Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 21-02-12, 19:03   #61
Favoriters
Turysta
Grupa: Małopolska
 
Avatar Favoriters
 
Paweł
Zarejestrowany: May 2011
Skąd: Kraków
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec 100KM manual
2009
Postów: 382
Domyślnie

No Panowie!

U mnie problem rozwiązany. W ustawieniach zegarów dostępnych przez IDS można ustawić wskazywanie temperatury realnej lub symulowanej. Powinna być ta druga - ja miałem ustawione wskazywanie temperatury realnej. Po zmianie jak ręką odjął - można pałować albo stać w korku i wskazówka stoi jak drut na środku skali
__________________
jest upragnione ST - MDO w kombiku Performance Blue ST220 Kleber Edyszyn
było 146KM@370Nm 1,8 TDCi by GCS
było 100KM 1,6 z gazem bieda wersja
Favoriters jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-02-12, 20:05   #62
Yerzo
Żyrandol
Zlotowicz
Grupa: Warszawa
 
Artur
Zarejestrowany: Aug 2006
Skąd: Sokołów Podlaski
Ford Focus II
HB 3D
listopad
2006
Postów: 8 706
Garaż
Domyślnie

Gratuluje ! ! !

Moje zegary nadal są uwalone - temperatura spada w czasie przyspieszania a wskazówki nadal podskakują dopiero po 15 sekundach po przekręceniu zapłonu.
__________________

Tiguan R-line - Ateca FR
Yerzo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-02-12, 20:37   #63
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

Cytat:
Napisał Favoriters Zobacz post
W ustawieniach zegarów dostępnych przez IDS można ustawić wskazywanie temperatury realnej lub symulowanej. Powinna być ta druga - ja miałem ustawione wskazywanie temperatury realnej. Po zmianie jak ręką odjął - można pałować albo stać w korku i wskazówka stoi jak drut na środku skali
Oj niemam pewnosci czy tak ma byc.
Wiem tylko tyle ze napewno normalnie temperatura jest ustalana z czujnika CHT ale jesli czujnik nie dziala to wowczas jest symulowana. Wiec oficjalnie zawsze bylo raczej na odwrot. chodzi o to ze jesli nie bedziesz mial wody w silniku a czujnik CHT bedzie dzialal poprawnie to i tak sie nie dowiesz ze cos jest nie tak i mozesz silnik zatrzec.

W przypadku uszkodzenia CHT mozna zauwazyc ze wskazowka od temp. inaczej sie zachowuje i wentylatory chodzą non stop na maks obrotach.


A nie pomylka Favoriters
ty masz FF2 przeoczylem..tam byla TSB- poprawka serwisowa..ale niemam pewnosci o co chodziło wiec to co napisalem moze nie pasowac do twojego przypadku.
Jednak skoro napisales tak jak napisales to jestem bardzo ciekaw czy jesli w lecie odepniesz wentylator i silnik nie bedzie sie chlodzil to czy wskazowka sie podniesie na czerwone bo powinna.
Mam troszke obawy co do takiego rozwiazania twojego problemu.

Ostatnio edytowane przez mjprzem ; 21-02-12 o 20:43
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-02-12, 21:25   #64
Favoriters
Turysta
Grupa: Małopolska
 
Avatar Favoriters
 
Paweł
Zarejestrowany: May 2011
Skąd: Kraków
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec 100KM manual
2009
Postów: 382
Domyślnie

O to się nie martwię, bo zamiarowuję zainstalować lotniczy komputer pokładowy co wyświetla doładowanie turbo, egt i cht też. Przynajniej oczu nie irytuje.
Pozatym zakładam, że jeśli temperatura podskoczy to powinien się błąd pojawić...
__________________
jest upragnione ST - MDO w kombiku Performance Blue ST220 Kleber Edyszyn
było 146KM@370Nm 1,8 TDCi by GCS
było 100KM 1,6 z gazem bieda wersja
Favoriters jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-02-12, 21:37   #65
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

PS. daj znac jak to zainstalujesz i to sprawdzisz bo jestem ciekaw co wyjdzie jak np. odlaczysz wentylatory i silnik zaczniesz przegrzewac....a skoro juz ktos to sprawdza to bedzie BARDZO istotna informacja dla innych a zresztą i dla Ciebie
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-03-12, 08:46   #66
mariuszon1
Turysta
Grupa: Pomorskie
 
Avatar mariuszon1
 
Mariusz
Zarejestrowany: Aug 2011
Skąd: Okolice Trójmiasta
Ford Focus II
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
czerwiec
2005
Postów: 17
Garaż
Domyślnie

Sprawdzałem w ustawieniach zegarów i oryginalnie powinny być zaznaczone opcje:
-temperatura realna i
-temperatura symulowana jednocześnie
byłem też w ASO Forda w Gdyni i zdiagnozowano u mnie uszkodzone zegary, koszt zegarów to ok. 2200 zł + robocizna 175zł
Pozdro
mariuszon1 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-07-12, 18:26   #67
kane77
Turysta
 
Zarejestrowany: Jul 2012
Ford Focus II
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2005
Postów: 9
Domyślnie MKII temperatura rośnie

Odświeżę temat.
Dziś jechałem trasę 400km nad morze, więc więcej korków niż jechania. 32stopnie na dworze, samochód załadowany jak to na wczasy...
Nagle słyszę piknięcie i informacja na komputerze "wysoka temperatura silnika". Wskazówka pokazuje 120. dodaję gazu spada skokowymi ruchami do 90. podczas jazdy ze stałą prędkością przy włączonej klimie co jakiś czas wzrasta w ciągu 5-10 sek do 120, wyłączam klimę spada do 90 a nawet trochę mniej. gdy wrzucę na luz zawsze wzrasta i potem spada. Kosmos jakiś.
Problem mam podobny do opisywanego w tym wątku tylko jakby "w drugą stronę", a może nie... sam nie wiem. Fokę mam od 3 tygodni, czy to jest możliwe aby temperatura tak wariowała? termostat to chyba nie jest.
BArdzo proszę kolegów o pomoc, jestem daleko od domu i nie bardzo wiem czy się bać czy nie do końca
Pozdrawiam
kane77 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-07-12, 18:51   #68
Yerzo
Żyrandol
Zlotowicz
Grupa: Warszawa
 
Artur
Zarejestrowany: Aug 2006
Skąd: Sokołów Podlaski
Ford Focus II
HB 3D
listopad
2006
Postów: 8 706
Garaż
Domyślnie

Napisz do kolegi "Kwaśniak". On miał identyczne problemy do Twoich. Jemu też temperatura skakała podczas przyspieszania.
__________________

Tiguan R-line - Ateca FR
Yerzo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-07-12, 15:25   #69
Kemuel
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Ford Focus II
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2005
Postów: 11
Domyślnie

Cytat:
Napisał kane77 Zobacz post
Odświeżę temat.
Dziś jechałem trasę 400km nad morze, więc więcej korków niż jechania. 32stopnie na dworze, samochód załadowany jak to na wczasy...
Nagle słyszę piknięcie i informacja na komputerze "wysoka temperatura silnika". Wskazówka pokazuje 120. dodaję gazu spada skokowymi ruchami do 90. podczas jazdy ze stałą prędkością przy włączonej klimie co jakiś czas wzrasta w ciągu 5-10 sek do 120, wyłączam klimę spada do 90 a nawet trochę mniej. gdy wrzucę na luz zawsze wzrasta i potem spada. Kosmos jakiś.
Problem mam podobny do opisywanego w tym wątku tylko jakby "w drugą stronę", a może nie... sam nie wiem. Fokę mam od 3 tygodni, czy to jest możliwe aby temperatura tak wariowała? termostat to chyba nie jest.
BArdzo proszę kolegów o pomoc, jestem daleko od domu i nie bardzo wiem czy się bać czy nie do końca
Pozdrawiam
kolego ja właśnie mam ten sam identyczny problem co u ciebie też jechałem nad morze w dużym upale i zaczeło się dziać to samo
wyjaśniłej już - dowiedziałeś się czegoś?
Kemuel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-08-12, 16:17   #70
kane77
Turysta
 
Zarejestrowany: Jul 2012
Ford Focus II
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2005
Postów: 9
Domyślnie

Na razie sprawa w zawieszeniu bo ciągle jestem na wczasach. Z tego co wyczytałem na forum to pomaga czyszczenie chłodnic. Podobno bardzo mocno są zawalone insektami itp i tracą na wydajności. W środę będę jechał z władka do wawy to się zobaczy. tylko strasznie mnie zastanawia prędkość "dziania" się tego zjawiska. Przecież to jest fizycznie niemożliwe żeby schłodzić się ze 120 do 90 w ciągu 5-7 sekund... na razie zauważyłęm że mi foka przecieka z prawego tyłu... Koszmar jakiś, kupiłem auto 2razy młodsze żeby nie siedzieć cały czas pod nim albo w serwisie...a tu się zapowiada jakiś maraton.
kane77 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-08-12, 11:57   #71
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

Radze sprawdzic przewod od odpowietrzenia silnika. ludzie to potrafili notorycznie w dieslach zaslepiac niezdajac sobie sprawy z tego ze tam jednak musi byc maly przelot w celu odpowietrzania sie silnika. Mozna to oczywiscie zaslepiac ale nie calkowice.

Inna sprawa to klimatyzacja-ona dobrze rozgrzewa i obciaza silnik blokujac tym samym mozliwosc dobrego chlodzenia chlodnicy.

W tym przypadku faktycznie takze warto na to zwrocic uwage.
Niestety projektanci projektuja jak najbardziej ekonomicznie chlodnice i czesto zapomina sie o tym ze jak jest klimatyzacja to chlodnica od silnika zamiast miec do dyspozycji powietrze o temp. maks. 40'C to ma do dyspozycji powietrze o temp. o 30'C wyzszej co wiaze sie z tym ze chlodnica musi byc naprawde dobra i czysta aby mogla wydajnie schlodzic silnik.

3-sprawa korek -ma byc szczelny a cisnienie w ukladzie musi byc po to aby woda-plyn sie nie gotowal. gotujacy sie plyn w nizszej temp. znacznie zmniejsza mozliwosci ukladu chlodzenia i pogarsza chlodzenie silnika.
ps. oczywiscie korek ma byc szczelny ale przy cisnieniu powyzej 1bara ma sie otwierac!!!


ps. mozliwe jest takie szybkie schaladzanie sie silnika jezeli uklad sie zapowietrza a po chwili zalewany jest nową woda i to jest bardzo grozne bo szybkie zmiany temp. silnika moga doprowadzic do uszkodzenia uszczelki pod glowica albo i gorzej.
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-05-13, 19:02   #72
mariuszon1
Turysta
Grupa: Pomorskie
 
Avatar mariuszon1
 
Mariusz
Zarejestrowany: Aug 2011
Skąd: Okolice Trójmiasta
Ford Focus II
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
czerwiec
2005
Postów: 17
Garaż
Domyślnie

Wymieniłem silniczek w zegarach od temperatury , niestety nic to nie dało
Czy ktoś wymienił całe zegary? i temperatura mu nie spada po wymianie?
mariuszon1 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-05-13, 20:49   #73
Yerzo
Żyrandol
Zlotowicz
Grupa: Warszawa
 
Artur
Zarejestrowany: Aug 2006
Skąd: Sokołów Podlaski
Ford Focus II
HB 3D
listopad
2006
Postów: 8 706
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał mariuszon1 Zobacz post
Wymieniłem silniczek w zegarach od temperatury , niestety nic to nie dało
Czy ktoś wymienił całe zegary? i temperatura mu nie spada po wymianie?
ja zmienialem i wszystko wrocilo do normy. mam obecnie poliftowe zegary i wszystko gra jak trzeba. problem lezy tylko w zegarach. zadzwon do pawla z salonu forda z warszawy impopros o pomoc. kontakt znajdziesz w dziale "warszawa"
__________________

Tiguan R-line - Ateca FR
Yerzo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-05-13, 09:45   #74
mariuszon1
Turysta
Grupa: Pomorskie
 
Avatar mariuszon1
 
Mariusz
Zarejestrowany: Aug 2011
Skąd: Okolice Trójmiasta
Ford Focus II
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
czerwiec
2005
Postów: 17
Garaż
Domyślnie

Nie mogę odszukać tego kontaktu do Pawła , czy jest jakiś sposób naprawy tej usterki bez wymiany całych zegarów? Z tego co widziałem sygnał do silniczka wskazówki temperatury idzie bezpośrednio z układu motoroli w zegarach. Wydaje mi się że mogł by pomóc tylko nowy soft w tym układzie. kiedyś zaobserwowałem że między moimi wskazaniami a samochodem w którym wszystko gra jest o ok 10 jednostek różnicy w trybie serwisowym.
mariuszon1 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-05-13, 11:18   #75
Yerzo
Żyrandol
Zlotowicz
Grupa: Warszawa
 
Artur
Zarejestrowany: Aug 2006
Skąd: Sokołów Podlaski
Ford Focus II
HB 3D
listopad
2006
Postów: 8 706
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał mariuszon1 Zobacz post
kiedyś zaobserwowałem że między moimi wskazaniami a samochodem w którym wszystko gra jest o ok 10 jednostek różnicy w trybie serwisowym.
W każdej FFII tak jest.

Kontakt do Pawła :
http://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=55779 - powiedz, że w zeszłym roku wymieniał zegary na poliftowe w czarnym FFII w pakiecie ST. Może będzie pamiętał. U mnie rozwiązał ten problem.
__________________

Tiguan R-line - Ateca FR
Yerzo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-05-13, 11:48   #76
mariuszon1
Turysta
Grupa: Pomorskie
 
Avatar mariuszon1
 
Mariusz
Zarejestrowany: Aug 2011
Skąd: Okolice Trójmiasta
Ford Focus II
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
czerwiec
2005
Postów: 17
Garaż
Domyślnie

ok ale u Ciebie wymienił całe zegary jeśli dobrze rozumiem? nie naprawił starych?
mariuszon1 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-05-13, 13:05   #77
Yerzo
Żyrandol
Zlotowicz
Grupa: Warszawa
 
Artur
Zarejestrowany: Aug 2006
Skąd: Sokołów Podlaski
Ford Focus II
HB 3D
listopad
2006
Postów: 8 706
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał mariuszon1 Zobacz post
ok ale u Ciebie wymienił całe zegary jeśli dobrze rozumiem? nie naprawił starych?
tak, całe zegary.

Wątpie aby komukolwiek chciało się bawić w przelutowywanie elektroniki. Tym bardziej, że jak coś przypalimy za mocno to zegary mogą nie połączyć się z autem. Wtedy ani nie zczytamy zegów, ani nie zaprogramujemy nowych.
__________________

Tiguan R-line - Ateca FR
Yerzo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-05-13, 19:45   #78
owerek
Turysta
Grupa: Warszawa
 
Zarejestrowany: Apr 2011
Ford Focus II
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2006
Postów: 64
Domyślnie ten sam problem ale wiem co to jest...

u mnie temperatura spada podczas przyspieszania, byłem w ASO Ford Siedlce i fachowiec 4 godziny mordowal się z tym i co... trefny czujnik temperatury, tak myslałem i wcześniej już go wymieniłem ale nieorginalny i on jest do dupy, w ASO wstawili mi co prawda uzywany bo nie mieli nowego i jest prawie dobrze, a co do przegrzewania się, czyli wskazówka na 120 stopni to powiedzieli mi, że był błąd w oprogramowaniu i wgrywają nowy soft ale mojej usterki tzn. spadku temp ten błąd nie dotyczył...
owerek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-06-14, 13:05   #79
Maciekd
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Skąd: Wrocław
Ford Focus III FL
HB 5D
1.5 Ecoboost 150 KM manual
marzec
2015
Postów: 17
Domyślnie

A czy ktoś mógłby wskazać lub objaśnić gdzie na poniższej fotce jest umiejscowiony ten czujnik CHT w 1.8 TDCI 115KM Focus MK2 ?
Jak mniemam chodzi o ten czujnik - http://www.ford-esklep.pl/pl/p/Czujn...alny-FORD/2042

__________________
RW
Maciekd jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-06-14, 13:17   #80
JohnLenin
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2011
Skąd: Polska
Ford Focus III
HB 5D
2.0 DuraTorq 140 KM DPF manual
2011
Postów: 601
Domyślnie

Cytat:
Napisał Maciekd Zobacz post
A czy ktoś mógłby wskazać lub objaśnić gdzie na poniższej fotce jest umiejscowiony ten czujnik CHT w 1.8 TDCI 115KM Focus MK2 ?
Jak mniemam chodzi o ten czujnik - http://www.ford-esklep.pl/pl/p/Czujn...alny-FORD/2042

Z tego co pamiętam, wtyk czujnika znajduje się za osłoną filtra paliwa, od strony podszybia.
JohnLenin jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-02-17, 15:27   #81
kostek777
Turysta
Grupa: Warszawa
 
Zarejestrowany: Mar 2014
Ford Focus II
HB 5D
1.8 TDCi 115 KM manual
2006
Postów: 16
Domyślnie

Witam ja się też chciałem doradzić ponieważ też mam problemy ze wskazówką temperatury. po przejechaniu ok 20 km wskazówka się nie rusza. natomiast gdy wpadnę na kawałek prostej i jadę ok 140 to wskazówka szybko sie podnosi do prawie polowy, po czym jak zwolnię znów opada. W trybie serwisowym mam temperaturę ok 100. termostaty juz 2 zmieniłem i pompę wody. Możecie mi podpowiedzieć gdzie mogę szukać problemu. ciepło leci po przejechaniu ok 4 km
mam pytanie czy w programie forskan mogę zmienić ustawienie temp symulowana/realna ??
kostek777 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK2] problem z mocą silnika 1,6 TDCi (109KM) manio Silnik i skrzynia 8 21-11-10 17:15
[MK1] 1.8 TDCI Problem z odpaleniem silnika mppl Silnik i skrzynia 38 08-02-10 11:42
[MK2] Fachania temperatury silnika FFII TDCI Tymoteusz Silnik i skrzynia 7 13-10-09 23:13
Problem ze wskazaniem komputera:( tomus_007 Elektryka, audio i alarmy 13 08-10-06 15:02

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u