itd.
żeluś jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-08-11, 23:29   #24
mariuszon1
Turysta
Grupa: Pomorskie
 
Avatar mariuszon1
 
Mariusz
Zarejestrowany: Aug 2011
Skąd: Okolice Trójmiasta
Ford Focus II
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
czerwiec
2005
Postów: 17
Garaż
Domyślnie

A możesz sprawdzić ile pokazuję komputer w trybie serwisowym?
mariuszon1 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-08-11, 23:21   #25
żeluś
Turysta
Grupa: Zachodniopomorskie
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Ford Focus II
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2007
Postów: 74
Domyślnie

jak wrócę do domu za parę dni to powiem
muszę poczytać o tym trybie
żeluś jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 31-08-11, 09:01   #26
bbbhulk
Turysta
Grupa: Wrocław
 
Avatar bbbhulk
 
Zarejestrowany: Jun 2011
Skąd: Wrocław
Ford Focus II
kombi
2.0 DuraTorq 136KM manual
październik
2007
Postów: 44
Garaż
Domyślnie

Ten typ tak ma.
Jak kupowałem swojego to jeździłem wcześniej ok 10 różnymi dieslami w Focusie II. I tylko w 1 temp była na wskaźniku 90`C. Może ten czujnik jest umieszczony za daleko od silnika i płyn zdąży go już trochę ochłodzić zanim zmierzy temperaturę.
bbbhulk jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 31-08-11, 20:32   #27
mariuszon1
Turysta
Grupa: Pomorskie
 
Avatar mariuszon1
 
Mariusz
Zarejestrowany: Aug 2011
Skąd: Okolice Trójmiasta
Ford Focus II
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
czerwiec
2005
Postów: 17
Garaż
Domyślnie

Ten typ tak nie ma, po prostu jest coś nie tak u mnie było wszystko ok a teraz temperatura mi spada podczas przyspieszania możliwe przyczyny według TIS:
*Obwód.

*Czujnik temperatury głowicy cylindrów (CHT) lub temperatury płynu chłodzącego silnik (ECT).

*Moduł PCM.

*Zestaw wskaźników

*Termostat.

Tryb serwisowy włączasz przez wciśnięcie i przytrzymanie przycisku reset komputera pokładowego (po lewej stronie kierownicy) i jednoczesnym przekręceniu kluczyka (trzymasz do momentu pojawienia się na wyświetlaczu "TEST"). Jeżeli nie odpalisz silnika to skasujesz kilometry dzienne, jeżeli uruchomisz silnik kilometry zostają.Przyciskiem reset przełączasz pozycje trybu , najlepiej samochód na luzie .

Test Opis
1. Wejście w tryb testu własnego tESt Zestaw wskaźników Włączenie testu własnego.
2. Przejście wskaźników przez zakres gAgE Obrotomierz, prędkościomierz, wskaźnik temperatury i poziomu paliwa Wszystkie wskaźniki przechodzą test płynności ruchu wskazówki w pełnym zakresie. Ruch wskazówki do położenia skrajnego powinien trwać 3 sekundy, powrót do położenia wyjściowego również 3 sekundy.
3. Wyświetlacz licznika przebiegu 888888 Wyświetlacz licznika przebiegu Wyświetla wszystkie elementy wyświetlacza ciekłokrystalicznego licznika przebiegu.
4. Diody LED lampek kontrolnych LeD Lampki kontrolne i ostrzegawcze Zapala diody LED wszystkich lampek ostrzegawczych sterowanych przez zestaw wskaźników.
5. Poziom ROM r XXXX / FAIL Pamięć tylko do odczytu zestawu wskaźników (ROM) Wyświetla poziom i typ pamięci ROM zestawu wskaźników.
6. Nie wymagany ErXXXX - Nie wymagany.
7. Nie wymagany E XX / FAIL - Nie wymagany.
8. Data produkcji dtXXXX Data produkcji zestawu wskaźników Wyświetla datę produkcji zestawu wskaźników.
9. Diagnostyczny kod usterki (DTC)

dtc a następnie XXX
nonE

Kody DTC Wyświetlają poszczególne kody usterek w odstępach 1 sekundy. SKORZYSTAJ z WDS w celu przeprowadzenia diagnostyki zestawu wskaźników.
10. Prędkość pojazdu w milach na godzinę SPXXXX Prędkościomierz Wyświetla sygnał wejściowy prędkości w milach na godzinę.
11. Prędkość pojazdu w kilometrach na godzinę SPXXXX Prędkościomierz Wyświetla sygnał wejściowy prędkości w kilometrach na godzinę.
12. Nie wymagany SgXXXX - Nie wymagany.
13. Prędkość obrotowa silnika tAXXXX Obrotomierz Wyświetla sygnał wejściowy prędkości silnika (obr/min)
14. Nie wymagany tgXXXX - Nie wymagany.
15. Wskazanie licznika przebiegu od XXX Licznik przebiegu Wyświetla aktualne wskazanie licznika przebiegu
16. Poziom paliwa F XXX Układ czujnika poziomu paliwa

Wyświetla ilość paliwa.
000 - 009 zwarcie
010 - 254 zakres w normie
255 obwód otwarty

17. Nie wymagany FgXXXX - Nie wymagany.
18. Nie wymagany FL XX - Nie wymagany.
19. Poziom paliwa w procentach FP XX Wskaźnik poziomu paliwa

Wyświetla wartość procentową średniego poziomu paliwa w zbiorniku.
Zakres wyświetlacza 00 do 64
64 oznacza 100%
FF pojawi się, jeśli dane są nieważne.

20. Temperatura płynu chłodzącego (ECT) XXX C ECT

Wyświetla wartość temperatury płynu chłodzącego silnika jako liczbę dziesiętną.
Zakres 0 do 254
255 oznaczałoby nieważne dane

21. Nie wymagany XXX Cg - Nie wymagany.
22. Napięcie akumulatora btXXX Napięcie akumulatora Wyświetla napięcie akumulatora.
23. do 28. Nie wymagany A0-XX do A5-XX - Nie wymagany.
29. do 42. Nie wymagany PA-HH do Pn-HH - Nie wymagany.
43. do 46. Nie wymagany P1 XX do P4 XX - Nie wymagany.
47. Odległość do zatankowania dtEXXX Komputer pokładowy Wyświetla odległość, jaką można przejechać do całkowitego opróżnienia zbiornika paliwa.
48. Zużycie paliwa rAFEXX Komputer pokładowy Wyświetla średnie zużycie paliwa w milach na galon (UK)
mariuszon1 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-09-11, 12:53   #28
MaXyM
Turysta
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Skąd: Praga
Ford Focus II
HB 5D
1.8 TDCi 115 KM manual
2006
Postów: 417
Domyślnie

Prawdopodobnie chodzi o usterke jak opisywalem w temacie: http://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=36193

Dodam ze nie chodzi o spadek temp przy przyspieszaniu a przy obciazeniu silnika. MOzna sprawdzic, np. na II biegu wciskajac gaz a rownoczesnie hamujac. Ja na to wpadlem jak jechalem na tempomacie ze stala predkoscia (a wiec stale rpm) a przy jezdzie pod gorke temp zaczela spadac.

Niestety do dzis nie znam jasnej przyczyny. ASO sugeruje wymiane wskaznikow (tam znajduje sie czesc kompa) ale nie daja gwarancji sukcesu. Jako ze wskazniki trzeba kupic a sa dosc drogie to na razie odpuscilem. Moze pomogl by zakup gdzies na szrocie ale szczerze nie mam do tego glowy

Tyle ze ja mialem wskazania tempw trybie serwisowym jak kolega z pierwszego postu tego watku: 130 przy temp pracy, spada do ok 120 pod obciazeniem. Auto bylo na kompie w 2 serwisach (w tym ASO) i nie uznali tego za wade.

Ostatnio edytowane przez MaXyM ; 02-09-11 o 12:56
MaXyM jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-09-11, 21:56   #29
mariuszon1
Turysta
Grupa: Pomorskie
 
Avatar mariuszon1
 
Mariusz
Zarejestrowany: Aug 2011
Skąd: Okolice Trójmiasta
Ford Focus II
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
czerwiec
2005
Postów: 17
Garaż
Domyślnie

Tylko że w moim przypadku temperatura spada nawet na postoju jak gazuje (żeby spadła to dość mocno trzeba gazować) ale spada... u mnie przy temp w serwisowym 120 wskazówka stoi w pionie
mariuszon1 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-09-11, 08:20   #30
mariuszon1
Turysta
Grupa: Pomorskie
 
Avatar mariuszon1
 
Mariusz
Zarejestrowany: Aug 2011
Skąd: Okolice Trójmiasta
Ford Focus II
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
czerwiec
2005
Postów: 17
Garaż
Domyślnie

U mnie przy stałej prędkości wskazówka nie dochodzi do pionu , MaXyM a możesz napisać ile kosztują zegary w serwisie?
mariuszon1 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK2] problem z mocą silnika 1,6 TDCi (109KM) manio Silnik i skrzynia 8 21-11-10 17:15
[MK1] 1.8 TDCI Problem z odpaleniem silnika mppl Silnik i skrzynia 38 08-02-10 11:42
[MK2] Fachania temperatury silnika FFII TDCI Tymoteusz Silnik i skrzynia 7 13-10-09 23:13
Problem ze wskazaniem komputera:( tomus_007 Elektryka, audio i alarmy 13 08-10-06 15:02

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:04.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u