Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 19-09-08, 19:30   #1
ryba1976
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Skąd: wielkopolska
Postów: 13
Domyślnie Wymiana filtra paliwa w 1.6 TDCi

Wymieniał ktoś może filtr paliwa w 1,6 TDCI 2006 rok , jest możliwość zrobienia tego samemu, mam przejechane 62 tys i musiałbym się za to zabrać, w serwisie krzyknęli 270 filtr i 109 wymiana, trochę dużo
ryba1976 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-09-08, 20:34   #2
Yaro997
Sympatyk
 
Avatar Yaro997
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Skąd: Podkarpackie
Ford Focus II
kombi
1.6 DuraTorq TDCi 109KM manual
maj
2005
Postów: 32
Domyślnie

nie radziłbym ci tego robi samemu - u mnie jak mechanik Zdzich wymieniał ten filterek sporo się namęczył żeby go odpowietrzyc. Nic nie dało zalewanie filtra, i kręcenie rozrusznikiem - w końcu po parunastu minutach podłączył elektryczną pompkę żeby dobic ciśnienie bo nie było siły go odpalic. Ja miałem taki przypadek a jak inni to nie wiem - ja na pewno sam bym tego nie robił choc z pozoru to prościutka sprawa. Pozdro
Yaro997 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-09-08, 13:05   #3
DoktorB
Turysta
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Skąd: Szczecin
Ford Focus II
HB 5D
1.6 DuraTorq TDCi 90KM manual
listopad
2005
PZL powiat złotowski (Złotów)
Postów: 225
Domyślnie

Ja to robiłem w zeszłym tygodniu.
Problem z odpowietrzaniem rzeczywiście może być spory, bo kręcenie rozrusznikiem zupelnie nic nie da, bo paliwo pompuje pompka elektryczna, a krecenie pogłębia tylko zapowietrzenie jeszcze bardziej.
W tym roczniku jest filtr metalowy, okrągły. W serwisie i w sklepie Forda za oryginalny rzeczywiście chcą 270 zł. (taki sobie kupiłem) W sklepie internetowym mają po 190 zł - nie wiem jakiej firmy ale raczej nie bedzie dużo gorszy.
Trzeba zrobić tak:
1. Zdjąć górną osłone silnika
2. Wyjąć wtyczkę elektryczną z filtra
3. Zdjąć przewody paliwowe z filtra. Trzeba wcisnąć białe krążki na wtyczkach i pociągnąć przewód
4. Odkręcic trzy śrubki u góry obudowy filtra (chyba klucz 8, nie pamietam)
5. Odsunąć na bok stalowy uchwyt, który był przykręcony tymi trzema śrubkami (odsunąć, bo są do niego przypięte przewody elektryczne i nie ma sensu ich odrywać)
6. Wyjąć filtr do góry
7. Włozyć w to samo miejsce nowy filtr (pasuje tylko w jednym miejscu)
8. Załozyć przewód paliwowy zasilający filtr (ten wchodzący na rurkę na środku filtra w plastikowej obudowie ze strzałką "do filtra".
9. Na rurkę wylotową (metalowa bardziej z boku) założyć wężyk gumowy, najlepiej przezroczysty i ciągnąc ustami powietrze doprowadzić do napełnienia filtra paliwem aż do wypłynięcia paliwa z filtra
10. Zdjąć nasz wężyk i założyć przewód oraz wtyczkę elektryczną do filtra.
11. Powinien odpalić i może po paru duknięciach wrócić do stanu normalnoći.

Gdyby jednak zapowietrzył sie tak mocno, że zgaśnie i nie odpali to trzeba:

1. Nie kręcić więcej rozrusznikiem, bo to nic nie da.
2. Zdjąć przewód paliwowy powrotny biegnący z silnika w kierunku zbiornika (dwa przewody biegną ze zbiornika do silnika i wychodzą z lewej strony komory silnika, u góry po lewej stronie głowicy połączone są za pomocą wtyczek z przewodami biegnącymi do tyłu silnika (w oplocie z czarnej siatki) Ten grubszy przewód z czarnej rurki to zasilanie, a ten cieńszy z przezroczystego to powrót.
3. Zdjąć wtyczkę przewodu powrotnego (ten cieńszy przezroczysty) i tak samo jak przy filtrze nałozyć wężyk gumowy na rurkę i ciągnąć aż do całkowitego odpowietrzenia.
4. Po odpowietrezniu założyć z powrotem przewód z wtyczką
5. Nie ma siły, żeby nie odpalił za pierwszym zakręceniem (pod warunkiem, że całe powietrze zostało wyciągnięte.
DoktorB jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-09-08, 19:23   #4
ryba1976
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Skąd: wielkopolska
Postów: 13
Domyślnie

3. Zdjąć przewody paliwowe z filtra. Trzeba wcisnąć białe krążki na wtyczkach i pociągnąć przewód - jak rozumiem w celu zatrzymania wycieku ropy
ryba1976 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-09-08, 11:03   #5
DoktorB
Turysta
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Skąd: Szczecin
Ford Focus II
HB 5D
1.6 DuraTorq TDCi 90KM manual
listopad
2005
PZL powiat złotowski (Złotów)
Postów: 225
Domyślnie

Cytat:
Napisał ryba1976
3. Zdjąć przewody paliwowe z filtra. Trzeba wcisnąć białe krążki na wtyczkach i pociągnąć przewód - jak rozumiem w celu zatrzymania wycieku ropy
Nie. Te białe krążki to tylko takie zatrzaski, żeby wtyczka sie nie zsunęła z rurki. Przewody zostają otwarte po zdjęciu wtyczek.
A i jeszcze ważna uwaga. Dobrze jest robić zmiane filtra na pełnym zbiorniku paliwa. Zawsze o wiele łatwiej odpowietrzyć.
DoktorB jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-10-08, 13:15   #6
ryba1976
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Skąd: wielkopolska
Postów: 13
Domyślnie

kupiłem filtr i będę asie do tego zabierał - mam pytanko przewody po odłączeniu od starego trzeba zabezpieczyć przed wyciekiem
ryba1976 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-10-08, 17:35   #7
Mejfok
Turysta
Grupa: Brak
 
Avatar Mejfok
 
Zarejestrowany: May 2008
Skąd: Wawa
Ford Focus II FL
HB 5D
1.6 DuraTorq TDCi 109KM manual
2005
Postów: 44
Garaż
Domyślnie filtr paliwa wymiana TDDI

Może ktoś podpowie jak to się robi z wymianą filtra paliwa w TDDI
Mejfok jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-10-08, 17:42   #8
Darelk
Dukacz
 
Avatar Darelk
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Skąd: Ełk KO13ET
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
styczeń
2001
NEL powiat ełcki (Ełk)
Postów: 1 076
Domyślnie

normalnie lokalizujesz go ( przy pod szybiu jest ) zdejmujesz te "fajki" czy jak to sie zwie ( tylko tam najpierw musisz takie zawleczki na nich odblokować ) poluzowujesz to w czym sie trzymie filtr wyjmujesz ( tylko pamiętaj które przewody do których otworów ) i na odwrót zakładasz nowy
__________________
POZDRO
Mobil: Anytone At-6666 + Densei 2002(mod) + Sirio Megawatt w otworze
Baza: Sirio 2016 + President Lincoln+Altai DM-315E
Darelk jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-10-08, 17:56   #9
Mejfok
Turysta
Grupa: Brak
 
Avatar Mejfok
 
Zarejestrowany: May 2008
Skąd: Wawa
Ford Focus II FL
HB 5D
1.6 DuraTorq TDCi 109KM manual
2005
Postów: 44
Garaż
Domyślnie

Czyli od tej strony co jest mikrofiltr a nie gdzieś pob prawym błotnikiem ?
Mejfok jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-10-08, 18:24   #10
Darelk
Dukacz
 
Avatar Darelk
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Skąd: Ełk KO13ET
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
styczeń
2001
NEL powiat ełcki (Ełk)
Postów: 1 076
Domyślnie

dokładnie to tu : http://img388.imageshack.us/my.php?i...lbumpicut5.jpg
__________________
POZDRO
Mobil: Anytone At-6666 + Densei 2002(mod) + Sirio Megawatt w otworze
Baza: Sirio 2016 + President Lincoln+Altai DM-315E
Darelk jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 31-10-08, 16:58   #11
michalm
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Skąd: Gliwice
Postów: 5
Domyślnie

Mam problem z wymianą tego filtra. Kupiłem ostatnio filtr Filtrona, podjechałem do kumpla mechanika. Po wyjęciu okazało się, że nie pasuje. W moim aucie ten filtr ma gniazdo na wtyczkę (podejrzewam do podgrzewania). Oglądałem dziś knechta, perflux i motocraft i nia mają żadnego gniazda na wtyczkę. Nie wiem o co chodzi, mam FFII, 1,6 TDCi ze stycznia 05.
michalm jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 31-10-08, 19:55   #12
ryba1976
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Skąd: wielkopolska
Postów: 13
Domyślnie

są tylko dwie wersje do FII

http://www.ford.sklep.pl/sklep,1502,...,368423,0.html

lub

http://www.ford.sklep.pl/sklep,1502,...,368425,0.html

którys musi pasować
ryba1976 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-11-08, 23:56   #13
michalm
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Skąd: Gliwice
Postów: 5
Domyślnie

Chyba powoli łapie, wydaje mi się że do filtra dokładany jest moduł podgrzewania w którym jest gniazdo na wtyczkę. W nowo kupionym filtrze nie ma modułu, prawdopodobnie trzeba go przełożyć ze starego, pokombinuje w poniedziałek...

[ Dodano: Sro 05 Lis, 2008 20:43 ]
Wyjaśnione, zakupione i zainstalowane. Może komuś się przyda ta informacja. W FFII do 10.05 jest rzeczywiście filtr paliwa zintegrowany z modułem podgrzewacza. Żeby zainstalować nowy trzeba po prostu stary filtr wyjąć, wyciągnąć z zatrzasku podgrzewacz i przełożyć do nowego filtra. Ceny filtrów: od 90 zł za filtrona poprzez Motocraft za 110 do Knechta za 180 zł (w pudełku jest filtr Delphi za 138 zł).


--
R
michalm jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-07-10, 01:38   #14
omega_01
Turysta
 
Avatar omega_01
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Skąd: Czchów / Kraków
Ford Focus II
kombi
1.6 DuraTorq TDCi 90KM manual
2005
Postów: 31
Garaż
Domyślnie

Odkopię troszkę kotleta aby nie zakładać nowego wątku.
W którym miejscu znajduję się dokładnie filtr paliwa w silniku 1,6TDCI 90KM??
Zdjęcie mile widziane, ponieważ czeka mnie wymiana a wiem że były różne filtry i nie wiem jaki kupić.
__________________
http://www.sigmatrans.pl
Przewozimy paczki, rowery, skutery, quady, motocykle;
a także przeprowadzki do/z Irlandii, Anglii, Polski.
omega_01 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-07-10, 14:55   #15
FakE
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: Szymanów
Ford Focus II
HB 3D
1.6 DuraTorq TDCi 90KM manual
2006
Postów: 19
Domyślnie

Wymienialem wczoraj filtr w 1.6 tdci 90km (rok 2006+) i nie bylo zadnego problemu.
Najwazniejsza rzecza jest odkrecenie 2ch srubek na filtrze i sciagniecie czarnej pokrywki. Zobaczycie okragly wlot, gdzie lejkiem spokojnie zalejecie rope. Trzeba to robic spokojnie, na kilka razy zeby nie zapowietrzyc filtra. Kolejno zakrecacie znow czarna pokrywe od filtra i lejkiem jeszcze raz przez rurke wlewacie rope az wyleci druga rurka, pozniej wkladacie i gotowe, mi odpalil za pierwszym razem. Pozdro
FakE jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-07-10, 16:10   #16
omega_01
Turysta
 
Avatar omega_01
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Skąd: Czchów / Kraków
Ford Focus II
kombi
1.6 DuraTorq TDCi 90KM manual
2005
Postów: 31
Garaż
Domyślnie

Filtr już wymieniony poszło spokojnie i bez problemu.
__________________
http://www.sigmatrans.pl
Przewozimy paczki, rowery, skutery, quady, motocykle;
a także przeprowadzki do/z Irlandii, Anglii, Polski.
omega_01 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-10-10, 23:35   #17
Francki
Turysta
 
Avatar Francki
 
Kuba
Zarejestrowany: Jun 2010
Skąd: Warszawa
Ford Focus II
HB 5D
1.6 DuraTorq 109KM manual
wrzesień
2004
WPY powiat przysuski (Przysucha)
Postów: 55
Garaż
Domyślnie

DoktorB dzięki za opis. Wymainę przeprowadziłem według Twojego opisu i Foczka nawet się nie zająknęła po odpaleniu. A swoją drogą musiałem mieć troche syfu z naszego kochanego paliwka w filtrze, bo na nowym czuć różnicę pod pedałem gazu
Francki jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-12-10, 19:10   #18
mlud
Turysta
 
Avatar mlud
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Skąd: Leszno k. Warszawy
Ford Focus II
HB 5D
1.6 DuraTorq TDCi 109KM manual
2006
Postów: 65
Domyślnie

dopiero po zapowietrzeniu znalazłem ten wątek. Opiszę moja historię - może komuś pomoże

oj długo walczyłem z zapowietrzonym układem. Nie nalałem paliwa do filtra co było sporym błędem..
co pomogło:
-podłączyłem sprężarkę pod wlew paliwa i czekałem aż będzie się wylewać wylotowym kanałem z filtra paliwa
- następnie odłączyłem cieńszy kabel po lewej stronie silnika (jest cieńszy i grubszy), ten cieńszy jest wylotowy i znów sprężarka do baku i czekanie aż poleci ropa
- nie odpalał więc poluzowałem wtryski i patrzyłem czy paliwo będzie lecieć.
- nie pomagało i .... pomogło psiukanie plakiem bezpośrednio w rurę dolotową do spalania (nie na filtr, gdyż powietrze przechodziło bodajże przez intercooler) i w ten sposób nastąpił samozapłon, zassanie paliwa i SUCCES.
mlud jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-11-12, 21:55   #19
djatom
Turysta
Grupa: Cujawy
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Skąd: Grudziądz
Ford Focus C-Max
kombi
1.6 DuraTorq 90KM manual
2005
Postów: 14
Domyślnie

odświerzę troche temat a jak wygląda odpowietrzanie filtra tego czarnego z przed października 2005 bo tam nie ma pokrywek do odkręcenia czy tylko zostaje przewód i ciągnięcie aż sie wyleje ropa???
djatom jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-05-14, 22:26   #20
spaniel
Turysta
Grupa: Warszawa
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Ford Focus II FL
HB 5D
1.6 DuraTorq 90KM manual
2010
Postów: 26
Garaż
Domyślnie

Też miałem lekkie lęki przed samodzielna wymianą filtra paliwa w TDCI 90KM. Nie chciałem się zapowietrzyć, ale zastosowałem instrukcję DoktoraB i wszystko zagrało!
Dzięki "...Doktorku!!!"
Koszt poza filtrem oczywiście to 20 min i 4,5 zł za 1 m.b. przezroczystego wężyka.
Uważam że metoda "ciągniona" DoktoraB jest lepsza niż metoda "zalewana" FakE ale obie świetnie się kojarzą!!!
Dla pewności przeleciałem się potem Foką pare km żeby się w tym upewnić i jest ok.
Pzdr

---------- Post dodany o 22:26 ---------- Poprzedni post był z 22:06 ----------

Ale jeszcze wracając do tego filtra paliwa z TDCI 90KM to bezsensem jest że w komplecie z filtrem jest też ta grzałka przepływowa paliwa (czarny element z króćcem na górze). Na pewno podraża to i tak drogi już filtr, a nie podejrzewam żeby była tak narażona na uszkodzenie żeby ją wymieniać tak jak filtr.
No ale klient płaci więc po co korporacja ma się starać!!!
Dobrze że nie trzeba wymieniać razem ze zbiornikiem paliwa.
W wolnej chwili rozbiorę/rozkroję stary filtr na części żeby zobaczyć w jakim był stanie.
Pzdr
spaniel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-02-16, 21:08   #21
darom182
Turysta
 
Avatar darom182
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Skąd: Oelde
Ford Focus II
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
czerwiec
2005
Postów: 65
Domyślnie

Pytanie, w sobote mialem wymieniany filtr paliwa, focus mk2 1.6 tdci 2005 r, mam wrazenie ze paliwo mi cieknie z auta.....
pytanie ..
najciensza rurka z tylu filtru na samym dole.... co to jest i co m byc tam wpiete? u mnie nie ma nic...

Ostatnio edytowane przez darom182 ; 22-02-16 o 21:47
darom182 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-02-16, 21:25   #22
czarny-daffy
Monter butli gazowych LPG
Zlotowicz
Grupa: Opolskie
 
Avatar czarny-daffy
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: Wrocław
Ford Focus I
HB 3D
2.0 Zetec 215KM manual
2003
OP Opole
Postów: 4 681
Domyślnie

To ja ci powiem takie jaja. Kumpel oddal Forda Ranger 2.2 TDCI na wymiane olej/filtry. Dojechal do domu a tam plama i zapach ropy. Profesjonalisci nie wpieli rurki z filtra do konca i blokada nie zaskoczyla. Lalo sie niemilosiernie, az strach pomyslec jakby sie to mialo zapalic.

Pzdr
czarny-daffy jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-02-16, 21:35   #23
darom182
Turysta
 
Avatar darom182
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Skąd: Oelde
Ford Focus II
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
czerwiec
2005
Postów: 65
Domyślnie

no wlasnie tez mam plame pod autem.....
pomoze ktos??

tylna dolna czesc filtra cienkie wyjscie praktycznie na rogu filtra

Ostatnio edytowane przez Falcon ; 22-02-16 o 21:51
darom182 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-02-16, 12:19   #24
Rejerd
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2016
Ford Focus II
kombi
1.6 DuraTorq 90KM manual
2006
Postów: 2
Domyślnie

Napiszę jak to było u mnie:
Mój mechanik za wymianę filtra paliwa, oleju i powietrza plus olej z beczki zażyczył sobie 420zł. (podobno wymieniłby je w większości na filtrach z filtronu - ciężko powiedzieć bo nigdy opakowań czy rachunku nie widzę ale powiedzmy że tak by było). Trochę wydawało mi się drogo więc poszperałem na allegro i za oryginalne części motorcrafta wraz z olejem i kosztami transportu zapłaciłem niecałe 350zł. Można powiedzieć że dla 70zł nie warto się babrać i ryzykować. Jako laik w dużej mierze zabrałem się za to sam gdyż chciałem sprawdzić samego siebie. Olej już kiedyś wymieniałem wiec nie było tak strasznie (robiłem zdjęcia przy wymianie żeby zobrazować to fotorelacją dla innych którzy by chcieli również zrobić to samemu). Największe obawy miałem przy filtrze paliwa i możliwym zapowietrzeniu. Przeczytałem kilka postów apropo wymiany i wczoraj zabrałem się do roboty kierując się opisem wymiany zostawionym tutaj przez DoktoraB. Było więcej niepewności i strachu niż powinno ale to normalne gdy robi się coś pierwszy raz. Opis zostawiony przez kolegę jest wystarczająco szczegółowy i doskonale sprawdził się w moim przypadku. Najdłużej zajęło mi odsysanie paliwa przez przezroczysty wężyk. Można powiedzieć że 20 min to maximum jakie może zająć wymiana gdy robi się to pierwszy raz każdy kolejny będzie oscylował w okolicy 5-7 minut gdyż odejdzie na bok niepewność i zastanawianie się czy wszystko jest dobrze zrobione. Silnik zagadał bez żadnych przeszkód
Raz jeszcze dziękuję DoktorowiB za ten opis. Wielkie Dzięki!!!
Rejerd jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-02-16, 16:44   #25
darom182
Turysta
 
Avatar darom182
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Skąd: Oelde
Ford Focus II
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
czerwiec
2005
Postów: 65
Domyślnie

U mnie filtr jest wymieniony, auto pali, pytanie o to czy do tej cienkiej rurki wystającej przy samym dole filtra coś ma być podpięte, jeśli tak to co, bo u mnie jest ona zestawiona otwarta, bez niczego, co wydaje mi się dziwne
darom182 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-02-16, 16:46   #26
weuek
Kataryna
 
Zarejestrowany: Oct 2014
Inny
cabrio
sierpień
1998
Postów: 3 618
Domyślnie

Tak ma być. Kiedyś czytałem, że można tamtędy zlać ewentualną wodę z obudowy filtra. Ale własnoręcznego doświadczenia w tym zakresie nie mam.
__________________
http://www.focusklubpolska.pl/image.php?type=sigpic&userid=31622&dateline=142581  4442
weuek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-02-16, 17:38   #27
darom182
Turysta
 
Avatar darom182
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Skąd: Oelde
Ford Focus II
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
czerwiec
2005
Postów: 65
Domyślnie

Ok, na zdjęciach widać gumową rurkę, przewod, ale gdzie on ma być poprowadzony?
U mnie nic takiego nie widzę
darom182 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-02-16, 20:05   #28
Dorian87
Turysta
Grupa: WLKP
 
Avatar Dorian87
 
Dorian
Zarejestrowany: Jul 2015
Skąd: poznań
Ford Focus II
kombi
2.0 DuraTorq 136KM manual
2005
Postów: 311
Domyślnie

Cytat:
Napisał Yaro997 Zobacz post
nie radziłbym ci tego robi samemu - u mnie jak mechanik Zdzich wymieniał ten filterek sporo się namęczył żeby go odpowietrzyc. Nic nie dało zalewanie filtra, i kręcenie rozrusznikiem - w końcu po parunastu minutach podłączył elektryczną pompkę żeby dobic ciśnienie bo nie było siły go odpalic. Ja miałem taki przypadek a jak inni to nie wiem - ja na pewno sam bym tego nie robił choc z pozoru to prościutka sprawa. Pozdro
to powiedz mechanikowi ze wystarczylo odkreccic odpowietrznik na filtrze u dmuchnac sprezone powietrze w zbiornik .
Dorian87 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-02-16, 00:30   #29
andexp
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2014
Skąd: Dobrzeń Wielki
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
1999
OPO powiat opolski (Opole)
Postów: 60
Domyślnie

Dobra ja też dołożę swoje wypociny do tego tematu.
Po wymianie filtra paliwa należy rozpiąć wężyk powrotny (złącze koloru zielonego, ten cieńszy) który jest przypięty na górze obudowy paska rozrządu. Założyć od str. silnika wąż paliwowy fi 8 mm, podłączyć pod wysysarkę oleju lub ręczną pomocniczą pompkę paliwa tzw. "gruszkę" i zassać paliwo aż zacznie lecieć. Złożyć wszystko do kupy (pospieszyć się przy wpinaniu z powrotem złączek paliwowych). Gdyby stawiała opór to nie wciskać na siłę, rozpiąć i posmarować smarem lub olejem. Nie ma innej możliwości musi odpalić od tzw. obrotu. Gdyby jednak nie odpalił to czynność powtórzyć.
andexp jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-11-17, 18:07   #30
adam51
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2017
Ford Focus II
HB 5D
1.6 DuraTorq 90KM manual
2007
Postów: 2
Domyślnie

No i po paru latach od pierwszego wpisu wszystko poszło dobrze wg wytycznych Doktora. Moje "ulepszenie" wymiany, to podczas ssania ropki odkręciłem korek wlewu paliwa. Nie wiem na ile to ulżyło mojemu zasysaniu ale po paru "głębszych" wciągnięciach ropka popłynęła. Po pierwszym strzale po chwili zgasł. Po drugim już było dobrze. Dzięki.
adam51 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Samodzielna wymiana filtra paliwa w 1.8 TDCI - poradnik krok po kroku DjLeo MK2 5 11-03-17 16:51
[MK3] Wymiana filtra paliwa silnik Duratorq 1.6 TDCi 115 KM Michas82 Inne techniczne 2 04-03-15 09:54
[MK2] Wymiana filtra paliwa tdci zychoo MK2 0 10-11-12 07:57
[MK2] Tdci - wymiana filtra paliwa zychoo MK2 0 03-11-12 06:48
TDCi - WYMIANA FILTRA PALIWA grzegorz830 MK1 2 29-09-12 11:50

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:24.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u