Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 17-11-08, 18:15   #1
XymoX
Gaduła
 
Avatar XymoX
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Skąd: Wawka - Grochoof - Witolin
Ford Focus I FL
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
luty
2004
WF Warszawa Praga Południe
Postów: 1 615
Domyślnie [FFI] Układ paliwowy TDCi - czy jest jakiś zawór ?

Czy w układzie doprowadzenia paliwa w TDCi jest jakiś zawór zwrotny który blokuje np. cofanie się paliwa przez noc ? Pytam bo od jakiegoś czasu dziwnie zaczął mi odpalać. Zawsze palił "z półobrotu" a teraz po nocy jest tak:

- przekręcenie kluczyka

- czekam kilka sekund na nagrzanie świeczek

- przekręcam i pali "z półobrotu" ale po sekundzie lub nawet krócej gaśnie

Muszę go przetrzymać na rozruszniku ten moment zgaśnięcia - załapuje po sekundzie znowu no i już chodzi ładnie. Jest tak tylko przy pierwszym odpalaniu po nocy. Jak odpali to nawet gasząc go po kilku sekundach pali już na dotyk ..... aż do rana stąd myśl o jakimś zaworze być może niesprawnym.
Aku sprawny, kręci jak młynek, świeczki nowe grzeją na 100%, ropka czy zwykła czy Vervopodobna - bez znaczenia, filtr paliwa nówencja, EGR sprawny na bank, wszelkie przewody podciśnienia sprawdzone - szczelne.
Jakieś sugestie bądź info czego szukać
__________________
XymoX http://www.clanofxymox.com/

Był Focus a jest AUDI A4 B6 kombi 1.9 130KM
XymoX jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-11-08, 00:37   #2
Pabloos
Sympatyk
 
Avatar Pabloos
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus II FL
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
2009
WF Warszawa Praga Południe
Postów: 1 938
Domyślnie

XymoX, w pompie TDCI jest jeden zawór na wysokim ciśnieniu , z tym ze Te twoje objawy bardzie powiązał bym z tym ze się zimno zrobiło a silniczek tez zapewne nie jest pierwszej młodości . Mam tak jak ty , nówki świeczuszki , filterek , i mam tak samo przy niższych temperaturach nie jest już od pierwszego strzału a i czasami jak odpali to po 1 sek zgaśnie a na drugie przekręcenie pali jak nówka .
Ja mam jeszcze jedno podejrzenie , na przewodach paliwowych jest jeszcze zamontowana grzałka , i trza by ją jeszcze sprawdzić czy dobrze działa , być może załącza się deko za późno lub powiedzmy za długo sie nagrzewa i do gara dochodzi zimna ropa .
A olejek powinien na wtrysku mieć już około 80°C
__________________

http://www.walkofftheearth.com/
Pabloos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-11-08, 07:06   #3
XymoX
Gaduła
 
Avatar XymoX
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Skąd: Wawka - Grochoof - Witolin
Ford Focus I FL
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
luty
2004
WF Warszawa Praga Południe
Postów: 1 615
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pabloos
XymoX, na przewodach paliwowych jest jeszcze zamontowana grzałka , i trza by ją jeszcze sprawdzić czy dobrze działa
jak ją zlokalizować i sprawdzić - gdzie tego szukać ?
__________________
XymoX http://www.clanofxymox.com/

Był Focus a jest AUDI A4 B6 kombi 1.9 130KM
XymoX jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-11-08, 09:19   #4
Pabloos
Sympatyk
 
Avatar Pabloos
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus II FL
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
2009
WF Warszawa Praga Południe
Postów: 1 938
Domyślnie

z tego co pamiętam , jak ją ostatni raz odwiedzałem to jak zajrzysz pomiędzy silnikiem a kabina pasażera , gdzieś poniżej filtra paliwa (mniej więcej w połowie drogi pomiędzy filtrem paliwa a płytą pod silnikiem , ) na przewodzie paliwowym będzie założona metalowa obudowa do której dochodzą dwa kable elektryczne .
__________________

http://www.walkofftheearth.com/
Pabloos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-11-08, 11:41   #5
XymoX
Gaduła
 
Avatar XymoX
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Skąd: Wawka - Grochoof - Witolin
Ford Focus I FL
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
luty
2004
WF Warszawa Praga Południe
Postów: 1 615
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pabloos
w połowie drogi pomiędzy filtrem paliwa a płytą pod silnikiem
nie ma u mnie nic takiego
__________________
XymoX http://www.clanofxymox.com/

Był Focus a jest AUDI A4 B6 kombi 1.9 130KM
XymoX jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-11-08, 11:43   #6
Pabloos
Sympatyk
 
Avatar Pabloos
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus II FL
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
2009
WF Warszawa Praga Południe
Postów: 1 938
Domyślnie

jak mi się uda ogarnąć w robocie i będzie jeszcze widno to się przejdę i fotkę zapodam
__________________

http://www.walkofftheearth.com/
Pabloos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-11-08, 13:13   #7
XymoX
Gaduła
 
Avatar XymoX
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Skąd: Wawka - Grochoof - Witolin
Ford Focus I FL
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
luty
2004
WF Warszawa Praga Południe
Postów: 1 615
Domyślnie

może w 100KM nie było tego ustrojstwa ?
__________________
XymoX http://www.clanofxymox.com/

Był Focus a jest AUDI A4 B6 kombi 1.9 130KM
XymoX jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-11-08, 14:03   #8
Pabloos
Sympatyk
 
Avatar Pabloos
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus II FL
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
2009
WF Warszawa Praga Południe
Postów: 1 938
Domyślnie

powiem szczerze ze nie wiem , ale właśnie byłem przy samochodzie i i mała qpa , bo kiedyś się do tego przez przypadek dogrzebałem ale wtedy miałem sporo gratów wyjętych z pod maski i widok był doskonały , teraz jak wszystko jest na swoim miejscu ni chu chu nie da sie tam "oka wsadzić "

[ Dodano: Wto 18 Lis, 2008 14:07 ]
... ale tak teraz pomyślałem ze teoria do kitu , gdyż jeśli dobrze pamiętam jest tu ustrojstwo jeszcze przed filtrem na trasie paliwa ni nie ma dużego wpływu na rozruch
__________________

http://www.walkofftheearth.com/
Pabloos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-11-08, 14:30   #9
XymoX
Gaduła
 
Avatar XymoX
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Skąd: Wawka - Grochoof - Witolin
Ford Focus I FL
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
luty
2004
WF Warszawa Praga Południe
Postów: 1 615
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pabloos
jest tu ustrojstwo jeszcze przed filtrem na trasie paliwa ni nie ma dużego wpływu na rozruch
tak myślałem ale nie chciałem sugerować

Zastanawia mnie co może być powodem bo porównywałem akcję "odpalanie" ze służbówkami. Co prawda to Renault'y ale też z CR. W służbówkach jak jest tak na dworzu jak teraz to mimo zgaśnięcia kontrolki silnik kręci ze dwie trzy sekundy i dopiero załapuje. Mój natomiast po podgrzaniu świeczek łapie dosłownie "na dotyk" jednak po sekundzie gaśnie i dopiero drugie "załapanie" jest skuteczne. I teraz nie wiem czy powinien zakręcić i załapać po chwili, czy powinien odpalić na dotyk i finał. Może właśnie to momentalne załapanie silnika jest nieprawidłowe, niepotrzebne ..... kuwa - sam nie wiem. Jak już zapali to chodzi jak zegareczek.
__________________
XymoX http://www.clanofxymox.com/

Był Focus a jest AUDI A4 B6 kombi 1.9 130KM
XymoX jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-11-08, 14:51   #10
Pabloos
Sympatyk
 
Avatar Pabloos
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus II FL
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
2009
WF Warszawa Praga Południe
Postów: 1 938
Domyślnie

XymoX sprawdź jeszcze jeden układ:
Czy jak Ci za pierwszym razem tak gaśnie to nie jest tak że trzymasz wciśnięte sprzęgło ?
Bo jest jeszcze jedna teoria , jeśli odpalisz silniczek i już chwyci i działa , wciśnij sprzęgło , i przytrzymaj , posłuchaj czy wtedy silnik nie zaczyna falować , w sensie nie dostaje "zadyszki " . jeśli tak to może być przybrudzony albo uszkodzony czujnik położenia wału i na zimnym silniku dostaje głupawki przez co są podawane błędne sygnały na wtryskiwacze , i kąty wtrysku są "od czapy " i silnik gaśnie .
__________________

http://www.walkofftheearth.com/
Pabloos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-11-08, 14:55   #11
XymoX
Gaduła
 
Avatar XymoX
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Skąd: Wawka - Grochoof - Witolin
Ford Focus I FL
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
luty
2004
WF Warszawa Praga Południe
Postów: 1 615
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pabloos
Czy jak Ci za pierwszym razem tak gaśnie to nie jest tak że trzymasz wciśnięte sprzęgło ?
odpalam zawsze na wciśniętym sprzęgle - nie próbowałem inaczej.
Jak zlokalizować ten czujnik i jak go oczyścić ? Może do Zbycha z tym uderzyć i nie paprać się samemu. Chyba, że dostęp jest bez problemu od strony koła czy inaczej.

Czyli spróbować rano odpalić go bez sprzęgła i dopiero po załapaniu silnika wcisnąć i obserwować zachowanie obrotów ?
__________________
XymoX http://www.clanofxymox.com/

Był Focus a jest AUDI A4 B6 kombi 1.9 130KM
XymoX jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-11-08, 15:03   #12
Pabloos
Sympatyk
 
Avatar Pabloos
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus II FL
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
2009
WF Warszawa Praga Południe
Postów: 1 938
Domyślnie

Cytat:
Napisał XymoX
Czyli spróbować rano odpalić go bez sprzęgła i dopiero po załapaniu silnika wcisnąć i obserwować zachowanie obrotów ?
nie nie , odpalaj na sprzęgle , chodziło i o to ze czasami odpala sie silnik i chwilę potem puszcza sprzęgło , a czasami jeszcze z bliżej nie sprecyzowanych powodów się je trzyma
Czujnik położenia wałka jeśli dobrze kojarzę zobaczysz po zdjęciu plastikowej osłony silnika , na pokrywie .
__________________

http://www.walkofftheearth.com/
Pabloos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-11-08, 15:10   #13
Szymeq
Turysta
 
Avatar Szymeq
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Skąd: Błonie k/ Wawy
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
2003
WZ powiat warszawski zachodni (Warszawa)
Postów: 131
Domyślnie

Czujnik położeia wałka jest "nieczyszczący" - było na forum -a le objawy są z deka inne.
Nie chcę tutaj zapeszać ale po rozmowie z mechanikiem specem od forda winą dość słabego rozruchu na zimno moga być wtryskiwacze .. znaczy kończące się. Jeśli świeczki grzeją to nie innego wyjścia ...
__________________

Szymeq jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-11-08, 15:16   #14
XymoX
Gaduła
 
Avatar XymoX
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Skąd: Wawka - Grochoof - Witolin
Ford Focus I FL
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
luty
2004
WF Warszawa Praga Południe
Postów: 1 615
Domyślnie

ponoć pod wtryskami są jakieś podkładki - może to badziewie szlag trafił

[ Dodano: Sro 19 Lis, 2008 21:01 ]
Cytat:
Napisał Pabloos
jeśli odpalisz silniczek i już chwyci i działa , wciśnij sprzęgło , i przytrzymaj , posłuchaj czy wtedy silnik nie zaczyna falować , w sensie nie dostaje "zadyszki "
dziś rano chciałem to sprawdzić ale odpalił od strzała jak nówka. Jednak odpaliłem na wciśniętym sprzęgle i po zaskoczeniu silnik chodzi równiutko jak zwykle - jak szwajcarski zegareczek - zero jakichkolwiek wahań. Z kolei po robocie znowu zapalił z zająknięciem tzn. załapał z "półobrotu" zgasł i znów załapał
Jutro rano spróbuję zapalać go z minimalnie wciśniętym gazem .........
Poza tym kończy się powoli ropka to moze zaleję jakiegoś V-powera na Shellu i poobserwuję
Kużwa - jak jest powyżej 10 stopni na zewnątrz pali wtedy jak pszczółka :P
__________________
XymoX http://www.clanofxymox.com/

Był Focus a jest AUDI A4 B6 kombi 1.9 130KM
XymoX jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-11-08, 10:40   #15
m4ki
Turysta
 
Avatar m4ki
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Skąd: Warszawa / Kraków
Ford Focus II FL
kombi
1.6 Duratec 100KM manual
październik
2009
WK Warszawa Ursus
Postów: 178
Domyślnie

Powiem tak mam identyczne objawy, jak jest tak od 0 do 8 stopni odpala za pierwszym razem, ale gaśnie po chwili chyba, ze dodam trochę gazu, temu całemu procederowi towarzyszy oczywiście chmura biało/niebieskiego dymu dość sporawa ;/ i po chwili jest już wsio OK.

Teraz jak już są pierwsze mrozy (-4) mam poważne problemy z odpaleniem. Dziś dla przykładu, walczyłem z 5min, chyba z 13 razy próbowałem odpalić. Pierwsze próby to wogóle nie chciał zaskoczyć( kręcił tylko rozrusznik), kolejne próby jak już przytrzymałem trochę dłużej rozruch, silnik zaskoczy i zaczął palić ale dokładnie w chwili puszczenia kluczyka silnik zgasł i tak z 3-5 razy ( odpalam zawsze na wciśniętym sprzęgle). Jak już odpalił to było wsio OK.

Objawy mam takie same jak kolega XymoX z tym, ze podejrzewam moje objawy sa juz w bardziej zaawansowanym stadium. Dla mnie jest to kompletnie nie normlane, ze takie cuda sie dzieja przy -4, moglbym to zrozumiec przy -15 lub -20 ale nie przy -4, tu powinien palic normalnie.

Mam oczywiscie odrazu kilka pytan:
1) Jak dlugo swieci się u Was kontrolka swiec żarowych, przy ujemnych temperaturach ?
2) U mnie zapala się na sekundę i gaśnie, czy to nie jest przypadkiem za krotko ?
3) Czy Wam przy porannym odpalaniu towarzyszy biało/niebieska chmura dymu ?

Tak jak już pisałem moje objawy są chyba już bardziej zaawansowane i może teraz da się bardzie zdiagnozować przyczynę.

EDIT///

Zadzwonił do mnie znajomy przed chwila i podpowiedz jaka otrzymałem o możliwej przyczynie, która wsumie brzmi logicznie i z sensem.

Mianowicie układ paliwowy może być nieszczelny, nie jest on na tyle nieszczelny aby paliwo wyciekało ale wystarczająco by zassać torche powietrza. Im dłużej stoi (w nocy około 12-14h a w dzień rożnie max 8h jak jesteśmy w pracy) tym więcej powietrza zasysa i trudniej go odpalić, dlatego tez po nocce zawsze trudno go odpalić.

Jeśli chodzi o mój dzisiejszy przypadek, to doszedł do tego mróz czyli słabszy trochę aku, trudniej kreci rozrusznik ogólnie wiadomo samochód trudniej odpala im zimniej i do tego zapowietrzony układ paliwowy może powodować dokładnie takie objawy.

Jest to wysoce prawdopodobny powód ale tez nie na 100%, może tak się zdarzyć podczas wymiany filtra paliwa i gdzieś na przewodach może powstać nieszczelność.

We wtorek będę badał cala sprawę i dam znać jakie efekty jeśli ktoś z Was wcześniej się tym zajmie to niech dołączy swój raport.

Pozdrawiam,
__________________

]...::: MOC JEST BOGIEM, PRĘDKOŚĆ NAŁOGIEM, NITRO ZABAWĄ A TURBO PODSTAWĄ :::....
m4ki jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-11-08, 16:34   #16
rys11
Turysta
 
Avatar rys11
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Skąd: Kalisz
Ford Focus III
kombi
1.6 EcoBoost 182KM manual
luty
2013
Postów: 67
Garaż
Domyślnie

Ja bym sprawdził świeczki, a nawet stawiam browca że jedna lub dwie zgasły
rys11 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-11-08, 18:06   #17
m4ki
Turysta
 
Avatar m4ki
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Skąd: Warszawa / Kraków
Ford Focus II FL
kombi
1.6 Duratec 100KM manual
październik
2009
WK Warszawa Ursus
Postów: 178
Domyślnie

Dzis dzwonilem do serwisu i gosciu mi mowi, ze albo swieczki albo wtryski.

Cytat:
Napisał rys11
Ja bym sprawdził świeczki, a nawet stawiam browca że jedna lub dwie zgasły
Mam nadzieje ze masz racje !!

A czy jak by padla jedna lub dwie swiczuszki to nie powinna przypadkiem po zapaleniu samochodu swiecic sie kontrolka od swiec zarowych ??
__________________

]...::: MOC JEST BOGIEM, PRĘDKOŚĆ NAŁOGIEM, NITRO ZABAWĄ A TURBO PODSTAWĄ :::....
m4ki jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-11-08, 21:38   #18
rys11
Turysta
 
Avatar rys11
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Skąd: Kalisz
Ford Focus III
kombi
1.6 EcoBoost 182KM manual
luty
2013
Postów: 67
Garaż
Domyślnie

Cytat:
czy jak by padla jedna lub dwie swiczuszki to nie powinna przypadkiem po zapaleniu samochodu swiecic sie kontrolka od swiec zarowych ??
_________________
NIE, nie będzie się świecić
rys11 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-11-08, 17:42   #19
m4ki
Turysta
 
Avatar m4ki
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Skąd: Warszawa / Kraków
Ford Focus II FL
kombi
1.6 Duratec 100KM manual
październik
2009
WK Warszawa Ursus
Postów: 178
Domyślnie

rys11 DZIĘKOWAĆ, masz piwko, 3 swieczki zgasly i odpalalem tylko na jednej.
Dziekowac rowniez tym co tez stawiali na swiece.

Pozdrowki
__________________

]...::: MOC JEST BOGIEM, PRĘDKOŚĆ NAŁOGIEM, NITRO ZABAWĄ A TURBO PODSTAWĄ :::....
m4ki jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-11-08, 22:06   #20
rys11
Turysta
 
Avatar rys11
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Skąd: Kalisz
Ford Focus III
kombi
1.6 EcoBoost 182KM manual
luty
2013
Postów: 67
Garaż
Domyślnie

Miło mi , że pomogłem, a piwko to może w jakiś upalny letni dzionek. Pozdrawiam
rys11 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-04-09, 20:36   #21
Gothic
Turysta
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Skąd: Międzyzdroje
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
2004
ZKA powiat kamieński (Kamień Pomorski)
Postów: 17
Domyślnie

Odgrzeje trochę temacik. Objawy mam bardzo podobne. Stoi 12 godzin i albo odpala od razu(z maleńkim bąkiem) i chodzi elegancko, albo zapala i gaśnie(potrafi tak ze trzy razy). Dam trochę gazu zapala(z małym bąkiem) i już nie gaśnie. Zauważyłem że jeden z przewodów do filtra powietrza(ten z czerwonym kwadratem po lewej stronie) jest luźny tzn. mogę go bez oporu ruszać na jakieś 2 mm do góry. Filtr nowy oryginalny. Czy może się tamtędy zapowietrzać układ paliwowy, czy tak ma być?(trochę głupie pytanie ale dopiero uczę się dezela)
Gothic jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-04-09, 21:45   #22
gregK
Turysta
Grupa: Pomorskie
 
Avatar gregK
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Skąd: Słupsk
Inny
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2003
Postów: 543
Domyślnie

Cytat:
Napisał Gothic
Zauważyłem że jeden z przewodów do filtra powietrza(ten z czerwonym kwadratem po lewej stronie) jest luźny tzn. mogę go bez oporu ruszać na jakieś 2 mm do góry. Filtr nowy oryginalny. Czy może się tamtędy zapowietrzać układ paliwowy, czy tak ma być?(trochę głupie pytanie ale dopiero uczę się dezela)
Tak jest,ale to nie zmienia faktu,że sie zapowietrza jak gaśnie!
gregK jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-05-09, 09:18   #23
Gothic
Turysta
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Skąd: Międzyzdroje
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
2004
ZKA powiat kamieński (Kamień Pomorski)
Postów: 17
Domyślnie

No to trzeba będzie go przejrzeć. Zaczynam też rozmyślać o świeczkach, zauważyłem, ze rano w garażu zapala zawsze elegancko, a po 12 godzinach na zewnątrz z problemem. W każdym razie Dzięki za info.
Gothic jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-05-09, 10:11   #24
fazis
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: wlkp
Inny
Postów: 88
Domyślnie

Witam

U mnie pojawił się ten sam objaw, mam tak, że generalnie zapala na strzała i bez bąka, czasem zapali i przez dosłownie sekundę góra dwie chodzi lekko nierówno i wtedy siwy dymek z lekkim odcieniem niebieskiego z rury leci, a ostatnio ze 2 razy w ciągu 2 tygodni miałem tak, że zapalił popykał ze 3 sekundy i zgasł oczywiście siwy dym z tyłu. Dziś np wystarczyło drugi raz zakręcić i już było dobrze a wcześniej dopiero za 4 złapał. No i oczywiście nie wiem o co chodzi, wiem że mam słaby aku, bo nawet po podpięciu kompa mam błąd niski poziom baterii, ale żeby od tego były problemy z odpaleniem?

Zweryfikujcie mnie bo mam taką teorię, że może przez słaby aku po kilkugodzinnym postoju sterownik gubi kody wtrysków i potrzebuje chwili na dogadanie się z nimi, opieram ją na tym, że jak tam miałem swego czasu robione pare rzeczy przy silniku to mi chłopaki odpięły wtryski od sterownika i był wyjęty aku, po ponownym podpięciu samochód po ciężkim odpaleniu (kilka prób) chodził przez kilkadziesiąt sekund jak sieczkarnia i walił siwym dymem jak wściekły (to akurat po takim zabiegu podobno normalne) czyli generalnie ten sam objaw. Do tego zauważyłem że problem z nierówną pracą lub z niezapaleniem na strzała nie pojawia się po długich trasach, a tylko po krótkich - czyli jak aku się podładuje to jakoś daje radę a jak nie to jest problem.

To tyle moich wypocin, jutro zmieniam aku, a jak objawy nie ustąpią to jadę na diagnostykę wtrysków i dam znać co wyszło - trzymajcie kciuki żeby aku załatwił temat.
__________________
http://fazis.mybrute.com
fazis jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-05-09, 12:47   #25
kleofas
Administrator
Grupa: Warszawa
 
Avatar kleofas
 
Zarejestrowany: Nov 2005
Skąd: wawa
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
październik
2004
WPL powiat płocki (Płock)
Postów: 2 425
Domyślnie

aku musi mieć siłę kręcić rozrusznikiem, co by wał kręcił się ponad 500rpm
bez tego nie nastąpi zapłon (pewnie wtryskiwacze nie podadzą mieszanki)
ale nie powinien gubić kodów wtryskiwaczy po odpięciu aku!
__________________



schemat przyjmowania petentów przez admina:

1. ,
2. admin ma zawsze rację, jeśli uważasz inaczej, to patrz punkt 1
kleofas jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-05-09, 14:11   #26
fazis
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: wlkp
Inny
Postów: 88
Domyślnie

Nie mówię że mi gubi, tylko taką teoryje mam, ale tak im bardziej intensywnie myślę tym bardziej mi to na cofające się paliwko wygląda, z tego względu że jak zapale wrzoda tam np za 2-gim czy 3-cim razem i poczekam aż wyrówna pracę czyli jakieś max 3 sekundy, to mogę go zgasić iść do domu, przyjść za 3 godziny i odpali od strzała.
A jak postoi znowu jakieś 8 i więcej to problem się powtarza czasem objawia się nierówną pracą tak do 3 sekund, czasem problemem z zapaleniem (góra za 4 próbą mi zapalił), a czasem potrafi przez tydzień być spokój i palić jak nówka sztuka.
Wykluczam wtryski jak na razie bo tak sobie myślę że gdyby to były wtryski to po tych 3 godzinach problem by się powtórzył bo przecież silnik nadal zimny i poza podciągnięciem paliwa nic się nie zmieniło, a poza tym jakieś 17k km temu (rok temu) miałem sprawdzane w pewnym serwisie Boscha i wszystkie próby przeszły pomyślnie - wynik był taki jak w nowym aucie wg pana testera zarówno dla pompy jak i wtryskiwaczy.

Dziś wymieniam aku, za jakiś tydzień będe musiał wymienić filtry oleje i takie tam, więc zobaczę czy będzie poprawa i dam znać.
__________________
http://fazis.mybrute.com
fazis jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-06-09, 12:12   #27
Gothic
Turysta
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Skąd: Międzyzdroje
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
2004
ZKA powiat kamieński (Kamień Pomorski)
Postów: 17
Domyślnie

Witam. U mnie sprawa rozwiązana. Wymienione świeczki żarowe i zapala elegancko. Pozdr
Gothic jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-07-09, 05:28   #28
Maciek
Turysta
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Skąd: Polska
Postów: 3
Domyślnie

Mam ten sam problem. Filterek wymieniony, świece sprawdzone. Czy ktoś ma inne rozwiązania?
Maciek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-01-13, 09:46   #29
piopowal
Turysta
Grupa: Warszawa
 
Zarejestrowany: Feb 2011
Skąd: Warszawa
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2003
WA Warszawa Białołęka
Postów: 26
Garaż
Domyślnie

Mam podobny problem tylko u mnie odpala świetni przy -10 natomiast jak jest na plusie to źle odpala. Ktoś ma jakiś pomysł ?
piopowal jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-01-13, 10:29   #30
yarosyaros
Turysta
Grupa: Lubelskie
 
Jarosław
Zarejestrowany: Aug 2011
Skąd: LUBLIN
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2002
LUB powiat lubelski (Lublin)
Postów: 792
Garaż
Domyślnie

Może masz walnięty czujnik położenia wałka rozrządu??
__________________

TDCI to ZŁO!!.
yarosyaros jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[Ogólne] Kod lakieru - odczytanie eKoNoVeMbEr Inne techniczne 12 22-04-12 21:16
Zawór odcinający dopływ paliwa w FFI 1,8 Tdci greg07 Elektryka, audio i alarmy 0 01-04-07 01:40
Jaki jest olej w FF 1,6? olo Silnik i skrzynia 17 28-10-05 22:07

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u