Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 10-07-14, 09:25   #1
rastuch
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2011
Ford Focus II
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2007
Postów: 17
Domyślnie 1.8 TDCI Turbo sie poci, brak dynamiki

Witam, otóż mam taki problem: focus ostatnio stracił na dynamice. Kiedyś było tak, że przy około 2000 obr. autko fajnie szło do przodu, czuc było że turbo pracuje. Teraz nie ma tego odczuwanego doładowania, auto owszem przyspiesza ale tak jednostajnie i czuc lekkie doładowanie ale gdzies w okolicach 3000 obr. Nie jest to totalny muł że jechać sie nie da, ale widać że to już nie to co było wcześniej. Byłem z tym u mechanika, diagnoza: turbo się poci, czyli do regeneracji. Czy faktycznie?? czy po takich ogledzinach można stwierdzić, że turbo już się kończy?? Koszt regeneracji z czyszczeniem układu dolotowego 2 tyś. Troche sporo. Zastanawiam się czy zaślepienie egr-a by tu coś pomogło. Gdzieś czytałem opinie, że pocenie turbo to normalna sprawa, czy faktycznie, może ktoś z Was miał podobny problem znalazł jakiś inny powód spadku dynamiki. Dzieki i pozdrawiam
rastuch jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-07-14, 10:15   #2
krzysiek23
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
1999
Postów: 53
Garaż
Domyślnie

Ta diagnoza byla czyms poprzedzona czy popatrzyl i stwierdzil ze do regeneracji bo tak wynika z twojej wypowiedzi.w sumie jak masz lubisz masz pare kluczy dolot mozesz sam wyczyscic o egrze polecam poczytac troche i bedziesz wiedzial co i jak
krzysiek23 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-07-14, 10:42   #3
rastuch
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2011
Ford Focus II
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2007
Postów: 17
Domyślnie

Popatrzył i stwierdził ze sie poci wiec do regeneracji, nic nie rozkrecali. O egr-ze zaslepionym juz czytałem pytanie czy zaślepiac czy nie (i czy pełną blaszką czy z otworami), chociaz skoro turbo juz na wykonczeniu to pewnie nie ma sie czego obawiac...

---------- Post dodany o 10:42 ---------- Poprzedni post był z 10:36 ----------

A mam jeszcze jedno pytanie, czy jak nie wyskoczył mi check engine ani rzaden komuniakt "usterka silnika" to czy jest opcja ze są mimo wszystko jakies błedy i mozna je sczytać za pomocą kompa na diagnostyce?? bo niby rzadna kontrolka sie nie świeci błedów nie wywala, ale zastanawiam sie czy mimo to nie podjechac na komputer i sprawdzic...
rastuch jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-07-14, 19:34   #4
krzysiek23
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
1999
Postów: 53
Garaż
Domyślnie

Takich mechanikow co patrza i diagnozuja omijaj szerokim lukiem.zaslepienie egru nie wyleczy tego problemu musisz poczytac o zaletach i wadach zaslepienia
Ja mialem zaslepiony w mk1 pozniej wyciagnalem zaslepke wyczyscilem porzadnie zawor kolektor caly dolot i ani mysle go teraz zaslepiac.
Moga byc bledy nawet jesli kontrolka sie nie swieci
Moje turbo jest do regeneracji ale zadnych bledow na diagnostyce nie ma a wiem bo wyciagalem leje olej obecnie zbieram na regeneracje.
Polecam ci znalezc porzadnego mechanika co ci dobrze zdiagnozuje i konkretnie powie co jest los
krzysiek23 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-07-14, 09:14   #5
rastuch
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2011
Ford Focus II
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2007
Postów: 17
Domyślnie

A znacie może w Warszawie lub okolicy jakiegos dobrego fachowca od turbo w naszych fokach?? mozecie kogoś polecic?? cholera, akurat musiało sie to popsuć przed wyjazdem na wakacje.... Panowie czy jest powód do obaw o "chorobe szalonych dieasli"?? Mam troche kilometrów do przejechania w najblizszym czasie i powiem szczerze ze troche mnie martwi to turbo...

Aha, jeszcze jedna sprawa, gdzies wyczytałem ze olej do turbo moze przedostawać się przez odme, czy to faktycznie moze byc jedna z przyczyn "pocenia"??

Ostatnio edytowane przez rastuch ; 11-07-14 o 09:27
rastuch jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-07-14, 18:21   #6
krzysiek23
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
1999
Postów: 53
Garaż
Domyślnie

Ja juz jezdze tak kilka miesiecy nad morzem bylem wrocilem jezdze a jestem z dolnego slaska.moze tez przez odme jak najbardziej ale mozesz sam to wyczyscic 20min roboty na forum jest tutek
krzysiek23 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-07-14, 09:25   #7
rastuch
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2011
Ford Focus II
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2007
Postów: 17
Domyślnie

Odwiedziłem warsztat abscar w warszawie. Mechanik przejechał się autem i stwierdził że turbo jest zdrowe, zmienna geometria działa (to ze jest zapocone nie znaczy ze nadaje sie do regeneracji). Jedyne dolegliwości jakie widzi to egr, wiec go zaślepił. W niedługim czasie pojade pewnie na update softu i sprawdzenie ciśnienia doładowania. Pojezdze troche na tym zaślepionym egrze i zobacze jaka bedzie różnica i co bedzie się działo z autem. Tymczasem dzieki za pomoc. Pozdrawiam
rastuch jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK1] 1.8 TDDI Turbo nie pompuje / brak mocy mati8820 Silnik i skrzynia 7 17-03-12 19:17
[MK1] 1.8 TDDI Brak mocy nie załącza sie turbo stopa2012 Silnik i skrzynia 6 01-03-12 10:09
[MK1] Brak mocy po wymianie turbo TDCi 115PS Krystian Markow Silnik i skrzynia 44 14-09-11 18:02
[MK2] Brak turbo!? pawlak Inne techniczne 3 02-08-10 12:01
[MK1] 1.8 TDCI=>mróz=>Na świeta pociągiem:/ mppl Silnik i skrzynia 25 09-01-10 11:58

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:40.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u