Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 26-01-11, 15:52   #31
mlud
Turysta
 
Avatar mlud
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Skąd: Leszno k. Warszawy
Ford Focus II
HB 5D
1.6 DuraTorq TDCi 109KM manual
2006
Postów: 65
Domyślnie

czyli wg. Ciebie, jeśli włożę inną turbinę to będzie ok i nie trzeba doszukiwać się problemu. Wyczyszczenie kolektora więc może tylko pomóc (czyszczenie zdjętego i całkowite).
Pamiętaj jeszcze, że jest to druga turbina uszkodzona w taki sposób. Pierwsze łopatki i wirnik też widziałem... i też były w taki sposób pokrzywione. Postaram się wrzucić dokładniejsze zdjęcia. Za pierwszym razem też nie było widać żadnych ciał obcych.
Gość, który regeneruje turbo upiera się by nie wkładać turbiny przed wykryciem problemu.... ehhh osiwieję..
mlud jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-01-11, 23:23   #32
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

Mam tylko nadzieje ze wkoncu trafisz na dobre turbo a mechanik ja dobrze zalozy.
Pamietaj aby sruba z filtrem do turbo byla czysta...
Jesli bedziesz przy zakladaniu turbo to na poczatku niegazuj za dlugo...
Turbina swiezo zlozona w stara obudowe i niewiadomo jakie lozyska powinna pochodzic troche nie z maksymalnymi obrotami. Jak zrobisz pierwszy 1000km to ja wtedy dobrze poprzeganiaj poki jest na gwarancji...warto to zrobic....aby niemiec pozniej niespodzianki w trasie, ale silnik maks 3500rpm z pelnym butem wiecej obrotow niema sensu bo szkoda silnika.

Pamietaj o oleju....i filtrze...zanim bedziesz testowal turbine na wyzszych obrotach zmien olej jesli moze byc z nim cos nietak, a u ciebie moglo byc.

Acha zastanawialem sie dlaczego turbo padlo po 200kkm stalo sie to tobie po tych przejsciach z fapem i olejem. Mysle ze olej mogl miec w tym udzial poniewaz silnik byl przegazowywany na oleju w ktorym miales srodek czysczacy a mowiles ze oleju ci duzo przybylo na wskazniku. Ale jak byl czysczony filter ze przybywalo ci oleju w silniku...?
A skoro potrafilo go duzo przybyc to czy napewno wszystko bylo ok zrobione...?

Ale mam nadzieje ze kolejna wiadomosc bedzie z dzialajacym turbo
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-01-11, 09:26   #33
vqsoft
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Inny
HB 5D
1.6 DuraTorq TDCi 109KM manual
2004
Postów: 9
Domyślnie

panowie strasznie mieszacie smarowanie i ciala obce. ukl smarowania nie ma sie co czepiać skoro TS nie byla zatarta, przytarta na wałku i łożyskach ślizgowych.
Jesli uszkodzone są łopatki strony gorącej - nie ma co obwiniać ukłądu dolotowego i ew puszczania syfu
nie wierze w to ze przez silnik przeleciał kawałek ciała obcego

druga awaria to dla mnie zle zregenerowana turbina
pokaż zdjecia z pierwszej i drugiej awari
vqsoft jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-01-11, 09:52   #34
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

vqsoft
Jesli chodzi o olej to pisalem ze mogl on byc przyczyna uszkodzenia starej turbo bo kolega mial bardzo "BARDZO" rozrzedzony olej ze musial nadmiar oleju usuwac z silnika.
A ludziom ktorzy robili plukanie silnika zapychaly sie fiterki od turbo od nagaru z oleju a pozniej padaly turbiny. Choc Jest to dlamnie troszke dziwne jest to jednak prawdopodobne.

Natomiast jesli chodzi o ciala obce to nikt niemowi ze 2 wymienione turbo po uszkodzeniu starej uszkodzilo cialo obce.
Aj owszem mowi...warsztat regenerujacy turbo no ale co on ma mowic przecierz niepowie ze zle zregenerowal turbine

Oczywiscie w tym przypadku niema mowu o cialach obcych ani smarowaniu kiedy turbina zdazyla pochodzic 5-10 minut.
Te 5-10 min niewystarczylo by abu rozgrzac silnik i zatrzec turbine nawet na slabym oleju.
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-01-11, 22:10   #35
mlud
Turysta
 
Avatar mlud
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Skąd: Leszno k. Warszawy
Ford Focus II
HB 5D
1.6 DuraTorq TDCi 109KM manual
2006
Postów: 65
Domyślnie

dziękuję za kolejne posty. Dałem mechanikowi prawie tydzień na spokojne podejście do sprawy. Dziś dzwoniłem i twierdził, że wszystko przeczyścił i teraz całość składa (pracę wykonuje jedynie po swojej właściwej pracy, po 16.00). Nie mam już trochę siły by wszystko analizować. Jutro mam odebrać auto, gdyż wyjeżdżam na tydzień. Jeśli nie zdarzy się nic nieoczekiwanego, to jutro opiszę co zostało wyczyszczone/zrobione i wstawię fotki ze starych turbin.
Mam nadzieję, że pacjent będzie żył... bo serio nerwy mam w strzępach.

mjprzem - przez czyszczenie filtra rozumiałem standardową procedurę komputera. Podobno przy wypalaniu filtra zwiększana jest ilość ropy w mieszance w celu podniesienia temperatury spalin. Jeśli coś idzie nie tak, to mieszanka przenika przez tłoki to oleju i w te sposób jego ilość się podnosi (tak mi to zostało wyjaśnione)
pozdrawiam serdecznie.
Michał.

Ostatnio edytowane przez mlud ; 27-01-11 o 22:15
mlud jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-02-11, 21:01   #36
mlud
Turysta
 
Avatar mlud
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Skąd: Leszno k. Warszawy
Ford Focus II
HB 5D
1.6 DuraTorq TDCi 109KM manual
2006
Postów: 65
Domyślnie

Po powrocie z urlopu wracam do rzeczywistości. Teoretycznie odzyskałem auto, które ma chodzić. Mechanik oczyścił cały układ dolotowy oraz wywalił sitko z kabla dostarczającego olej. Mam jeszcze kupić modyfikator plus i zalać go do oleju. Mam nadzieję, że moje kłopoty się skończyły.

Odnośnie przyczyn to aby być sprawiedliwym (moim zdaniem) drugą turbinę uszkodziła ta sama usterka co pierwszą. Można to zaobserwować na zdjęciach. Widoczne są również wgniecenia od "piasku" o których wspominałem. O wszystkich adresach i działaniach pisałem wcześniej więc nie będę ich powtarzał.

Oto części z pierwszej turbiny:




i z drugiej (która jak pisałem chodziła 10-15 minut):




Obym nie otwierał ponownie tego tematu. Jak na razie wielkie dzięki za wskazówki i porady.
pzdr
Michał.
mlud jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-02-11, 22:19   #37
Atol_2008
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: Gdańsk
Postów: 298
Domyślnie

Koledzy tak sobie przeglądam ten post i dla mnie winowajcą całego zamieszania jest sama turbina i jej sterowanie. Przede wszystkim wykluczam smarowanie bo w takim przypadku zatarłaby się i i stanęła - a tak nie było.wykluczam ciała obce bo by inne ślady zostawiło na wirniku.
Jedynym w/g mnie słusznym powodem jest złe wyregulowanie elementu sterującego położeniem łopatek ewentualnie złe złożenie turbiny chociaż w to drugie wątpie.
A notlauf występuje w przypadku przeładowania turbiny - czyli zapisane parametry w kompie zostały przekroczone- silnik wchodzi w tryb awaryjny.
Atol_2008 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-02-11, 09:19   #38
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

Cytat:
Napisał Atol_2008 Zobacz post
Jedynym w/g mnie słusznym powodem jest złe wyregulowanie elementu sterującego położeniem łopatek ewentualnie złe złożenie turbiny chociaż w to drugie wątpie.
.
Ciesze sie ze jest kolejna osoba ktora popiera moja wersje. Albowiem nawet jesli gdzies dostal sie jakis piasek to niezdolal by on powyginac lopatek kierujacych tak jak na zdieciach
A ewidentnie takie zniszczenie lopatek moze oznaczac zla regulacje turbiny przez zaklad naprawczy. A winy szuka oczywiscie jak to zwykle bywa nie u siebie lecz w pojezdzie klienta, zwalajac przy tym pewnie niepotrzebnie jeszcze wine na mechanikow.
Lopatki turbiny nigdy niepowinny dostac do wirnika turbiny a w tym przypadku musialy dostac bo piasek niespowodowalby tylu uszkodzen w tylu turbinach!!!! Pozatym to chyba musialbys sypac garsciami ten piasek do silnika i silnik zatrzec zanim pewnie uszkodzilbys turbine.
Ale mam nadzieje za mimo wszystko turbina wytrzyma ci chociarz 100kkm w co i tak niestety watpie.
Dobrze byloby gdybys niezapomnial o nas i dal znac za jakis miesiac jak sprawuje sie ta nowa turbina jak juz ja dobrze wytestujesz. Powodzenia
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-02-11, 12:08   #39
mlud
Turysta
 
Avatar mlud
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Skąd: Leszno k. Warszawy
Ford Focus II
HB 5D
1.6 DuraTorq TDCi 109KM manual
2006
Postów: 65
Domyślnie

za kawałek czasu na pewno się odezwę, mam nadzieję, że z dobrymi wiadomościami.
dzięki jeszcze raz... choć nadal nie mogę zrozumieć, czemu wina leży po stronie "regeneratora" turbin skoro usterka na starej turbinie (pierwszej - tej która nie była regenerowana) jest bardzo podobna.
mlud jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-02-11, 15:54   #40
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

Bo nawet jesli cos by uszkodzilo twoja stara turbine w co i tak niebardzo wierze to drugi raz niewlecialo by poprzez egra do ukladu dolotowego, nieprzelecialo by 2 raz przez silnik i w koncu niewylecialo znowu przez uklad wylotowy poto aby pozniej znowu jeszcze raz trafic w 2 czy 3 kolejne turba ktore zakladales.
A piasek niepokrzywilby lopatek.
Inna sprawa nawet gdyby mechanik cos zle robil za 1-ym razem to na drugiej turbo by juz sie nauczyl wiec 2i3 by dzialala a u ciebie to juz byla chyba 4 turbina bo juz sie pogubilem
Ale potestuj nowa turbine abys poniej na trasie niemial niespodzianki.
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-02-11, 21:25   #41
vqsoft
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Inny
HB 5D
1.6 DuraTorq TDCi 109KM manual
2004
Postów: 9
Domyślnie

zdjęcia masakryczne

pytane czy jest możliwe tak maksymalne wychylenie kierownic vnt że dotykają wirnika ?
mam turbo na strychu - jutro rozkręcę i lookne
vqsoft jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-02-11, 21:47   #42
mlud
Turysta
 
Avatar mlud
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Skąd: Leszno k. Warszawy
Ford Focus II
HB 5D
1.6 DuraTorq TDCi 109KM manual
2006
Postów: 65
Domyślnie

widzę, że wątek przybiera charakter humorystyczny ale inaczej chyba nie da się do tego podejść. Mjprzem - odnośnie ilości turbin to pierwsza była od nowości (jej zdjęcia widoczne), drugą włożyłem regenerowaną i padła po 10 minutach (jej zdjęcia widoczne), trzecia jest teraz(też regenerowana) i na razie działa więc jej zdjęć nie mam
vqsoft - teoretycznie pewnie nie jest możliwe takie wychylenie kierownic lecz jeśli je się trochę wygnie - cała teoria wali w łeb.

Ostatnio edytowane przez mlud ; 07-02-11 o 21:50
mlud jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-02-11, 14:44   #43
mlud
Turysta
 
Avatar mlud
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Skąd: Leszno k. Warszawy
Ford Focus II
HB 5D
1.6 DuraTorq TDCi 109KM manual
2006
Postów: 65
Domyślnie

tak więc przejechałem swój pierwszy tysiąc na nowej turbinie. Wszystko cacy pracuje, choć przy każdym minimalnym dźwięku z turbiny przechodzi mnie lekki dreszczyk, to stres staje się powoli coraz mniejszy.
Martwi mnie jeszcze biały dym z rury.. niby w ziemie normalne ale jakoś go dużo i na rozgrzanym silniku też jest.
Nie mniej SUCCESS...
jeszcze raz dzięki za wsparcie.
pzdr
Michał.
mlud jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-02-11, 08:43   #44
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

To fajnie ze wszystko buczy, a bialym dymem sie wogole niemartw bo jak jest zimno to jest ok ze jest, nawet jak go duzo to tylko para wodna.

Ale dobrze ze tak sie wszystko skonczylo ale juz sam wiesz ile czasem potrzeba przejsc przy wymianie turbo tzn ile potrzeba sprezarek wymienic aby tylko jedna chodzila hehe nieprzejmuj sie nie tylko ty tak miales
tak poprostu wyglada sprawa z regenerowanymi sprezarkami.

Dobrze tez ze niemusiales silnika wymieniac

Ale apropo teraz powinienes zanotowac sobie przebieg i poziom oleju i skontrolowac za kilka tysiecy i sprawdzic tez za jakis czas polaczenia przewodow kolo sprezarki czy aby cos niecieknie.

Dobrze ze odpisales szacuneczek za to - bo niektorzy zapominaja jak wszystko im juz chodzi tak wiec sprawy czesto pozostaja niewyjasnione.
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-02-11, 14:22   #45
griva
Turysta
 
Avatar griva
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Skąd: Grod Kraka
Ford Focus II
HB 5D
2.0 DuraTorq 136KM manual
kwiecień
2005
KR Kraków
Postów: 32
Domyślnie

Czy któryś z Panów, posiadający zepsutą turbosprężarkę mógłby sprawdzić czy sterowanie kierownicą łopatek jest rozbieralne? Jak rozumiem jest tam elektronika sterująca plus silniczek krokowy, chyba że się mylę, to proszę o sprostowanie.
__________________
hubert
griva jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-02-11, 15:54   #46
mlud
Turysta
 
Avatar mlud
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Skąd: Leszno k. Warszawy
Ford Focus II
HB 5D
1.6 DuraTorq TDCi 109KM manual
2006
Postów: 65
Domyślnie

swoją turbinę oddałem w zamian za regenerowaną..
Czy chodzi Ci o sterowanie, które mieści się w samej turbinie? Tam nie ma żadnej elektroniki. Do tzw. gruszki podpięty jest wężyk z podciśnieniem, który reguluje ułożenie geometrii.
Skonkretyzuj o co Ci chodzi.
pzdr
Michał.
mlud jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-02-11, 18:13   #47
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

Poprostu kolega niemial turbo w rekach i mysli ze sie lopatkami kieruje za pomoca elektroniki. Otoz nie...tam jest proste prymitywne sterowanie ze wzgledu na wysoką temperature za pomoca tej wlasnie gruszki -czyli podcisnienia-czegos w rodzaju tloczka i sprezynki. czyli jakby sterowanie pedalem gazu za pomoca linki.
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-03-11, 07:20   #48
griva
Turysta
 
Avatar griva
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Skąd: Grod Kraka
Ford Focus II
HB 5D
2.0 DuraTorq 136KM manual
kwiecień
2005
KR Kraków
Postów: 32
Domyślnie

Dzięki Panowie za wyjaśnienia, czyli sterowanie jest podciśnieniem. Pytałem, ponieważ na innym forum znalazłem podobne zjawisko jakie mam u siebie tzn. podczas rozpędzania auta, gdy turbo już zmniejsza ciśnienie słychać tak jakby łopatki zatrzepotały kilka razy zanim wrócą do pierwotnego stanu. Trudno opisać ten dźwięk, ale występuje tylko przy mocnym obciążeniu, i trwa ok 1 sek i jest tylko w fazie upuszczania ciśnienia ładowania. Tam rozwiązaniem była wymiana kondensatorów odpowiadających za filtracje prądu sterowania, w sterowniku.

Hmm, idąc tym tropem u mnie powinno być coś nie tak z upuszczaniem ciśnienia z sterowania. Nieszczelności na tych wężykach mogą dawać taki efekt?

W FII jest jakiś sterownik elektropneumatyczny do sterowania tą gruszką jak rozumiem?
__________________
hubert
griva jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-03-11, 12:43   #49
mlud
Turysta
 
Avatar mlud
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Skąd: Leszno k. Warszawy
Ford Focus II
HB 5D
1.6 DuraTorq TDCi 109KM manual
2006
Postów: 65
Domyślnie

ja niestety nie pomogę w tym pytaniu.
mlud jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-03-11, 21:51   #50
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

mlud ... jak tam notujesz stan oleju?
ciekawe bedzie jakie bedziesz mial zuzycie...

griva lopatki turbiny nie trzepią skrzydelkami..to nie podpaski
niemaja nawet takiej mozliwosci poniewaz sterowanie gruszka przez maly wezyk niedaloby rady szybko zmienic polozenia lopatek za pomoca nisliego cisnienia/podcisnienia

natomiast to trzepotanie to raczej rezonans w ukladzie dolotowym lub nieszczelnosc tego ukladu. Obstawiam na nieszczelnosc. malutka dziorka moze powodowac takie efekty.

Lepiej sie przysluchaj.
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-03-11, 07:07   #51
griva
Turysta
 
Avatar griva
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Skąd: Grod Kraka
Ford Focus II
HB 5D
2.0 DuraTorq 136KM manual
kwiecień
2005
KR Kraków
Postów: 32
Domyślnie

Dzięki mjprzem, Twoja teoria przekonuje mnie bardziej niż moja . Obadam dolot.
__________________
hubert
griva jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-03-11, 20:53   #52
vqsoft
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Inny
HB 5D
1.6 DuraTorq TDCi 109KM manual
2004
Postów: 9
Domyślnie

jest sterownik
z tyłu silnika

co do trzepotania
mam to na nowej i starej turbinie
vqsoft jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-05-11, 20:39   #53
mlud
Turysta
 
Avatar mlud
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Skąd: Leszno k. Warszawy
Ford Focus II
HB 5D
1.6 DuraTorq TDCi 109KM manual
2006
Postów: 65
Domyślnie

pawonie 6k i śmiga. Turbinka świszczy trochę ale od "nowości" więc już nawet z tego poświstywania się cieszę... ehhh jaka radość
mlud jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-05-11, 23:16   #54
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

Cytat:
Napisał mlud Zobacz post
pawonie 6k i śmiga. Turbinka świszczy trochę ale od "nowości" więc już nawet z tego poświstywania się cieszę... ehhh jaka radość
A juz myslalem ze sie odezwales bo cos...ale wszystko gra
Jak tam olej? zrobiles juz 6kkm rozumiem ? wiec juz cos mozesz powiedziec?
zaglodałeś z ciekawości do IC...?
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-05-11, 12:08   #55
mlud
Turysta
 
Avatar mlud
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Skąd: Leszno k. Warszawy
Ford Focus II
HB 5D
1.6 DuraTorq TDCi 109KM manual
2006
Postów: 65
Domyślnie

tak 6k km za mną i jest OK. Ostatnio padło mi koło pasowe wału ale wymieniłem i jest dobrze. Do IC nie zaglądałem - na razie mam plan że wymienię olej po 15k km i wtedy poproszę o przejrzenie dokładniejsze podejrzanych miejsc. Oleju nie ubywa więc jest dobrze.
Martwi mnie nadal moje kopcenie. Dymi gnojek czasem na biało. Mam wywalony FAP ale nie wiem czy nie ma to czasem związku z procedurą dopalania, która może się jednak załącza. Dzieje się to w trasie i dymienie jest naprawdę spore (w lusterku widać chmurę )nie ubywa płynu chłodniczego więc nie mam z czym tego powiązać. Zauważyłem jednak, że jak mam jakieś 2k obrotów, jak dymi i jak wcisnę pedał gazu do dechy to przy przyśpieszaniu łapie dziury mocy. Na razie mogę z tym żyć ale gryzie mnie ten problem Dumam nad wlaniem do zbiorniczka płynu EOLYS oleju napędowego - kombinował ktoś w taki sposób może?
mlud jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-05-11, 17:55   #56
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

Tego tematu w taki sposob nie studiowalem na tylke dobrze abym mogl wyrazic swoja opinie...wiec w tym miejscu ci niepomoge.

Jednak jesli chodzi o dymienie na bialo...lub bialo/niebiesko podczas jazdy na trasie po rozgrzaniu silnika to moze to oznaczac problem z wtryskami. Dla swojego bezpieczenstwa...i kosztow radzilbym sie rozgladnac gdzies za jakims dobrym zakladem od wtryskow..lepiej je sprawdzic zanim dojdzie do powazniejszego uszkodzenia... bo zle dzialajacy wtrysk potrafi zrobic niezle spustoszenie w silniku.
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
turbina, turbo


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK1] Jakieś dziwne świszczenie. ivanek Silnik i skrzynia 6 22-11-10 13:04
Świszczenie turbo? conci Silnik i skrzynia 14 11-10-10 08:42
1,8 TDDI - zerwany kabel we wtyczce przy turbo boody Silnik i skrzynia 5 14-09-06 19:49
dymi przy przyśpieszaniu i gasnie przy ruszaniu !?!?! kuka_b1 Inne techniczne 18 12-07-05 20:05

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:04.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u