Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 22-02-11, 12:19   #1
Radek89
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Skąd: Środa Śląska
Ford Focus I
HB 3D
2.0 Zetec 130KM manual
2000
Postów: 886
Garaż
Domyślnie 2.0 silnik gaśnie

Witam , wiem że temat był wałkowany ale mam konkretny dylemat.

Do tej pory było tak jak u wielu ... auto rano bez puknięcia gazu nie chciało odpalać , ale po chwili silnik wchodził na obroty i już tak zostawało , dodatkowo przy wyrzuceniu na luz potrafił zatrzymać obroty na wysokim poziomi i dopiero po zatrzymaniu one opadały ...

Po takim wstępie , każdy moderator pewnie napisze : było zamykam . ...


Ale

Dziś rano sytuacja była jak zwykle ale po przejechaniu kawałka przy wyrzuceniu na luz całkowicie nie ma wolnych obrotów ... auto gaśnie .... odpale , dam gazu chodzi ... puszcze gaz ... gaśnie ....

Przeczyściłem krokowca i go rozruszałem ale nie pomogło ... albo pomogło minimalnie ,... po prostu kiedy na prawde bardzo powoli i delikatnie puszczę gaz to nie zgaśnie , ale wystarczy że kopne w gaz strzałka wskoczy na 2 tys. i puszcze a auto gaśnie ;/

Po odpięciu czujnika położenia przepustnicy kiedy udało mi sie ustabilizować wolne obroty auto lekko prychło ale nie zgasło ... i sytuacja jest identyczna ... lekko rusze przepustnicą i puszcze a silnik gaśnie ... ;/ Odmy i przewody wydają sie wszystkie ok ...

Powiedzcie mi panowie czy da się jakimś sposobem rozstrzygnąć czy przyczyną na pewno jest krokowiec , mimo to że jest wyczyszczony ? Nie chce wywalić kasy w błoto .,.. macie jakieś sposoby żeby coś sprawdzić ??
Radek89 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-02-11, 12:20   #2
Adam Getka
Moderator
Grupa: Warszawa
 
Avatar Adam Getka
 
....
Zarejestrowany: Feb 2009
Skąd: Warszawa
Inny
HB 3D
2.0 Zetec 215KM manual
czerwiec
2001
WE Warszawa Mokotów
Postów: 4 454
Domyślnie

Czyszczenie nie zawsze pomaga. Może zardzewieć krokowiec w środku....
__________________
DSG Das iSt Gówno
Adam Getka jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-02-11, 12:47   #3
Radek89
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Skąd: Środa Śląska
Ford Focus I
HB 3D
2.0 Zetec 130KM manual
2000
Postów: 886
Garaż
Domyślnie

A jest jakiś sposób , żeby wyeliminować albo krokowca albo czujnik TPS ??
Radek89 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-02-11, 12:51   #4
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał Radek89 Zobacz post
po prostu kiedy na prawde bardzo powoli i delikatnie puszczę gaz to nie zgaśnie , ale wystarczy że kopne w gaz strzałka wskoczy na 2 tys. i puszcze a auto gaśnie
obstawiam TPS... zawsze mozesz znalezc kogos z okolicy z foka 1.8/2.0 albo cougarem itp. i na chwile przelozyc w ramach testu - robota na minute
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-02-11, 13:05   #5
Radek89
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Skąd: Środa Śląska
Ford Focus I
HB 3D
2.0 Zetec 130KM manual
2000
Postów: 886
Garaż
Domyślnie

Ale czy wtedy było by coś takiego , że po przytrzymaniu gazy kiedy obroty wskoczą na dajmy na to 1200 na zimnym mogę sobie puścić całkiem gaz szybko i nic nie gaśnie ?? Po prostu był taki moment kiedy trzymałem gaz na 1100 obrotów żeby auto nie zgasło i po chwili było podbicie obrotów ... wiedziałem wtedy że już mogę puścić spokojnie gaz ... dziś rano też tak było i po przejechaniu ok 2 kilometrów problem przerodził sie w całkowity brak wolnych obrotów...
Radek89 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-02-11, 13:16   #6
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

tak, a w kazdym razie u mnie byo podobnie... przy czym u mnie bylo w lato/jesien, wiec foka sie nie dogrzewala i problem byl praktycznie od samego odpalenia...

jezeli liczysz na fart i masz wolne 5 minut to zawsze mozesz obrocic TPS o 180 stopni i zresetowac kompa - ponoc amerykancom taki patent pomagal przy problemach z TPS po zmianie przepustnicy
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-02-11, 13:35   #7
Radek89
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Skąd: Środa Śląska
Ford Focus I
HB 3D
2.0 Zetec 130KM manual
2000
Postów: 886
Garaż
Domyślnie

Odkręciłem Drania i podpiąłem pod wtyczkę , odpaliłem auto powolutku zszedłem z obrotów żeby silnik nie zgasł i pobawiłem sie kręcąc dziadem lewo prawo ... silnik na to reaguje , troszke się przydusza a w max. położeniu już nie wiem czy lewym czy prawym w ogóle nie chce załapać ... kręci tylko rozrusznikiem i nie zrobi nawet bruuum .... chyba nie powinno tak być bo czy przepustnica otwarta na max. czy zamknięta auto powinno odpalić prawda ?? Z drugiej strony jeśli na kręcenie tym dziadostwem jest jakaś reakcja auta to znaczy że chyba krokowiec pracuje .... czy sie myle ??

Ostatnio edytowane przez Radek89 ; 22-02-11 o 15:56
Radek89 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-02-11, 16:01   #8
Radek89
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Skąd: Środa Śląska
Ford Focus I
HB 3D
2.0 Zetec 130KM manual
2000
Postów: 886
Garaż
Domyślnie

Słuchajcie po poskładaniu wszystkiego do kupy i restarcie kompa focus odpalił bez urzycia gazu , i zatrzymał się na obrotach ok 1000 i chodził równo ... ( był już troszkę ciepły bo od rana walcze ). Potem potrzymałem go na wyższych obrotach tak z 2 minuty puściłem i .... zgasł .....

Czy dobrze kminie że w takim razie krokowiec musi być przynajmniej minimalnie sprawny skoro bez ruszenia przepustnicą utrzymywał ładnie i równo obroty , dopiero jak dodałem i puściłem gaz to zaczął się dusić ... albo gaśnie albo z 3 razy spadnie do obrotów krańcowych zadusi się , wejdzie nieco wyżej i ustabilizuje się mniej więcej na 800 RPM .... A jak tylko delikatnie bardziej skubne gaz to już nie ma mowy o tym , żeby nie zgasł ....

Rozebrałem wcześnie TPS i jedna ścieżka tak jakby trochę przytarta , miała takie jakby dziwne plamki , a na drugiej w sumie tylko delikatne ślady po tych wodzikach było widać ...

Co zrobilibyście na moim miejscu ?? Ja chyba zamówie w ciemno ten TPS i zobaczymy co będzie ... student jestem dzienny , więc sie dlatego tak sram ... inaczej zamówiłbym czujnik , krokowca i krate lecha od razu ....

Poradźcie chłopy
Radek89 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-02-11, 16:35   #9
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

kup uzywanego TPSa za cale 50zl, a jak dobrze poszukasz to trafisz za 80zl od razu z przepustnica od cougar'a...
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-02-11, 16:46   #10
Radek89
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Skąd: Środa Śląska
Ford Focus I
HB 3D
2.0 Zetec 130KM manual
2000
Postów: 886
Garaż
Domyślnie

Wole kupić nowego ... biednych nie stać na tanie rzeczy TPS pasuje też do cougara a przepustnicę od niego będę wkładał dopiero jakoś na wiosne ...

Ale tak na zdrowy rozum to dobrze kminie w moim poprzednim poście ?? Aha ... zdarzało się , że jadąc np. na 5-ce z prędkościami ok 80 km/h i nie ruszając gazem wyczówałem jakby silnik się troszkę gubił ... minimalna korekta gazem poprawiała sprawę ... Czy to też może wskazywać na TPS ??

Widzę , że są jakieś zamienniki po 80 zł na allegro ... myślę, że na jakiś czas wystarczy , gdyby to było to ... To itak rozbój , żeby za najzwyklejszy w świecie i prosty jak cep potencjometr wołać tyle siana ...

Cały czas mnie to nurtuje , że po resecie i bez ruszania gazem foczka ładnie zapaliła , włączałem odbiorniki , na szybko i obroty minimalnie spadały ale po chwili wracały do poprzedniego stanu ładnie ( praktycznie od razu ) , czyli może krokowiec żyje ...

No nic miśku ... skoro objawy miałeś takie jak u mnie wcześnie i pomogła wymiana TPS to na początek zrobię to samo ... jak nie pomoże to włożę nowy krokowy , a jak to nie pomoże To sie wkó$%^& Swoją drogą na 100% to jest jakaś pierdoła ....


Aha ... jak jeździłem spokojnie i dodawałem gazu to cięzko było to zrobić płynnie ... tak jakbym wciskał pedał i nic nic nic a w pewnym momencie następowało pier%^&*#$%^& i foka zaczynała przyspieszać ładnie ...

Dodam , że spalanie w normie bo poniżej 10 w cyklu mieszanym a i na dynamikę narzekać nie mogę ....


Czy to wszystko można podciągnąć pod TPS , czy coś jeszcze przychodzi wam do łba ??

Sory , że tak męcze ... ale jak rozwiąże ten problem to będzie jak znalazł dla kolejnych takich jak JA
Radek89 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-02-11, 16:49   #11
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

jak juz sie bawisz to odepnij TPS, zresetuj kompa i sprobuj tak posmigac
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-02-11, 17:40   #12
Radek89
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Skąd: Środa Śląska
Ford Focus I
HB 3D
2.0 Zetec 130KM manual
2000
Postów: 886
Garaż
Domyślnie

A nie jest tak , że da się to robić tylko w 1.6 ?? Gdzieś tu przeczytałem że w 1.6 śmiga bez TPS a w 1.8/20 gaśnie ...
Radek89 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-02-11, 19:50   #13
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

no wlasnie jestem ciekaw (w opcji z resetem), bo ostatni zlot w Radomiu przejezdzilem z wypietym TPSem i smigal raczej poprawnie tyle ze wtedy nie mialem do konca zamykanej przepustnicy i mozliwe ze akurat obroty sie ustawily jak powinny
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-02-11, 20:07   #14
Radek89
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Skąd: Środa Śląska
Ford Focus I
HB 3D
2.0 Zetec 130KM manual
2000
Postów: 886
Garaż
Domyślnie

no nic , odłączyłem aku na całą noc bo już wystarczająco się dziś namarzłem ... już w chwili kiedy kupowałem fokę zauważyłem że , przy max przygazowaniu na luzie i puszczeniu nagle przepustnicy foka potrafi zgasnąć ... zacząłem zmyślać że to przepływomierz , że nowy 600 zł , i żeby tyle spuścili , foka oprócz tego była perfekcyjna ( 0 rdzy nawet i jak nowa ) , a problem tak sie nasilił że teraz jestem mega wkurzony bo auto stoi ....

Aha ... Czasem jak np. paliłem laka ( no zdarzyło mi sie , no co ) , i puściłem gaz to foka bardzo powoli spadała z obrotów a praktycznie potrafiła sie zawiesić nawet na 4 tys i pomagało dopiero zatrzymanie się ...

Myślę , że to jest jedna usterka , tylko czy to bardziej wskazuje na krokowiec czy TPS ...

P.S

Zamówiłem obie te części ... czujnik jakiś za 80 zł i krokowiec GETZA ... zamienniki ale może bedzie ok ....


Słuchajcie jeśli spalanie miałem bardzo ok , osiągi spoko , z wydechu nic nie śmierdzi , to chyba mogę być spokojny o przepływkę i sondę ???? Pomóżcie bo jak na razie Miśku się udziela a reszta milczy ...


P.S

Czy przy otwartej na max przepustnicy krokowy jest zamknięty czy też otwarty ?? Bo jak wykręciłem tps i bawiłem się nim kręcąc lewo prawo ( kiedy był podpięty pod auto tylko wykręcony od przepustnicy ) to auto reagował tym że delikatnie gubiły się obroty ale nie gasło ....

Jeśli przy otwartej przepustnicy krokowy powinien być zamknięty to chyba jestem w domu , bo w takim wypadku przy zabawach z TPS-em foka by gasła a ona jedynie troszkę ,,myślała" ..... No ale to wszystko wróżenie z fusów

Wie ktoś na pewno jak to jest ???? Bo to mozę być kluczowa kwestia ...

Ostatnio edytowane przez Radek89 ; 22-02-11 o 20:11
Radek89 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-02-11, 22:06   #15
wonski_gliwice
Turysta
Grupa: Śląsk
 
Avatar wonski_gliwice
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Skąd: Gliwice
Ford Focus I
sedan
1.8 Zetec 115KM manual
maj
1999
SG Gliwice
Postów: 74
Domyślnie

mam podobne objawy, opisane tutaj
http://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=47515
podobne, ale mysle ze te same elementy moga odpowiadac.


dlatego jakbys mogl napisac czy te wymiany pomogly to by bylo fajnie, bo i moze ja bym sie tych moich problemow pozbyl

mi to sie wydaje(po przejrzeniu for, wlasnych obserwacji itd) ze gasniecie auta to ten czujnik a obroty na zimnym i odpalanie na zimnym krokowy. tak mi sie wydaje i mozna by jeszcze moze na kompa podjechac ale jestem ciekaw czy jesli krokowy jest tylko zabrdudzony/zardzewialy/lub cokolwiek innego(ale zadnego powaznego uszkodzenia) to czy pokaze blad silnika krokowego czy nie potraktuje tego jako blad
__________________
„Alkohol nie rozwiąże Twoich problemów… Ale z drugiej strony mleko tez nie”.

Mówi się, że: 'FORD g*o wort', ale czy tyle tysięcy użykowników może się mylić?

Ostatnio edytowane przez wonski_gliwice ; 22-02-11 o 22:46
wonski_gliwice jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-02-11, 22:11   #16
Radek89
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Skąd: Środa Śląska
Ford Focus I
HB 3D
2.0 Zetec 130KM manual
2000
Postów: 886
Garaż
Domyślnie

Jak tylko dojdą części to napiszę wszystko dokładnie co i jak , bo na forum jest sporo tematów a le z reguły urywają sie one i nie wiadomo co autor zrobił , co wymienił itd. ... U mnie spalanie cały czas było w miarę oki jak na 2.0 ... dynamika też ... ale właśnie występowały objawy które wymieniłem ....

I fakt ... im zimniej tym one stawały się bardziej dokuczliwe ... Mam cichą nadzieje , że to tylko TPS ... odkręciłem go , bawiłem sie max min , max min i auto nie gasło ( przepustnica ciągle zamknięta ) , a przecież przy max polożeniu przepustnicy chyba krokowy powinien dostać sygnał i się zamknąć a tym samym auto powinno zgasnąć ... Chyba , że w czasie jazdy silnik krokowy wspomaga niejako przepustnice i też ładuje swoje dwa grosiki w zasilaniu powietrzem ...

Gdybym wiedział tą jedną rzecz to już bym coś wiedział ... a tak jestem w ciemnej ... D.

Ostatnio edytowane przez Radek89 ; 22-02-11 o 22:20
Radek89 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-02-11, 14:25   #17
Radek89
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Skąd: Środa Śląska
Ford Focus I
HB 3D
2.0 Zetec 130KM manual
2000
Postów: 886
Garaż
Domyślnie

Ok , dizś mogę powiedzieć tyle :

po całej nocy z odpiętym aku , podłączyłem go i odpiąłem wtyczkę od TPS ... auto odpaliło idealnie ... weszło od razu na pierwszą kereskę za 1000 obrotów na obrotomierzu i trzymało się równo jak stół ... dałem foce chwile żeby pochodziła i się nagrzała , obroty elegancko spadały aż do kreski poniżej 1000 na obrotomierzu gdzie zatrzymały się a foka pracowała pięknie i równo .. nawet jak włączyłem szybko wszystkie odbiorniki to obroty były stabilne ...

zgasiłem fokę , odpaliłem jeszcze raz , złapała i chodziła , potem znowu ... wszedłem wdedy gazem na 1200 obrotów potrzymałem chwile nieruchomo pedał gazu podbiło mi obroty , potem zaczynały troszkę spadać , ewidentnie krokowy się ruszał , bo gaz trzymałem nie ruchomo , puściłem gaz auto zgasło ....

po tym jak już ruszyłem przepustnicą żeby auto weszło na obroty jest bruuum , i gaśnie ....

Ale czy to wskazuje wszystko na TPS ... nie wiem .... czekam na części , jutro powinien już być TPS ...
Radek89 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-02-11, 20:14   #18
Radek89
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Skąd: Środa Śląska
Ford Focus I
HB 3D
2.0 Zetec 130KM manual
2000
Postów: 886
Garaż
Domyślnie

Dobra chłopaki przyszły mi części .... :

- TPS za 80 zł wydaje się tak troszkę mało solidny , no ale myśle , lepszy rydz niż nic ... założyłem dziada i zero poprawy ...

- Wymieniłem krokowca ... dałem autu chwile na to żeby pochodziło ... wpisałem go delikatnie na 1200 obrotów puszczam gaz ... nie zgasł , na 4 tys. nie zgasł , na 6 nie zgasł , ( silnik ciepły żeby nie było ) , cały w skowronkach zrobiłem ze szczęścia małe : ,,łyn ty tyn tyn tyn tyn tyn tyn " puściłem gaz i autko nie gaśnie ... wcześnie j przeczyściłem i rozruszałem stary krokowiec ale jak widać nic to nie dało ... pewnie gdybym zrobił to wcześniej było by ok , ale jak padnie całkowicie to kapliczka ....

Powiem wam że kupiłem zamiennik GATZE i sprawia dobre wrażenie ... można by delikatnie nasmarować trzpień bo był suchy ale ja tego nie robiłem ...


jedyne co mnie martwi to to że kiedy zgasiłem ciepłe już auto , to zapalił dopiero za 2 lub 3 razem ... myślę , że to kwestia brudnego filtra powietrza , albo po prostu komp się nie ułożył dobrze po resecie ...


PS

Tak czy siak włożyłem nowy tps , bo stary troszkę zdemolowałem ... Powiedzcie mi , czy TPS w focusie jakoś sie adaptuje ??

Ostatnio edytowane przez Radek89 ; 24-02-11 o 20:20
Radek89 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-02-11, 21:41   #19
wonski_gliwice
Turysta
Grupa: Śląsk
 
Avatar wonski_gliwice
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Skąd: Gliwice
Ford Focus I
sedan
1.8 Zetec 115KM manual
maj
1999
SG Gliwice
Postów: 74
Domyślnie

daj znac czy po nocy silnik odpali za pierwszym kopem, czy zgasnie jak pisales na poczatku, czy wejdzie na jakies sensowne obroty(o ile pamiec mnie nie myli to jakies 1200-1500, czyli takie automatyczne ssanie) po zagrzaniu powinny spasc do ok 800-900(tez z pamieci)

jak wymieniles tps to powinienes rowniez reset kompa zrobic. odepni aku na noc, podlacz rano i wtedy po kilku km jazdy komp sam sie ustawi z nowo zainstalowanym czujnikiem

filtr powietrza mozna przedmuchac kompresorem jesli tragedi nie ma, lub w ostatecznosci wymienic(ja za filtr boscha z gabka w zestawie dalem 37 zl, nie majatek w porownaniu np z tpsem)

bebechy kupowales na allegro?
krokowca wymieniales z kanalu czy od gory?
__________________
„Alkohol nie rozwiąże Twoich problemów… Ale z drugiej strony mleko tez nie”.

Mówi się, że: 'FORD g*o wort', ale czy tyle tysięcy użykowników może się mylić?
wonski_gliwice jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-02-11, 10:19   #20
Radek89
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Skąd: Środa Śląska
Ford Focus I
HB 3D
2.0 Zetec 130KM manual
2000
Postów: 886
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał wonski_gliwice Zobacz post
bebechy kupowales na allegro?
krokowca wymieniales z kanalu czy od gory?
Tak , krokowiec GATZE powiem szczerze , że tani jak barszcz no ale nie ma się w wykonaniu na razie do czego przyczepić ... zobaczymy ile wytrzyma , ale ponad 200 zł za oryginalny to śmiech na sali ...

Wymiana krokowca moim zdaniem najmniej problemowa jest taka :

- dolną śrubkę odkręcamy z kanału ( mała grzechotka 1/4 i krótka nasadka 8 mm )
- górną śrubka dostęp jest po zdemontowaniu rury dolotu i wykręcamy ją od góry ...

Po nocy autko złapało mimo ekstremalnie słabego aku praktycznie po pierwszym zakręceniu , i wskoczyło na pierwszą kreskę za 1000 RPM ... po tym jak pochodziło i złapało temperaturkę spadło do pierwszej kreski poniżej 1000 RPM ...tak było już wcześniej po resecie nawet na starym silniczku , tylko że wtedy każde ruszenie i puszczenie gazu powodowało zgaśnięcie auta , teraz już nie .... myślę, że to dobra wskazówka przy diagnostyce jeśli ktoś miałby podobne problemy ... aha i jeszcze przy bardzo powolnym puszczaniu gazu auto potrafiło nie zgasnąć tylko zachwiać na chwilę obroty ...

WNIOSEK : Czyszczenie silniczka czasem nic nie daje i nie sugerucie się tym

Co do filtra to na razie go zostawie tak jak jest , za niedługo wjedzie wkładka K&N więc już nie będe kombinował

Ostatnio edytowane przez Radek89 ; 25-02-11 o 10:25
Radek89 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-02-11, 10:22   #21
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

no i git, fajnie ze w koncu zresetowales kompa
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-02-11, 10:40   #22
Radek89
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Skąd: Środa Śląska
Ford Focus I
HB 3D
2.0 Zetec 130KM manual
2000
Postów: 886
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał MisiekT Zobacz post
no i git, fajnie ze w koncu zresetowales kompa
Dobra Dobra Wydałem nie potrzebnie kasę na TPS dzięki Tobie No ale żarty żartami , był on miejscami jakby zużyty , przy jeździ w pewnym wąskim zakresie obrotów np. na 5 ce spokojnie 80 km/h potrafiło troszkę dusić jakby i dławić , minimalna korekta poprawiała sprawe ... myślę , że po wymianie teraz TPS-a ten problem też powinien zniknąć ...
Radek89 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-02-11, 10:44   #23
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

nie o to mi chodzi, mysle ze wymiana TPSa byla potrzebna, raczej krokowiec w nadmiarze wziales...
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-02-11, 10:47   #24
Radek89
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Skąd: Środa Śląska
Ford Focus I
HB 3D
2.0 Zetec 130KM manual
2000
Postów: 886
Garaż
Domyślnie

Po wymianie TPS nic sie nie zmieniło ... dopiero kiedy wymieniłem krokowy sytuacja się poprawiła .... dodam , że jak bawiłem się z TPS aku był odpięty ... no chyba że po jego wymianie powinienem się przejechać minimum kawałem a tego nie zrobiłem ... No ale tak czy siak główne spustoszenie siał krokowy .... Przyznam , że też już pod koniec byłem przekonany że to TPS ...
Radek89 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-02-11, 10:53   #25
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

po wymianie TPSa trzeba porzadnie resetowac kompa + adaptacja, o to mi chodzi
ja mialem identyczne objawy i krokowca nie ruszalem tylko TPS + reset... jakbys mial padnietego (zablokownego) krokowca to IMO nie byloby opcji utrzymac auta na wolnych, po prostu brakowaloby powietrza
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-02-11, 10:54   #26
Radek89
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Skąd: Środa Śląska
Ford Focus I
HB 3D
2.0 Zetec 130KM manual
2000
Postów: 886
Garaż
Domyślnie

adaptacja ?? W jaki sposób robi się to w foce ??? Wiem , że coś takeigo jest konieczne , ale myślałem że u nas jednak nie ..... pisz mi tu miśku
Radek89 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-02-11, 11:08   #27
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

po resecie zostawiasz na wolnych na pare minut (5-10), potem jezdzisz normalnie bez zamulania przez pare km... a adaptacje nasze kompy maja na biezaco (niestety), wiec normalne jest ze np. po paru dniach zamulania foka "slabnie" i w druga strone - po porzadnym przedmuchaniu staje sie zwawsza...
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-02-11, 12:26   #28
Radek89
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Skąd: Środa Śląska
Ford Focus I
HB 3D
2.0 Zetec 130KM manual
2000
Postów: 886
Garaż
Domyślnie

OK , po całonocnym odłączeniu aku , poskręcałem wszystko jak należy , przeczyściłem jeszcze filtr odmy ( ta gąbeczka w puszcze filtra ) , założyłem aku odpaliłem , i wszystko bangla pięknie .... autko zimne trzyma ok 1200 obrotów ciepłe ok 850 ... po jeździe próbnej wszystko jest ok , nawet przy ostrym hamowaniu i zatrzymaniu silnik nie łapie zamułki tylko obroty zatrzymują się na 850 i stoją ... Troszkę przeciągnąłem foczkę i dałem jej troszkę w D. ... wydaje się że chyba dynamika jest ok ... Mam nadzieje , że ten tani TPS jest w miarę ok i nie wzrośnie mi teraz spalanie albo coś bo byłem zadowolony z niego ...

Odpala pięknie zimny , ciepły też ... Teraz tylko sprawdze czy zrobie setke w 9 , 80-120 na V-ce w 12 , i 100 - 140 na 3-ce w 7 i mogę stwierdzić , że dynamika po staremu

Kolega MisiekT obstaje przy TPS-e , ja bym jednak postawił na to , że u mnie klęknął krokowy jednak. Może te dwie rzeczy dają podobne objawy ... nie wiem .... Na pewno już macie zamknięty temat , w którym jest wszystko opisane ... wcześniej można było na forum szukać , szukać , niby wielu miało ten problem ale nikt nie opisał go dokładnie i do końca ...

Ostatnio edytowane przez Radek89 ; 25-02-11 o 12:48
Radek89 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-02-11, 12:30   #29
Adam Getka
Moderator
Grupa: Warszawa
 
Avatar Adam Getka
 
....
Zarejestrowany: Feb 2009
Skąd: Warszawa
Inny
HB 3D
2.0 Zetec 215KM manual
czerwiec
2001
WE Warszawa Mokotów
Postów: 4 454
Domyślnie

po co ten czerwony kolor?
Przecież pisałem w drugim poście o krokowcu. Decyzja Zbycha po odczytaniu Twojego opisu....
__________________
DSG Das iSt Gówno
Adam Getka jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-02-11, 12:48   #30
Radek89
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Skąd: Środa Śląska
Ford Focus I
HB 3D
2.0 Zetec 130KM manual
2000
Postów: 886
Garaż
Domyślnie

Jaki czerwony kolor <lol>
Radek89 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK1] Osłona pod silnik lukas_wojcik Silnik i skrzynia 32 21-12-13 18:24
czy mozna wymienic silnik 1.8tddi z 99r na silnik z 2002 megadeth Silnik i skrzynia 3 26-02-09 15:58
[FFI] silnik wojtek D. Silnik i skrzynia 1 12-02-07 09:00
Silnik 1,4 czy 1,6 markus32 Silnik i skrzynia 35 27-05-06 00:08

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:30.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u